cikanie :(

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod ...repr^zent » 17. Okt 2007, 16:21

Presne to som spravil najskor aj ja. Nevymachal. :-D A tiez nepomohlo :-D
Az ta sprostaren. Btw, urazeny bol pol dna, ale pochopil. :-D
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 17. Okt 2007, 17:47

...repr^zent píše:
Keby som s tym nemal osobnu pozitivnu skusenost, tak by som to ako napad neradil.


Poznám ľudí, ktorí sa dušujú, že tento spôsob im pomohol, ale poznám viac tých, ktorí dosiahli len to, že psa viac rozhádzali. Toto správanie máva svoju príčinu a tú buď odstránim, alebo psa naučím sa s ňou vyrovnať. S niektorými radami treba naozaj opatrne, aj keď pár psom môžu pomôcť, určite by som toto riešenie nehodila takto jednoducho do placu. Psa treba lepšie vybehať a vrátiť sa k návyku samostatnosti.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod ...repr^zent » 17. Okt 2007, 18:35

Moze byt, ja som ani netvrdil, ze mam zaruceny a spravny sposob na riesenie problemu. Clovek v zufalej situacii, siaha k zufalym cinom. S tym posieranim vs. vybehanim. Napr. na tom maltezakovi bolo evidentne, ze si to hovno setri na "spravne" pouzitie. Mohol som s nim byt hodinu vonku, cokolvek, proste poznal harmonogram dna a ked som vypadol sam prec, tak sa mstil. Vratil som sa o 15 minut a uz tam bolo. :twisted:
Bolo to evidentne. Nie som ani paranoidny ani vztahovacny.
Btw, bol momoriadne inteligentny a citlivy. A to tvrdim napriek tomu, ze malych hafanov uz nemusim. :)
Urcite su aj ine, korektnejsie metody, ale ked nic nepomoze, tak asi zostane len: Na somara somarsky sposob, ako kedysi hovoril nas ucitel a s respektom nemal najmensie problemy :lol:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 17. Okt 2007, 19:23

...repr^zent píše:Moze byt, ja som ani netvrdil, ze mam zaruceny a spravny sposob na riesenie problemu. Clovek v zufalej situacii, siaha k zufalym cinom. S tym posieranim vs. vybehanim. Napr. na tom maltezakovi bolo evidentne, ze si to hovno setri na "spravne" pouzitie. Mohol som s nim byt hodinu vonku, cokolvek, proste poznal harmonogram dna a ked som vypadol sam prec, tak sa mstil. Vratil som sa o 15 minut a uz tam bolo. :twisted:
Bolo to evidentne. Nie som ani paranoidny ani vztahovacny.
Btw, bol momoriadne inteligentny a citlivy. A to tvrdim napriek tomu, ze malych hafanov uz nemusim. :)
Urcite su aj ine, korektnejsie metody, ale ked nic nepomoze, tak asi zostane len: Na somara somarsky sposob, ako kedysi hovoril nas ucitel a s respektom nemal najmensie problemy :lol:


Ide mi len o to, že pri nesprávnom treste sa môže správanie psa pretransformovať do niečoho ďalšieho nechceného, ako je štekanie v neprítomnosti majiteľa, ničenie interiéru, alebo dokonca sebapoškodzovanie. Nebolo by správne, keby človek, ktorý jednoducho nenaučil psa samostatnosti, alebo sa mu zmenila situácia s časom príchodov a odchodov, alebo podobne, riešil situáciu takto. Je lepšie naučiť psa to, že ho nejaké drobné zmeny nerozhádžu tak, že na seba začne upozorňovať týmto spôsobom.
Niekto sa tu poradí s týmto problémom a za dva mesiace sa tu objaví s tým, že pes si vykusuje labky do krvi a pritom si vôbec nedá do súvisu, že predošlá situácia vyžadovala niečo iné. Vyhodnotí svojho psa ako labilného rapla a hotovo. Začne psovi dávať utlmujúce lieky s tým, že urobil to najlepšie, ale nepomohlo. Nemyslela som to zle, nechcem z toho robiť zbytočné umenie, ale ani jednoduchú záležitosť. Práve naopak, na takéto veci treba mať Filipa.
Naposledy upravil rea dňa 17. Okt 2007, 19:29, celkovo upravené 1
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod rea » 17. Okt 2007, 19:28

pagastanka píše:Presne to som urobila, ked mi praskli nervy, ale nic to nepomohlo. Nevymachala som ho tam doslovne, ale aj tak sa tvaril, ze to chape.


Pes sa bude tváriť previnilo kedykoľvek, keď ho sprdneš. Ak Ti to stojí za to (mne by nestálo), skús psa sprdnúť pre nič. Bude sa tváriť previnilo, aj keď nič zlé neurobil...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Kaca » 17. Okt 2007, 20:12

rea píše:
Pes sa bude tváriť previnilo kedykoľvek, keď ho sprdneš. Ak Ti to stojí za to (mne by nestálo), skús psa sprdnúť pre nič. Bude sa tváriť previnilo, aj keď nič zlé neurobil...

Absolutny suhlas. Moja Gia sa tvari previnilo aj ked niekto iny vo svorke nieco vyvedie... A staci nastvato vybehnut von z dveri a psi vyzeraju akoby mohli za to, ze nastupuje zima. Pes len reaguje na Tvoju agresivitu, to je vsetko. On NEVIE, za co ho trestas...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Lada » 17. Okt 2007, 21:09

Ahoj. Ja tiež prispejem do tejto témy. Aj keď ti to možno nepomôže. Moja fenka je zvyknutá líhať si na gauč a keď sa hárala tak sme sa jej to sa snažili zatrhnúť (nemala nohavičky). Krátko na to som zistila, že pelech, ktorý má teraz už len na okrasu a požieranie psích dobrôt ,bol očúraný. To sa opakovalo ešte niekoľkokrát. A ja som stále len prala. Až raz som ju pozorovala vyčúrala sa doň z trucu, keď sa snažila vyskočiť na gauč a my sme jej to zakázali. :shock: :D :lol: :lol:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod ...repr^zent » 17. Okt 2007, 22:27

Kaca píše:
rea píše:Pes sa bude tváriť previnilo kedykoľvek, keď ho sprdneš. Ak Ti to stojí za to (mne by nestálo), skús psa sprdnúť pre nič. Bude sa tváriť previnilo, aj keď nič zlé neurobil...

Absolutny suhlas. Moja Gia sa tvari previnilo aj ked niekto iny vo svorke nieco vyvedie... A staci nastvato vybehnut von z dveri a psi vyzeraju akoby mohli za to, ze nastupuje zima. Pes len reaguje na Tvoju agresivitu, to je vsetko. On NEVIE, za co ho trestas...

Suhlasim.
Tak popisem situaciu detailne.
Pridem domov velke vitanie, volam ho veselo (lebo viem, ze ked zhuknem nepride na 100%) do kuchyne, kde je nasrate v strede miestnosti a on aj tak zaleze v obyvacke pod stol.
"On to vycitil z mojho hlasu, alebo som zmenil pach...." Ani to sem pls nepiste.
Mam dojem, ze zo psov sa snazime niekedy spravit podobnych blbcov ako sme sami, prip. vacsich.
A psi sa na nam v tichosti vysmievaju...

Viac "poznatkov" k teme nemam, ale budem pozorne sledovat a drzat palce. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 17. Okt 2007, 22:43

Lada píše:Ahoj. Ja tiež prispejem do tejto témy. Aj keď ti to možno nepomôže. Moja fenka je zvyknutá líhať si na gauč a keď sa hárala tak sme sa jej to sa snažili zatrhnúť (nemala nohavičky). Krátko na to som zistila, že pelech, ktorý má teraz už len na okrasu a požieranie psích dobrôt ,bol očúraný. To sa opakovalo ešte niekoľkokrát. A ja som stále len prala. Až raz som ju pozorovala vyčúrala sa doň z trucu, keď sa snažila vyskočiť na gauč a my sme jej to zakázali. :shock: :D :lol: :lol:

Lada vzdy je lahke nejake tabu zrusit, ako nieco dlhodobo povolene zakazat, ani sa fenke necudujem.
Psy lipnu na stereotypoch a svoje vysady si brania zubami nechtami, to si treba uvedomit a nepovolit psovi veci, ktore by v buducnosti mal mat zakazane. Zakazovat nieco v urcitych obdobiach uz ani nebudem komentovat.
Ludsky rozum by mal sluzit na to, aby sme im nekomplikovali ich jednoduchy svet.
Predpokladam, ze problem ste riesili kupou nohaviciek. :lol:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 18. Okt 2007, 8:43

Takze vymachanie, tresty po prichode domov, kamery, elektricke obojky :shock: a podobne NEZMYSLY ?? .. tu evidentne niekto nerozumie svojmu psovi a o spravani sa psov vie menej nez malo. Psa nazyvat somarom, na ktoreho platia somarske metody, ci vyhlasenia typu - vysmieva sa, msti sa, tuto neznalost 100%tne potvrdzuju ! Pes sa nemsti, ani nevysmieva - pes TAKTO totiz neuvazuje a to z jednineho prosteho dovodu - pretoze je PES. Vychova psa k cistotnosti je zalezitost stenacieho veku a ak sa kedykolvek v buducnosti objavi odchylka - VZDY to (okrem nemoci, ci fyziologickej starobe) znamena jedine: je to dosledok stresu a treba hladat jeho PRICINU a nie tlacit psa do dalsieho stresu nejakym vymachanim, krikom, ci inou ´somarskou metodou´.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod emor » 18. Okt 2007, 8:56

Lada píše:Ahoj. Ja tiež prispejem do tejto témy. Aj keď ti to možno nepomôže. Moja fenka je zvyknutá líhať si na gauč a keď sa hárala tak sme sa jej to sa snažili zatrhnúť (nemala nohavičky). Krátko na to som zistila, že pelech, ktorý má teraz už len na okrasu a požieranie psích dobrôt ,bol očúraný. To sa opakovalo ešte niekoľkokrát. A ja som stále len prala. Až raz som ju pozorovala vyčúrala sa doň z trucu, keď sa snažila vyskočiť na gauč a my sme jej to zakázali. :shock: :D :lol: :lol:


to nebolo z trucu. jednym z psovitych vrodenych sposobov oznacenia svojho uzemia, miesta ,teritoria,brlohu je poznacit ho vlastnym mocom.

kto rozprava u psov o trucovani, urazeni sa a podobne. je mimo. ano - tieto prejavy sa podobaju ludskym - s tymto oznacenim ale nefunguju tak.

ad reprezent - su psi mudrejsi, velmi bystry ale aj vyslovene tupiii . a podla toho treba pristupovat aj k tomu ako a co na nich plati. obdobne ako u ludi. :idea:

mne osobne sa tvoj pristup pozdaval. akurat ze to chce mat doma chytreho psa, nie hlupuckeho .
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 18. Okt 2007, 9:02

Lada píše:Ahoj. Ja tiež prispejem do tejto témy. Aj keď ti to možno nepomôže. Moja fenka je zvyknutá líhať si na gauč a keď sa hárala tak sme sa jej to sa snažili zatrhnúť (nemala nohavičky). Krátko na to som zistila, že pelech, ktorý má teraz už len na okrasu a požieranie psích dobrôt ,bol očúraný. To sa opakovalo ešte niekoľkokrát. A ja som stále len prala. Až raz som ju pozorovala vyčúrala sa doň z trucu, keď sa snažila vyskočiť na gauč a my sme jej to zakázali. :shock: :D :lol: :lol:


to nebolo z trucu. jednym z psovitych vrodenych sposobov oznacenia svojho uzemia, miesta ,teritoria,brlohu je poznacit ho vlastnym mocom.

kto rozprava u psov o trucovani, urazeni sa a podobne. je mimo. ano - tieto prejavy sa podobaju ludskym - s tymto oznacenim ale nefunguju tak.

ad reprezent - su psi mudrejsi, velmi bystry ale aj vyslovene tupiii . a podla toho treba pristupovat aj k tomu ako a co na nich plati. obdobne ako u ludi. :idea:

mne osobne sa tvoj pristup pozdaval. akurat ze to chce mat doma chytreho psa, nie hlupuckeho .a ono si ludia zvyknú mysliet o svojom psovi - najmudrejsi, najkrajsi a najlepsi. taki sme uz my ludia.
:roll:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod mairi » 18. Okt 2007, 9:10

no moj jazvec ked nieco urobi tak to jednoznacne vie! a ja sa to dozviem skor ako on podla toho ako sa tvari, ked otvorim dvere, a potom uz len hladam kde to je napachane. raz uz dost davno som nasla v skrini hovienko, straasne ma to rozzurilo, lebo som to mala po vsetkom obleceni, tak som dotiahla jazveca tam a povedala mu co si o tom myslim. no lenze stalo sa nieco cudne, zvycajne ked ju karham tak stoji cela previnila, plazi sa a snazi sa ma oliznut, akoze odpust odpust, a ked jej poveim aby vypadla, trieli prec, tak rychlo ako len moze, no vtedy nie, stala a kukala na mna, ani sa nepohla, a ten vyraz, absolutne ziadna pokora a ked som jej povedala aby odisla, urazene sa otocila a odkracala, ani na mna nepozrela, potom cely den lezala urazena na posteli a vobec sa neprisla zmierit, jednoducho ma ignorovala, to som uz vazne nechapala. vecer o tom vravim mame a ona ze juj, ja som ti zavrela dnes nechtiac macku do izby a bola tam cele dopoludnie, no a vtedy mi to doslo, to hovienko urobila macka, no musela som sa ist ospravedlnit :wink: ale Joya mi odpustila
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod oreganka » 18. Okt 2007, 9:33

mairi, velmi poucne. Tvoj pes sa zachoval presne tak, ako sa da v takej situacii od psa ocakavat (riesit tresty s casovym odstupom - proste nechapacka aj pre inak psieho genia a to bez ohladu na to, ze to kulko tam nezlozil on). Len by ma zaujimalo, ci pochopil to tvoje ospravedlnenie sa :wink: .. musela si si pripadat ako riadna hlupana, ja by som si :P
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod rea » 18. Okt 2007, 10:48

...repr^zent píše:
Kaca píše:
rea píše:Pes sa bude tváriť previnilo kedykoľvek, keď ho sprdneš. Ak Ti to stojí za to (mne by nestálo), skús psa sprdnúť pre nič. Bude sa tváriť previnilo, aj keď nič zlé neurobil...

Absolutny suhlas. Moja Gia sa tvari previnilo aj ked niekto iny vo svorke nieco vyvedie... A staci nastvato vybehnut von z dveri a psi vyzeraju akoby mohli za to, ze nastupuje zima. Pes len reaguje na Tvoju agresivitu, to je vsetko. On NEVIE, za co ho trestas...

Suhlasim.
Tak popisem situaciu detailne.
Pridem domov velke vitanie, volam ho veselo (lebo viem, ze ked zhuknem nepride na 100%) do kuchyne, kde je nasrate v strede miestnosti a on aj tak zaleze v obyvacke pod stol.
"On to vycitil z mojho hlasu, alebo som zmenil pach...." Ani to sem pls nepiste.
Mam dojem, ze zo psov sa snazime niekedy spravit podobnych blbcov ako sme sami, prip. vacsich.
A psi sa na nam v tichosti vysmievaju...

Viac "poznatkov" k teme nemam, ale budem pozorne sledovat a drzat palce. :wink:



Bože chráň, robiť zo psv blbcov. Nenapíšem teda, že si zmenil pach alebo hlas, alebo postoj alebo či čo. Napíšem, že pes vie, že tam to hovno je, za to sa môže cítiť previnilo, ale v psej "logike" cíti vinu za to, že tam hovienko je, nie za to, že ho tam pred desiatimi minútami urobil. Trochu mimo ľudského chápania, ale u priemerne inteligentného psa to ide takto. Takto to býva väčšinou, teda riešenie príliš úspešné nie je, buď to má pes na háku, ak je psychcky odolný, alebo sa začne príchodov majiteľa báť, ak je labilnejší. Takto to vyzerá, že situácia nemá riešenie, ale má, len treba pošpekulovať. Nebudem sa hádať, že táto metóda nemôže mať žiadaný efekt, keď ho niekedy má, ale podľa mňa je to len zhoda okolností a pováh, nikde na nete by som to neodporúčala ako osvedčenú metódu. Jedine tak medzi ľuďmi, ktorí do toho dostatočne vidia skonštatujem, že mi toto fungovalo, aj to opatrne.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron