psy

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod zuzu » 18. Jan 2006, 18:18

Ingrid napísala: "Aj psy bez podsady je mozne chovat vonku a neodrazit sa to na ich zhorsenom zdravi za urcitych podmienok."...

Tak to by som sa pozrela! Skus napr. takeho yorka bez podsady vyhnat von a uvidis ako sa to na nom neodrazi! :shock:
Naposledy upravil zuzu dňa 18. Jan 2006, 18:35, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Joachim » 18. Jan 2006, 18:31

zuzu píše:Ingrid napísala: "Aj psy bez podsady je mozne chovat vonku a neodrazit sa to na ich zhorsenom zdravi za urcitych podmienok."...

Tak to by som sa pozrela! Skus takeho yorka bez podsady vyhnat von a uvidis ako sa to na nom neodrazi! :shock:



Boooze ZUZU uz prestan s tymi yorkami. Bez podsady je viac psov nielen ty tvji vysneni yorkovia
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zuzu » 18. Jan 2006, 18:34

Joachim píše:
zuzu píše:Ingrid napísala: "Aj psy bez podsady je mozne chovat vonku a neodrazit sa to na ich zhorsenom zdravi za urcitych podmienok."...

Tak to by som sa pozrela! Skus napr. takeho yorka bez podsady vyhnat von a uvidis ako sa to na nom neodrazi! :shock:



Boooze ZUZU uz prestan s tymi yorkami. Bez podsady je viac psov nielen ty tvji vysneni yorkovia


Joachim ja viem ze nielen york je bez podsady ale hadam tu nebudem vypisovat vsetky plemena bez podsady :!:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Joachim » 18. Jan 2006, 18:36

No niekedy by si mohla uviesť aj iny priklad :D
Preco si myslis ze psi bez podsady evydrzia vonku. Pokial viem bolo pisane za optimalnych podmienok - dobra bude najlepsie s predsienov aby nefukalo, atd. Neboj zvykol by si :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod ankous » 19. Jan 2006, 11:49

zuzu píše:Ingrid napísala: "Aj psy bez podsady je mozne chovat vonku a neodrazit sa to na ich zhorsenom zdravi za urcitych podmienok."...

Tak to by som sa pozrela! Skus napr. takeho yorka bez podsady vyhnat von a uvidis ako sa to na nom neodrazi! :shock:


Zuzu, mudrujes, mudrujes a sama nie si ochotna kupit tvojmu yorkovi oblecenie na vonku takze nemudruj o zdravi psa bez podsady vonku.

Aj psy bez podsady existuju vonku v pohode. Pokial maju primerane miestecko bez prievanu, vyteplenu budu a primeranu stravu ktora zabezpeci na zimu patricny tuk. / bacha, to je len moj nazor /
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod offca » 19. Jan 2006, 12:02

Som toho názoru, že nie je nič zlé na tom, ked niekto nie je ochotný kúpiť PSOVI obleček. K tomuto som naklonená všetkými štyrmi aj ja.

A ankous má pravdu. Mylsíte si, že chovateľské stanice veľkých hladkosrstých plemien, ktoré majú aj 10 a viac psov, ich chovajú vo vnutri?
...a neviem, o tom, že by sa všetci chovatelia hladkostsťákov sťažovali, že majú chorlavé psy a že im kapú v 5-tich rokoch.

Všetko je o zariadení patričných podmienok.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod zuzu » 19. Jan 2006, 17:22

Ale no tak hádammi nechcete povedať, že keď je vonku -20, tak je psovi ktorý nemá pod kožou nič čo by ho chránilo pred chladom, tak mu je teplo?! Samozrejme že v lete je to iné! A ankous moja zlatá, Máša má oblečenie takže neviem čo tu mudruješ. Zasa nie som až taká sprostá, že keď bývam tu v Poprade a posledné dni je vonku neustále okolo mínus 20 tak ju na tých pár minút neoblečiem! Aj keď poviem ti, vôbec z toho nie je nadšená!
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ankous » 19. Jan 2006, 20:29

zuzu píše:Ale no tak hádammi nechcete povedať, že keď je vonku -20, tak je psovi ktorý nemá pod kožou nič čo by ho chránilo pred chladom, tak mu je teplo?! Samozrejme že v lete je to iné! A ankous moja zlatá, Máša má oblečenie takže neviem čo tu mudruješ. Zasa nie som až taká sprostá, že keď bývam tu v Poprade a posledné dni je vonku neustále okolo mínus 20 tak ju na tých pár minút neoblečiem! Aj keď poviem ti, vôbec z toho nie je nadšená!

Pamatam si prispevok kde si vravela ze oblecenie je na nic.
CITAJ! Napisala som " patricna zasoba tuku". Pes ked je optimalne krmeny tak ked sa zacne ochladzovat , organizmus sam zacne ukladat tuk a pes tym padom aj viac zozerie ako v lete. Psovi ked je zima nevijde z budy aj pol dna. Pri najhorsom sa rychlo vyspini a teka naspat do budy.
Opakujem este raz : bez prievanovy priestor, oteplena buda.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod zuzu » 20. Jan 2006, 18:17

Ankous nikde som vyslovene nepovedala že oblečenie je nanič! Ja som povedala len niečo v tom zmysle, že z toho nie som moc nadšená a že moju neobliekam, ale to bolo vtedy von ešte pomerne teplo! A nemyslim si, že tomu psovi sa páči, keď kvôli zime nemôže z búdy vystrčiť ani nos..
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod offca » 23. Jan 2006, 9:37

Nemyslim si, že pes uvažuje tým smerom, že "páči sa mi... radšej by som..." Podla mna berie všetko tak, ako to prichadza a ked nastane zima, snaži sa s nou vysporiadať najlepšie ako može a neuvažuje nad tym, čo by bolo, keby.
Je to v prvom rade zviera, v druhom šelma a v treťom je rodu canis...A pokial viem, "canisáci" si odjakživa vedeli poradiť aj s tou najtuhšou zimou. Že pes je už niečo ine ako vlk, to je jasné. Ale to gro má rovnaké, inštinkty tiež a "pracovné postupy" v tej-ktorej situacii tiež ostali v opdstate tie isté.
A ked sa so zimou vedia vysporiadať vlky a beru ju tak, ako je, potom to iste asi robi aj pes. A je mu jedno, či ten čumák vystrčí, alebo ho radšej necha schuleny pod labami -- hlavne, že je teplo.

(tak som sa zasa raz rozpisala, možno niekde niektori postracate niť, ale hadam to pojde, pochopiť, co tím chtěl básník říci_ :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Emmka1 » 23. Jan 2006, 15:39

Ahoj, takže Vy si fakt myslíte, že keby nechám môjho mopsa vonku, teraz v týchto mrazoch, že to fakt bez problémov prežije? No ja si to nemyslím. Hoci voliéra je z dvoch strán krytá a búda je s predsienkou a dokonale zateplená. Tomu neverím. Možno ešte kríženec, ale určite nie tieto prešlachtené plemená. Aj kríženec, hoci je odolnejší, by mal čo robiť, aby to prežil. Môj názor.
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod offca » 23. Jan 2006, 15:56

Keby bol na to navykaný odmalička, so všetkými tými podmienkami, ktoré majú byť splnené, so správnym tukovým "zabezpečením" --> prežil by.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod čajkovič roman » 23. Jan 2006, 17:11

chcel by som aj ja trochu prispieť do tejto debaty.Aj dlhosrstý pes ktorý je odmalička chovaný v paneláku a zrazu je umiestnený na dvor v zime bude mať problémy.Ale postupným otužovaním sa to dá zvládnuť.Ked bude celé leto vonku a potom prejde plynule až do zimy,samozrejme kvalitne krmený tak by nemal mať žiadne problémy.Mám veľa kamarátov čo chovaju pointre a ktoré aj napriek tomu že sú to krátkosrsté psy idú aj v zime do vody a to je už niečo. Vtedy aj "chlpáčovi"je zima ked je bez pohybu.Moja gordonka sa po vyjdení z vody nezastaví asi 15 min,behá okolo ,hľadá a tak sa zahreje a aj takmer vyschne a aj pri minusovych teplotach.Všetko sa da len netreba zo psov robiť plyšakov. Samozrejme niečo iné sú plemena úž vyšlachtene na "izbove"
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

Poslaťod mimi » 23. Jan 2006, 18:02

Ja to poviem takto: Keď matky otužujú svoje deti,tiež sú otužilejšie a ľahšie znášajú zimu.Ale sú aj napr. dospelí otužilci,čo sa chodia kúpať do ľadovej vody.
Ofka,čo tak začať od seba a potom mudrovať nad psami? Ale to je ľahšie,veď ty sa,čoby človek poriadne naobliekaš,dáš si čiapku,šál,rukavičky,teplú obuv,veď si človek a ľudia sa predsa obliekajú.Bezdomovci tiež vydržia takú zimu,že "obyčajný" človek sa už len pri tej predstave trasie aj v teple.To ale neznamená,že mu nevadí.
Nejde predsa o to,či pes v takej zime prežije,ale ako prežije.
mimi
 

Poslaťod offca » 24. Jan 2006, 9:15

mimi píše:Ofka,čo tak začať od seba a potom mudrovať nad psami? Ale to je ľahšie,veď ty sa,čoby človek poriadne naobliekaš,dáš si čiapku,šál,rukavičky,teplú obuv,veď si človek a ľudia sa predsa obliekajú..
Pardon, toto bolo mne? Nechceš si ešte zopárkrát prečítať tému?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron