irsky vlkodav

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

irsky vlkodav

Poslaťod donna » 10. Jún 2006, 16:51

ahojte chovatelia chcela by som sa opytat niekoho kto ma akusenoti s tymto plemenom..mne sa velmi tento netradicny prik paci, pretoze je taky obrovsky a krasny..no proste je podla mna vynimocny..ale chcela by som sa o onom dozvediet viac..uvazujem o tom ze si ho v (mozno blizskej) buducnosti zadovazim..ale chcela yb som vediet o jeho povahe a tak..dakujem :D :) :D :) :D :)
donna
 

Poslaťod rybicka » 12. Jún 2006, 7:06

Ahoj, aj mne sa tento psík páči a uvažujem, že si ho kúpim, je nádherný a čo som zisťovala, tak je to v podstate flegmoš, má svoju hlavu, niekedy je ťažké, aby ťa počúval, Ak ho dobre vychováš, tak počúvne vždy, ale nie vždy okamžite po povely, ale akoby ešte rozmýšlal, či má poslúchnuť, alebo nemá. Je oddaný a priateľský, uvedomuje si aj svoju veľkosť napríklad u malých detí, má ich rád a ak by im niekedy ublížil, určite by to nebolo úmyselne. Samozrejme je na našej opatrnosti, nechávať ho samého s deťmi. Dospelý pes zožerie denne cca 1,5 kg krmiva. inak pozri na
www.irskyvlkodav.sk
alebo
www.iws.sk
alebo
www.wdk.sk
alebo si aj v google nájdi irský vlkodav a nájdeš tam veľa linkov o tomto plemeni.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lada » 14. Jún 2006, 21:31

Tieto psíky vraj žijú krátky život okolo 5-6 rokov počula som to.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod rybicka » 15. Jún 2006, 7:22

Lada, všade sa píše okolo 6 rokov, ale ak je psík zdravý, tak sa dožije 8-10 rokov. Videla som fotky z MVP Nitra, kde dostala ocenenie vlkodavia babička, maminka aj dcéra. Babička k tomu dostala diplom a certifikát za najdhšie žijúceho vlkodava-dožila sa 12 rokov. Väčšina má kratší život, okolo tých 8 rokov sa ale bežne dožívajú :wink:
Ich život je taký krátky pre ich veľkosť, čím väčší pes, tým väčšie možné problémy s hocičím, ale väčšinou ich zradia kĺby, alebo toľko vyšetrované(u šteniatok) srdiečko. Ich veľkosť je im v staršom veku zdravotne niekedy na príťaž, ale nemusí to tak byť.
Zbožňujem ich a chcem tohto psíka, aj keby so mnou strávil krátkych 7-8 rokov, budú to nádherné roky. Vlkodavy majú úžasné povahy. Nehovorím, že ostatní psíci nie, každý pes má v určitom slova zmysle povahu svojho pána, každý pán sa o svojho psíka stará najlepšie ako vie(hovorím o dobrých chovateľoch a pánoch 8) ). Ja som sa do vlkodavov zbláznila keď mi bolo 16 rokov. Prvý krát som ho videla na živo v tom veku na výstave, keď tam bol môj brat so svojim havošom. Očarila ma ich majestátna mohutná dôstojnosť. Stála som celú dobu u nich a sledovala jednoho po druhom, ako sa predvádzajú porote. BOla to nádhera toľko vlkošov vidieť pokope :) od vtedy ubehlo 6 rokov a stále po tom psovi túžim a možno si ho konečne kúpim :D
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lada » 15. Jún 2006, 20:24

To je obdivuhodné aký dlhý čas si ostala tomuto plemenu verná. Ja tiež túžim mať nejakého psíka ale stále není na to vhodný čas bývame v podnájme onedlho sa budeme opäť sťahovať a mením zamestnanie aj kôli psíkovi. Ty aspoň vieš akého psíka chceš, ale ja tak túžim nejakého mať, tak, že sa mi páčia všetky a neviem sa rozhodnúť. Videla som Irske Vlkodavy na výstave v Nitre, aj som sa s jedným fotila, sú to krásne a jemné psy.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod rybicka » 16. Jún 2006, 7:09

Lada, ja mám doma teraz bígla, ale to preto, lebo som ho kupovala ako darček k narodeninám svomu bývalému priateľovi, s ktorým zatial stále bývam. Práve si vybavujem kúpu nového bytu, bígl zostane pravdepodobne s expriateľom. To je ešte nevyriešená otázka, keby zostal mne, tak si vlkodava nekúpim, zostanem s bíglom, ak by zostal ex tak si kupujem vlkodava. Nášho psíka zbožňujem, získal si ma, ale ex ho má taktiež velmi rád, takže podla toho ako sa o psíkovi rozhodne, si (ne)kúpim vlkoša. Mne sa taktiež páči veeeelmi veľa psíkov, ale skôr velké plemená, no do vlkodava som sa zamilovala na prvý pohlad :D a keď som zistila aký sú povahovo, tak som sa rozhodla, že až bude vhodná príležitosť a peniažky, tak si ho kúpim.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron