BULTY - pomoc

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nostradamus » 8. Nov 2007, 0:26

Mary píše:nostradamus išlo o reakciu na podpis "Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice." chapeš to- "nič nie je smutnejšie.."..sorry ale je.. Pre mňa za mňa zakroč kam, kedy a o kolkoj chceš :lol:


...uprostred ulice asi nebolo myslene niekde v afrike, alebo v TV. Pre teba je smutnejsie to pre ineho ine. Ja poznam vela ludi co plakali za naburanym autom a kaslali na to ked im umrel pes. Kazdy ma ine hodnoty. Mna tiez viac rozosmuti opusteni pes nazivo "uprostred" ulice ako obrazok indickeho decka niekde na nete. Navyse ak je jeho stav v porovnani s tym psom na prvy pohlad diametralne odlisny. Myslim tym ze ten pes je na tom ovela horsie a zmenit jeho osud je v rukach tych co okolo neho len tak chodia. Mas ale pravdu - su aj smutnejsie veci-smutnejsie je ze ludia su taki xxxxxx ze si ho nevsimaju a namiesto toho vykrikuju ze su aj smutnejsie veci ako ten pes. Smutnejsie je ze ak niekto nepomaha nikomu a nicomu tak sa pokrytecky tvari ze mu viac zalezi na detoch v Afrike ci Indii aj ked tie fotky su roky stare a niekedy bohuzial aj zinscenovane. Ale celkom dobre to tu zacinam chapat. Velka vacsina prispevkou sa nedrzi temy a diskusi uz ani nie je o zvieratach. Potom sa necudujem ze niekto rozobera co je smutnejsie a co nie. Dokonca aj ked je to motto stranok o psoch tak bude hladat smutnejsie veci mimo tuto oblast alebo davat na forum o psoch obrazky deti niekde zo Somalska. Filozofujete tu namiesto priamej pomoci hoci aj detom z Afriky ci Indie. Ver mi ze ak tu napises co je pre teba najsmutnejsie tak to nikdy nebude najsmutejsie pre druheho. Lebo kazdy ma nejakeho pribuzneho a jeho utrpenie mu bude robit vacsiu bolest ako utrpenie toho tvojho. Vsimam si ze diskutujuci tu povacsinou neriesia problemy zvierat. Niektori chcu za kazdu cenu trepat o hocicom len aby tema nebezala v duchu povodnej myslienky. Prihluple narazky pri strate argumentov a stavanie sa do pozicie najchytrejsieho... Povodny zamer je mimo. Uz ani nejde o zvierata. Ale co ma najviac udivuje ze ludia nechapu ze diskusia o zvieratach ma byt o zvieratach. Riesit tu ze je streda a ze treba... Ze pre mojho psa je najsmutnejsie ked si nemoze.... Diskusia hodna pubertakov a od takych ani nemozem cakkat ze su uplne mimo. Dorazila ma tema o ubitom psikovi kde sa o citoch k nemu rozhoduje podla toho ci mal alebo nemal majitela!!! A ze zodpovedny je vlastne ten kto moze za to ze je pes na ulici. To mi uz pripada ze ten idiot podla niektorych ludi co tu pisu, urobil vlastne dobre. Potom sa vobec necudujem co riesite. Pre Vas opusteni psik na ulici nie je najsmutnejsie s cim sa na tej ulici mozete stretnut. Pre niektorych to dokonca ani nie je smutne! Je to vlastne problem ktory treba riesti hoci aj tak ako ten riesil ten xxxxxx z Oravy. Hlavne aby tak neporiesil toho mojho ak mi nahodou niekde zabehne.
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod ...repr^zent » 8. Nov 2007, 0:56

Kaca píše:Pravdu ma rea ked hovori, ze pre kazdeho je to "najsmutnejsie" nieco ine. Pre mna je smutne vobec to, ze takyto psik tu je...
Kacka & rea. Vsetko co som povedal, je:
...repr^zent píše:Btw, nic proti psiadusa.sk, len ma zaujala poznamka emora ohladom motta Janky7. Imho trefna :twisted:
+3 fotky.
Je to zlozite pochopit?
oreganka píše:Jedno ale poviem: V utrpeni su si vsetky zive bytosti rovne :!: a preto neexistuje ´radsej´ cloveku ako psovi.
Pod toto sa kludne podpisem, nemam s tym absolutne ziadny problem.
Ale nehnevajte sa, motta typu:
"Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.",
ma ako cloveka, ktory si vie predstavit smutnejsi pohlad nedokazu oslovit, skor nasrat.
Imho, smutnejsi pohlad je aj na zaziva z koze stahovaneho psa na korejskom trhu, ako na toho strateneho. A nepochybujem, ze Anka7 tomu uveri, aj ked ho nikdy nevidela nazivo.
Na to, co je smutnejsie netreba mat patent na rozum. Priemerny clovek to zvladne aj so svojou fantaziou.
Ale na to aby nebolo nic smutnejsie, ako pohlad na opusteneho psa asi treba mat asi utulok...

A pokial ma niekto dojem, ze ja som spominal, ze ludom treba skor pomahat ako zvieratam, tak mi to prosim odcitujte. Vdaka. :twisted:
Podla moznosti nie z tych dristov proroka, ale z !mojich! prispevkov. Okrem jedneho (preklep restet=reset) som neupravil ziadny.
Btw, to co tu prezentuje moj pacient sa v odbornych kruhoch vola vymyvanie mozgov. :mrgreen:

P.S.: Anke7 aj s prorokom sa evidentne lehsie komunikuje so zvieratami ako s ludmi, co mne osobne, nakolko su tam, kde su vobec neprekaza, skor ma tesi.
Prorok tam asi pochytil tie siahodlhe fantazmagoricke blaboly a Anka7 istotu neomylnosti.
Preto ze, ja osobne, mat nejaku blbost v podpise, tak po uvazeni si ho asi zmenim, namiesto toho, aby som niekoho zacal nezmyselne napadat.
Su ovela krajsie a vystiznejsie motta, ktore nepovysuju utrpenie strateneho psika nad akekolvek ine.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nostradamus » 8. Nov 2007, 1:31

...repr^zent píše:
Kaca píše:Pravdu ma rea ked hovori, ze pre kazdeho je to "najsmutnejsie" nieco ine. Pre mna je smutne vobec to, ze takyto psik tu je...
Kacka & rea. Vsetko co som povedal, je:
...repr^zent píše:Btw, nic proti psiadusa.sk, len ma zaujala poznamka emora ohladom motta Janky7. Imho trefna :twisted:
+3 fotky.
Je to zlozite pochopit?
oreganka píše:Jedno ale poviem: V utrpeni su si vsetky zive bytosti rovne :!: a preto neexistuje ´radsej´ cloveku ako psovi.
Pod toto sa kludne podpisem, nemam s tym absolutne ziadny problem.
Ale nehnevajte sa, motta typu:
"Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.",
ma ako cloveka, ktory si vie predstavit smutnejsi pohlad nedokazu oslovit, skor nasrat.
Imho, smutnejsi pohlad je aj na zaziva z koze stahovaneho psa na korejskom trhu, ako na toho strateneho. A nepochybujem, ze Anka7 tomu uveri, aj ked ho nikdy nevidela nazivo.
Na to, co je smutnejsie netreba mat patent na rozum. Priemerny clovek to zvladne aj so svojou fantaziou.
Ale na to aby nebolo nic smutnejsie, ako pohlad na opusteneho psa asi treba mat asi utulok...

A pokial ma niekto dojem, ze ja som spominal, ze ludom treba skor pomahat ako zvieratam, tak mi to prosim odcitujte. Vdaka. :twisted:
Podla moznosti nie z tych dristov proroka, ale z !mojich! prispevkov. Okrem jedneho (preklep restet=reset) som neupravil ziadny.
Btw, to co tu prezentuje moj pacient sa v odbornych kruhoch vola vymyvanie mozgov. :mrgreen:

P.S.: Anke7 aj s prorokom sa evidentne lehsie komunikuje so zvieratami ako s ludmi, co mne osobne, nakolko su tam, kde su vobec neprekaza, skor ma tesi.
Prorok tam asi pochytil tie siahodlhe fantazmagoricke blaboly a Anka7 istotu neomylnosti.
Preto ze, ja osobne, mat nejaku blbost v podpise, tak po uvazeni si ho asi zmenim, namiesto toho, aby som niekoho zacal nezmyselne napadat.
Su ovela krajsie a vystiznejsie motta, ktore nepovysuju utrpenie strateneho psika nad akekolvek ine.



Pre teba je najsmutnejsie ze musis platit tazke prachy za drahe granule pre svojho alergickeho psa. Nie to ze je chudacik chori. Davat na forum o psoch fotky s utrpenim deti je rovnaka hovadina ako ked niekto na ulici povie majitelovi 100 kiloveho psa: " v afrike trpia male deti hladom a on take hovado vykrmuje" Tvoj prispevok sa niesol presne v tom duchu. Mimochodom mam pocit ze si mal dilemu ci tu neposles foto tvojich novych topanok ked si naposledy skocil vonku do hovna, lebo pre teba je mozno aj toto smtunejsie ako ten bezprizorny pes. Nemam problem komunikovat s ludmi ale ty si mylsi chovatelske forum s pokecom lebo ked si prebehnem tvoje prispevky tak sa tu s urcitymi osobami predhanas v narazkach ako maly pubertak. Preto ma udivuje ze ty s stavias do pozicie prikazovat inym co je smutnejsie ako opustene zviera. Pre mna je dokonca smutnejsie ako tie fotky co si sem poslal to aky si neskutocny hlupak. Lebo co jeden hlupak pokazi 100 inych nenapravi. Pre niekoho je najsmutnejsie utrpenie zvierat, ktore denne vidi na vlastne oci a moze to zmenit. Pre teba su to vyhodene peniaze za granule, alebo osud deti v Indii. Ja sa pytam co je to tym detom platne ze ich osud je pre teba akutnejsi ako nejaky pes vyhodeny na ulici? Pomohol si im? Pozri ja ti teraz napisem ze mne su tie deti ukradnute. Tak co budes riesit? Ze to motto nie je spravne lebo ty to vidis inak? Niekomu nie je lahostajny osud psika na ulici a snazi sa mu pomoct. Niekto povie ze osud deti v Indii je smutnejsi a co robi? Serie na ne.
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod ...repr^zent » 8. Nov 2007, 1:34

Mary mne to nerobi problem odlisit vyznam vety:
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
od:
Nič nie je smutnejšie uprostred ulice, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa.
Imho niekomu ano. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 8. Nov 2007, 1:51

Nostradamus píše:Pre teba je najsmutnejsie ze musis platit tazke prachy za drahe granule pre svojho alergickeho psa. Nie to ze je chudacik chori. ...Nemam problem komunikovat s ludmi

Ale mas, lebo s tebou som prave dokomunikoval.
Takze ma prosim necituj a neoslovuj, ak budu tvoje urazky pokracovat, budem kontaktovat v prvom kroku administratora, nasledne spravcu servra chovatelia.sk. Dufam, ze sme sa pochopili.
A ver, este to skus a ja spravim vsetko pre to, aby som sa dostal k tvojej IP adrese. 8)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nostradamus » 8. Nov 2007, 1:54

...repr^zent píše:
Preto ze, ja osobne, mat nejaku blbost v podpise, tak po uvazeni si ho asi zmenim, namiesto toho, aby som niekoho zacal nezmyselne napadat.
Su ovela krajsie a vystiznejsie motta, ktore nepovysuju utrpenie strateneho psika nad akekolvek ine.


Ty naopak ponizujes osud psika na ulici a vyplakavas ze musis platit drahe krmivo. Napises tu znacku aby sme videli ako sa o neho prikladne staras. V tvojom pripade by som na tvojom podpise-nicku nic nemenil pretoze vystihuje presne to aky si blbec. Nielen ze nechapes o com je povodna tema ale naviac do kazdej preberanej temy nastrkas sexualne narazky. (to s tym znasilnenim fenky v teme o ubitom psovi bol skvost tvojej geniality!) Mal by si si uvedomit na akom fore sa nachadzas. Ale ja to plne chapem. Ak si bol v detstve drzani nakratko tak si to snazis teraz vynahradit. Neviem o akej to komunikacii s ludmi hovoris. Ak myslis seba tak si sa nadhodnotil. Clovek sa nesudi podla blabolov na internete. Ale podla cinov. Tym detom je naozaj prd platne ze su ti smutnejsie ako niekomu pes na ulici. Ty si sedkas v teplucku a polemizujes a filozofujes. Pre tie deti neurobis nic a ako som pochopil tak ani pre tych psov. Obaja - aj pes aj to dieta potrebuju pomoc. Ty sa na nieco len hras a to tie deti nenakrmi. Nakoniec je to s tebou tak ze mi budes vnucovat ze som idiot ak mi je smutnejsie ked sa stane nieco mojej rodine a je mi menej smutne ak sa prihodi nieco tvojej. Mimochodom nereagujes na nic k comu som ta vyzval. Ty sa len uistujes ze si viac clovek ak ti je osud deti smutnejsi ako osud psov. Ale ani pre jednych ani pre druhych neurobis nic. Budes si niekde spokojne chrapkat v teplucku a psika na ulici obides oblukom. Ved su aj smutnejsie veci. Ale su tak daaaaaaaaaaaaleko ze sa stym neda nic robit. Len sa cely nerozsmutni nad tym aky si humanista. Humanny znamena byt ludsky nielen k ludom ale aj k zvieratm co ty zjavne nikdy nepochopis. PS: pre ma je smutnejsi ten pohlad na toho psika ako pohlad na tie fotky tak preco do boha by si mal niekto podla teba menit motto stranok???? Ty si boh alebo co? Tvoj nazor je zakon? To prave ty vnucujes ludom nazor ze to co je pre teba smutnejsie to musi byt aj pre nich.
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod Nostradamus » 8. Nov 2007, 2:10

...repr^zent píše:
Nostradamus píše:Pre teba je najsmutnejsie ze musis platit tazke prachy za drahe granule pre svojho alergickeho psa. Nie to ze je chudacik chori. ...Nemam problem komunikovat s ludmi

Ale mas, lebo s tebou som prave dokomunikoval.
Takze ma prosim necituj a neoslovuj, ak budu tvoje urazky pokracovat, budem kontaktovat v prvom kroku administratora, nasledne spravcu servra chovatelia.sk. Dufam, ze sme sa pochopili.
A ver, este to skus a ja spravim vsetko pre to, aby som sa dostal k tvojej IP adrese. 8)


Pisal som s ludmi a ty si vytrhol z kontextu ze pre mna nie si clovek. Dokomunikoval? Ty si tak tupy ze si ani na jeden argument nereagoval. Ty si melies stale svoje. Si nepripustis ze niekto moze mat osud tvojich blizkych na haku a viac ho trapi osud vyhodeneho psika na ulici?
Citovat ta budem kolko sa mi zachce. Admina budem kontaktovat ja skor tak si rychlo uprav svoje prispevky s nechutnymi narazkami, lebo to co tu ty pises ohrozuje mravnu vychovu mladeze. Mam ti tu odcitovat tvoje hlupe narazky napriklad o znasilnenom psovi? Myslis ze necitam ine temy a nevidim co za hluposti vypisujes v inych temach? Mimochodom mam vsetky tvoje prispevky zalohovane. To sa komu vyhrazas s IP adresami ty xxxxxxx? Ty sa radsej staraj co budes mat v postovej schranke. Alebo budes pred rodinou zatlkat ze tie sprostosti si nepisal ty?


Tento skvost je od teba: "Mno, keby znasilnili sucku, tak by som sa pokusil o odpoved, takto je len otazne, ci im po natrhnuti rite de lege lata prejde chut na sex v slovenskej 4ke"


Toto je podla teba vhodne na volne pristupne chovatelske forum ? To musi u Vas doma teda vyzerat. Alebo tam si take nedovolis? Skus take v nedelu pri obede...

Admin by sa mal najskor zaoberat tebou a tvojimi prispevkami.....
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod Administrator » 8. Nov 2007, 14:59

Zdravím vás!

Bol som upozornený, že je to tu "príliš husté" tak som si urobil čas a preštudoval, o čo tu beží.
Takže, ťažko povedať pár slovami, kto má pravdu, kto je dobrý a kto zlý.
Ja ani jedného z vás osobne nepoznám a necítim sa byť kompetentný niekoho súdiť, alebo hovoriť za niekoho čo si myslí a čo by v akej situácii urobil. Nebudem nič v tejto téme mazať, lebo je tu veľa vecí aj zaujímavých a na zamyslenie, len by som chcel povedať že sa mi vôbec nepáči, keď tu niekto niekomu hrubo nadáva, a osočuje ho. Nebudem to rozoberať.
Osobne si myslím, že anka 7 má právo na Motto aké len chce, lebo hoci nie je celkom pravdivé, čo vieme všetci a velmi dobre to vie aj ona sama, keďže sme na chovatelskom fóre a Anka pracuje pre záchranu a pomoc zvieratám, je tu takéto motto úplne na mieste. Dávať sem fotografie hladujúcich detí nebolo najšťastnejšie, ale tak isto to viem pochopiť, keďže chápem, že niekto mohol zažiť, niečo, čo na neho v tomto smere silne zapôsobilo. Nebudem ho preto hneď napádať a znášať ho pod čiernu zem.
Takže myslím, že by sme túto debatu mohli uzavrieť, alebo aspoň pokračovať v oveľa miernejšom tóne snažiac sa chápať jeden druhého, bez vulgarizmov, nadávok a osočovania.

Ďakujem. Howgh (dúfam) :wink:
Obrázok užívateľa
Administrator
 
Príspevky: 180
Registrovaný: 8. Jún 2005, 18:47

Poslaťod ...repr^zent » 8. Nov 2007, 17:03

Vdaka za tu rychlost.
Osobne s tym nemam s tym najmensi problem.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 8. Nov 2007, 17:09

pomáhať psom z ulice je užitočné a ušľachtilé, myslím ale, že tí ľudia, ktorí pomáhať chcú, by sa mali zamyslieť aj nad tým, prečo problém vzniká. Ak sa niekto rozhodne zachraňovať, je to jeho rozhodnutie, dobré rozhodnutie. Ak sa niekto rozhodne bojovať proti príčinám, aj to je jeho rozhodnutie a tiež je správne. Načo sa niekto šponuje, že jeho dobro, ktoré robí, je lepšie? Prečo tu teda títo ľudia bojujú proti sebe?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Mary » 8. Nov 2007, 17:39

nostradamus nechapeš stale tomu že ja netočim o afrike (ktoru maš zrejme v oblube :wink: ) ani o TV ...... iba som toho nazoru že su smutnejšie veci ako pes na ulici... :roll:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 8. Nov 2007, 17:49

rea, aj ta najmensia pomoc je pomoc, ktora je uslachtila a uzitocna. Kdekolvek, komu kolvek alebo comu kolvek.
Ak da emor 20,- bezdakovi, je to jeho vec. Ak ty posles vrecko granuli psikom do utulku, je to tvoja vec. Ak niekto posle sekom 100 000 na charitu, je to jeho vec.
Nerozlisujem vysku, ani efektivitu. Podstatny je podla mojho nazoru umysel.
Umysel slachti cloveka, nie efektivita.
To, ze dobry umysel bude, je, alebo byva casto krat zneuzity, nijako nemoze znizit hodnotu povodneho zameru "autora" pomoci.
Vzdy to bude u mna clovek s velkym Č. :wink:

Viem, ze bezdak na 99% tu 20-ku preslope, ale keby som mu ju nedal, trapilo by ma, ci to nebol nahodou ten, ktory si za nu chcel kupit suche rohliky.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 8. Nov 2007, 18:12

...repr^zent píše:rea, aj ta najmensia pomoc je pomoc, ktora je uslachtila a uzitocna. Kdekolvek, komu kolvek alebo comu kolvek.
Ak da emor 20,- bezdakovi, je to jeho vec. Ak ty posles vrecko granuli psikom do utulku, je to tvoja vec. Ak niekto posle sekom 100 000 na charitu, je to jeho vec.
Nerozlisujem vysku, ani efektivitu. Podstatny je podla mojho nazoru umysel.
Umysel slachti cloveka, nie efektivita.


Asi tak.

...repr^zent píše:To, ze dobry umysel bude, je, alebo byva casto krat zneuzity, nijako nemoze znizit hodnotu povodneho zameru "autora" pomoci.
Vzdy to bude u mna clovek s velkym Č. :wink:


Nie, hodnotu toho človeka to určite neznižuje, ale hodnotu pomoci ako takej áno a to je škoda, nie?
Práve v tejto chvíli dávajú na Nove v správach, že v ČR je na nete útulok, ktorý žiada zaslanie peňazí pre psíkov na účet, ale ten útulok ako taký neexistuje...
Ozaj, poznám veľa ľudí, ktrí pomáhajú s úmyslom, aby boli považovaní (aspoň sami sebou) za človeka s veľkým Č, je to ten hlavný dôvod pomoci.



...repr^zent píše:Viem, ze bezdak na 99% tu 20-ku preslope, ale keby som mu ju nedal, trapilo by ma, ci to nebol nahodou ten, ktory si za nu chcel kupit suche rohliky.


Radšej by som mu kúpila tie rohlíky teda... Otázka je, či je pomoc všeobecne naozaj účinná, ak podporuje niečo, čo stav vlastne zhoršuje. Ak ale info nemám a stane sa, život ide ďalej, len je dobré sa poučiť. Ja osobne ak chcem pomôcť útulku, radšej kúpim granule, alebo to, čo je treba, ako pošlem peniaze. Bezdomovcovi radšej tie rožky, ako 20 Sk.
Naposledy upravil rea dňa 8. Nov 2007, 18:28, celkovo upravené 1
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Mary » 8. Nov 2007, 18:26

rea píše:
Práve v tejto chvíli dávajú na Nove v správach, že v ČR je na nete útulok, ktorý žiada zaslanie peňazí na účet, ale ten útulok ako taký neexistuje...

škoda že nemam novu,hned by som si to pozrela..to čo su za ludia :x


rea píše:Radšej by som mu kúpila tie rohlíky teda... Otázka je, či je pomoc všeobecne naozaj účinná, ak podporuje niečo, čo stav vlastne zhoršuje. Ak ale info nemám a stane sa, život ide ďalej, len je dobré sa poučiť. Ja osobne ak chcem pomôcť útulku, radšej kúpim granule, alebo to, čo je treba, ako pošlem peniaze. Bezdomovcovi radšej tie rožky, ako 20 Sk.


jj tiež radšej prispejem inym darom ako peniazmi
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 8. Nov 2007, 18:35

rea píše:Radšej by som mu kúpila tie rohlíky teda... Otázka je, či je pomoc všeobecne naozaj účinná, ak podporuje niečo, čo stav vlastne zhoršuje. Bezdomovcovi radšej tie rožky, ako 20 Sk.

Suhlasim, len v praxi si ta vacsinou odchytia po nakupe, imho maju taktiku. :lol:
Stara pani, co ma poprosila, aby som neodhadzoval tacku s prakticky zjedenym kuratom bola "priehladnejsia".
Myslim, ze to ,ze tu piseme o ludoch, v konecnom dosledku moze pomoct aj BULTY, lebo je stale na prvom mieste medzi postami a tento thread ma hodne vysoku navstevnost. :wink:
Z tohto dovodu som sa rozhodol, ze upravim svoj post s "konkurencnymi" fotografiami ludi (deti), myslim, ze uz tam nie su treba a kto chcel pochopil.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 13 hostia

cron