obliekanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod dogsite » 29. Okt 2007, 11:07

Moje tiež sa ani nepohnú v daždi. Minule som s nimi išla von večer okolo 9tej a už bola dosť zima,rýchlo sa vykakali a vycikali a už ma ťahali domov. Inokedy ja ich ťahám aby už išli. Takže som im objednala kabatiky. Neviem že či sa im bude páčiť,ale podla mňa hej. Radšej kabátik,ako u veterinára byť každy mesiac. Oni sú bytové psy a viac sú dnuka ako vonku. A nechcem aby mali problémy s oblíčkamy. Jeden náš známy má takého psa ako su moji a on mal problemy s nim. Tiež keď je už trošku zima tak nosí vestu alebo kabatik.
Kuknite sa na www.hafan.sk paradne vecičky tam maju :D všetko čo vaš psik potrebuje


www.dogsite.wbl.sk
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod zuzupes » 29. Okt 2007, 11:11

ahoj dogsite,
posli link presny ake su to kabtiky. bud na moj mail alebo sem.zatim papa. vystava je predodvermi :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod dogsite » 29. Okt 2007, 11:28

http://hafan.sk/shop/oblecenie-pre-psy- ... html?str=2
tam na spodku je taky maskáčovy kabatik,brutalny

hej,hej vystava,už sa chystame
Pallaska má nejaku bundičku?
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod zuzupes » 29. Okt 2007, 12:13

to je teda perfis kabat! Pallaska nema nic, neviem, zda sa mi to take zvlastne aby psovita selma mala oblecko. ale som taka na pochybach, bo viem, ze psikovia su zdomacneny a ked ziju v bytoch nie su niak extra odolny. este stale som na vazkach. ale uz som jej objednala prsiplast ked prsi. mozno to zmeni jej pristup k dazdu.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod ...repr^zent » 29. Okt 2007, 16:14

Myslim, ze ten zly vztah k mokru, zime u psov, ktory by s tym nemali mat bez oblecenia ziadny problem by mohol byt zapricineny aj naladou vodcu svorky a nedostatkom zaujimavych podnetov.
Keby som mal takyto problem, skusil by som hafana maximalne zaujat a zaroven mu nedal moznost kopirovat moje spravanie (obchadzanie kaluzi napr.), naladu. Nalada je hodne dolezita.
Pri mladsom psikovy by som vyuzil jeho zvedavost, pri pubertakovi nadrzanost, pazravost je tiez pouzitelna. Proste chce to silnejsi podnet ako je voda a chlad. Viem, ze sa to lahko hovori. :wink:
Treba vyskusat vsetko mozne.
Ked vas hawo zisti, ze ked prsi, tak je v trave velky vyskyt koceciek syra, len ich treba chvilu hladat, bude sa pri prvych kvapkach drat von. Ak bude len trosku hladny.
Ked stretne najlepsich kamosov len v lejaku a za sucha to bude co sa tyka zabavy podpriemerne, by tiez mohlo byt motivujuce. Tym nemam na mysli nejake dlhodobe extremy, ak by ma niekto zle chapal..
20 minutovy poklus za kamaratovou haravou fenkou (to chce ochotneho partaka), prip. prieskum zamoreneho terenu...
Mozte ist na navstevu k znamym ludom ktorych ma moc rad...
Takych "búd" na zmrzlakov sa da vymysliet hodne, chce to len fantaziu, optimizmus a niektora urcite vyjde.
Najdolezitejsie je aby sa pes mal moznost v sychravom, mokrom pocasi zohriat pohybom! Chodza na voditku pri nohe neotuzileho psa nezohreje. To potom radsej to oblecenie.
Taktiez nesmie mat stres pri navrate domov (1/2h susenie sa klepanim niekde na zemi). Musite jeho neprijemne pocity zmenit na prijemne.
Napr. velkym blaznenim sa doma s uterakom po dlhej mokrej prechadzke, mozte aj skoncit nejakou extra chutnou vecerou. :lol:
Radsej koncim, aby to aj niekto cital. Prajem vam vela dobrych napadov a uspechov v boji s dazdom :!:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka_b » 29. Okt 2007, 20:29

tak to si krasne napisal!
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

...repr^zent

Poslaťod Kaca » 29. Okt 2007, 22:23

krasne napisane, vela dobrych napadov. Normalne zacinam lutovat, ze nemam psov, ktori by neboli ochotni ist v dazdi na prechadzku... :)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Re: ...repr^zent

Poslaťod lucik » 30. Okt 2007, 7:41

Kaca píše:krasne napisane, vela dobrych napadov. Normalne zacinam lutovat, ze nemam psov, ktori by neboli ochotni ist v dazdi na prechadzku... :)


Kati, ale ved to mozte obratit opacne - ak psy dazd maju radi a ty nie, skus sa motivovat - v najvacsom lejaku stretat s kamoskami, ist na pivo/kavu na terasu niekam a tak :lol:

Ale nie, zartujem.. ozaj ma repr^zent pravdu - ja ked idem s mojou labkou von v dazdi, ludia na nas pozeraju ako na zjavenie a nadobudam pocit, ze psy sa v takomto pocasi nepotrebuju vencit, ze snad sa radsej pos.ru doma :/
Moj byvaly civko tiez nejako nemiloval dazd, ale nikdy nerobil nejake caviky ked sme isli von a ako som pisala, nikdy nemal oblecko na sebe..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod zuzupes » 30. Okt 2007, 8:43

...repr^zent,
fajn napady, ale nefunguju:
kocky syra alebo daco podobne nemozme, odnaucame sa zrat zo zeme :(
mozem mat aj neviem aku dobru naladu, dokonca ja osobne mam moc rada ked prsi, hafanovi to je jedno :(
moze byt s nou aj sto psou a ona si ich nevsima, chvostik medzi nohy, uska dozadu a rychlo domov do sucha.
miluje aportovanie - v dazdi si loptu ani nevsimne.
beh na volno? kdeze, ked tak len beh ku vchodovim dverom.
neviem ci je v tomto beznadejny pripad alebo co, ale budem skusat, kym sa nepodari :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod ...repr^zent » 30. Okt 2007, 14:25

zuzupes ten moj "navod" bol mysleny vseobecne a urcite jeho pouzitie bude zavisiet aj od inych faktorov, podla kazdeho konkretneho psa.
Z toho spravania co si popisala, mam ja osobne dojem, ze o tom co je pre svorku dobre nerozhodujes ty, ale tvoj pes.
Ja viem, ze mas mladu fenku, ako ja psika, ale proste tato vec musi byt medzi vami vyjasnena.
Ty si vodca, a TY prevedies svorku cez horiaci les. Nie naopak. :wink:
Toto musi byt tvojej fenke jasne bez akychkolvek pochybnosti a pokusov sa dohadovat.
Pisala si o aporte... pes by mal aportovat nie len, ked ma naladu..
Syr... odvykate OK suhlasim, nevhodne.
Beh navolno... ku vchodovym dveram???
A tu sa zastavim. Ak si Alfa, tak bez zavahania musi utekat za tebou, ked sa rozbehnes opacnym smerom. Skusila si sa par krat fenke "stratit"? Strazi si ta ked je navolno, alebo ty strazis ju?
Moj hawo bol uz v parku par krat strateny. Naposledy som campoval hodinu na preliezkach. Od 5:00 do 6:00...ta kosaaa.. velky rehot medzi znamymi psickarmi, ale ja som spokojny. Uz sa u nas dotrucovalo (ku mne) a viem ako reaguje, ked sa strati. Sedel tam kde sa stratil, za totalnej ignoracie okoloiducich ludi a psov. :shock:
Nakoniec, ked sa rozvidnilo ma zbadal a neisto prisiel, lebo pochopil co sa stal za pruser. Nebol som na neho potom an zly ani som ho nechvalil, tvaril som sa odmerane, ako ze OK chlapce pod spat do svorky a on bol stastim bez seba. :D A skryte aj ja. :wink: Moc nam ta skusenost obom pomohla. Odvtedy beha este dalej, aj 100m ale strazi si ma ako oko v hlave a bude ma nasledovat kamkolvek.
Preto som to tu zase tak rozpisal, lebo som chcel dat konkretny priklad a cim clovek menej napise, tym skor bude but nepochopeny, alebo pochopeny inac, ako to myslel. Ja vychadzam, len z dvoch tvojich viet.
zuzupes píše:miluje aportovanie - v dazdi si loptu ani nevsimne.
beh na volno? kdeze, ked tak len beh ku vchodovim dverom.
Takze sa mylit mozem o to skor. To co pisem, pisem v snahe ti pomoct, nie ociernit vas vztah, tak to tak prosim aj ber a pripadne upresni ako to u vas funguje.
Ono zaklad je, aby isla tam, kde ides ty. Automaticky a bez diskusii. Potom sama pride na to, ze ked uz to musi byt, tak nech z toho ma aspon nejaky osoh aj ona a tam vidim priestor na tvoju fantaziu, ako jej to nutne nasledovanie vodcu spestrit a sprijemnit. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 30. Okt 2007, 14:31

tak to som este neskusala, utekat smerom prec. ale ani neviem ci si to mozem dovolit, pretoze keby ju susedia najdu samu pri dome tak ma asi ukamenuju a ju otravia. pretoze stale mam vyhrazky typu : "toho zabijaka si opovaz pustit z voditka atd. a pritom vedia ze je mila a nikomu neublizi. je pravda ze ked sme na poli alebo niekde na volno tak ide za mnou, strazi si ma a ked sa stratim tak ma hlada. asi to vyskusam aj v dazdi. uvidim. dufam ze susedia nezinfarktuju. totiz vacsina susedou nechodi s nami ani vytahom ani do vchodu. no hruza. a pritom vidia aka je. ale tvrdia ze to je nevyspitatelne bojove plemeno :twisted:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod zuzupes » 30. Okt 2007, 14:38

este som zabudla,
To co pisem, pisem v snahe ti pomoct, nie ociernit vas vztah, tak to tak prosim aj ber a pripadne upresni ako to u vas funguje.


...repr^zent,
neboj neberem to zle a vazim si rady.Vodca svorky som ja.chvalabohu, dokonca ma pusta aj cez dvere(a to nikoho ineho z rodiny) a to som ju ani neucila. nikdy odomna nezobre zranie a ma pri mne podriadujuce gesta. tak hadam som vodca,co myslis? :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Kaca » 30. Okt 2007, 14:53

dokonca ma pusta aj cez dvere
- na tychto malickostiach som nikdy nebazirovala. Ale zasadou je nikdy nebezat za psom, vzdy musi pes za Tebou. Ja mojich 5-tich kludne necham bezat opacnym smerom, otocim sa a odchadzam. Nikdy sa nestalo, ze by vsetci uplne splasene nedoleteli tam, kam sa poberam ja - a to su piati! Pri JEDNOM psovi to musi byt malina... ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod zuzupes » 30. Okt 2007, 14:58

Kaca,
ani ja, ale ona sama sa tak sprava. ale asi preto ze je dost submisivna. neposles link na foto Tvojich piatich hafanov? ahoj
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Kaca » 30. Okt 2007, 15:05

zuzupes píše:Kaca,
neposles link na foto Tvojich piatich hafanov? ahoj

su na mojom awatare ;) Napriklad aj na http://cpg.erbak.com/displayimage.php?album=6&pos=0
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron