ponuka na krytie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ponuka na krytie

Poslaťod pagastanka » 8. Jún 2007, 14:38

Keďže sa tu niekomu nepači a vadí mu môj príspevok, tak som ho zmazala.
Dúfam, že sa aj napriek tomu budete mať o čom baviť.
Naposledy upravil pagastanka dňa 14. Jún 2007, 15:51, celkovo upravené 2
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod Soreya » 13. Jún 2007, 13:27

No to máš teda podmienky! V dnešných časoch sa už štaňa za krytie nedáva, bol by niekto blbý, keby tak urobil.
Soreya
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 19. Sep 2006, 22:45

Poslaťod Mirra Starr » 13. Jún 2007, 14:26

Ja sa úplne laicky čoby nechovateľ pýtam, že čo je na tom zlé, keď chce majiteľ krycieho psa jedno šteňa z vrhu. Že prečo sa to kedysi tak robilo a teraz je to už nesprávne?
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod pagastanka » 13. Jún 2007, 14:59

A čo sa podla teba za krytie dava?
Mne sa vobec nejedna o to aby som stena predala a nieco z toho mala, ale mam zaujem stena nechat v rodine.
Zda sa mi logické poziadat o jedno stena z vrhu a nemusiet si kupovat cudzie.
...a ak tebe nie, tak je to Tvoj problem.
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod DKo » 13. Jún 2007, 15:24

Je jedno aké jedno šteňa by to bolo :?:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod pagastanka » 13. Jún 2007, 15:29

Myslela som, ze toto forum je o chovateloch a pre chovatelov, ale zda sa, ze nie.
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod DKo » 13. Jún 2007, 20:25

pagastanka píše:Myslela som, ze toto forum je o chovateloch a pre chovatelov, ale zda sa, ze nie.
Dobre sa ti zdá. Toto je fórum. Inzercia je nižšie :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod sylva » 14. Jún 2007, 7:48

:lol: Inzercia je síce inde, ale ako tému do diskusie môžme teda považovať názory, ktoré nasledovali.
No to máš teda podmienky! V dnešných časoch sa už štaňa za krytie nedáva, bol by niekto blbý, keby tak urobil.
Soreya, predpokladám, že si dlhoročná chovateľka, ktorá odchováva minimálne 2krát ročne, prípadne kryje každý druhý mesiac, keď máš také 100% a aktuálne informácie :twisted: Šteňa za krytie je bežná vec. A hlavne, pri krytí ide o dohodu medzi majiteľmi psov, takže pokiaľ sa dohodnú, že krycí pes vezme za krytie pol vrhu, tak sa neni nad čím pozastavovať. Pokiaľ si chce majiteľ krycieho psa vybrať z vrhu šteňa za krytie a majiteľ suky si šteňa pre seba nevyberá, zväčša vyberá ako prvý. Ale zasa je to na dohode. A úplne najlepšie je, keď sa dohoda uzavrie vopred s tým, že sa berú do úvahy možnosti málopočetného vrhu, prípadne narodenie len jedného štenda, prípadne iné varianty (nezabreznutie suky a pod.)
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 14. Jún 2007, 8:39

sylva píše:Inzercia je síce inde, ale ako tému do diskusie môžme teda považovať názory, ktoré nasledovali.
Tak si skús úvodný príspevok prečítať ešte raz :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nikka » 14. Jún 2007, 14:50

Sylva, je to pravda, ze sa za kytie vacsinou dava steniatko a je to na dohode medzi majitelmi.
Lenze asi tu islo o to, ze je to psik bez preukazu povodu a tie castokrat kryju za par korun a poznam dost takych, co kryju aj zadarmo. Ved, to by bolo divne, ked by pes bez vystav, uchovnenia a hlavne veterinarnych vysetreni (vsetko to stoji dost penazi) mal kryt za stena alebo za 500 euro :lol:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod pagastanka » 14. Jún 2007, 15:47

Lenze, ked pes bez PP nakryje fenu bez PP, tak zrejme tie steniatka nebudu mat hodnotu "500 EUR" Nemyslis?
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

sylva

Poslaťod pagastanka » 14. Jún 2007, 15:51

Sylva a tebe ďakujem za Tvoj názor :D
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod Soreya » 14. Jún 2007, 17:35

sylva píše::lol: Soreya, predpokladám, že si dlhoročná chovateľka, ktorá odchováva minimálne 2krát ročne, prípadne kryje každý druhý mesiac, keď máš také 100% a aktuálne informácie :twisted: Šteňa za krytie je bežná vec. A hlavne, pri krytí ide o dohodu medzi majiteľmi psov, takže pokiaľ sa dohodnú, že krycí pes vezme za krytie pol vrhu, tak sa neni nad čím pozastavovať. Pokiaľ si chce majiteľ krycieho psa vybrať z vrhu šteňa za krytie a majiteľ suky si šteňa pre seba nevyberá, zväčša vyberá ako prvý. Ale zasa je to na dohode. A úplne najlepšie je, keď sa dohoda uzavrie vopred s tým, že sa berú do úvahy možnosti málopočetného vrhu, prípadne narodenie len jedného štenda, prípadne iné varianty (nezabreznutie suky a pod.)


Ja som tu nechcela vyvolať hádku, a áno, som dlhoročná chovateľka psov s PP, mám ročne 2-3 vrhy a môj pes kryje. Ale také, že by som chcela šteňa za krytie?? Ešte pred 2-3rokmi to bolo "v móde", ale teraz sa to už nerobí, teda pri mojom plemene určite nie. Netreba hneď napádať. Okrem toho som proti chovu psov bez PP, najmä yorkov, ktorí bez PP sa pomaly viac podobajú pouličným psom s výškou potkana, pravdaže česť výnimkám, lebo minule som bola v Nitre a videla som krásneho yorka, ale nemal PP a mal kupírovaný chvost, ale bol krásny. Ja len toľko.
Naposledy upravil Soreya dňa 14. Jún 2007, 17:38, celkovo upravené 1
Soreya
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 19. Sep 2006, 22:45

Poslaťod Michaela » 14. Jún 2007, 18:02

Soreya píše:
sylva píše::lol: Soreya, predpokladám, že si dlhoročná chovateľka, ktorá odchováva minimálne 2krát ročne, prípadne kryje každý druhý mesiac, keď máš také 100% a aktuálne informácie :twisted: Šteňa za krytie je bežná vec. A hlavne, pri krytí ide o dohodu medzi majiteľmi psov, takže pokiaľ sa dohodnú, že krycí pes vezme za krytie pol vrhu, tak sa neni nad čím pozastavovať. Pokiaľ si chce majiteľ krycieho psa vybrať z vrhu šteňa za krytie a majiteľ suky si šteňa pre seba nevyberá, zväčša vyberá ako prvý. Ale zasa je to na dohode. A úplne najlepšie je, keď sa dohoda uzavrie vopred s tým, že sa berú do úvahy možnosti málopočetného vrhu, prípadne narodenie len jedného štenda, prípadne iné varianty (nezabreznutie suky a pod.)


Ja som tu nechcela vyvolať hádku, a áno, som dlhoročná chovateľka psov s PP, mám ročne 2-3 vrhy a môj pes kryje. Ale také, že by som chcela šteňa za krytie?? Ešte pred 2-3rokmi to bolo "v móde", ale teraz sa to už nerobí, teda pri mojom plemene určite nie. Netreba hneď napádať. Okrem toho som proti chovu psov bez PP, najmä yorkov, ktorí bez PP sa pomaly viac podobajú pouličným psom s výškou potkana, pravdaže česť výnimkám, lebo minule som bola v Nitre a videla som krásneho yorka, ale nemal PP a mal kupírovaný chvost, ale bol krásny. Ja len toľko.




MOJ ZNAMY MA YORKA S PP A VYZERA AKO SILKY TERIER!!!!
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod beira » 14. Jún 2007, 20:01

Ja si tiez nemyslim, ze PP su 100% zarukou exterieru a zdravia:

1/ je to robota s prirodnym materialom, ktora sa aj pri najvacsej snahe nemusi vzdy podarit podla ocakavani,

2/medzi chovatelmi psov s PP su urcite aj mnozitelia, ktori zasa az tak nad chovom nepremyslaju, ale rozmyslaju ako obchodnici. O tom, ze sa urcite robia aj rozne nekalosti, ani nepochybujem...

Cize ak "cistokrvneho" psa, jedine s PP a od cloveka, ktory to robi hlavne pre potesenie a aj vie, co robi... Staci polozit zopar kontrolnych otazok...

Produkovat nepapierakov, hlavne tych mnohopocetnych plemien, je podla mna vsadenie na divoku kartu. Niekedy to moze vypalit nad ocakavanie dobre, inokedy to zasa moze skoncit hrozne, a to nehovorim o vyske v kohutiku...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia