obliekanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod zuzupes » 30. Okt 2007, 15:39

su krasnucky :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Lucia.ja » 30. Okt 2007, 19:03

nechcem sa vam do toho prilis pliest, len sa chcem Kaci spytat: ten jeden psik na tych fotkách je angl. špringeršpaniel? a zaroven chcem pochvalit tych tvojich hafanov, su fakt zlatý :).
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Kaca » 30. Okt 2007, 22:39

Lucia.ja píše:nechcem sa vam do toho prilis pliest, len sa chcem Kaci spytat: ten jeden psik na tych fotkách je angl. špringeršpaniel? a zaroven chcem pochvalit tych tvojich hafanov, su fakt zlatý :).

Vdaka :) Ja som myslela, ze zlaty je iba Hugo (koker), ale ked myslite... ;) Ale uz vazne: Nie je to springer, to, co myslis, je papierova kokrica Bali. Ten zlaty je Hugo, uplne vlavo je papierova selticka Ajka - jednooky bandita (taka je zla) a za Hugom su krizenka Bojka a NO Gia.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod ...repr^zent » 31. Okt 2007, 4:19

zuzupes píše:...chvalabohu, dokonca ma pusta aj cez dvere(a to nikoho ineho z rodiny) a to som ju ani neucila. nikdy odomna nezobre zranie a ma pri mne podriadujuce gesta. tak hadam som vodca,co myslis? :D

Neviem :( , lebo ako napisala Kacka.
Kaca píše:na tychto malickostiach som nikdy nebazirovala. Ale zasadou je nikdy nebezat za psom, vzdy musi pes za Tebou.

Neviem, lebo nevies ani ty.
zuzupes píše:tak to som este neskusala, utekat smerom prec. ale ani neviem ci si to mozem dovolit, pretoze keby ju susedia najdu samu pri dome tak ma asi ukamenuju a ju otravia.
Kazdy z tych tebou popisanych submisivnych (dlho som to slovo hladal :wink: ) prejavov sa da vysvetlit dvoma sposobmi. Tak ja budem teraz ten "diablov advokat".

Co sa tyka dveri, ty si ju to sice nikdy neucila, ale ona vie, vycitila, ze je to pre teba dolezite. Dokonca aj tu si to napisala ako prvy prejav pokory. :twisted:
Spytaj sa ostatnych clenov svorky, ci im to trha zily ked vojde ako prva. Imho netrha. :wink:
A teraz sa spytam ja. Pusti Alfa pri love, pred seba podriadeneho, ak bude pravdepodobne, ze to bude pre Alfu vyhodne? Pre Alfu v tom momente fyzicke miesto na cele svorkynie je dolezite.
Dolezite je napriklad cerstve masko, ktore mu ten najrychlejsi poddany ulovi..
Snad je to zrozumitelne.
Aj Alfa robi ustupky, ak nie su pod jeho dostojnost, alebo neohrozuju jeho postavenie. Svorka nie je diktatura, je to vlada toho najmudrejsieho, sila nie je tak podstatna. Na tom istom modeli funguju dochodci s perfektne vycvicenymi psami, ktorym fyzicky konkurovat nemaju sancu.
Ty mas hodne mudreho psika. Aj ja. Tiez to tak robi s tymi dverami. :twisted: , ani moj nesomruje ked jem, lebo vie, ze mrha energiou.
U syna tiez nie (11r), lebo synovi som zakazal, mu cokolvek davat zo svojho jedla, granule do misky mu dava bezne.
Od zeny somruje kamenym hypnotickym pohladom, lebo vie ze to naj funguje. :lol:
A ja nemam chut jej kazdy den vysvetlovat, ze ee...
Ale vonku poslucha lepsie ju ako syna, aj ked od neho sa somrovanim jedla neobtazuje. Mam tiez mudreho hawa, vsak? A teraz sa spytam ja, co myslis, kto je Beta? Syn, zena, alebo hawo???

Do vcerajska som si myslel, ze Beta je zena, (so synom ma vztah skor ako so starsim bratom) ale ked sme isli traja von (ja, zena,pes) a ja som vosiel do cudzej brany a oni mali pokracovat dalej, tak ON rozhodol, ze sa bude ma mna cakat.
Proste kamenak pred branou a nechci pocut, co som si potom doma vypocul o 10 minutovom natahovani sa, prosieb a vyhrazok zeny so psom. Toto je zase moj problem, ze syn hierarchiu chape lepsie, ako moja zena resp. uvedomuje si, ze je to dolezite. Ja to neberiem tragicky, je to v stave riesenia, jedine co mi vadi, ze s nimi vonku musi byt na voditku. Doteraz so zenou mohol byt v parku navolno, ale teraz ma preventivne zaracha, kym sa spravanie nezlepsi.

Vsetko je relativne, povedal mudry ujo a potom sa este hovori: lepsie raz vidiet ako 100x citat.
Ale ja som skromny a bude mi stacit raz citat, ked napises ako ta nasleduje do lejaku. Potom ti odpoviem:
Ano si Alfa, lebo si pre nu dolezitejsia ako velka mokra neprijemnost.
A ked od teba neutecie, ked pojdete meter okolo zbijacky, zametacieho auta, alebo skripajucej elektricky, tak sa poklonim a poviem:
Ano, si Alfa aj Omega pre tvojho hawa, lebo jeho dovera v teba je vacsia, ako jeho strach a pud sebazachovy. :wink:

No zase som toho natrepal, ale ked pisat je je ovela lahsie, ako vysvetlit niektore veci nemej tvari. :lol:
A mozno ked nasnezi, fenka sa zblazni od radosti (fakt sneh lubia), cez zimu si zvykne na vlhky kozuch a dazd ju prestane iritovat. Som pisal oni su neni blby. Mozno len caka. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 31. Okt 2007, 4:46

Este ma jedna vec napadla. Znamy ma bieleho bullika, ktory je vacsinu dna doma v klietke 1,5 x 1m, lebo im okusoval drahy nabytok. :shock:
A von chodia max. 10-15 minut, na velkej vychadzke som ich nikdy nestretol. Mozno ho sem tam niekam vyvezu vyblaznit, ale dost pochybujem, vidim ten pristup..
Ten hafan by za hodinu v mocarisku dal pol zivota.. :!:
Ma 8 mesiacov a vsetkym nam ho je luto. :(
Dufam, takeho magora, co by to zobral ako navod na zvykanie na dazd tu nemame.
Len som tym chcel ukazat, ake relativne priority mozu mat dvaja psi rovnakej rasy.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 31. Okt 2007, 9:11

chudiatko psik. ako mozu byt taky ludia.to neviem pochopit. aj u nas je par takych "psickarov". aj nasa znicila zo zaciatku par veci, ale zvladli sme to. hadam ju nebudeme zatvarat do klietky. ved to je podla mna priserne.

a teraz k teme.
hura!
vcera som to vyskusala, pustila som ju pri dome na volno (prv som sa poobzerala ci nejde daky sialeny sused :wink: ) a isla som prec. a co ona na to? letela za mnou ako strela. taka som bola vysmiata az az :D
a potom celu cestu isla pekne so mnou ani netrucovala a ja som ju chvalila a davala jej sem tam odmenku - celu dobru prsalo. tak uz viem ako na to a dobre ze som to riskla :lol: takze dik - hlavne ...repr^zent-ovi za povzbudenie do akcie :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Kaca » 31. Okt 2007, 12:58

gratulujem!

Btw, ...repr^zent, to bezanie za mnou malo byt v tom, ze kam idem ja, tam ide pes, nie ci bezi na vychadzke predo mnou alebo za mnou, to je absolutne nepodstatne.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod ...repr^zent » 31. Okt 2007, 13:36

zuzupes Gratulujem aj ja! Mam z vas radost. Ano si Alfa. Ako som slubil. ;) Drzim palce pri vymyslani programu.
Kaca píše:to bezanie za mnou malo byt v tom, ze kam idem ja, tam ide pes, nie ci bezi na vychadzke predo mnou alebo za mnou, to je absolutne nepodstatne.

Kacka ja viem. Nikde som nenapisal, ze ma ist pred, alebo za tebou. S Alfa vlkom to bol len obrazny priklad, ani neviem ako to v skutocnosti vo vlcej svorke chodi, co sa tyka pozicii pri pochode. :lol:
Btw, nasledovat bude presnejsi vyraz, odvodene od sledovat kde je pan.
Ja mojho zenem vacsinou pred sebou, bo ked ide za mnou boli z toho krk a nemam taky dobry prehlad.
Len cesta je "k nohe", prip. ludia kracajuci oproti nam s panickym vyrazom v tvari. :-D
Zhodneme sa, len tie slovicka... ;)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 31. Okt 2007, 15:07

repr´zent, ano a prikladom su haskaci tahajuci sane, pricom alfu maju evidentne za zadkom :wink: - alfac napriek tejto fyzickej pozicii urcuje SMER :!: ... zhoda so vsetkym, co si tu spisal. V tvojich predoslych prispevkoch k teme ocenujem spomenuty prenos nalady z vodcu na psa - to byva casto klucovy prvok pri nezdaroch vychova/vycvik vseobecne, ked nalada vodcu nekoresponduje s poziadavkou a pes to samozrejme spolahlivo precita. Potom vsetky gesta, zadania etc. su len cimsi mechanickym a preto NEUCINNYM.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod ...repr^zent » 31. Okt 2007, 16:18

Vdaka oreganka! No, daval som vacsi pozor na slova pouceny z toho "cikania". :D Tak sa ten text trochu roztahal...
Keby som napisal, ze pes ma cucat a nekomentovat pocasie riskoval by som ukamenovanie. :mrgreen:
Btw, este som to tam nepoupravolal, ale drzim to v hlave.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 31. Okt 2007, 19:34

:lol: hehe keby som ku tomu obliekaniu mal napisat ja co mam na jazyku-prstoch - riskoval by som podstatne viac:-D a tak radsej nepisem nic... trapnosti akoze snezi prsi fuka slnko svieti , horuco... kua.. nelen ze uz zereme paradajky len hydroponne pestovane ale zachvilku budeme asi odkazany chovat psov v inkubatoroch... cisty grc tento pristup a toto smerovanie kynologie.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 31. Okt 2007, 21:48

Emor prestaň... :roll: Lebo ak nie, zorganizujem fan klub a Emil dostane na Vianoce zateplenú joggingovú súpravu a kríž na uši a Ty budeš :twisted: ....
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 13 hostia

cron