ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rea » 13. Sep 2007, 16:56

Nils píše:
rea píše: Výsledok je dôležitý, ale dôležitejšia je cesta, akou k nemu prídeme. Teda myslím, že by mala byť, pretože k výsledku sa dá dopracovať všelijako. :wink:


...nakoniec však rozhodujúci je predsa len výsledok. aj keď použitie machiavellizmu na jeho dosiahnutie nie je na mieste. K slovným prestrelkám - nemyslím, že je na škodu veci, pokiaľ strieľame len slovami!!! Ja si cením každého, kto so psom pracuje - pre potešenie, radosť, biznis alebo šport. Ani to nezatracujem - myslím, že som to napísal dosť čitateľne. Na druhej strane poznám dosť príkladov - kde v honbe za určitou víziou prestali byť psy tým - čím boli...

... prečo si si vlčica vybrala beaucerona :?: :idea:


no jasné, že výsledok je dôležitý, veď ten je to, prečo sme sa na niečo dali, ale niekedy stráca cenu tým, ako je dosiahnutý. Ten pohár alebo papier môže byť sebekrajší. Slovné prestrelky sú na škodu, ak v tom nie je kúsok ochoty pochopiť. Ako výmena názorov je to treba.

Bosíka? No prvý dôvod bol zdravotný stav. Mala som problémy s boxerom a na veterine som sa opýtala, aké zviera si mám vybrať, aby sa toto neopakovalo, vet, kamarát, mi so smiechom zo srandy povedal, že beaucerona a ja som sa toho chytila. Druhý dôvod to, že tomu chovu sa dá veriť trochu viac, ako chovu frekventovaných plemien. Tretí dôvod bol ten, že ma od toho všetci odhovárali. :D Tak som začala pátrať, vyhľadávať bosíkov, pozorovať a už to išlo. Trvalo to síce 5 rokov, kým som si ujasnila, že áno, ale stálo to za to.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 17:08

vlčica, tá otázka bola skôr rečnícka. chápem prečo si si ho vybrala, ja som tiež nad ním vážne uvažoval. len sa bojím, že pri rýchlosti popularizácie - aj tu bude čochvíľa DBK,DLK atď... :cry:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rascal » 13. Sep 2007, 21:05

Nils píše:rascal bojový pitbul! pes, ktorého obrázok som sem dal hrýzol do živého 7 krát. slovom sedem. hovorím o ľuďoch, psy nepočítam. nebudem ťa presviedčať, že reálne bojoval, pretože ty to nevieš verifikovať. ja som to zažil, viem to a bodka. podstatné je, že to bolo v súlade so zákonom a našťastie nikto neprišiel o život, pretože som bol nablízku. obrana osôb a ochrana majetku za zákonom stanovených podmienok + nejaké nehody pri tréningu. ad rovnocenný súper - neviem, kto je psovi rovnocenný súper - reálne pripravený oponent - iste s puškou zložíš aj slona, fakt tomuto nerozumiem.... pes by nemal šancu - to je naozaj emotívne tvrdenie, bez znalostí a reálneho základu. pes "so srdcom" sa pustí aj do medveďa. ak si mal na mysli zápasy psov - tak ja nie som ich prívrženec, ale ak by si čítal iné témy a iné moje príspevky - už som o tom písal. rozhodne ma to však netešilo a nepodporoval som to!

... mohol by som ti rozprávať príbehy o tom ako kolega reálne bojoval so psom, ktorého kúpil a chcel vycvičiť - a takmer pri tom vykrvácal, pretože podcenil situáciu a pes ho doriadil - aj keď bol priviazaný.(a to je človek, ktorý sa tým živí...) - ale to mi ty aj tak neuveríš a ani mi na tom nezáleží.
A ani nie je dôležité, ktorý pes je "väčší zabiják" - len som chcel povedať, že je naozaj rozdiel medzi športovou kynológiou a praktickou. Ak by psy nemali schopnosti a vlohy pre praktické reálne použitie a neboli by schopní byť človeku viac než rovnocennými oponentami - tak by kynológia bola dnes niekde úplne inde - ak by vôbec bola...



Nils cvicitel obranarov bojovnikov. je mi fuk ci ten havo kusol 7,10,100 x do ziveho lebo utok psa na cloveka je pre mna neprijatelny pritom je jedno v akyx je zlozkax, kdekolvek na svete a aj v ramci zakona!!!
realne pripraveny oponent by mohol byt napr clovek ktory sa venuje aspon polovicu casu pripravou na utok psa s casu pripravy psa na utok.
coho si privrzenec ma nezaujima
prakticka kynologia nie je len o kusani do ziveho a napriek tomu maju hafani prakticke realne pouzitie.
podla mna ale je mozne ze sa mylim pes nemoze byt ziadnym oponentom cloveku lebo clovek ma byt pre psa bohom.
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 21:59

rascal, upokoj sa. škodí to zdraviu i zdravému úsudku. Nemusíš ma ironicky glorifikovať, to že som múdry, inteligentný a pekný - viem aj sám. :mrgreen: V súčasnosti na takýto výcvik nemám čas a preistor, ale niekoľko rokov som cvičieval a pomáhal ľuďom, ktorí sa tým živia a praktickou kynológiou sa zaoberajú desiatky rokov - a to doslova. Nemyslím si, že zmyslom cvičenia hoc aj služobnych psov je vychovať a vycvičiť zabijáka, ktorý ide po krku. Predsa vieš, že túto vlohu je snaha presmerovať len na zadržanie, prípadne zneškodnenie. Ale dosť psov, ktoré kolegovia získali už ako dospelých jedincov - boli psy práve s inštinktom zabijáka, takže asi tak...

Pokiaľ ide o praktické využitie na iné účely - iste! sú aj iné plemená s celkom odlišným zameraním a výcvikom - ale snáď sa nebavíme o lavínových, záchranárskych, vodných či vodiacich psoch ?!!

A potom pes ako zbraň - najlepšie funguje ako odradzujúci príp. odstrašujúci faktor - to je jeho najväčšia prednosť pri strážnych a ochranných účeloch. Ale život prináša situácie, keď psy musia vedieť zasiahnuť a reálne bojovať - a to aj v civilnom živote. Napr. videl si už zásah policajných psov proti rawdies či hooligans ?? A tam si psy nevystačia len so štekaním...

Záverom - nemyslím si, že by mal hrýzť do ľudí. Nemal by však stratiť svoje využitie, povahu a schopnosti - pretože práve nimi dokáže často zabrániť aby "ľudia hrýzli iných ľudí". A dobre vycvičený pes nehryzie všetko čo zbadá...

p.s. Jack London vo svojom Bielom tesákovi opisuje ľudí ako bohov pre psy, ja sa však pre toho svojho snážím byť skôr chápajúcim vodcom svorky - aj tak sa dá prejaviť láska... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 13. Sep 2007, 23:11

Nils píše:rascal bojový pitbul!


mna by cisto teoreticky zaujimalo pochytenie neakeho sampiona dnes najviac bulvarizovaneho s neakym pracovne ostrym komisarom rexom...predstava mozno trosku chora ale kazdy je/bol cviceny na v principe to iste len s inym vizualnym prevedenim...tajne verim ze ten mensi lahsi s kratsiou srstou by vyhral :roll:...ale to skor len preto ze aj bez hlavy by bojoval dalej :D (a ano nie som striktne proti zapasom!!) ...aj ked spajat shaolinskych mnichov s tlupou vymletych kuklacov tiez nie je najlepsi priklad... :roll: 8)


a teraz sa pustite do mna :twisted:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 23:14

rumpel - bol by to stopro Turkménsky alabaj...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 13. Sep 2007, 23:17

ehm vedel som ze to prekrutis uplne inym smerom :lol: :lol:

aj ked musim povedat ze sa mi paci...trosku viac srsti nez som zvyknuty...a uz nezahovaraj... :lol:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rUM^pEL » 13. Sep 2007, 23:38

este by ma zaujimal bandog...tiez taka hatlanina to je...aj ked sa zevraj vie tvarit ako komando ked treba...ale v ringu(preco bol vlastne aj stvoreny-zevraj) na pita nemal...to asi nikdo... :wink:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rascal » 14. Sep 2007, 10:09

Nils - tvoju dokonalost tu nik nespoxybnil :mrgreen: :roll: :D som uplne pokojny a na rozdiel od teba nepotrebujem vypisovat siahodlhy prispevok o svojej pravde :D
pokial si spominam ty si povysil kusanie do ziveho nad vsetko ostatne :roll: ale to je tvoj problem
pokial ide o povodne vyuzitie tak by NO,BO mal ovcu aspon vidiet a kusnutie do nej pri zahanani by mi nevadilo :D
s tym alabajom - mas fakt zmysel pre rovnecenny suboj :D ale skus pohladat po nete a som presvedceny ze nejake to video kde porazil pit alabaja sa najde
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Nils » 14. Sep 2007, 10:19

rUM^pEL píše:ehm vedel som ze to prekrutis uplne inym smerom


...no čo ti mám na to povedať - psím zápasom neholdujem a nepodporujem ich - teoretizovanie v rovine - kto má navrch - ťažko povedať - iste, že psy, ktoré boli pužívané a cielene selektované na vzájomné zápasy budú mať preto najlepšie predpoklady. Sú však aj ďalšie okolnosti, ktoré by mohli tento fiktívny match ovplyvniť. Už som tu písal o tom, ako môj NO doriadil pitbulla(alebo amstafa - boh sa v tom vyznaj). Určite to však nebol pes vedený k zápasom, ani z nejakej superčistošpeciálnej línie. Nebol to však nejaký psí zápas podľa nejakých game pravidiel, ale praobyčajná psia ruvačka, ktorá bola výsledkom chyby človeka a dodnes ma to dosť mrzí... Našťastie nezostali trvalé následky... V zápase musí mať podľa mňa pes okrem guráže najmä výdrž. Šarvátky trvajú pár minút, zápas ďaleko viac... Ale poznám amstafa, ktorý likvidoval(nie na smrť :!: ) NOčka, RTWčka, brazílsku filu...

k bandogom - sú to nádherné psy - ak poznáš Astory z Brezna, vieš o čom hovorím(ch. st. :king-gladiator). Ale pozri aj na stránku našej dobrej kamošky Aris: www.bandogportal.sk

..a ešte jeden pohľad...
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 14. Sep 2007, 10:51

rascal píše:Nils - tvoju dokonalost tu nik nespoxybnil :mrgreen: :roll: :D som uplne pokojny a na rozdiel od teba nepotrebujem vypisovat siahodlhy prispevok o svojej pravde :D
pokial si spominam ty si povysil kusanie do ziveho nad vsetko ostatne :roll: ale to je tvoj problem
pokial ide o povodne vyuzitie tak by NO,BO mal ovcu aspon vidiet a kusnutie do nej pri zahanani by mi nevadilo :D
s tym alabajom - mas fakt zmysel pre rovnecenny suboj :D ale skus pohladat po nete a som presvedceny ze nejake to video kde porazil pit alabaja sa najde

rascal moju dokonalosť nemôže praobyčajný smrteľník ako ty spochybniť. modli sa a ja ťa možno vyslyším. :mrgreen:

ad: povyšovanie hryzenia atď. - si emocionálne rozhodený, takže tvoje chápanie je dosť skreslené - skrátka trepeš dve na tri, hovoril som o potrebe zasiahnuť v pravej chvíli na ochranu hodnôt našej spoločnosti. a hryzenie je predsa psom vlastné.

o rovnocenných súbojoch - ach jaj! ešte raz! ach jaj! rumpel tu teoretizoval o šanciach toho ši onoho plemena - vyjadril som sa jasne, kto je podľa mňa absolútny šampión. ale ak to achceš nasimulovať - napíš do Discovery - je tam relácia - vojna šeliem - alebo tak nejako - kde na základe tech a takt. meraní robia počítačové simulácie súboja šeliem...takže môžeš fantazírovať koľko chceš...

ešte k pôvodnému využitiu - budeš asi v šoku(zdá sa mi, že si v ňom permanentne) - ale videl som viacero NO pri ovciach a pri kravách - a aj som videl, čo dokážu. aj keď Borderky sú Borderky...

a ešte k pravde - pravda je vždy len jedna - len naše nazeranie na ňu je rôzne...


s pozdravom(celým menom) Nils Holgersson
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rascal » 14. Sep 2007, 11:00

uff psyxicka vyrovnanost ti nexyba preto zacinas invektivy na moju osobu - tu je lepsie skoncit!!! :roll: ozaj mam uz len jednu otazku. ako sa to vedie pitbull k zapasom???
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Nils » 14. Sep 2007, 11:06

- nie, ale ja sa rád hádam :twisted: :twisted: - neber to až tak osobne, otestoval som ťa. oceňujem, že so psom pracuješ a posúvaš svoje i jeho hranice! :!: :wink:


...ako sa vedie pitbul k zápasom - no neviem, asi zápasmi, nie??
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod dogsite » 14. Sep 2007, 15:21

Ahojte! Ja mam len 6 mesacne buliky a ked mali len 4 mesiace ludia uz tak reagovali ako by uz boli dospele. V nasom meste toto plemeno velmo nemaju len my a este asi dvaja. Inac ja sa uz vobec necudujem ked sa prechadzame a dakto prejde na druhu stranu. Uz sa len smejem na nich ze su aky ....... Inac viete o tom ze bullterrieri zeru ludi? U nas to rozpravaju :lol: to je sila. Takze tak, len sa usmejte a chodte dalej. My aj tak vieme ze oni by neublizili nikomu a to je hlavne.
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod rascal » 14. Sep 2007, 15:24

Nils Holgersson - pes vznikol domestifikaciov vlka a pokial je mi zname vlk nema zaujem kusnut do cloveka - aj ked v cervenej ciapocke vlk zjedol babku :D

mna suboje seliem nezaujimaju a nehavam to zasadne na ne nex sa s tym vysporiadaju same :roll:

ja ti verim ze si nejake to NO videl pracovat s kravami , ovcami ale nato ze je to najpocetnejsie plemeno by sme ix po nasix salasox asi vela nenapocitali :D

ty sa nie len rad hadas ale hlavne sa rad predvadzas proste si forumovy exibicionista :D :D :D

s pozdravom(meno s titulmi) CH Rascal POR
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 8 hostia

cron