Utratenie psika

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod michelle » 14. Máj 2007, 14:46

ach radšej sa už nevyjadrujem...sú tu totiž niektorí, ktorí si myslia, že zato, že sú ľudia sú neviemčo...aj keď to tak nie je...čiže no comment :evil:
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod michelle » 14. Máj 2007, 14:47

Nils a nemaj strach, ja raz budem aj v druhom ročníku na gymnmáziu...zatiaľ som však tu možnosť nemala, lebo som len prváčka na strednej :wink:
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Nils » 14. Máj 2007, 15:09

michelle píše:Nils a nemaj strach, ja raz budem aj v druhom ročníku na gymnmáziu...zatiaľ som však tu možnosť nemala, lebo som len prváčka na strednej :wink:




...no vidíš a ja som odučil stovky takých stredoškolákov či stredoškoláčok ako si ty, takže to netreba brať tragicky. Videla si ten film "Škola základ života" ?? Poučné...

...veľa zdaru pri štúdiu biológie ale aj ďalších dôl. predmetov ti želá bývalý stredoškolský profesor "Nils"... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Naty » 14. Máj 2007, 15:51

Nils, myslím, že do toho psychiatrického fóra sa môžeš prihlásit aj sám, a určite to zvládneš aj bezomňa. :lol:

Ivka, ja som nenapísala, že si rovnaký živočích ako kôň, mravec atď., ale že človek, kôň, mravec, pes atď. patria do veľkej skupiny nazývanej "živočíchy". Zrejme si ale nepostrehla aký je rozdiel medzi pojmami "živočích" a "zviera"(teda aspoň tak to vyzeralo). Príroda sa delí na živú a neživú. Do živej patria rastliny, živočíchy a huby. A vzhľadom na to, že nie sme huby ani rastliny, je logické, že sme živočíchy. Živočíchy sa ďalej delia na nebunkové, jednobunkové a mnohobunkové. Mnohobunkové sa delia na bezstavovce a stavovce. Stavovce sa ďalej delia na: ryby, obojživelníky, plazy, vtáky a cicavce. A do cicavcov patrí aj človek.
Pojmom "zviera" sa označujú všetky mnohobunkové živočíchy s výnimkou človeka.

Nils,, keď na to ideš z matematického hladiska (napísal si predsa, dávať medzi ne = .)... Porovnávať z matematického hladiska neznamená dávať medzi ne = (rovná sa), ale porovnávať znakmi >, < (väčší, menší) alebo = (rovná sa).
Z biologického hladiska môžeš porovnávať napr. vonkajší vzhľad, stavbu tela, stavbu bunky atď. rôznych živočíchov. Napr. keď porovnávame psa a koňa, môžme o vonkajšom vzhľade povedať, že kôň je vyšší, patrí medzi kopytníky, má hrivu, dlhšie nohy atď. a neznamená to, že hovoríme "pes rovná sa kôň".

V tom, či zviera myslí sa ľudské názory veľmi odlišujú. Môj názor je, že aj zviera môže rozmýšlať. Ak nie, ako potom môžeš niečo naučiť psa? Musí predsa rozmýšľať a správne posúdiť, čo má na daný povel spraviť. :wink:
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Nils » 15. Máj 2007, 7:34

Ajajajaj Naty! Zopakujem. Ajajaajaj!

Ľudské názory sa vskutku veľmi líšia - počnúc otázkou boha a posmrtným životom a končiac názorom na poskytovanie zliav v mestskej hromadnej doprave...

V čom sa však jednoznačne zhodujú je to, že žiadny iný živočích okrem človeka nemá druhú signálnu sústavu, myslenie a reč (artikulovanú, nie haptickú či pachovú komunikáciu), nemá sivú kôru mozgovú, nevykonáva prácu, nepoužíva nástroje, nevedie duchovný život(nepočítajúc primárne pocity, vnemy a konanie vyvolané najprimitívnejšími štruktúrami mozgu - bazálnymi gangliami - konanie v zmysle "fight or flight"), nenesie zodpovednosť za svoje činy a mnoho ďalších - empiricky i teoreticky dokázaných odlišností. Samozrejme aj dnes existujú a určite budú existovať skupiny ľudí, ktoré bud veriť tomu, že zvieratá myslia, že deti nosí bocian, že Svedkovia Jehovovi zvestujú jedinú pravú vieru alebo, že Lukašenkov režim v Bielorusku môžu odstrániť opozičné demonštrácie...
Naozaj veriť možno čomukoľvek, tragédia omylu sa dostaví až neskôr...

S pozdravom neveriaci Tomáš - Nils :wink:
Naposledy upravil Nils dňa 15. Máj 2007, 7:46, celkovo upravené 1
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 15. Máj 2007, 7:39

[aj zviera môže rozmýšlať. Ak nie, ako potom môžeš niečo naučiť psa? Musí predsa rozmýšľať a správne posúdiť, čo má na daný povel spraviť. :wink:[/quote]

Ach jaj opäť! až teraz som si všimol túto časť tvojho názoru...

zviera posúdi(správne/nesprávne) čo má urobiť vzhľadom na vydaný povel psovoda!!! Pavlov sa v hrobe obracia! Pomoc! Rýchlo Naty, verím že ešte nie si celkom stratená, zober knihy do ruky a začni študovať, rýchlo, kým sa choroba nerozšíri...Nevedomosť je pliaga ľudstva... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Mirra Starr » 15. Máj 2007, 8:44

K tomu daniu psa do útulku:
Ono každý útulok má nejakú "lehotu", ako dlho môže u nich pes byť. Niekde je to mesiac, niekde dva, inde pol roka, niekde rok... závisí od preplnenia. Takže ak by dala Lulu (alebo niekto iný) psa do útulku a po čase by si ho nikto nevzal, tak či tak by ho utratili. Niektoré útulky dávajú ilegálne nechcené zvieratá tiež na pokusy...
Podľa môjho názoru Lulu rozmýšľa realisticky, i keď to znie kruto. Nemôžeme ju dopredu súdiť, keď nepoznáme okolnosti, za akých si poriadila psa, a čo sa v jej živote zmenilo, keď sa oň zrazu nemôže postarať. Život vie byť niekedy pekne pestrý a nevyspytateľný, urážky niektorých z Vás naozaj neboli na mieste. Inteligentný človek by sa takto na adresu cuzdieho človeka, o ktorom nič nevie, nevyjadril. Chápem, že môžete byť rozhorčení, ale nemáte právo odsudzovať. Raz budeme možno aj my nútení niečo také urobiť (kiež by nie).

Pre psa je veľký šok, keď sa dostane z rodiny do útulku, niečo ako keď dieťa zrazu strčia do detského domova, snáď ešte horšie. Z tohto uhla pohľadu je humánnejšie dať psíka bezbolestne a legálne utratiť u veterinára.

Samozrejme, že Lulu môže skúsiť poslať na maily a po nete fotky psa s tým, nech to každý rozpošle ďalej, ak by vedel o niekom, kto by sa ho ujal. Ale nemusí to výjsť.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Nikka » 15. Máj 2007, 9:49

Uplne suhlasim s Mirra Starr.

Ani ja som sa nechcela zapojit do tejto debaty, ale nedalo mi to :wink: Ste sa velmi rozohnili a naozaj nevieme, co vazne sa u Lulu stalo, ked musi dat pesa prec. Ja osobne si to u seba neviem ani predstavit (tak ako vacsina z vas).
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Mirra Starr » 15. Máj 2007, 10:01

Ani ja si neviem predstaviť, že by som dala teraz utratiť môjho psa, ktorého tak milujem, musí to byť pre majiteľa veľmi ťažké rozhodnutie a dôvod je určite závažný. Ono dnes je taký svet, že niekedy nemá človek inú možnosť, ľudia majú úvery, hypotéky, môže stať, že človek príde zo dňa na deň o strechu nad hlavou, že ochorie on alebo niekto z rodiny, že sú tam nejaké vážne rodinné problémy a pod. Život sa môže zo dňa na deň zosypať ako domček z karát. :cry:
V malej miere som to už zažila na vlastnej koži, a to sa mi nestalo nič také hrozné, keď si pomyslím, čo stalo druhým ľuďom okolo mňa. Poznám slušnú pani s vysokoškolským vzdelaním, ktorá sa stala obeťou podvodu s nehnuteľnosťami - prišla o byt, na ktorý mala hypotéku a teraz musí do konca života tú hypotéku splácať, hoci nemá byt, a keďže nemala kam ísť, tak býva na vysokoškolskom internáte, mala "šťastie", že sa jej podarilo zamestnať ako sekretárka na vysokej škole za 7.500,- SKK mesačne v hrubom. Dve tisícky platí mesačne za intrák, 5 dáva na hypotéku a žije z ruky do úst, privyrába si, ako len môže, aby s prepáčením neskapala od hladu. A niektorí sú na tom ešte podstatne horšie. Aj pre to, čo sa stalo mne, aj pre to, čo sa stalo tejto pani a ešte kvôli veľa ľuďom v núdzi, ktorí o svojich problémoch nehovoria, sa snažím nikoho neodsudzovať.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Re: Utratenie psika

Poslaťod Nils » 15. Máj 2007, 11:11

Lulu01 píše::cry: :?: :cry:
Chcem sa opytat veterinara, resp. niekoho, kto s tym ma skusenosti, ze ci sa da bezne dat utratit zdrave zviera (pes) z rozhodnutia majitela?
Kolko to stoji (orientacne)?
A co s telom - postara sa o to veterinar, alebo majitel - a ako?


Ja viem, ze je to mozno krute, ale co si ma majitel vybrat: pustit zviera nezodpovedne behat po ulici, tyrat ho doma (kedze sa on nedokaze poriadne postarat), alebo cakat, ci sa najde nejaka dobra dusa, co si ho zoberie - ked kazdy chce iba steniatko....??? :roll:


...toto ste si asi dievčence nevšimli. Ja nezavrhujem ani utratenie psa, pokiaľ je to nevyhnutné. Ak si však niekto kúpi psa a až potom zistí, že sa o neho nedokáže postarať - tak je to nezodpovedný idiot. Pri tomto konštatovaní vychádzam z informácií, ktoré podala Lulu, ak to je inak, mohla reagovať a veci podrobnejšie rozviesť, no zatiaľ to tak nevyzerá...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Mirra Starr » 15. Máj 2007, 11:16

Ja viem, Nils, ako to myslíš.

Ale môže sa to stať, že si kúpiš psa, časom sa Ti stane v živote nejaký "prevrat" a nemôžeš sa oň ďalej starať, nie? Keby tá známa, čo prišla o byt aj o peniaze a do konca života musí platiť hypotéku, mala psa, tak tiež by bolo všetko najprv super, no po tom prídení o strechu nad hlavou by ho viac nemohla mať.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod rybicka » 15. Máj 2007, 11:28

Mirra Starr v tomto bode suhlasim s Nilsom, moze sa samozrejme stat cokolvek a naozaj sa nemoze uz dalej o psa starat, ale preco volit hned smrt, alebo vyhodenie na ulicu? Vies kolko dochodcov, ktori ziju sami, by chceli odrostnuteho psika, nauceneho na cistotu, aby nemali starosti so steniatkom, lebo na to uz nemaju dost zdravia chodit s nim niekolkokrat v noci vencit a pod...???Lulu si proste vybrala pre nu najmenej narocny a najlenivejsi sposob ako sa psa zbavit, nechce s tym mat starosti, proste ho dat utratit a je pokoj, nemusi nikoho zhanat, pisat inzeraty, maily a pod. A keby mala financne problemy, tak by skor volila DAROVANIE psika, nez PLATIT za utratenie.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mirra Starr » 15. Máj 2007, 12:13

Môže to byť aj tak, ako píšeš Ty a Nils, môže to byť aj tak, že už všetko skúsila, nemala šťastie, tak volí už len tú poslednú možnosť - smrť.

Máme o tomto prípade málo informácií. Lulu by nám mohla napísať niečo viac, aby sme vedeli, v akej situácií sa vlastne nachádza, či jesto ešte rady alebo pomoci.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Ivka » 15. Máj 2007, 12:48

Naty píše:Nils, myslím, že do toho psychiatrického fóra sa môžeš prihlásit aj sám, a určite to zvládneš aj bezomňa. :lol:

Ivka, ja som nenapísala, že si rovnaký živočích ako kôň, mravec atď., ale že človek, kôň, mravec, pes atď. patria do veľkej skupiny nazývanej "živočíchy". Zrejme si ale nepostrehla aký je rozdiel medzi pojmami "živočích" a "zviera"(teda aspoň tak to vyzeralo). Príroda sa delí na živú a neživú. Do živej patria rastliny, živočíchy a huby. A vzhľadom na to, že nie sme huby ani rastliny, je logické, že sme živočíchy. Živočíchy sa ďalej delia na nebunkové, jednobunkové a mnohobunkové. Mnohobunkové sa delia na bezstavovce a stavovce. Stavovce sa ďalej delia na: ryby, obojživelníky, plazy, vtáky a cicavce. A do cicavcov patrí aj človek.
Pojmom "zviera" sa označujú všetky mnohobunkové živočíchy s výnimkou človeka.

Nils,, keď na to ideš z matematického hladiska (napísal si predsa, dávať medzi ne = .)... Porovnávať z matematického hladiska neznamená dávať medzi ne = (rovná sa), ale porovnávať znakmi >, < (väčší, menší) alebo = (rovná sa).
Z biologického hladiska môžeš porovnávať napr. vonkajší vzhľad, stavbu tela, stavbu bunky atď. rôznych živočíchov. Napr. keď porovnávame psa a koňa, môžme o vonkajšom vzhľade povedať, že kôň je vyšší, patrí medzi kopytníky, má hrivu, dlhšie nohy atď. a neznamená to, že hovoríme "pes rovná sa kôň".

V tom, či zviera myslí sa ľudské názory veľmi odlišujú. Môj názor je, že aj zviera môže rozmýšlať. Ak nie, ako potom môžeš niečo naučiť psa? Musí predsa rozmýšľať a správne posúdiť, čo má na daný povel spraviť. :wink:


Naty, to nic nemeni na tom, ze clovek nikdy nie je na urovni psa z dovodov, ktore vystizne pomenoval nils, tak sa nebudem opakovat.

Lulu zrejme nechce ani rozpisovat dovody preco tak planuje urobit resp. preco sa tak rozhodla. Nemyslim, ze je zvedava na nazory na jej cin, skor asi chcela len info ci a za kolko. dovody su jej vec, na ktore mozeme ale skor asi nemame ziaden vplyv.

btw. vsetci tu "mudrujeme" co by asi mala urobit, ale zatial sa nikto nezaujimal o akeho psa sa jedna alebo zeby mal onho zaujem, resp. realne riesenie.... :?:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Naty » 15. Máj 2007, 15:24

Nils, nemam naladu tu s tebou polemizovat a nema to ziadny vyznam. Ked si myslis, ze ty si pojedol vsetku mudrost sveta a to co povies ty je automaticky pravda, tak ta v tom nazore nechame, aspon budes stastny...
Moj nazor je, ze i zvierata rozmyslaju, a ty nemas pravo mi moj nazor brat.
Z mojej strany koncim s touto debatou.

S pozdravom Naty :wink:
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 13 hostia