ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 10:51

sis nechajte toho, ste ako male deti a predhanate sa, kto bude mat v tomto posledne slovo :shock: :D urcitym sposobom mate pravdu obaja, len mam pocit, ze sa tu schvalne kockujete 8)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 10:54

rUM^pEL píše:
Fraga píše:ale keby si každý drzal svojho na voditku...


prepac ale odmietam zastavat nazor ze pes ma byt tyrany na voditku......


Rumpel, toto je príliš zjednodušené - pes musí predsa vedieť zvládnuť na vodidle aj niekoľko hodín a mal by vedieť znášať aj uväzovanie na určitú dobu. Napr. pri výcviku sa strážne psy vyväzujú aj na celé dni(s tým, že sa občas môžu prebehnúť). Ale ty asi narážaš na to, že pes by mal byť po celý čas v obytnej zóne len na vodidle :wink: - to je koplikovanejšia problematika - súhlasím v tom, že mesto/obec je poviné zabezpečiť majiteľom prihlásených psov vhodné a dostupné miesto na výbeh. Prax je však iná. Preto (žiaľ) treba niekedy hľadať "in fraudem legis" - obídenie zákona...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 10:57

rybicka píše: mam pocit, ze sa tu schvalne kockujete 8)


...žeby švédska trojka??: Rumpel+Fraga+rascal :P
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 13. Sep 2007, 11:03

no ok..ale ja som skor hovoril o beznych domacich psoch..samozrejme pes ktory cely zivot nic ine nerobi len pozera na ludi z poza plota priviazany ku skladu je iny pripad...ale zas musis uznat ze cele dni priviazany pes na dedinskych dvoroch je uz chore a hranici to s tyraniou...ak je pes za plotom ktory nema ako obist preco by mal byt cele dni priviazany k bude?a potom nahodou niekto pride na navstevu a problem je na svete lebo psovi prepne...treba ma iste medze...

pokial pes nie je agresivny a utocny mne osobne nevadi nech pobehuje kade chce...samozrejme ze pri styku s detmi by som bol opatrny kedze vacsi pes moze aj radostou ublizit vdaka svojej vahe a krehkosti maleho dietata ale co sa tyka nas dospelych tak tam hraje fakt len tolerancia..a ked sa jedna o psickara tak tam nevidim ziaden problem..naco mam psa?aby som ostatnych nenavidel?
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 11:04

no a nevyzera to tak? ved sa tvaria, ze jeden druheho nechapu a stale do seba ryju. To uz musi byt naschval, lebo ich dohadovacky uz sa ani brat vazne nedaju. Stale dokola o tom istom :D
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rascal » 13. Sep 2007, 11:12

Nils - niektore plemena sa vyvazuju aj cele roky - a ziadna agresivita k ludom ani ku psom u nix nie je :D

Obrázok
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rea » 13. Sep 2007, 11:17

rUM^pEL píše:
pokial pes nie je agresivny a utocny mne osobne nevadi nech pobehuje kade chce...samozrejme ze pri styku s detmi by som bol opatrny kedze vacsi pes moze aj radostou ublizit vdaka svojej vahe a krehkosti maleho dietata ale co sa tyka nas dospelych tak tam hraje fakt len tolerancia..a ked sa jedna o psickara tak tam nevidim ziaden problem..naco mam psa?aby som ostatnych nenavidel?


nesúhlasím s tým, že neagresívny pes môže pobehovať kade chce. Nie je žiadnym hrozným obmedzením, ak venčím vonku a všímam si okolie a vidím niekoho so psom, alebo bez psa, aby som si psa privolala k sebe a minula okoloidúcich tak, že je pes pri mne. Nemôžem vedieť, či agresívne napríklad aj zo strachu nezareaguje druhý pes, mohol mať zlú skúsenosť s niekým iným a ak prídem so psom, ktorho ovládam a príde v kľude, pomôžem aj prípadný strach druhého psa odbúrať lepšie, ako keby tam môj neagresívny pes pribehol len tak. Jednak nenaštvem majiteľa, jednak je tam úplne iná atmosféra, nie je vidieť ten rozdiel? Takto sa získavajú skôr kamaráti, v opačnom prípade sa nesmieme diviť, že získavame viac nepriateľov a von chodíme nezmyselne bojovať za psie práva.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod rascal » 13. Sep 2007, 11:26

a teraz k teme - ako sa branit proti ludom ktori pisu ze ix napadol pitbull a:

1. pes pobehujuci okolo noh neznamena napadnutie
2. pes pobehujuci okolo noh mohlo byt uplne ine plemeno

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rea » 13. Sep 2007, 11:32

rascal píše:a teraz k teme - ako sa branit proti ludom ktori pisu ze ix napadol pitbull a:

1. pes pobehujuci okolo noh neznamena napadnutie
2. pes pobehujuci okolo noh mohlo byt uplne ine plemeno

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


... a práve v rámci ochrany proti takýmto otázkam mi radšej nerobí problém si psov privolať. Aj keď nie sú agresívni a nenapádajú.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod oreganka » 13. Sep 2007, 11:54

nils, ten polovlk s bordou su vazne skvela ukazka, este kebyze nie su na snure - dokonalost sama :wink: .. vdaka za toto foto, usmievam sa :)
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 12:14

rascal - práve obmedzenie pohybu u služobných plemien podporuje u psov ostrosť - v náväznosti na ochranu ohraničeného teritória...samozrejme v spojení s ďalšími metódami výcviku - vydráždenie, kruhová obrana atď.... :idea:

rumpel - snáď o psíkoch s výbavou 2x2 metre na celý život sa tu nebavíme - to je vskutku tragédia... :cry:

...a ešte k tomu pobiehaniu zvedavých neagresívnych psov - niekedy sa to stane napriek všetkým výchovným a výcvikovým snahám - ale ak by to malo byť pravidlo - tak to je veľmi zlý precedens do budúcnosti. napr. ak ti za háravou sukou bude pochodovať celý sprievod, alebo ak psy bez očkovania a "údržby" budú prenášať choroby/parazity, rovnako takéto psy môžu zapríčiniť dopravnú nehodu, môžu roznášať odpadky a zvyšovať zdravotné riziká, môžu prekážať pri výcviku a výchove a najmä môžu popudiť verejnú mienku proti majiteľom psov a psom samotným - a to ešte nie je všetko. Ja osobne nemám rád a aj zakročujem ak sa nejaký pes objaví a hupom na nás. Nikdy cudzie psy nehladkám, neprivolávam, ani svojho psa nenechávam hladkať, nepripúšťam akékoľvek odmeny od cudzích a pod. - navyše sa stránim majiteľov psov bez základnej výchovy - zlozvyky sa šíria rýchlo - nemám problém takýchto ľudí odstaviť - mám asi 15 známych a priateľov, ktorých psy vedie čo treba - ostatných môj pes môže maxim. oňuchať...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 12:23

ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko...
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 13. Sep 2007, 12:26

...a keď budem Jano, nie je problém mamo!
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 12:52

Rea som rada, že aspon niekto chápe...

Rascal k tej tvojej otazke keby mierumilovne necvakal po mne zubami, mierumilovne neceril zuby na mojich psov, a nenahanal ich tak aj ja by som proti nemu nič nemala to asi tak všetko k tejto teme.

Rumpel ja si zase myslím, že aj taký pes zo skladu kde strázi na reťazi je len pes a potrebuje natiahnut sem tam kostru a mali by ho pusťat sa prebehnut.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 13:00

takze asi takto- v meste, v obyvanych oblastiach a pod. mat psa bud perfektne vycviceneho na kazdy povel-hlavne teda K NOHE, alebo ho mat na voditku, za prve sa nestane, ze keby mu ruplo v bedni(napr. z dovodu harajucej feny, alebo fene z neviem akeho dovodu), tak neprebehne cez cestu, nic sa mu nestane a nezapricini dop. nehodu. Za 2. ak je okoloiduci clovek NORMALNY, tak ak je pes na voditku, nema problem s psychikou a nehysterci, ak nie, srat na neho....
mimo mesta, obce a obyvanych oblasti nechat vybehat do mu nohy a srdce racia. Je to o tom, aby sa naucil, ze v uricitych chvilach sa ma spravat tak a tak a v urcitych chvilach si uzivat volnosti, radosti a pohybu.... :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 7 hostia

cron