Asanácia alebo trápenie ?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kedy uprednostnis asanaciu ?

Nikdy, pokym nezomrie sam/a/.
0
Nehlasovalo
Az ked budem mat istotu, ze sa ozaj trapi.
12
86%
Vzdy ked je to potrebne - ihned bez dlheho rozmyslania.
2
14%
Az na radu okolia.
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 14

Poslaťod Lenica » 21. Okt 2005, 8:14

Tak Dušan, žiaľ aj takýto seriózny chovatelia psov s PP sú. Ja chvala bohu osobne take špiny nepoznám. Je to len a len na poradcovi chovu, na členoch klubu, či niečo takéto existuje. Ak áno, mal si s tým výjsť na svetlo božie a nie začať kupčiť so psíkmi bez PP. Je mi jasné, že v zahraničí sa to tiež robí. Ľudia si kúpia super špičkového psa zo zahraničia a vôbec nemusí byť to, čim mal byť. A preto je jedná výborná vec. Zistiť DNA rodičov a máš 90% istotu, že tento potomok je po týchto rodičov. Nie je to sen, je to už realita. Neviem či sa to už rozbehlo, ale v Kynologickej revue bol o tom článok a viem aj o ľuďoch, ktorý by toto radi rozbehli. A potom by sklapli podvodníkom a iným im podobným šmejdom ňufáky.
Z tvojej odpovede mám skutočne pocit, že Ti ide iba o prachy. Pretože chovateľ, ktorý chce chovať zodpovedne a hlavne s láskou a čistým svedomím, tak NIKDY na chove psov nezarobi. Netvrď mi opak. Poznám ľudí, ktorý v tomto chodia a zodpovedne. A nikdo z nich na šteňatách (hovorím o PP) NEZAROBIL. Pre týchto chovateľov je ich úspech inde. A nie v prachoch. Dobre, možno Ty poznáš práve takých "chovateľov" ako si Ty sám.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Hosť » 23. Sep 2006, 18:29

dusan.dd píše:kavalierov som určite neponúkal,zháňal som len knižnú publikáciu o nich,z prvého vrhu išli všetky 3 do nemecka ale nie cez výkup,teraz mám tiež šteniatka ale sú ešte maličké na to aby som ich niekde ponúkať,skús pozrieť niektoré iné stránky s inzerátmi o psoch,nájdeš tam min.15 plemien ktoré som inzeroval na predaj a nešlo len o šteniatka,keby mali byť všetky odomňa tak by som ani spávať nestíhal,mám psíky sPP aj bezPP,k tomu tvojmu dotazu-keď som sa venoval výcviku NO na služobné účely,tak na skúšky som chodil s kamošom,ktorý psa predvádzal aby pes dostal takú známku akú si zaslúži(kamošove slová"keď pôjdeš ty s psom,nikdy neskončí výborný aj keď bude hovoriť a nie štekať,lebo nemáš známosti"),o zákulisných ťahoch na výstavách hlavne kde rozhodujú slovenský porotcovia viem toho dosť,možno aj kôli tomu sa venujem radšej obchodovaniu so psami,teraz jeden dotaz na teba ohľadom výstavných psov-ako je možné,že hoci je pes výstavne úspešný,nielen na slovensku,má PP,tituly,ocenenia,možno aj občiansky preukaz,lenže je neplodný,jeho potomkovia behajú po svete akoby sa nič nedialo a dokonca majú aj PP a zúčastňujú sa výstav,plemeno neprezradím lebo to tu číta veľa ľudí,dotyčný už mal aj výhodné ponuky na odkúpenie do zahraničia ako plemenného psa ale musel odolať,čo sa týka uchovnenia psa alebo sučky-niekedy sa môžeš s prepáčením aj posrať a rozhodcovia ťa odpíšu,lebo to nie je pes z ich krvnej línie a pes môže byť fakt vynikajúci,skús si zistiť dôvody prečo vonku neuznávajú nášPP šteniatok ktoré idú do zahraničia cez výkup
:(
Hosť
 

Poslaťod basa » 24. Sep 2006, 18:30

dusan, trocha sa pocuvaj a zamysli, ti ,,bastardi,, su predsa zive bytosti, ktore nemozu za to ako vyzeraju... to ked bude mat nejaky clovek vadu tak by si ho zabil???
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod ladymacbeth » 24. Sep 2006, 22:35

Presne tak... Pre mňa je pes ako pes - nerozlišujem absolútne, či je to kríženec alebo čistokrvný... Ale evidentne nie všetci "psíčkari" /skôr sa mi žiada použiť pre nich pomenovanie "kvázi-psíčkari/ sú podobného zmýšľania... :cry:
Aj keby sa v papierovom vrhu narodilo šteňa, ktoré nemá všetko tak, ako by mať malo, ale neohrozuje to jeho plnohodnotný život, seriózny chovateľ ponúkne šteniatko lacnejšie a nie ho nechá utratiť!!! Lenže to už by nebol taký "zárobok", pravda...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 19 hostia

cron