Staford či pitbul

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Mary » 31. Mar 2006, 21:00

Baluma pekne fotky :lol:
To video by si fakt mali pozrieť odporcovia tychto psikov :evil: .
Offca tiež som rozmyšlala nad staffbulom,ale mam moju princeznu. Všetkých týchto "nebezpečných psov" či "bojových" mam najradšej...
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 3. Apr 2006, 10:17

offca - malickeho mas uz doma?
Hosť
 

Poslaťod offca » 3. Apr 2006, 11:09

no joo, je to čertisko...kusadlo na zotrvačniku :)
Akim bol prve dni dosť urazeny, dva dni odmietal žrať, no hlad ho zmohol :) a včera mi už slzy tiekli, ako sa tie dve šidla dokaži zahrať.
Akim nikomu nikdy nedovolil ani len labu vycapiť na jeho chrbat, je to dominantne hovjadko, no včera po nom krpec skakal, ťahal mu uši, chvost, liezol do papule a vyťahoval mu z tlamy loptičku.
Nevychadzala som z užasu, aky dokaže byť ten pes tolerantny a ešte to brať ako zabavu..no neskor to samozrejme prešlo, maly bol až moc otravny a Akimko sa po nom zahnal...takže sa to neskončilo slavne, krpec išiel do izby, Akim na miesto, ale samozrejme potrestany nebol, chapem ho a malemu by som na jeho mieste dala na frak už davno.

A tak :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Baluma » 11. Apr 2006, 17:57

Mary, akuurat som si pozerala fotky Buffy na www.stafordi.com . . . :) uz tam mas odo mna za 1 . . . :D
Obrázok užívateľa
Baluma
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 23. Jan 2006, 20:25
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Hosť » 12. Apr 2006, 15:05

offca - vcera si ma normalne nastartovala nahliadnut do historie a tak nieco malo o nej.
UPOZORNENIE !!! nasledujuci historicky text moze niekoho poburit, alebo urazit preto nech dalej radsej necita.


Vratme sa 200 rokov spat do Anglicka. Mesto Westminster v Staffordshirskej oblasti, podla ktoreho sa volal aj Westminster kennel club, bolo pre psie zapasy velmi oblubene. Mena tych co sa zasluzili o popularizaciu, organizaciu za prve pravidla a za vseobecne zasady vychovy a vycviku psov na zapas nepozname.
Bieda v Staffordshirskej oblasti bola nocnou morou kde za malu mzdu robotnici v baniach museli riskovat zivot kazdy den. Zavaly, poziare, vybuchy a uniky plynu v baniach boli na dennom poriadku. Zivot bol tazky a priestor na zabavu moc neposkytoval. Psi zapas sa tak stal vyznamnou spolocenskou zabavou plnou napatia a vzrusenia. Psie zapasy sa stali okousi sancou privyrobit si, alebo sa dostat k nejakym peniezom. Ked uz psa clovek nemal, mohol si aspon vsadit a tak sa robotnikom vdaka psom darilo vyhravat peniaze na obzivu.
V 18 st. zatuzili chovatelia takzv. Bulldogov po niecom, co by tohto psa zlepsilo a zrychlilo. Tazkych bulldogov co zapasili s medvedmi a bykmi skrizili s rychlymi a statocnymi teriermi. Z takehoto krizenia vzisli psi silne, rychle, huzevnate a inteligentne. Zaznami nas informuju o krizeniach black- tan terrierov a bielych terr. s bulldogmi. Vysledkom boli psi nazyvane bull-terrier, alebo half-malf. No ale aby to nebolo tak jednoduche, mozeme sa stretnut aj s info o tom, ze krizenia neprebiehali a dnesny pit pochadza zo 17 st. bez zasahu. Z dostupnych knih a casopisov z 18 st. sa vsak dozvedame ze krizenia predsa len boli. George R. Jesse v r. 1866 v clanku Historia Ang. Psov pise: Bull-terrier vytlacil bulldoga z ringu! Je obratnejsi, rychlejsi a ako 1 sa vie zakusnut, bulldog mu velkou plochou tela k tomu pomaha.
V r. 1806 The Sporting Magazin uverenil 1 obrazok v tej dobe naj. Bull-terriera menom „Trusty“ vraj zvitazil v 104 zapasoch a nikdy nebol porazeny. Ten isti casopis v r. 1812 pisal o psovi „Dusty“ s poznamkou ze Trusty vyzeral ako maly bulldog, kym Dusty krizenim skor ako tenky terrier. A v r. 1836 sa pisalo o psovi „Brutus“ vraj bol krizencom ang. Bulldoga a irskeho terriera.
V 19 st. boli psie zapasy velmi popularne aj v USA v New York city. Dnes znama Square garden v N.Y. bola v svojej dobe velmi prestizna a popularna show, tu vznikali reportaze o diani v ringu a zatienila aj o moc starsiu show Kentucky derby. Prve zapasove psi vsak boli Anglicke a Irske psi dovezene do USA. V r. 1881 sa odohral slavny zapas medzi Lloyds Pilot vs Kriegers Crib. Docitame sa: bolo to „velkolepe divadlo“ kde Pilot zdolal svojho protivnika za 1h. a 25m.
No a tu sme sa dostali k zaujimavej osobe Cockney Charlie Lloyd majitel Pilota. Medzi zakladatelov a velikanov plemena SBT nepochibne patri aj tato osoba a pes Pilot. No a aby to bolo este zaujimavejsie tato dvojica sa nachadza aj v rodokmeni mnohych dnesnych APBT.
Hosť
 

Poslaťod Andrea » 12. Apr 2006, 15:27

APBT má svoje rodokmene? Nespomínam si že by ich FCI už uznala ako samostatné plemeno zo svojím štandartom. :lol: Zase som sa niečo nové dozvedela. 8) Tiež som čítala že SBT sú kríženci AB a krátkonohých teriérov. AST kríženci s dlhonohými teriérmi, ale že sa tam vyskytol aj drsnosrstý irsky t. to som nevedela. :o Myslím že psie zápasy boli aj na niečo dobré. Väčšina psov absolútne dôveruje človeku a to je pri takom mrštnom potvorkovy výhoda. A tiež ich prah citlivosti je nesmierne nízky. :wink: :wink: :wink: Boli v chove použité aj bullteriéry?? :shock:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Hosť » 12. Apr 2006, 15:52

Andrea píše:APBT má svoje rodokmene? Nespomínam si že by ich FCI už uznala ako samostatné plemeno zo svojím štandartom. :lol: Zase som sa niečo nové dozvedela. 8) Tiež som čítala že SBT sú kríženci AB a krátkonohých teriérov. AST kríženci s dlhonohými teriérmi, ale že sa tam vyskytol aj drsnosrstý irsky t. to som nevedela. :o Myslím že psie zápasy boli aj na niečo dobré. Väčšina psov absolútne dôveruje človeku a to je pri takom mrštnom potvorkovy výhoda. A tiež ich prah citlivosti je nesmierne nízky. :wink: :wink: :wink: Boli v chove použité aj bullteriéry?? :shock:


Andrea - APBT ma svoje rodokmene. Siahaju velmi, velmi hlboko a su pod max. kontrolou naj. chovatelov. Tu je spominany http://www.apbt.online-pedigrees.com/pu ... g_id=12598

FCI ich neuznava ako plemeno, ale standard maju!
O povode nic viac uz neviem.
Prah citlivosti - to je mytus nic take nieje. Stup pitovi na nohu a skuci ako kazdy iny pes.
Hosť
 

Poslaťod offca » 12. Apr 2006, 16:03

o prahu citlivosti by som praveže mohla tiež hovoriť dosť...ale v tom smere, že je to tak.
ja som sa tak strašne velakrat divila, že tomu psovi nič nerobilo, ked si rozbil hlavu na zabradli, žed si oplieska hlavu, čo nedokaže zabrzdiť, že je od maleho značne dokusany a jemu to neprekaža
a podobne už teraz, v tak skorom "štenatstve" s krpatym...ten trošku podrastol, takže pod postel sa už lôen tak nezmesti, sem tam zabuda zohnuť hlavu..a jemu to nič neurobi.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 13. Apr 2006, 10:19

Viem že sú registrované ale nedá sa to nazvať asi rodokmeňom. Videla som taký register a sú tam uvádzané aj zvieratá ktoré nemajú chst- je to určite dobre. :) Majú podchytené celkové krvné línie. Vie sa po kom majú red nos?
Offca dávaj naňho trošku pozor veď zblbne od mlátenia sa do hlavy :lol: :lol: :lol: Viem že sa to nie príliš dá. :twisted: sú ako struny

Čo sa týka prahu citlivosti, viackrát som stúpila pittom na nohu a žiadna reakcia. Samozrejme nedupla som naschvál len pri chôdzi vedľa nohy al. pri obrane. Ak som takto stúpila napr. ovčiakovi ježiš ten bol odutý ani ďalej nechcel ísť. :cry:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 13. Apr 2006, 10:25

:D zatial mu to celkom páli, ale ak to bude stagnovať, budem vedieť, kde hladať pričinu...alebo ho mam preventivne učiť chodz s prkrčenymi nohami? :)

A pikoška - skus stupiť na nohu afganskemu chrťákovi :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 13. Apr 2006, 10:42

Nič sa mu nestane. Majú veľmi tvrdú hlavu a on sa tak sám neudrie aby si veľmi ublížil. Ak bude stagnovať tak je veľmi najedený. A to stagnujem aj ja. Neboj sa nič mu nehrozí, mi sme sa naučili zvláštny povel "pomaly"a tiež "neblbni". Tešila som sa že sa ukľudní keď dospeje ale ee. Aj 3-4ročná blbla a občas nezastavila pred plotom, rachla plnou parou. :lol: Ak som chcela aby stopu vypracovala musela som urobiť pred tou veľkou 2 malé stopy aby sa skľudnila. Aj tak prvý úsek bol samé syčanie pomalýýýýý. Ale sú to skvelé psíky. :P
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Hosť » 13. Apr 2006, 13:35

Andrea píše:Viem že sú registrované ale nedá sa to nazvať asi rodokmeňom. Videla som taký register a sú tam uvádzané aj zvieratá ktoré nemajú chst- je to určite dobre. :) Majú podchytené celkové krvné línie. Vie sa po kom majú red nos?
Offca dávaj naňho trošku pozor veď zblbne od mlátenia sa do hlavy :lol: :lol: :lol: Viem že sa to nie príliš dá. :twisted: sú ako struny

Čo sa týka prahu citlivosti, viackrát som stúpila pittom na nohu a žiadna reakcia. Samozrejme nedupla som naschvál len pri chôdzi vedľa nohy al. pri obrane. Ak som takto stúpila napr. ovčiakovi ježiš ten bol odutý ani ďalej nechcel ísť. :cry:



ADBA zaregistruje kazdeho jedinca z vrhu, ktoreho predkovia su tiez registrovani. To znamena ze mas urcite pita, ale nemusi to znamenat kvalitu. Mozes mat podchitenu liniu, ale tiez nemusi znamenat kvalitu. Dobri psi su pod kontrolou a aj rodokmen.
Kazde stena s cervenym nosom mozes nazvat - red nose. Ale cista linia OLD FAMILY RED NOSE = OFRN sa najde uz len velmi tazko. Ludia v tom maju halo - dokonca aj pitbullaci. O liniach ktore vzisli z OFRN mozeme pokecat, ale to je ina kapitola.

Prah citlivosti - je uplne normalny, len oni bolest prezivaju proste inac. Ked su v zapale je pre nich dolezitejsie dokoncenie prace ako bolest, su k sebe velmi tvrdi - napr. hadzes im aport a oni za nim pojdu do uplneho vycerpania, a ked nebude vladat chodit tak sa za nim bude plazit - je to o priorite ich myslenia, nie o prahu bolesti. Moj nazor.
Hosť
 

Poslaťod Mary » 14. Apr 2006, 10:19

Baluma ďakujem :wink: ..Si tam tiež?pod akym menom si tam,cem si kuknuť galeriu..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Baluma » 14. Apr 2006, 11:44

balu :)
Obrázok užívateľa
Baluma
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 23. Jan 2006, 20:25
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Hosť » 14. Apr 2006, 14:11

Mary, offca - dievcata musim vas pochvalit, pekne fotky na stafordi
Baluma - tvoje neviem najst
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron