nakryť či nenakryť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Mary » 7. Jún 2006, 13:56

zas som skončila na mrtvom bode... :? uvidime čo spravime...
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 7. Jún 2006, 17:15

Mary píše:zas som skončila na mrtvom bode... :? uvidime čo spravime...



Mary - aj v tej najkomercnejsej knihe o APBT sa docitas, ake feny by mali ist do chovu, aby ostal pitbull pitbullom so vsetkymi vlastnostami a kvalitami plemena.
Hosť
 

nakryť či nenakryť

Poslaťod NIKA » 8. Jún 2006, 6:47

Dost se mluví o tom, že feny, které neměly štěňata trpí více na nádory. Ale je nějaká statistika? Mám psy i feny. Některé feny štěňata měly, některé ne. A nikdy žádné problémy nebyly a co se týče nádorů, tak nebyl rozdíl mezi fenami, které rodily a nerodily. A je to stejné i u fen mých známých. Samozřejmě neznám tolik lidí, aby se z toho dalo něco soudit, proto mě zajímá, zda se tím někdo zabýval a existuje nějaká statistika.
NIKA
 

Re: nakryť či nenakryť

Poslaťod maťo » 8. Jún 2006, 18:30

NIKA píše:Dost se mluví o tom, že feny, které neměly štěňata trpí více na nádory. Ale je nějaká statistika? Mám psy i feny. Některé feny štěňata měly, některé ne. A nikdy žádné problémy nebyly a co se týče nádorů, tak nebyl rozdíl mezi fenami, které rodily a nerodily. A je to stejné i u fen mých známých. Samozřejmě neznám tolik lidí, aby se z toho dalo něco soudit, proto mě zajímá, zda se tím někdo zabýval a existuje nějaká statistika.


Mám rovnaké skúsenosti,preto neverím tvrdeniu,že materstvo výrazne znižuje vznik rakoviny,tobôž,že ju vylučuje,ako si mnohí myslia.
maťo
 

Poslaťod alexis » 10. Jún 2006, 17:20

no ci bude psik chory po porode, alebo ked nikdy nebude nakryty, nezalezi len od toho..je to podmienene kopou inych faktorov..
co je vsak rozdielne je psychika psika..to ako bude "trpiet" silou materinskeho pudu..cize bud nakryt alebo sterilizovat..tka to zatial bolo najlepsie z mojich skusenosti..ale aj tak ej to individualne..
alexis
 

Poslaťod Mary » 26. Júl 2006, 18:19

zrejme ju dame nakryť..už sa na nu teši jej frajer...a my na šteniatka :D
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 27. Júl 2006, 9:21

hm, Mary, ale v jednom roku je to velmi skoro... Aj v 1,5 by som to ešte odložila na dalšie haranie..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 27. Júl 2006, 10:40

1. ako pisala offca je prilis skoro
2. ak ide o fenu bez registracie je to to same ako by si chcela nakryt AD alebo NO bez PP a to by ti radili nenakryt vobec. Urob ako myslis, ale ja odporucam nikdy nenakryt.
Hosť
 

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 27. Júl 2006, 10:46

Aj ked toto nie je poradňa, nemožem si odpustiť nereagova5 na tuto temu

V priebehu hárania dochádza v organizme k prevratným hormonálnym zmenám, ktoré sú síce len prechodné, ale môžu ovplyvniť správanie i zdravotný stav sučiek, pokiaľ tie nie sú určené k ďalšiemu chovu, teda nemávajú šteniatka.
Reprodukčné orgány sú fyziologicky určené na reprodukciu – teda rozmnožovanie. Pokiaľ nie sú takto využívané, dochádza zväčša k hormonálnym poruchám, ktoré vedú k chorobám, a tie nie len v mladosti, ale aj v starobe môžu byť také závažné, že ohrozia aj život.
Je štatisticky preukázané, že u včas kastrovaných sučiek nedochádza k ochoreniam vnútorných pohlavných orgánov – zápalu maternice, rakovine maternice a vaječníkov, k cystám na vaječníkoch a len v minimálnom počte prípadov sa u nich vyskytne nádorová choroba mliečnej žľazy. Kastrované /sterilizované/ sučky prestanú hárať, nedochádza u nich k hormonálnej zmene, ktorá veľmi často spôsobuje falošnú graviditu a tvorbu mlieka a v častých prípadoch prechodnú zmenu jej správania, kedy zostáva apatická, spavá, závislá na hračkách. Tvorba mlieka vedie neskôr k zákernej chorobe – zhubným nádorom mliečnej žľazy, ktorú si aj pozorný majiteľ môže všimnúť keď je už neskoro!
Mýtus o tom, že jeden vrh šteniatok, tzv. „zdravotný“ zabráni týmto problémom je skutočne len mýtus. Aj po viacerých vrhoch často dochádza k popísaným ochoreniam. Preto, pokiaľ nie je sučka určené na pravidelný chov, je opodstatnené a dôležité, aby bola sterilizovaná.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mary » 27. Júl 2006, 12:07

Offca pripustenie sme planovali od veku 2rok.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 27. Júl 2006, 12:16

MVDr. Magdaléna Godányová som rada ked sa k tejto tema vyjadri odbornik
Teraz ma druhe háranie.
Ja som ešte davnejšie rozmyšlala o sterilizácií,ale bojim sa ju dať operovať.Čo ak sa niečo pokazi,ak sa jej zapali rana.To bude zo spodu cela rozrezana?Ako prebieha cela starostlivosť o ster.fenu a ako dlho?A čo zmena v jej chovani?
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 27. Júl 2006, 12:19

Mary píše:Offca pripustenie sme planovali od veku 2rok.

jaaj, tak... ved som lakla...si to tak nadšene vravela..a ked prave hara.. fantazia..a ide to :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Mary » 27. Júl 2006, 12:29

neľakaj sa...tak skoro by som jej to nedovolila, aj keď ona je teraz v období že vystrkuje psovi zadok.. nehanebnica jedna :evil: ..mam čo robiť so psami. Napr.včera ráno sa mi stalo keď som išla cez mesto, že pri potravinách bol nezaviazaný zlatý retriver, takže som oboch držala za obojok a musela som požiadať zamestnancov vo vedľajšom obchodíku aby mi rýchlo pomohli, mala som čo robiť aby som udržala to nadržane psisko. Našťastie jedna z nich poznala pána toho psa. A večer som zas musela chytiť vlčiaka.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 27. Júl 2006, 12:52

ved ich nech všetkych, baba si užije a uvidime, čo z toho bude... budeme uzatvarať stavky :))
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 27. Júl 2006, 13:05

Ked ju chces nakryt tak ju skus aspon zaregistrovat v polskej IDBA - International Dog Breeders Association - zisti si mena rodicov, prarodicov atd. pokial sa bude dat a daj jej vystavit registraciu - 2 roky dozadu to mozne bolo momentalne neviem. Adaj ju pokryt psom z tej istej organizacie nech sa to pitovi aspon priblizuje - a stence tam daj tiez zaregistrovat. Moc tomu nakloneny nie som, ale aspon nieco.
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron