pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Amaguk » 3. Júl 2008, 14:49

amaguk leny ty stale meles bez pp na hov.no, s pp upne super, bez konkurencie..

kdeze a kedy som ja taketo nieco povedala?
no musim uznat, ze hoci si zatial nicim poriadnym do tejto debaty neprispel, vymyslanie, prekrucanie a trieskanie somarin ti ide vyborne
zatial za zlaty kliniec programu povazujem tento tvoj vyrok
a potom sa mnozia papierovy krypli.
, ktory presne svedci o tom, ako velmi, ale fakt velmi, tomu nerozumies, a zrejme vobec nevies o com hovoris...
:youarenumberone:
:twisted:
navrhujem vratit sa o par stranok dalej a pozorne, bez cervenej hmly pred ocami, si precitat, ako je to s pripustanim nestandandardnych jedincov do chovu :wink:

Keby blbost kvytla tak si sama ruža.

:lol: :lol: :lol:
ked nemas argumenty, mozes este stale zacat ludim nadavat... :box: :mrgreen1:

a btw, pise sa to KVITLA :P 8)
Naposledy upravil Amaguk dňa 3. Júl 2008, 14:53, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 14:52

ja uz neviem ako mam argumentovat lebo toto moze cloveka len vytocit tak jak sa stavias ty k tomuto
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod korra » 3. Júl 2008, 14:59

bruno:

k tomu vyzoru stenata a spravnemu vyberu:
zaciatocnikom, resp. laikom vie ujst vela zjavnych veci, su pri vybere sustredeny len na to ake su stendula zlate, rozkosne a su celi "hin"...
Navyse, ani tej najsamlepsi chovatel s PP, nie je vestec a mnoho veci na 8 tyzdnovych stenatach jednoducho nevidi. Nakolko sa vidiet nedaju.
Vsimnes si zjavne nejake "vady" - neziaduce sfarbenie, flaky, modre oko, podkus, predhryz, nezostupene semenniky..ale urcite nevies na 100% urcit, aka bude konecna konstitucia zvierata v dospelosti, aky bude vysledny tvar hlavy...mozes len predpokladat tieto veci podla rodicov a dalsich predkov ak su znamy..t.j. potrebujes rodokmen

K tomu ci je lepsi pes s PP, alebo bez PP, sa vyjadrovat nebudem, nakolko to nie je o samotnych psoch, ale len o ludoch a ich pristupe.

A teraz k tomu, ze aj posledny "krypel" dostane PP.

Ano dostane. Ale, to neznamena, ze sa bude dalej podielat na chovnej genetike. T.j. nie je iste ci bude mat potomkov.
A teraz preco to tak je?
Kazde plemeno, ma svoje charakteristicke znaky ale aj vady, ktore ho z chovu vylucuju. Preto sa kazde zviera po dosiahnuti urciteho veku /kazde plemeno to ma trochu inak, vek aj sposob posudenia/ - predvedie, ci uz na vystave, bonitacii, zvode a pod. Zviera sa testuje - ci je vlastne sposobile podielat sa na chove.
Napr. pri tom neziaducom sfarbeni - priamo to vplyv na zdravie mat nemusi, ale na vyzor daneho plemena ano.
Takisto rtg klbov - popr. vysetrenia oci atd. To su skryte veci, ktore okom neuvidis, ale maju velky vplyv na zdravie daneho plemena a jeho dalsi posun vpred, popripade na udrzanie uz danych typickych vlastnoti plemena.

No, a co to vlastne cele ma za nasledok?
Clovek sudny, uvedomely, urobi asi to, ze ak ten jeho pes/suka nesplna kriteria pre to dane plemeno, dalej ho nemnozi.
Ale clovek nesudny, resp. ziskuchtivy....tomu je to sumak...ved nakryjeme, ved co sa stane....
no stane sa to, ze sa to na tych potomkoch odrazi, ked nie hnej v F1 generacii, neskor urcite. A to je to prznenie plemena.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 15:12

korra suhlasim s tebou, ale myslim si ze sa da vybrat skoro dokonaly pes ja pes bez papierov , nemam papierove zarukym tak sa musim spoliehat sam na seba na svoje vedomosti , na to ako ma vypadat a atd...

aj laici su neni sprosty ludia , ked si precita knihu a vie co chce potom , tak po lopate ti povie ze zo a jako a zleho psa nekupi.

a ktvojmu nazoru: A teraz k tomu, ze aj posledny "krypel" dostane PP.

Ano dostane. Ale, to neznamena, ze sa bude dalej podielat na chovnej genetike. T.j. nie je iste ci bude mat potomkov. co si napisala ty.---majitelko ktory si mysli sak co papiere mam , mam 100 percentneho psa ja ked neni dokonaly ale sak papiere mam , tak ho kludne da namnozit , a uz je kamen urazu...takze nezalezi na psovy ako si ty povedala ale na ludoch. a ja sa neradim medzi nich aj ked mam psov bez PP. lebo ja som si mohol vybrat , a nekupil som hned prveho psa ktory sa mi zapacil, pobehal som cele slovensko, a vydel som vselico, aj to... co sa na rasu nepodoba a pritom ho majitelko predaval ako cistokrvneho , tot vsio

aj u psoch bez PP sa da vybrat kvalitny jedinec, a nech mi laskavo nikto nepise ze nie, aj u psov bez PP je predpoklad dobrej genetiky,len treba byt informovany a nezadubeny ze bezapierovy je naho.vno
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 3. Júl 2008, 15:57

Tak vidíš Korra má toto nejaký zmysel:-)))
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Amaguk » 3. Júl 2008, 16:26

majitelko ktory si mysli sak co papiere mam , mam 100 percentneho psa ja ked neni dokonaly ale sak papiere mam , tak ho kludne da namnozit , a uz je kamen urazu.

ale ty si pleties dojmy s pojmami...
toto co popisujes nie je o rozumnom a planovanom chove ale o bezhlavom mnozeni bezrozmyslu :!:
ano, toto je zaklad mnoziarne, lebo do oficialneho chovu sa taky pes dostat nemoze, len do mnozenia mimo PP
lenze to ani zdaleka nie je o tom, ze pes s vadou ma PP - tam nie je chyba, chyba je v o ludskej hluposti (a casto hamiznosti), ked ludia takymto sposobom produkuju dalsich psov ale, pozor, uz bez papierov. preto pri bezpapierovom chove nie je ziadna zaruka nicoho, kedze clovek velmi nema sancu, kam siahaju korene jeho zarucene cistokrvneho psa a z akeho dovodu vlastne jeho predkovia nemaju papiere :!:
pri bez PP je ovela vyssia sanca prenosu genetickych chorob ci pribuzenskej plemenitby, nehovoriac uz o tom, ze "producentom" bez PP ani zdaleka nejde o skvalitnenie ich chovu a plemena ako takeho ale o vyprodukovanie co najvacsieho poctu steniat.
a s tym su spojene aj dalsie zvazne eticke otazky
mozno to vyzneje kruto, ale mnohym takym ludom by som zelala, aby sa narodlili ako ich vlastne sucky - mnozicky, ku ktorym sa stavaju ako strojom na vyrobu steniat a najkryvaju (casto aj nutene) ich pri kazdom harani
:evil:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 19:03

Mnozit sa bude stale , ci su to tulene , ci su to slony, ci su to psy ci su to ludia.Pre zachovanie zivota na zemi sa mnozi bud kontrolovatelne , alebo nekontrolovatelne . ja aspon mnozim cistokrvnych , aj ked s genetickymi poruchami, ale zachovavam rod. keby boli len chovatelia s papierovymi psami, nenaplnili by poviem to takto "trh".dostatok psov na trhu je kryzenich psov , preco je to tak nebudem vysvetlovat, to ze sa samovolne mnozia tak zato moze nezodpovedny majitel, ktory potom nevie co s nimi.ale zahadne nato nikto nepoukazuje tu na fore tymto babyzniam ide len o to , aby sa nemnozili cistokrvny bezpapierovy psy lebo to je hotova pohroma , ked si buráci bez majitelov chodia po svete tak to tingry, ani silvusku tak moc netrapi.sak dlhu zivotnost nemaju skor ci neskor skoncia pod kolesami auta.
A preto znovu pisem , kto si kupi psa aj ked cistokrvneho bez papierov je velka pravdepodobnost ze sa on bude starat. a ne ze ho vyhodi na ulicu.
Vy dve tingryasilwuska ste jak trupky lesenarske co nevedia chapat druhych a furt budu trepat to iste. Tam sa radsej zameriavajte aby sa psy nekryzili s druhou rasou.

K veci teraz.:takze ked splodila fena bez PP stena ktore ma chybu, tak to je vina chovatela-mnozitela uuuú jaky to je idi.ot ze mnozi psov , Ale ked sa fene chovatelovi s velkym CH s PP narodi stena ktore bude mat krive zuby napriklad, hop no nepodarilo sa to jedno z piatich moze byt nepodarok ne? tak to ty beres ze..aj to sa stava..nevadi z eco uz taky je svet joj joj .
takze co je dojem a pojem marju tam.

o pribuzenske plembelite nehovorym, nato si musi dat kazdy pozor, a zistovat odkial pes pochadza.kto to nezistuje ma smolu.


povedz mi amaguk matka tereza prosim ta ako alebo cim dosiahnes alebo ovplyvnis aby mala fenka co najviac steniat , co si uz uplne chora? trepes veci ktore su neovplyvnitelne.Ale ked sa to podari, nehovor mi ze sa nepotesi aj chovatel s papierovimi psami.A poviem ti na rovinu keby som chcel vela vela steniat tak si zaobstaram radsej ratlikov ako raselov , ty maju aj po desat.

ja teda medzi recou mam jednu fenu ktorej sa doteraz nechcelo mat mlade, uz treti raz sa doharala a nic, ja ju psovy pridrzat nebudem , co to prosim ta trepes, vsetci chovatelia su neni taky a ked si to myslis tak hybaj do.ritipsovy.
bez rozmyslu asi splotili teba.
neviem preco hadzes vsetkych do jedneho vreca.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Danaka » 3. Júl 2008, 20:24

Pozdravujem.

Myslím, že výber kvalitného psíka je hlavne o výbere správneho chovateľa, ktorý dané sučky chová. nedávno išla myslím na Markíze relácia, kde rozoberali kúpu čistokrvného veľkého bradáča sPP. Psík sa majiteľom nezdal a boli aj na výstave - zhodou okolností som bola na tej výstave - tam ich iný chovatelia odsudzovali, že vraj načo tu prišli s takým strašným bradáčom. psík dostal zlý posudok. dali ho na genetické testy a hádajte čo vyšlo? Psík bol kríženec veľkého bradáča a nemeckého ovčiaka. Chcem tým povedať, že aj medzi CHS sa nájdu ziskuchtiví ľudia, ktorý pripustia nie moc štandartnú fenku, alebo psíka, alebo utaja,že im fenka zabehla. Napríklad vady vo výške, prípadne skryté operácie nôh a p. Všetko je o ľuďoch. Ja som mala fenku bradáča, ktorá mala zlý skus. Dala som ju vykastrovať a chov som oželela. To isté by som spravila aj s druhou fenkou, keby neprešla bonitáciou. Tiež som za zdravé a štandartné chovy. len žiaľ nájdu sa aj chovateľia, ktorý už vrazili do psa/feny kopec peňazí(import) a tak bude uchovnený. susedia si kúpili kokršpaniela, taká povaha, že ja by som ho dala utratiť. Sústavne ich napádal. do vane ho dávali v prešiváku. Bol sústavne chorý. Ale vydržali. Raz som ich tak poľutovala a dala im radu, aby si na budúce kúpili psa s PP a oni na to že ten pes je papierový. Som bola mierne v šoku. A takýto psíkovia sa neskôr podieľajú na chovoch našich bezpapieračikov.
Ale to najhlavnejšie - treba si veľmi, veľmi vyberať chovnú stanicu. Z papierov nezistí človek dokopy nič. choroby a úhyny sa na weboch neprezentujú. Len úspechy. Pekný deň
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Tingri » 3. Júl 2008, 20:44

Nechcela som už reagovať, ale urážať sa nenechám od "inteligenta", ktorý ani nevie pravopis a ešte sa tu chváli že chová degeneranty, ale zachováva rod!!! Jasné že chovatelia s papierovými psami nenaplnia trh, lebo sa tam tisnú takýto smradi z bezpapierákmi...pes bez PP nie je čistokrvný!!! Je to orech a takého si nemusím kupovať, nájdem si ho predsa hoci kde na ulici, lebo sa to to tak množí, že po nich pomaly stúpame nie??? Nežiješ ty náhodou na Lúniku? O mojich aktivitách mimo výstav ty vieš prd, takže nemôžeš vedieť čo mi vadí....ale hlavne mi vadia takýto "mudráci" s IQ tej lešenárskej trúbky...
Tak sa akože teraz všetci zamerajme na psy bez PP, veď také ľudia z domu nevyhodia...alebo takých je menšia škoda...áno keď šteňa nevyjde podľa štandardu, nebude uchovnené, kapito!!! Genetika je hold zložitejšia... A ty si dokonca odborník na príbuzenskú plemenitbu, nebodaj si zapisuješ rodokmene svojich orechov do zošita? A ty si čo za trúba keď tu melieš stále dookola to isté, to akože ostatných chápeš, alebo nemôžeš...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod korra » 3. Júl 2008, 20:56

Amguk..no asi nie :D ale snazila som sa..nie vzdy to vyjde...

teraz mam ale iny problem...telatko ma hot spot :evil: , takze mazeme, susime, okrikujeme aby sa neskrabal, musela som ho vystrihat na tych miestach, vyzera hrozne...ale to je nepodstatne. Zajtra mazeme k vetovi, ale dufam, ze to zvladneme aj bez ATB.....
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 7:17

tingri - zrejme nevies co je cistokrvnost
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Silwuska » 4. Júl 2008, 9:16

bruno píše:, aj ked s genetickymi poruchami, ale zachovavam rod.

Chlapce chod sa dat liecit...



bruno píše:keby boli len chovatelia s papierovymi psami, nenaplnili by poviem to takto "trh".dostatok psov na trhu je kryzenich psov , preco je to tak nebudem vysvetlovat, to ze sa samovolne mnozia tak zato moze nezodpovedny majitel, ktory potom nevie co s nimi.ale zahadne nato nikto nepoukazuje tu na fore tymto babyzniam ide len o to , aby sa nemnozili cistokrvny bezpapierovy psy lebo to je hotova pohroma , ked si buráci bez majitelov chodia po svete tak to tingry, ani silvusku tak moc netrapi.sak dlhu zivotnost nemaju skor ci neskor skoncia pod kolesami auta.

Ty drbso...vies kolkym psom som zachranila zivot?? vies ake psy mam doma?? hovno vies, tak co si beres moje meno do tej tvojej drzky nevymachanej...suchat nohami by si mal ked sa s tobou bavia rozumny ludia a snazia sa ti nieco vysvetlit a nelen tie svoje priblble kecy a obhajoby toho ze mnozis...


bruno píše:A preto znovu pisem , kto si kupi psa aj ked cistokrvneho bez papierov je velka pravdepodobnost ze sa on bude starat.

Jo a je velka pravdepodobnost ze vseckych ako ty vypustia do vesmiru, nech je na zemi pokoj :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 10:19

silvuska a tebe padol pes z neba? nemas ho nahodou od chovatela? lebo inac sa pes ziskat neda.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Eva K. » 4. Júl 2008, 10:24

Kočky vykašlite sa na takého tupáňa, nevidíte, že len provokuje?
Myslím si, že sa mal možnosť z tejto diskusie niečo poučiť, ale hold s jeho
maličkým rozumčekom to ťažko pochopí.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 10:33

Eva K. píše:Myslím si, že sa mal možnosť z tejto diskusie niečo poučiť, ale hold s jeho
maličkým rozumčekom to ťažko pochopí.


To by sa musel chcieť poučiť... Toto ani nie je tak o rozumčeku, ale o osobnosti a o tom, čo všetko je človek schopný prekusnúť, aby si poškrabkal vlastné bruško a nakŕmil vlastné ego. Bruno nechce, snažíte sa fakt zbytočne. On vie dobre, prečo nechce.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 9 hostia

cron