Kto si to zase odskáče?!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 8:29

a už sa k téme stihol vyjadriť aj ""odborník"" kynológ - František Hrádek z MsP Bratislava - "mám rovnaký názor ako poslucháči, ktorých som pozorne počúval - bojové psy na ulicu nepatria!"

na otázlu, čo urobiť pri stretnutí s takýmto psom. "Lepšie sa vyhnúť." a potom porozprával niečo o VZNkách...


som rád, že máme takých odborníkov, a teraz prepáčte, idem sa vyvracať...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Kaca » 4. Okt 2007, 9:46

Kristepane, vie ten "odbornik" aspon nieco o tom, preco sa tie psy (uplne chybne, ale co uz) nazyvaju "bojovymi"? Ze boli slachtene na psie zapasy (aj ked povodne napriklad na zastavenie byka) a nie na zabijanie okoloiducich? Budeme sa bat aj aut, ktore zabiju nepomerne viac ludi ako psy? OK, nechodme uz vobec na ulicu, tamta strieborna Octavia na mna tak skaredo pozera, co ked zautoci???
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod schnauzee » 4. Okt 2007, 17:20

No, inak aj taka civava vie byt dobre nabrusena, idealne taka vo vodcovskej pozicii, casto nosena v naruci a pod. Hold, nema taku silu, aby ublizila, tak ju za bojove plemeno asi nevyhlasia.

Hm, a tiez je zvlastne, ze nam tu po sidlisku beha pard stafordikov a moje stendo ich zboznuje (a aj predchadzajuci hafan), hraju sa spolu, santia. Tie psy chodia volne pustene a NIKDY nebol problem. Zato tu mame kopec kokrov, co by vrazdili vsetko, co sa kolo nich pohne, aj ich by potom mali vyhlasit za bojove plemena, nie?

Zial, ludia, ktory robia velke rozhodnutia, nikdy nepochopia, ze to nie pes, ale CLOVEK je za spravanie psa zodpovedny.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 20:50

niektoí ľudia sú zhnusení aj z akvarijných rybičiek - čo už potom vzťak ku psom?? :evil:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Kaca » 5. Okt 2007, 9:24

lenze taki ludia by nemali rozhodovat o zivych tvoroch...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rUM^pEL » 5. Okt 2007, 15:24

Fraga píše:Eva K. neviem ci je spravne, aby pes napadal človeka len preto, že je pod parou...


skus zas nereagovat na dve slova vytrhnute z kontextu...ja osobne by som bol nervozny byt tak cely zivot v jednej izbe...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod sonča » 5. Okt 2007, 16:53

keď na niekoho "vyletí" moja čivavka, tak sa každý len usmeje a povie "aha, trhač". Keď na mňa zúrivo vyletí koker, tak sa rýchlo obzerám, kde je majiteľ. Akeď len tak pobehuje veľký pes, a majiteľ je ešte niekde za rohom, tak sa bojím nielen o svojho havina, ale aj o seba.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod rUM^pEL » 5. Okt 2007, 19:45

sonča píše:tak sa bojím nielen o svojho havina, ale aj o seba.


tak ti treba...raz sa ti to vrati...aj tvojmu trhacovi ktoremu netreba vychovu lebo je maly...pozri ale tym ze je maly sice neohrozi inych ale seba...na mna tak vyskocit neaka civava alebo podobne smiesne male tak nevaham a s rozbehom ho kopnem...vies si asi predstavit ze to moze patricne aj citit...
inak povedane vsetko dobre ja na nieco ZLE :!:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Kaca » 6. Okt 2007, 1:00

sonca,

bat by si sa nemala. Robis tym to najhorsie co mozes. Prenasas na psa svoje obavy a strach. A to plati aj pri cudzom psovi! Adrenalin vylucujes, ked mas strach, ale aj ked chces zautocit. Pre zviera je to jedno. Citi adrenalin tak zautoci. Preco asi zvierata napadaju hlavne tych ludi, co sa ich boja? Skus byt pre svoju civavu Alfou, tvorom, ktory ju bude vediet ochranit vzdy a za kazdych okolnosti - a nie tym, ze ju vezmes na ruky. Ked idem von so svorkou a priruti sa niekto z dedinskych psov, nemozem ich vsetkych zobrat na ruky (a velke baby uz vobec nie!). A tak som ich naucila, ze v pripade utoku sa stiahnu za mna a ja si to uz s dotycnym vybavim - v najhorsom pripade sposobom, aky popisal rUM^pEL. Zatial to, chvalabohu, nebolo treba. Psi (ti druhi) sa vzdy stiahli...
Inak, ja osobne by som sa bala skor toho kokra ako velkeho psa (mam aj kokrov, aj velkych psov a ver mi, viem o com hovorim!)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod emor » 6. Okt 2007, 7:38

podla neoficialnych statistik a prieskumov medzi ceskymi veterinarmi, najcastejsie dochadza ku pohryzeniu cloveka psom plemenom a odnozami plemena KOKERSPANIEL.a to so znacnym naskokom.nasleduju plemena - prazsky krysarik a spic. tieto udaje su na zaklade povinosti kontrolovat psa na besnotu a vakcinaciu proti nej.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod rUM^pEL » 6. Okt 2007, 8:24

Kaca píše:Inak, ja osobne by som sa bala skor toho kokra ako velkeho psa (mam aj kokrov, aj velkych psov a ver mi, viem o com hovorim!)


konecne niekto kto povie aj druhu stranu a pritom toho psa aj ma... :!: :idea: :wink:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Kaca » 6. Okt 2007, 10:47

rUM^pEL píše:konecne niekto kto povie aj druhu stranu a pritom toho psa aj ma... :!: :idea: :wink:


Ja v tom nevidim problem, priznat, ze plemeno, resp. jedinci plemena, ktore tiez vlastnim, mozu mat problem... A ver mi, take kusnutie od kokra moze byt aj dost neprijemne (mala som mesiac ruku v sadre, ked sa moji psi chytili, len preto, ze ma kusol obycajny koker!). Po skusenostiach s rozdelovanim dvoch rujucich sa kokrov budem radsej rozdelovat dvoch rujucich sa vlciakov! Robila som jedno aj druhe, takze tiez viem o com hovorim ;).
Ale aj medzi psami ide o osobnosti. Napriklad moja "buducochovna" kokrica je naozaj skvela povaha a nenma problem ani s ludmi ani so psami. Samci (cierny a cerveny), ktori boli iba zachraneni z ulice, tento problem maju. Stalo ma kopu nervov a par kusancov, kym sa situacia poriesila k mojej spokojnosti (cierny koker nakoniec dostal novych panickov) a Hugo sa ukludnil natolko (utoci zo strachu), ze riesenie problemov prenechava mne. A poznam kopu kokrov aj z dobrych chovov (napriklad sestra mojej kokrice), ktori problem maju. Sestra mojej Bali kusla na vystave rozhodcu... Takze ono to nie je celkom jednoznacne, ale iste prispieva aj vychova. Pretoze vacsina ludi si povie "Jeeeeeeeeeej, ten je ale zlaty, ten bude urcite skvely a nebude hryzt!" A on pohryzie... O rozmaznanych a poludstovanych psoch, ktorych mame takisto mnoho, ani nehovorim.
Uf, napisala som skoro roman, tak ma neukamenujte, prosim! :D
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod emor » 6. Okt 2007, 11:53

nie je chyba Kokrov ze su za nimi taketo vysledky. Kokerspaniel je povodne polovne plemeno - sliedic , a rozhodne to nebol nikdy predtym gaucovy plysacik.Ale chlapik s gurazou aj na vacsiu zver ako bol on sam. to ze sa dnes ocitol v takom svetle je zasluha jeho modnosti a ludi co ho vlastnia.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod rUM^pEL » 6. Okt 2007, 14:55

ale nie vzdy sa da/moze/ma pes viest k tomu k comu bol...mam si v garazi zriadit ring?(cisto teoreticky nebol by som az tak proti...)
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Nils » 6. Okt 2007, 19:07

som za Rumpel, ale len ak sa emor vráti k paseniu oviec :idea:


ešte k tebe sonča, agresia tvojej čivavky ti bude na smiech až pokým fakt niekoho nenaserieš a budeš z nej mať mať hneď viacero kusov. pochybujem však, že ti dorastú tak ako je to pri morskej hviezdici... inak ak by si narazila na niekedy na mňa - ver, že dotieravý hmyz vždy zašliapnem :!: :!: :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia

cron