Asanácia alebo trápenie ?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kedy uprednostnis asanaciu ?

Nikdy, pokym nezomrie sam/a/.
0
Nehlasovalo
Az ked budem mat istotu, ze sa ozaj trapi.
12
86%
Vzdy ked je to potrebne - ihned bez dlheho rozmyslania.
2
14%
Az na radu okolia.
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 14

Poslaťod Lenica » 19. Okt 2005, 13:59

Máš pravdu, to mám z inzercie na tomto webe, že ponúkaš labradorov a kavalierov. Vravíš, že keď si to niekto želá, tak dáš urobiť to vyšetrenie. Ale to je úplná hlúposť. To nie, že si to niekto želá. To má byť urobené AUTOMATICKY. Ale myslím, že Ty chováš psíkov bez PP. A takýmto ľuďom, ktorý nie sú ochotní investovať do psa s PP to nič nehovorí a sú presvedčení, že sú tie vyšetrenia zbytočné. Tých zaujíma iba cena, ktorú im "chovatelia" bezpapierakov ponúknu. Nič nemám proti psíkom bez PP (sama som takých mala). Ale mám VEĽA proti ľuďom, ktorí ich zámerne MNOŽIA.
To potom môžu normálni a seriózni chovatelia, ktorým skutočne ide o KVALITU a nie kvantitu zdať, vďaka priekupníkom a ziskuchtivým ľuďom. Prepáč ak tu na Teba útočim, ale stačí si otvoriť ktorýkoľvek inzerát a tam Ti milión ľudí núka - Zaručenú kvalitu za nízku cenu, ale kvalitné steniatka bez PP po výborných rodičov s PP.
Potom tí rodičia nebudú taký výborný, keď nemajú splnené základné podmienky potrebné pre zaradenie do chovu. Čo si o tom myslíš?
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Ashley » 19. Okt 2005, 17:55

Dušan tak podla toho čo píšeš je to s tvojej strany len o peniazoch. Prečo do zahraničia???? Aj ludia na slovensku majú radi psov a nejde im ani tak o to či budú chovní, pretože zväčša na vystavy nemajú čas alebo peniaze. Samozrejme že s ohladom na to ti nedajú za šteniatko niekolko DESIATOK TISÍC korún ako tý zahraničný. A viem velmi dobre o čom hovorím. Tvoj prístup nie je správny.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod dusan.dd » 19. Okt 2005, 18:12

kavalierov som určite neponúkal,zháňal som len knižnú publikáciu o nich,z prvého vrhu išli všetky 3 do nemecka ale nie cez výkup,teraz mám tiež šteniatka ale sú ešte maličké na to aby som ich niekde ponúkať,skús pozrieť niektoré iné stránky s inzerátmi o psoch,nájdeš tam min.15 plemien ktoré som inzeroval na predaj a nešlo len o šteniatka,keby mali byť všetky odomňa tak by som ani spávať nestíhal,mám psíky sPP aj bezPP,k tomu tvojmu dotazu-keď som sa venoval výcviku NO na služobné účely,tak na skúšky som chodil s kamošom,ktorý psa predvádzal aby pes dostal takú známku akú si zaslúži(kamošove slová"keď pôjdeš ty s psom,nikdy neskončí výborný aj keď bude hovoriť a nie štekať,lebo nemáš známosti"),o zákulisných ťahoch na výstavách hlavne kde rozhodujú slovenský porotcovia viem toho dosť,možno aj kôli tomu sa venujem radšej obchodovaniu so psami,teraz jeden dotaz na teba ohľadom výstavných psov-ako je možné,že hoci je pes výstavne úspešný,nielen na slovensku,má PP,tituly,ocenenia,možno aj občiansky preukaz,lenže je neplodný,jeho potomkovia behajú po svete akoby sa nič nedialo a dokonca majú aj PP a zúčastňujú sa výstav,plemeno neprezradím lebo to tu číta veľa ľudí,dotyčný už mal aj výhodné ponuky na odkúpenie do zahraničia ako plemenného psa ale musel odolať,čo sa týka uchovnenia psa alebo sučky-niekedy sa môžeš s prepáčením aj posrať a rozhodcovia ťa odpíšu,lebo to nie je pes z ich krvnej línie a pes môže byť fakt vynikajúci,skús si zistiť dôvody prečo vonku neuznávajú nášPP šteniatok ktoré idú do zahraničia cez výkup
dusan.dd
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 8. Aug 2005, 14:13

Poslaťod Mary » 19. Okt 2005, 19:47

dusan.dd :lol: ja som to myslela obrazne, ma nahnevalo čo si napisal o bastardoch..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 8:06

dusan.dd nepoznám ťa, neviem, ako odchovávaš psov, mimochodom, labrador je stále moderný....ale tiež sa prikláňam k tomu, že nechápem, ako môžeš utratiť psa len preto, že je nedokonalý. Nie všetci chcú naozaj perfektných psov, niekomu ani omylom nezáleží na tom, či má o 2 zuby menej, alebo jeden semenník. Ak si psíka obstaráva človek, ktorý je sám, ktorý ho chce len ako spoločníka, nechce mať šteniatka na starosti, tak si zoberie i takéhoto psa. Keď už ich nechceš mať v chove, daj ich do útulku. Možno bude v kleci zatvorený, ale bude živý, bude dostávať nažrať, bude dýchať. Myslím, že to je oveľa rozumnejší dôvod, než ho dať utratiť :!:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 20. Okt 2005, 8:28

Dušan, tak ja napríklad na výstavy chodím a nie je to také zas až také hrozné s tými rozhodcami. Nehovorím, že všetci sú normálni, to nie. Nájdu sa aj výnimky, ktorí normální sú. Ja nie som nijaký profesionálny handler, vystavujem si iba svojho jedného psa a za dva roky, čo vystavujem dostal jediné VD. Čize, ak máš kvalitného psa, tak sa nebojíš s ním postaviť do kruhu ani svetovej výstave. Jasné, často krát je to o tom, kto psa predvádza a nie o psovi, ale to sú už extrémy. Keď viem, že posudzuje ten a ten (ktorý sa mi nezdá objektívny), tak sa jednoducho na tú výstavu neprihlásim.

A ako môže mať neplodný pes potomkov? Čo to tam píšeš? Pes môže byť OK, ale nejaku vadu môže prenášať na svojich potomkov. To áno. Je to blbé, ale stáva sa. A práve preto sú tie registrované chovy a chovné stanice, aby sa to dalo kontrolovať (nerobi sa to, ako by sa malo, ale to je žiaľ o ľuďoch). Ale aspoň ako-taká kontrola nad tým chovateľom je. Ale čo pri "chovateľoch" psíkov bez PP? Kto ich skontroluje? Kto im povie, že môj pes od Vás nemá jeden zub, chýba mu pigment atd.? Kto? Mňa keď oklame chovateľ (s PP), tak mám v rukách zmluvu, môžem napísať "liebesbrief" na klub.

Áno, cena psa s PP je oveľa vyššia ako za psíka bez PP. Ale prečo? Lebo s registrovaným chovom sú inak vysoke výdavky. Aké má chovateľ bez PP výdavky? Okrem stravy a veterinára? Aké? Nie je prihlásený v žiadnom klube, neplatí členské, neplatí výstavné poplatky, nedáva robiť vyšetrenia, ktoré sú potrebné k uchovneniu, neplatí veľké prachy za krytie. Áno. Sú to ohromne vysoké čiastky, ale oplatí sa to. Ty si napríklad myslíš, že keď Ti nejaký Hans z Nemecka ponúkne 10 tisíc Sk za psa bez PP, že je to OK? Podľa mňa je to choré. A tak isto sa zas predávajú štence s PP zo zahraničia ku nám. Čo si myslíš, že si super chovateľ predá super kvalitu ku nám na Slovensko? Ha ha ha. Ano, vypýta ohromnu sumu, akoby to predával neviem kde, ale tá skutočná kvalita im zostáva doma.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Lenica » 20. Okt 2005, 8:31

Rybička. To nemyslíš vážne. Že dať šteniatko do útulku!!!! :o Bola si sa niekedy pozrieť do útulku? A tam Ti nezoberú psa, ktorého "zodpovedný" chovateľ vyprodukoval, ale sa mu nepáči. To je totálna hlúposť. Tak končia psy, ktorý skončili na ulici. A nie z rúk magora, ktorý ich nevie predať.
Je to jednoduché. Neplodiť psíkov ako na bežiacom páse a BODKAAAAAA.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 8:52

Lenica, bola som v útulku a nie raz, viem ako to tam vyzerá. Tvoja BODKA nie je taká jednoduchá. To nejde tak jednoducho nerozmnožovať:) nedoporučujem útulok ako tak samotný, ale nemyslíš, že útulok je stále to "lepšie" riešenie ako utratenie? Radšej by si psa utratila, než ho dala do útulku? O dusan.dd sa vyjadrovať nebudem
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 20. Okt 2005, 9:06

Ano Rybička. Máš pravdu, tá moja bodka žial nie je jednoduchá. Je to všetko na rozume a zodpovednosti ľudí. Tí, ktorý predávajú svoje odchované zvieratka by sa mali zaujímať o to, čo s nimi ďalej bude. Ale tak to žiaľ nie je. A myslím, že ten útulok je úplne hrozné riešenie. Tie psíky su psychicky na dne. Mala som odtiaľ jedného. Bolo to príšerne. Dlho si musel chúďa zvykať, kým pochopil, že ľudia tu nie sú na to, aby ho len mlátili a týrali. A si predstav, že to bol psíček s PP. :-(((( Nevravím, že v útulku skončia iba bastardíky. Je to strašný pohľad tam. Sú skrátka "chovatelia" a CHOVATELIA. Je to jedno, či uz so psíkmi s PP alebo bez. Je hlavné, aby ľudia, ktorí si kúpia havina ho milovali a starali sa o neho. Na inom nezáleži. Mnoho ľudí psíka iba tak dostane a správajú sa k nemu ako k "veci". Možno, keby za neho zaplatili 10-15 tisíc, tak si už rozmyslia, či ho radšej niekomu ďalej nepredaju. Veď je to "škoda peňazí" ho len tak vyhodiť do lesa. Neviem, nechápem takéto zmýšlanie a chápať to ani nechcem.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 9:17

V tomto sme za jedno, ak si človek neuvedomuje, že keď si kúpi psa, bude, tak je to na celý jeho život, tak by si ho vôbec nemal kupovať. Lenže na druhej strane, ak si psíka nikto nekúpi a bude na ulici, tak sa tak či ta dostane buď do útulku, alebo do hrobu. Je zlé, že o živote zvierat-všetkých, to sa nejedná len psov, rozhoduje človek, pretože ak sa človek nerozhodne správne trpia tým zvieratá. Ak si človek zaobstará psa, mačku, rybičky, pavúka, to je jedno a potom sa rozhodne, že to zviera nechce, vyhodí ho von, alebo ho dá priamo do útulku, alebo ho utratí.... Je to velmi smutné. A ak je tých zvierat veľa, u jednoho človeka a nemôže "sa ich zbaviť" predajom, tak urobí zase to isté. :( Môj priateľ mal doma 3 psy z útulku, 2 už zomreli, 3. je ešte u jeho rodičov. Všetci traja mali problém si zvyknúť na ludí ako na niekoho, kto je hodný. Každý sa choval inak, ale všetci boli radi, keď zistili, že sa o nich niekto stará. Podľa mňa útulok je hrozné miesto, ale proti utrateniu to nie je to najhoršie. Ale to si myslím ja, ty si môžeš myslieť niečo iné.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 20. Okt 2005, 9:35

Ja si len rybička myslím, že niekedy je lepšie ten ubohý psí životíik ukončiť milosrdnou injekciou u veterinára, akoby sa mal bezprízorne túlať po uliciach neviem ako dlho, ako by mal trpieť zimou a hladom. A žiť v nádeji, že "možno" sa ho niekdo ujme. Neviem, je to ťažké. Je iné rozprávať o starých, chorých psíkoch alebo o mladých nechcených. Vačšinou tí mladý v útulku majú smolu, že sú kríženci. Ľudia si skôr vezmu čistokrvného psa u ktorého môžu aspoň ako-tak vedieť odhadnúť vzhľadom na plemeno, čo od neho môžu očakávať.
V každom prípade je to smutné, že človek to má všetko v rukách. Či už je ten človek dobrý, alebo zlý. :(
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 9:53

To je to, že pes môže robiť čo chce, všetko záleží na človeku. Je fakt, že je lepšie ho ušetriť trápenia, ak by sa mal túlať po ulici a žiť v nádeji, že sa dožije druhého dňa. O tom je ťažké rozprávať, keďže je to všade rovnaké a je na človeku, ako sa postaví k zodpovednosti za život zvieraťa, ktoré si obstará, tak je ťažké o tom diskutovať, keďže každý človek sa k tomu stavia inak.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Hosť » 21. Okt 2005, 0:12

lenica-s tým neplodným psom si to nepochopila alebo to nechceš pochopiť,tak ti to napíšem zreteľnejšie-pes s PP je neplodný ale napriek tomu sú po ňom šteniatka ale len papierovo,ich skutočný otec je bez PP;viem aj o takých prípadoch,že chovná sučka okotila 2 šteniatka a papiere boli vystavené na 5,tie 3 boli od sučky bez PP,ale to nie je choré,lebo šteniatka už majú PP,tak mi tu nemoralizuj aké sú rozdiely medzi chovateľmi papierových a bezpapierových psíkov a o nejakom množení,práveže pri psíkoch s PP sa robia podvody a to len pre peniaze a oveľa väčšie peniaze ako keď ja predám psíka bez PP do Nemecka,Poľska alebo do výkupu;k tým cenám 1 príklad-ponúknime šteniatka do výkupu rovnakú rasu a phlavie ty sPP a ja bezPP,obaja dostaneme rovnakú sumu a tvoje papiere skončia v koši alebo sa na ne postaví psík ktorý je bez PP a tu sa predá za pekné peniaze lebo už má PP,ak chceš oponovať-nie je problém natetovať číslo alebo aj načipovať,viem aj o takých prípadoch,a aby som nezabudol na toho Hansa,on sem ponúkne psíky sPP ktoré im boli vystavené v Nemecku,pričom šteniatka pochádzajú zo Slovenska,Poľska,Ukrainy a Maďarska,tu si to chovatelia pokúpia a sú pyšný aké špičkové psy majú,lebo pochádzajú zo zahraničnej krvnej línie,verím že by sme boli obaja prekvapený aké percento papierových psov na Slovensku sú falzifikáty či už zo zahraničia alebo od našich chovateľov,ale to nemôže byť choré lebo momentálne majú PP.
rybička-venujem sa viac obchodovaniu so psíkmi ako chovu a viem aký je dopyt a ponuka,labradory boli v móde pred 2 rokmi.
Hosť
 

Poslaťod dusan.dd » 21. Okt 2005, 0:18

ten predchádzajúci príspevok je môj,len som sa zabudol prihlásiť-sorry
dusan.dd
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 8. Aug 2005, 14:13

Poslaťod rybicka » 21. Okt 2005, 7:02

dusan.dd venuješ sa len obchodovaniu v okolí tvojho bydliska? Lebo u nás a v mojom okolí je labrador veľmi obľúbený a chcený pes. Každý, koho som sa opýtala chce labradora, nič iné, niektoré psie plemená im ani nič nehovoria, že to v živote nepočuli. Labrador je najznámejší a najoblúbenejší pes ešte stále, takže je v móde. Aj keď možno tebe s nimi obchody nejdú, ale podla tvojho okolia nemôžeš súdiť celé Slovensko a zahraničie(napr. Česko)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia

cron