pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Eva K. » 4. Júl 2008, 10:51

Naprosto súhlasím.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 11:39

A predsa existujú aj množitelia psov s PP , bohuzial je to pravda...
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 4. Júl 2008, 11:50

bruno píše:silvuska a tebe padol pes z neba? nemas ho nahodou od chovatela? lebo inac sa pes ziskat neda.


silvuska ma oboch psov z utulku, ty lesenar
:P :twisted: :lol:

baby, mate pravdu...
co malo byt povedane, bolo, a kto chce, porozumie... :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 11:54

bruno píše:A predsa existujú aj množitelia psov s PP , bohuzial je to pravda...


Áno, je to pravda. Oni si s tým aspoň dajú viac roboty, ako ty. Tomu sa povie šikovnosť. Čiže ak máš dostatok vedomostí a psov máš rád, klobúk dolu pred tvojim žalúdkom a kľudným spánkom.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 12:03

ja pisem mnozia to znamena robia to iste ako ja , to je ta ista sikovnost, podla niekoho chovat a mnozit je rozdiel
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 12:18

bruno píše:... podla niekoho chovat a mnozit je rozdiel...


Áno, aj podľa mňa to rozdiel je. Ty si toho, podľa toho, čo píšeš, veľmi názorným príkladom. Miešaš dokopy ľudí, u ktorých prípadnú príbuzenskú plemenitbu upravuje ešte aj zákon (incest), neberieš do úvahy prirodzený výber, ktorý pri množení v prírode funguje a pri chove by ho mal riadiť človek s nutnými vedomosťami, aby chápal dôsledky svojho konania. Ako som písala, chápem dôvody toho, že viac o tom ani vedieť nechceš. To neznamená, že schvaľujem. To je ale tvoj problém. Čo pošleš, to sa ti skôr, či neskôr vráti.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Amaguk » 4. Júl 2008, 12:24

korra píše:Amguk..no asi nie :D ale snazila som sa..nie vzdy to vyjde...

teraz mam ale iny problem...telatko ma hot spot :evil: , takze mazeme, susime, okrikujeme aby sa neskrabal, musela som ho vystrihat na tych miestach, vyzera hrozne...ale to je nepodstatne. Zajtra mazeme k vetovi, ale dufam, ze to zvladneme aj bez ATB.....

:cry:
drzim palce, aby to slo aj bez Atb!
zaparena koza s kupania? mojmu sa nieco take zacalo robit na slabinach, ale zazehnala som to cajovnikom a propolisovou tinkturou
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 4. Júl 2008, 12:25

bruno píše: podla niekoho chovat a mnozit je rozdiel


aj podla mna
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 12:33

chovat znamena mat jedneho psa a nerozmnozovat, uz ten kto si hovori ze ma chovnu stanicu je mnozitel - teda suhlasis aj s tymto?
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 4. Júl 2008, 12:36

nie,
ako som napisala, pleties si dojmy s pojmami
mnozit a chovat su dve rozdielne veci, bolo to tu vysvetlene niekolkokrat, netreba nic viac dodavat, staci len pozorne citat a hlavne chciet porozumiet a pochopit

ale niekedy sa nechce, alebo neda :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 12:38

rea píše:
bruno píše:... podla niekoho chovat a mnozit je rozdiel...


Áno, aj podľa mňa to rozdiel je. Ty si toho, podľa toho, čo píšeš, veľmi názorným príkladom. Miešaš dokopy ľudí, u ktorých prípadnú príbuzenskú plemenitbu upravuje ešte aj zákon (incest), neberieš do úvahy prirodzený výber, ktorý pri množení v prírode funguje a pri chove by ho mal riadiť človek s nutnými vedomosťami, aby chápal dôsledky svojho konania. Ako som písala, chápem dôvody toho, že viac o tom ani vedieť nechceš. To neznamená, že schvaľujem. To je ale tvoj problém. Čo pošleš, to sa ti skôr, či neskôr vráti.


rea ty si teraz objavila ameriku? ja viem co to znamena.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 4. Júl 2008, 12:41

Mať znamená vlastniť....chovať znamená v zaregistrovanej chovnej stanici v kontrolovanom chove...množiť znamená orechy - viď Bruno...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 12:47

bruno píše:chovat znamena mat jedneho psa a nerozmnozovat, uz ten kto si hovori ze ma chovnu stanicu je mnozitel - teda suhlasis aj s tymto?


Nesúhlasím tak celkom. Chov zahŕňa aj rozmnožovanie, takisto, ako v chove kôz, kráv, ošípaných,... teda produkciu mláďať. Označenie "množiteľ" vyplýva z neriadeného chovu vychádzajúceho z pre zvieratá mnohokrát nevhodných podmienok, na základe nedostatku vedomostí, alebo z chovu síce niečím riadeného, ale neprospešného pre chované zvieratá, alebo celkovo plemeno, druh. Množiteľstvo ako také má veľmi jednoduché a primitívne ciele prospešné len človeku, ktorý množí. Toľko o ujasnení pojmov z mojej strany, neviem, či termín "množiteľ" je niekde oficiálne uznaný, alebo je pod týmto významom len všeobecne používaný, iste by sa to niekde dalo dohľadať. Myslím ale, že vyjasňovanie pojmov je v tomto prípade úplne zbytočné, ak sú nám jasné naše postoje.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 12:48

Tingri píše:Mať znamená vlastniť....chovať znamená v zaregistrovanej chovnej stanici v kontrolovanom chove...množiť znamená orechy - viď Bruno...


a v zaregistrovanej chovnej stanici v kontrolovanom chove stenata vyrabaju z plasteliny? nie, takze ich musia mnozit, takze su mnozitelia aj oni.

a co sa tyka orechov tak to je rasa pomiesana s inou rasou.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 4. Júl 2008, 12:56

bruno, ty tomu rozdielu fakt nerozumies, alebo sa na blbeho len hras?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron