pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Tingri » 23. Jún 2008, 17:02

Dôležitý je hádam pohľad ľudský, a ja osobne poznám inú matematiku...ale pýtala som sa na ten klub, kde sa toto toleruje, kedže uvádzaš, že nechováš nezpapieráky. A tie deti nekomentujem...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod raky » 24. Jún 2008, 0:21

bruno píše:Tingry z pohladu psieho 9mesacny pes ma okolo 13 ludskych rokov. kde maju povolene xxxxx 12 rocne ludske deti.. A predsa to robia.


a brate - nie je to choré v obidvoch prípadoch??? :D
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Silwuska » 24. Jún 2008, 10:40

Raky pokial ide o penaze, urcite nie :twisted:

Zober si take skrecky...mozes ich mnozit od mala malicka, a potom hromadne predavat a tak ...ale to ti nemusim vykladat :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod tana » 24. Jún 2008, 12:59

No priatelia nepajedte sa.
Silwuska to bol odomna čistý podpich a šplech.
Ja chovám nemeckých ovčiakov. Mám dvoch jedného s pp a druhého bez pp.

Bruno nielen u psa ale i u ludí a ostatných zvierat treba rozlišovať pohlavnú a telesnú- fyzickú dospelosť. Každé zviera ju má individuálnu. Napr:. sučka ovčiaka sa môže hárať už ako polročná, ale jej telesná dospelosť je až v 18mesiacoch, a vtedy sa môže po prvýkrat nakryť. Ale všetci kryjú až po druhom roku pretože ovčiaci do chovu potrebujú výstavu, skúšku, a bonitáciu, co zaberie nie málo času.


Čo sa týka psa tak kryť môže až od 20 alebo 24mesiacoch(približne). Skôr nemôze kryť aj keby mal splnené všetky podmienky chovnosti.

Dúfam ze pochopeno, nechcem tu na nikoho nadávať a obviňovať. Koľko ľudí, toľko názorov. A nie každý kto má psa, či fenu je chovaťeľom, aj keď si to myslí.
Bruno nehnevaj sa, ale čo tu píšeš tak to je čisté množenie "potkanov".
tana
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod tana » 24. Jún 2008, 13:04

A čo sa týka šteniat po papierových chovných rodičoch, tak papiere musia dostať všetky štence z vrhu. :)
tana
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod bruno » 26. Jún 2008, 7:38

tana preco existuju psy bez PP
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 26. Jún 2008, 12:19

Bruno prepáč, ale už mám toho dosť...naozaj nevieš prečo existujú psy bez PP po rodičoch s PP....tak Ti to poviem, preto lebo existujú ľudia ako TY a chovajú na čom príde, je im to jedno, nezaujímajú sa o nič iba o peniaze!!! A podľa toho čo píšeš si nič iné ani neviem predstaviť!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod tana » 26. Jún 2008, 13:33

Bruno to je veľmo jednoduché.
Psi bez pp po rodičoch s pp - príčin je mnoho, napr:
papierový rodičia neboli uchovnený obaja, alebo iba jeden znich.
1. s dôvodu pohodlnosti a čím skôr ziskuchtivosti majitela.
2. s dôvodu ze psi s pp nezodpovedali výzorovo, zdravotne alebo povahovo štandardu plemena, to znamená aj ked majú rodokmen nemožu byť zaradený do plemenitby, aby svojimy nedostatkami neznehodnotili dané plemeno, ktorého sú zástupcami
3. nesplnili krytéria pre zaradenie do chovu. U kazdého plemena je to individuálne. Napr.: počet výstav, skúšky, bonitácia.
4. majitelom papierového psa je niaky zazobanec, ktorý sa venuje svojmu biznisu a psa má na dvore ako dekoráciu a je mu to úplne šuma fuk aký je ten pes nadaný, hlavne ze sa sním môže vystatovať a každému rozprávať aký ma skvelý pôvod a koľko penazí zaňho vysolil.

No a keď takéhoto psa má človek, tak prečo by si chudáčisko nevrzol, alebo chuderka neužila a máš stoho PSOV BEZ PREúKAZU POVODU - také jednoduché

5. dalším dôvodom moze byť aj vysoký vek majitela psa. Má síce rodičov s pp, dokonca matka bola chovná, ale nakryl ju neuchovnený pes, pretoze nebol zbonitovaný pre vysoký vek majiteľa 74 rokov,ktorý ho uz nezvládal. Ale tento človek celý život odchovával papierové odchovy takze na sklonku zivota mu nieje čo zazlievať. A ja mám práve od takého človeka môjho ovčiaka bez pp, a vôbec neľutujem. Celý život sme boli kamoši a povyhrávali množstvo malých aj veľkých pretekov. A tezar si užíva dochodok

A je spústu iných dôvodov, ktoré si vytvárame mi ľudia.
Ja osobne proti bezpapierakom a bastardíkom nič nemám, ale vživote by som to nemnožila vo veľkom dalej z dôvodu zisku.
tana
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod bruno » 27. Jún 2008, 11:56

Tingri píše:Bruno prepáč, ale už mám toho dosť...naozaj nevieš prečo existujú psy bez PP po rodičoch s PP....tak Ti to poviem, preto lebo existujú ľudia ako TY a chovajú na čom príde, je im to jedno, nezaujímajú sa o nič iba o peniaze!!! A podľa toho čo píšeš si nič iné ani neviem predstaviť!



neviem co tym myslis chovaju co pride!!!
chovam cistokrvnych psov bez papierov, to znamena ze nedostali papiere pretoze nesplnali urcite dane stanovy .
A uz je to tu, vydis to tingri? to je to ocom som ti hovoril - co pise tana, vsetky stence z vrhu po papierovych rodicoch nedostanu papiere z tych nasledovnych dovodov, Ja som to vedel, a aj Tana to vie ze ked stena nesplna standardy plemena tak papiere nedostane.A neni su to zadne vyhovorky podla teba-blbych chovatelov.VSETKY STENCE Z VRHU PAPIERE NEDOSTANU!!! JA VIEM TANA, ZE JE TO JEDNODUCHE, ALE PODLA TINGRI DOSTANE PAPIERE AJ TEN PES CO MA VADY.hauk
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 27. Jún 2008, 12:08

Myslím tým presne to čo som napísala, že chovajú na čom príde...A za tým si stojím že PP dostanú všetky šteniatka z vrhu!!! Uchovňuje sa, teda v našom klube minimálne v 12 mesiacoch, čiže ročné šteňa...čo to má spoločné s rodokmeňom? Rodokmeň má predsa už dávno vystavený, nie? A ak sa z nejakého dôvodu šteňa neuchovní, či už nespľňa všetky kritériá na uchovnenie stanovené klubom, alebo sa majiteľovi nechce prejsť všetkými peripetiami s tým spojenými, alebo už kôli hocičom inému...nemalo by sa ďalej na tom psovi chovať....preto totiž nie je uchovnený!!! Lebo chovať znamená na uchovnenom psovi, inak to je pre mňa množiť!!!
Ale zrejme sa tomu rozumieš presne tak ako gramatike, VYDÍŠ...a ešte máš kopec odvahy vystupovať takto verejne a mudrovať o chove...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Silwuska » 27. Jún 2008, 13:38

Jezis brunko...kup si skreckov a tie si mnoz a predavaj... :(
U psov to je bohuzial zlozitejsie ako si predstavujes...ty si mnozitel, mas psa bez PP, ten pes nema PP preto, ze jeho rodicia neboli uchovneny, to znamena ze mali nejaku vadu...to znamena ze tvoj pes ma vysoku sancu na prenos vady do dalsich generacii...degenerujes plemeno...hawk
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod raky » 27. Jún 2008, 14:50

Silwuska píše:Jezis brunko...kup si skreckov a tie si mnoz a predavaj... :(
U psov to je bohuzial zlozitejsie ako si predstavujes...ty si mnozitel, mas psa bez PP, ten pes nema PP preto, ze jeho rodicia neboli uchovneny, to znamena ze mali nejaku vadu...to znamena ze tvoj pes ma vysoku sancu na prenos vady do dalsich generacii...degenerujes plemeno...hawk



hej a to si ako myslela s tým škrečkom???

Bruno - zrejme si Tánu nepochopil..., skús si ešte raz prečítať jej príspevok... :D
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod rea » 28. Jún 2008, 16:33

bruno píše:A uz je to tu, vydis to tingri? to je to ocom som ti hovoril - co pise tana, vsetky stence z vrhu po papierovych rodicoch nedostanu papiere z tych nasledovnych dovodov, Ja som to vedel, a aj Tana to vie ze ked stena nesplna standardy plemena tak papiere nedostane.A neni su to zadne vyhovorky podla teba-blbych chovatelov.VSETKY STENCE Z VRHU PAPIERE NEDOSTANU!!! JA VIEM TANA, ZE JE TO JEDNODUCHE, ALE PODLA TINGRI DOSTANE PAPIERE AJ TEN PES CO MA VADY.hauk


Bruno z vrhu rodičov s PP by po správnosti mali dostať PP všetky šteňatá. Len je otázka, či majiteľ prizná aj tie, ktoré pri kontrole vrhu preukážu už v tom čase vady vylučujúce z chovu. Ak takéto šteňa chovateľ prizná, vrhá tým totiž tieň pochybností o vrhu a rodičoch a kto by to až tak dobrovoľne robil? Asi len ten, kto to myslí s plemenom dobre a rozumie chovu ďalej, ako je jeho vlastný nos a peňaženka. Takže ešte raz, nepoznám stanovy klubov všetkých plemien, a viem dobre, že aj kluby sú schopné odsúhlasiť podmienky, ktoré danému plemenu skôr ublížia, ako pomôžu, ale ten tvoj argument nie je až taký pravdivý. Šteňatá po rodičch s PP dostanú PP, v prípade vady sa do PP zaznačuje, že šteňa je nechovné a predáva sa za značne nižšiu cenu. To vtedy, ak je chovateľ zodpovedný a tieto šteňatá prizná. Ak ich neprizná, PP nemajú, aj keď sú po rodičoch s PP.
Zdá sa ale, že o tom, ako to v skutočnosti je, vieš veľmi dobre, ale prečo to riešiť, keď to ide tak jednoducho a pohodlne, že?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Ester » 30. Jún 2008, 10:55

Danaka píše:Pozdravujem.
Opravte ma niekto, ak mám zlé info.
Šteniatka som ešte neodchovala, ale chystám sa. No a keďže sa informujem dopredu, tak som si našla, že aj neštandratné šteňa dostane PP. Len má napísané v PP, že je neštandartné a tým pádom sa nedá uchovniť. Ale doklad, že je po papierových rodičoch má. Aj keby bolo dvanáste. Dúfam, že to je fakt. :evil:

Áno, neboj sa, máš dobré informácie, nedaj sa zviklať odborníkmi na "kinologiu" značky bruno...
Všetky šteniatka z kontrolovaných vrhov zo spojenia s PP dostanú PP.
Šteniatka s chybami sú neštandardné, nikdy sa neuchovnia.
Ostatné sú štandardné a záleží na majiteľovi a psovi, či budú neskôr uchovnené.
To je zároveň aj odpoveď pre bruna, prečo existujú bezpapieroví "čistokrvní" - buď sa majiteľovi "nechce" uchovniť a množí ho aj tak, alebo má nejakú chybu, ktorá ho vylučuje z chovu - chýbajúce zuby, dysplázia atď.
Bruno, ako môžeš tvrdiť, že nechováš bezpapierakov?
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod bruno » 1. Júl 2008, 7:19

teraz neviem co je horsie - chovat bezpapieroveho psa ktory nema chyby, alebo priznat papiere chybovemu psovy... :roll:
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť