ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 13:03

a ak my mame svojho psa navolno a stretneme psa na volno, nemozeme druhemu nadavat....ja napr. vobec nezakazujem mojej aby sa s druhymi onuchala, ak to dovolia ich majitelia. A navyse u steniat je onuchavanie a spoznavanie jeden bod socializacie. Inak by bol utiahnuty a zakriknuty a skor taky zo strachu zautoci, nez zdravo socializovany pes. Ak to niekomu vadi a poziada o pripnutie psa, alebo o zavolanie, zavolam, pripnem. Ja osobne uz z dialky kricim na majitela cudzieho psa, ci sa mozu stretnut, ci mu to nevadi. Ak zakrici vadi, pripnem on pripne. Ak zakrici nevadi, nechavame tak.....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rascal » 13. Sep 2007, 13:10

Nils - viem naco sa vyvazuju sluzobne plemena :wink:
Naposledy upravil rascal dňa 13. Sep 2007, 15:03, celkovo upravené 1
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 13:17

rascal, fiiiha, to je poharov a diplomov :D to su vsetko tvojho psa?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 13:51

Rybicka ty patríš k tým normálnym ale je vela takých, čo nekričia či môžu. Ja tak isto ked vidim ze niekto ide svojich uväzujem a ked prejde pustím.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 14:13

rascal, je obrovský rozdiel medzi psom na športové využitie a reálnym pracovným psom pre skutočné použitie. psy, s ktorými som mal možnosť pracovať slúžia v armáde SR/ČR, v zahraničí(Holandsko,Nemecko,USA) - či už v bezpečnostných zložkách alebo na hraniciach. Dúfam, že si tomu porozumel. Pretože poháre zo súťaží alebo medaile okolo krku nehovria o kvalitách psa pre praktické použitie zoči voči konrétnej situácii. :idea:

..a súhlasím, že je pritom dôležitý aj pohyb, aj porozumenie :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 14:19

..a takto vyzeral môj pracovný pes...
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 14:35

Nils píše:rascal, je obrovský rozdiel medzi psom na športové využitie a reálnym pracovným psom pre skutočné použitie.

Pretože poháre zo súťaží alebo medaile okolo krku nehovria o kvalitách psa pre praktické použitie zoči voči konrétnej situácii.


toto iste som ja napisala na inom fore a som bola ta zla. To je zase o tom niekto chce chapat a niekto nie :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rascal » 13. Sep 2007, 15:02

Nils píše:rascal, je obrovský rozdiel medzi psom na športové využitie a reálnym pracovným psom pre skutočné použitie. psy, s ktorými som mal možnosť pracovať slúžia v armáde SR/ČR, v zahraničí(Holandsko,Nemecko,USA) - či už v bezpečnostných zložkách alebo na hraniciach. Dúfam, že si tomu porozumel. Pretože poháre zo súťaží alebo medaile okolo krku nehovria o kvalitách psa pre praktické použitie zoči voči konrétnej situácii. :idea:

..a súhlasím, že je pritom dôležitý aj pohyb, aj porozumenie :wink:


naucena bojovnost, tvrdost, ostrost, odolnost a neviem este co na cloveka mi nehovoria nic o kvalitax psa a nex je to vyuzitie v akyxkolvek zlozkax a kdekolvek na svete :wink: dufam ze si tomu porozumel
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rascal » 13. Sep 2007, 15:14

Fraga píše:
Nils píše:rascal, je obrovský rozdiel medzi psom na športové využitie a reálnym pracovným psom pre skutočné použitie.

Pretože poháre zo súťaží alebo medaile okolo krku nehovria o kvalitách psa pre praktické použitie zoči voči konrétnej situácii.


toto iste som ja napisala na inom fore a som bola ta zla. To je zase o tom niekto chce chapat a niekto nie :wink:


ty si ozaj scestna!!! pise sa tu o ozajstnom utoku psa na cloveka pritom povazujes za utok psa motajuceho sa okolo tvojix nox :roll: :roll: :roll:
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 15:22

rascal píše:naucena bojovnost, tvrdost, ostrost, odolnost a neviem este co na cloveka mi nehovoria nic o kvalitax psa a nex je to vyuzitie v akyxkolvek zlozkax a kdekolvek na svete :wink: dufam ze si tomu porozumel


...tak hovoria ľudia, ktorí psa naostro nikdy nepoužili. apropo naučená - ty psa nič neučíš, smiešny argument. naozaj - asi si však píšem s neskúseným chlapcom, takže chápem tvoje emócie. nechcel som sa dotknúť tvojho ega, ani spochybniť kvality a ŠPORTOVÉ úspechy tvojho psa, ako aj tréning a prístup psovoda.
práve tvoje ponímanie naučenosti je typické pre psy na šport. skutočný obranár bojuje. aj keď to hovorím dosť zjednodušene a neplatí to o každom jedincovi. apropo - koľkokrát už tvoj pes hrýzol do živého a reálne bojoval - na rozdiel od simulovaného postupu s vopred pripravenými postupmi???

rascový kamoš - psa učíš len poslušnosť, ostané vlastnosti len rozvíjaš a modifikuješ... :idea:

...a inak, máš pekného psa :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 15:26

Rascal na teba uz fakt no comment. To čo som dala citovat sa netykalo utoku na mojich psov. Prečitaj si kde TEBE písem, že "k tejto teme už vsetko" = už v nej s tebou nepokračujem. Citacia sa tykala iného... takže s scestný si ty. čitaj postupne a nebude ti vynechávať. Okrem iného okolo noh sa mi motali moji nie ten druhý čo ich nahaňal tak prečítaj znovu.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rascal » 13. Sep 2007, 15:59

Nils píše:...tak hovoria ľudia, ktorí psa naostro nikdy nepoužili. apropo naučená - ty psa nič neučíš, smiešny argument. naozaj - asi si však píšem s neskúseným chlapcom, takže chápem tvoje emócie. nechcel som sa dotknúť tvojho ega, ani spochybniť kvality a ŠPORTOVÉ úspechy tvojho psa, ako aj tréning a prístup psovoda.
práve tvoje ponímanie naučenosti je typické pre psy na šport. skutočný obranár bojuje. aj keď to hovorím dosť zjednodušene a neplatí to o každom jedincovi. apropo - koľkokrát už tvoj pes hrýzol do živého a reálne bojoval - na rozdiel od simulovaného postupu s vopred pripravenými postupmi???


1. nemam problem s pouzitim na ostro, ale proti rovnocennemu protivnikovi!! 2. psa, teda suku som uz len nieco naucil a mame SVV1 - nie je to bohvie co ale nam to staci. 3. si sa ma nedotkol ani mojix emocii. 4. skutocny obranar bojuje kolko???????? 5. moja suka realne do ludskeho ziveho nekusla nikdy a nikdy ani nekusne!!! 6. realne tvoj pes nikdy nebojoval ako bojovnik, lebo v realnom boji by proti pripravenemu ludskemu oponentovi nemal sancu!!!

ozaj - moj nick sa neodvija od rasce , ale od znameho pita po ktorom je nazvana aj linia!! a inak mal si pekneho psa :wink:
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rea » 13. Sep 2007, 16:11

Ak má niekto výborne pripraveného psa na šport, agility, do praxe, ako asistenčného, alebo poľovného, alebo čo ja viem kľudne len tak, ako kamaráta, vtedy klobúk dolu. Ale preto, že je dobrý so psom v niečom inom, ako ostatní, nemusel by nimi ešte pohŕdať. Slovné prestrelky šporťákov a praktikov a ostatných sú len na škodu psov. Výsledok je dôležitý, ale dôležitejšia je cesta, akou k nemu prídeme. Teda myslím, že by mala byť, pretože k výsledku sa dá dopracovať všelijako. :wink:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 16:24

rascal bojový pitbul! pes, ktorého obrázok som sem dal hrýzol do živého 7 krát. slovom sedem. hovorím o ľuďoch, psy nepočítam. nebudem ťa presviedčať, že reálne bojoval, pretože ty to nevieš verifikovať. ja som to zažil, viem to a bodka. podstatné je, že to bolo v súlade so zákonom a našťastie nikto neprišiel o život, pretože som bol nablízku. obrana osôb a ochrana majetku za zákonom stanovených podmienok + nejaké nehody pri tréningu. ad rovnocenný súper - neviem, kto je psovi rovnocenný súper - reálne pripravený oponent - iste s puškou zložíš aj slona, fakt tomuto nerozumiem.... pes by nemal šancu - to je naozaj emotívne tvrdenie, bez znalostí a reálneho základu. pes "so srdcom" sa pustí aj do medveďa. ak si mal na mysli zápasy psov - tak ja nie som ich prívrženec, ale ak by si čítal iné témy a iné moje príspevky - už som o tom písal. rozhodne ma to však netešilo a nepodporoval som to!

... mohol by som ti rozprávať príbehy o tom ako kolega reálne bojoval so psom, ktorého kúpil a chcel vycvičiť - a takmer pri tom vykrvácal, pretože podcenil situáciu a pes ho doriadil - aj keď bol priviazaný.(a to je človek, ktorý sa tým živí...) - ale to mi ty aj tak neuveríš a ani mi na tom nezáleží.
A ani nie je dôležité, ktorý pes je "väčší zabiják" - len som chcel povedať, že je naozaj rozdiel medzi športovou kynológiou a praktickou. Ak by psy nemali schopnosti a vlohy pre praktické reálne použitie a neboli by schopní byť človeku viac než rovnocennými oponentami - tak by kynológia bola dnes niekde úplne inde - ak by vôbec bola...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 16:30

rea píše: Výsledok je dôležitý, ale dôležitejšia je cesta, akou k nemu prídeme. Teda myslím, že by mala byť, pretože k výsledku sa dá dopracovať všelijako. :wink:


...nakoniec však rozhodujúci je predsa len výsledok. aj keď použitie machiavellizmu na jeho dosiahnutie nie je na mieste. K slovným prestrelkám - nemyslím, že je na škodu veci, pokiaľ strieľame len slovami!!! Ja si cením každého, kto so psom pracuje - pre potešenie, radosť, biznis alebo šport. Ani to nezatracujem - myslím, že som to napísal dosť čitateľne. Na druhej strane poznám dosť príkladov - kde v honbe za určitou víziou prestali byť psy tým - čím boli...

... prečo si si vlčica vybrala beaucerona :?: :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron