pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Silwuska » 2. Júl 2008, 10:51

:shock: chlapce ty to mas trocha pomotane...ne trocha...vela, velmi vela...mnozenie ludi prirovnavat ku psom...to uz je moc aj namna...
A k tym vtakom...nemam pocit ze by nevychovane vtaky volne lietajuce po uliciach boli nebezpecne pre ludi, alebo ze by boli plne utulky vtakov...ale to ty asi byvas v nejakom inom svete ako mi ostatny...

Ano, ten chovatel to povedal velmi presne...na chove s PP sa neda zarobit...chov psov nieje o prachoch, ale o laske k tym zvieratam, k danemu plemenu...musis tomu nieco obetovat...a na to ty nemas...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 11:39

mam kamarata , chova fenu rasla s papiermi , jedno stena z vrhu predal znamemu - a, keby som nevydel tak neverim. Co chcem povedat- matka 100percentna , tatko tak isto- stena ktore vyrastlo po rodicoch ma teraz 3 roky a papulu ma tak inu ze by som nepovedal ze je to rasel.zdravi tento pes je tingri ,ale jak mal vediet kupujuci jake bude mat znaky plemena KTORYM NAOZAJ JE!!!stena vypadalo inak-dospely pes inak.ccc.takze mnozitel s papiermi je to iste ako mnozitel bez.takze standard EVA.K. je teraz kde.??
AMAGUK- predstav si aj dnes sa predavaju ludia, dokonca je to biznis ze by si kukal jak kukucka, rozoberu ta na organy a predaju ta..
Silvuska asi tebe mijaky vtacik nerozdrbkal celne slo na aute ze?
no a na tie utulky----povedmi kolko percent cistokrvnych psov je v utulkoch oproti poulicnim psom.ked su -tak su to len nezodpovedny ludia roztopasny ktory si kopili psa a zistili ze ho nechcu tak sa ho rychlo zbavili tak ze ho vyhodili na ulicu.
Laska k danemu plemenu ked je bez papierov neexistuje ze ...silvuska vsetko volaco stoji chov psoch nie je o prachoch teda? tvoj hafan sa hrabe v odpadkoch teda? mesacne ja davam len za zradlo pre psov 4000sk. Myslis ze je to malo? kupujem im K9 granule a meso,ryza,a ine...vsetko je o prachoch.co je to 20kilov granul , za 3 tyzdne to je prec, teraz mam styroch psov.a to nepocitam frontlain na kliestov, stepenie, odcervovanie , myslis ze sa malo staram?je to hlavne starost potom potesenie, tak je na mieste ze raz za cas mi nieco prinesu naspet, nechcel som si kupovat bojove plemeno- raslov pouzivam namiesto neho na strazenie svorka, psov je lepsia ako jeden velky pes, podla mna.A este nehovorim o porodoch , volakto si mysli ze rasel nemoze mat problemy. hov.no velke, ktory pes potrebuje , a ktory ne.. este sa je potrebne aj obetovat.. neni to zodpovednost? volakto ma doma fenu , nestrazi si ju, ked sa hara dojde cokel urobi svoje a co s tymi stencami de je ta zodpovednost. v prde.li..
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 2. Júl 2008, 11:49

AMAGUK- predstav si aj dnes sa predavaju ludia, dokonca je to biznis ze by si kukal jak kukucka, rozoberu ta na organy a predaju ta..

predstav si, ze to viem a kukat jak kukucka skor kukam na to, co si vsetko si zo seba schopny vyplodit, ako sa silou mocou snazis obhajit neobhajitelne...
:shock: :roll:
aha, takze chces povedat, ze kad sa to robi tak, tak by sme to mali asi robit vsetci, ved je to taky vynosny biznis...boze, co sa tu clovek vsetko nedozvie :evil:
clovece, rozmyslas ty vobec skor ako nieco napises, zrejme nie... alebo ti len iste veci nedochadzaju, inac by si taketo kydy (kedze tazko to nazvat argumentami) nemohol vobec napisat
btw, vies o tom, ze obchodovanie s ludmi aj ich castami je zlocin???

tak ci tak, ako argument na obhajobu mnozenia psov to postrada elementarnu logiku, ergo, chlapce, si uplne mimo...
:twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 11:53

biznis zo psami maju priekupnici ktory tu kupia raslela bez PP za 3000sk pod cenu a v taliansku ho predaju za 800eur. neviem kto je horsi ci mnozitel, alebo priekupnik.a to este horsie je to ze to zviera neviete komu davate!!!, moze ist aj na vyskum...!!! a ked ja predam na slovensku niekomu kto chce cistu rasu aj ked bez PP za 5000sk, tak som hnusny mnozitel lebo ludia nemaju 25000sk na cistokrvneho s papiermi
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 2. Júl 2008, 11:54

Hmmm...takže ty si na 100% presvedčený že psy bez PP sú kvalitnejšie a lepšie ako psy s PP..no tak si ďalej množ čo chceš...Moje psy pre mňa nie sú starosť!!! A inak aj v kontrolovaných vrhoch niekedy vyjde nevydarené šteňa, to sa stáva, ale znaky o ktorých hovoríš museli byť vidieť už predtým... tvar hlavy, dĺžka čumáku, osadenie uší, očí...také šteniatko sa malo predať lacnejšie s upozornením že nebude chovné...teda tak by som to urobila ja...A zodpovedný chovateľ ti ani nepredá šteňa ak nemá istotu že je v poriadku...my sme kúpili našu poslednú fenečku keď mala 9 mesiacov, aby mala chovateľka istotu že dám dáva kvalitné šteňa do chovu i na výstavy. Záleží aj od toho čomu sa chceš so psíkom venovať, či športu, výstavám...neskôr pokračovať v chove, alebo ho chceš len ako miláčika bez ďalšieho pokračovania chovu. Cena šteniatka tak isto nie je pre všetkých záujemcov rovnaká, záleží na povahe psa, ku ktorých ľuďom sa hodí...ale to asi píšem zbytočne...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Silwuska » 2. Júl 2008, 11:54

Pocuj ty tlachas od deviti k peti :lol:
co ma predaj ludi s tymto spolocne??
preco by ma mal zaujmat divy vtak ktory ti rozdrbal okno??
preco by tie psi ti mali nieco vracat naspet?? naco ich mas tolko ked to financne nezvladas?? tvoje dieta bude musiet tiez pracovat aby si mu daval kvalitne jedlo a oblecenie???

"no a na tie utulky----povedmi kolko percent cistokrvnych psov je v utulkoch oproti poulicnim psom.ked su -tak su to len nezodpovedny ludia roztopasny ktory si kopili psa a zistili ze ho nechcu tak sa ho rychlo zbavili tak ze ho vyhodili na ulicu. "
V utulkoch je dost velke percento "cistokrvnych psov", lenze o nich malokto vie, pretoze su hned zajednane...btw. ako hodlas kontrolovat co je zo psami ktore namnozis?? ak skoncia v utulku tak s tym nic nespravis...

"Laska k danemu plemenu ked je bez papierov neexistuje ze ...silvuska vsetko volaco stoji chov psoch nie je o prachoch teda? tvoj hafan sa hrabe v odpadkoch teda?"
Ak mas rad konkretne plemeno, tak ho nebudes zhovadovat mnozenim bez akehokolvek odborneho dozoru, a kupis si kvalitneho psa s PP...ak mas rad psov celkovo, tak si nevezmes psa od mnozitela ale s utulku...
Nie moje psy sa nehrabu v odpadkoch, maju tu najkvalitnejsiu stravu, ale nevyzadujem od nich aby mi financie do nich vrazene vracali...keby som to ziadala, tak by nestacili 5 vrhov rocne :wink: Psa mas preto, ze ho mas rad, je to tvoj spolocnik, ty si sa ho ujal a ty si zanho zodpovedy...to povedal uz ujko Exupery...[/b]
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 11:56

to ze zlocin je obchodovat s ludskym mesom viem, a predsa to ludia robia. preco.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 11:57

tingri asi si v zivote rasela nevydela pretoze papula mu rastie rok
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 2. Júl 2008, 11:57

bruno, toto co tu pises nie je nic noveho pod slnkom, takto sa obhajuju vsteci mnozitelia, ako argument je to tazko nezaujimave...ale asi na nic lepsieho nemas...
ano, si mnozitel a ak budes dalej takto pokracovat a neuvedomis si iste veci mnozitelom aj zostanes, nezalezi ti na rozvoji plemena, (co je zakladom chovatelstva), psov prepocitavas len to, co ti z nich kapne do kesene a obhajujes sa tym, ze sa deju aj horsie veci... :roll:
no nic, skoda dalej stracat cas...
Naposledy upravil Amaguk dňa 2. Júl 2008, 11:59, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 2. Júl 2008, 11:59

bruno píše:to ze zlocin je obchodovat s ludskym mesom viem, a predsa to ludia robia. preco.

na tuto otazku si snad vies odpovedat aj sam...co ani na tuto nie? :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 12:00

silvuska ja som chcel mat psa od stenata , a stenata sa v utulkoch nevyskytuju
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 2. Júl 2008, 12:00

v utulkoch je steniat ako maku - len v BA je ich momentalne aspon 10 :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 12:01

amaguk v keseni je prdlajs ked si to spocitas tak som v strate , spamataj sa..
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 12:03

Amaguk píše:v utulkoch je steniat ako maku - len v BA je ich momentalne aspon 10 :P


tak si zober psa z utulku co ti v tom brani, majitel toho psa z nejakeho dvovodu nechce, a ty ten dovod nevies, zober si ho... na co cakas
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Silwuska » 2. Júl 2008, 12:04

TAK NACO to mnozis?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia