"nove psie plemena"

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

"nove psie plemena"

Poslaťod zuzupes » 23. Máj 2007, 7:04

ahojte, neviem ci dakto z Vas pozeral na spektre vcera Nove psie plemena. co si o tom myslite? ja som sa aj zasmiala, hlavne na tych nazvoch - napr labrapudel, borderborder, stafborder ... atd.ale dost ma zarazili ked hovorili o hybridnych psoch - vlk a ovciak a vobec nespomenuli ceskosl.vlciaka.
podla mna to niektory psickari prehanaju. a hlavne v zahranici. robia si zo psov svoje deti, rovnocenych partnerov ... .No nie?
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 7:34

pokiaľ hovoríme o ronocenných partneroch (psi = ľudia) v zahraničí...tak jedna ilustrácia zo Slovenska - krajiny neobmedzených možností.
Primárke neurológie v jednom nemenovanom meste - a zároveň aktuálnej poslankyni NR SR za stranu Smer - SD, po doplnení náhradníkmi - zdochol pardon zomrel, nie - s prepáčením po ťažkej a dlhej chorobe skonal a nyvždy ju opustil milovaný pes (psočlovek??) a tak nemenovaná poslankyňa etc. etc. vystrojila svojmu štvornohému priateľovi kar. Kar na ktorý pozvala ľudí z jej bližšieho okruhu, aby tak spoločne v jednej nemenovanej reštaurácii pospomínali a rozlúčili sa stýmto štvornohým priateľom človeka... Nechcem sa cynicky vysmievať z trápenia niekoho iného, alebo zľahčovať význam existencie zvieraťa, len sa ma chytá zlosť, keď viem ako cynicky a bezohľadne postupuje spomínaná MUDr. pri liečbe svojich pacientov a s akým nedostakum taktu ( o lekárskej etike ani nehovoriac) postupuje pri oboznamovaní svojich pacientov s diagnózou či ďalším postupom liečby. Konštatujem to na základe osobnej skúsenosti a "zažitkov" mojich priateľov a blízkych v nemenovanom zdravotníckom zariadení u nemenovanej primárke nemenovaného oddelenia...
Verím, že popri poslaneckom plate dostane spomínaná pani do 15. júna aj 30% navýšenie platu vo svojom rezorte... :evil: :evil: :evil:

...takže netreba chodiť ďaleko do zahraničia, blbcov máme dosť aj doma(aj na vývoz)...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod zuzupes » 23. Máj 2007, 7:43

tak to mas totalne pravdu. a co pises je sila.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod sylva » 23. Máj 2007, 9:11

Mňa zdvíhajú zo stoličky aj menej "vtipné" veci, ale kar pre psa je tiež celkom slušná zvrhlosť :?
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod beira » 23. Máj 2007, 12:42

Jedna cudzokrajna lektorka si doniesla na SK okrasneho zajaca. Do sluzobneho bytu, ktory zdielala so slovenskou kolegynou, ktorej vztah k zvieratam sice nebol vyslovene odmietavy, ale dal by sa nazvat rezervovany...
Jedneho dna sa zajac z neznamych dovodov dal do pozierania igelitky a nasledne prestal javit znamky zivota... Majitelka vpalila pocas vyucovania do triedy svojej spolubyvajucej a s palcom oznamovala, ze jej zajac potrebuje pomoc... Ta, aby zabranila vseobecnej panike, sla kriesit zajaca, ktory stale nejavil znamky zivota, a po pokuse ho ozivit konstatovala smrt... Majitelka nastojila na konzultacii veterinara, ktory telefonicky poradil ako spolahlivy sposob urcenia diagnozy pobrnkanie po fuzoch. Reakcia bola nulova, zajac definitivne mrtvy.
Vyvstala otazka, co s nim. Kafileria ani kontajner neprichadzali do uvahy. Duchaplna kolegyna zavolala studentov s hroziacou znizenou znamkou zo spravania a poziadala ich, aby v areali skoly, na dostojnom mieste, pod starym orechom, vykopali jamu velkosti skatule od topanok. Viete si predstavit, ake otazky si kladli...
Z ucty k zialu majitelky sa so zajacom prisla rozlucit aj riaditelka skoly a zastupca predniesol smutocnu rec, ktora bola majitelke tlmocena do rodneho jazyka. Za zastupcov z radov studentov mozno povazovat uz spominanych hrobarov...
Majitelka nasledujuci tyzden nosila na hrob zajacovi kvety a zapalovala sviecky, potom to asi psychicky nezvladla a opustila Slovensko. Hrob zajaca dodnes existuje, je tam kamen a uz trosku vyblednuta fotka v obale...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 12:47

beira

no koksooo... RESPECT...

aj ked ja som tiez mantak...a pochovavam svojich mrtvych "milacikov" ale robim to vylucne sama a na miestach kde viem ze nikto a nic nechodi... Ako sa vravi.. prach si a v prach sa obratis. Co zo zeme vzislo do zeme sa vrati.
Ale zaukolovat na to studakov to chce gule :lol: No nechapem ten dovod preco odisla zo slovenska. Ze by inde kralici nezrali igelitky a neumierali?

aha ona nebola zdejsi :)
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod zuzupes » 23. Máj 2007, 12:58

beira
to nemyslis vazne! :shock:
ved to je totalne nahlavu!
akoze aj ja som morca pochovala ale celkom normalne.ziadne obrady,kary a nic podobne.ved to je chore.
dnes som sa tak dobre este nezasmiala. :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 14:26

beira píše:Jedna cudzokrajna lektorka si doniesla na SK okrasneho zajaca. Do sluzobneho bytu, ktory zdielala so slovenskou kolegynou, ktorej vztah k zvieratam sice nebol vyslovene odmietavy, ale dal by sa nazvat rezervovany...
Jedneho dna sa zajac z neznamych dovodov dal do pozierania igelitky a nasledne prestal javit znamky zivota... Majitelka vpalila pocas vyucovania do triedy svojej spolubyvajucej a s palcom oznamovala, ze jej zajac potrebuje pomoc... Ta, aby zabranila vseobecnej panike, sla kriesit zajaca, ktory stale nejavil znamky zivota, a po pokuse ho ozivit konstatovala smrt... Majitelka nastojila na konzultacii veterinara, ktory telefonicky poradil ako spolahlivy sposob urcenia diagnozy pobrnkanie po fuzoch. Reakcia bola nulova, zajac definitivne mrtvy.
Vyvstala otazka, co s nim. Kafileria ani kontajner neprichadzali do uvahy. Duchaplna kolegyna zavolala studentov s hroziacou znizenou znamkou zo spravania a poziadala ich, aby v areali skoly, na dostojnom mieste, pod starym orechom, vykopali jamu velkosti skatule od topanok. Viete si predstavit, ake otazky si kladli...
Z ucty k zialu majitelky sa so zajacom prisla rozlucit aj riaditelka skoly a zastupca predniesol smutocnu rec, ktora bola majitelke tlmocena do rodneho jazyka. Za zastupcov z radov studentov mozno povazovat uz spominanych hrobarov...
Majitelka nasledujuci tyzden nosila na hrob zajacovi kvety a zapalovala sviecky, potom to asi psychicky nezvladla a opustila Slovensko. Hrob zajaca dodnes existuje, je tam kamen a uz trosku vyblednuta fotka v obale...


...a každoročne sa tam koná pietna spomienka za účasti zástupcov oboch dotknutých štátov - kladiem si otázku ako bývalý pedagóg - nakoľko dotknutá lektorka ohrozila psychický a mravný vývoj mládeže. Stavím sa, že ona neskôr v dôsledku spomínanej tragédie spáchala samovraždu, najprv však legálne držaným ak-47 vystrieľala na nejakej strednej škole 15 - 20 konzumentov mäsa ako protest proti nehumánnosti ľudí k zvieratám...

end of this psychedelic debate... :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod sylva » 23. Máj 2007, 14:53

Neviem, ale hádam je to aj dobre, že ľudia nemajú vážnejšie problémy. Bodaj by to tak bolo.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 23. Máj 2007, 15:10

Nils, zle sa na to pozeráš. Ty pravdepodobne žiješ plnohodnotný život, v ktorom nechýba ani láska, ani sex.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 18:18

DKo píše:Nils, zle sa na to pozeráš. Ty pravdepodobne žiješ plnohodnotný život, v ktorom nechýba ani láska, ani sex.


V oboch prípadoch si sa trafil. navyše - skromne dodávam, že mi nechýba ani zdravý sedliacky rozum...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod beira » 23. Máj 2007, 18:59

Keby ste to este poculi v povodnej verzii a so vsetkymi detailami... :lol:
Zo strany vedenia skoly to bola zrejme ista recesia alebo im bolo toho dievcata fakt luto... vyzeralo to, ze ma seriozne problemy.

No a ked uz sme pri tych zvratenostiach, viete o tom, ze v Parizi existuje psi bordel? Francuzi su vo vztahu ku psom vo vseobecnosti zvlastni. Okrem toho, ze je tam urcite najvyssi vyskyt psich hovienok na m2 v Europe, su schopni psovi celkom prisposobit zivot... Skutocny pribeh:

Starsi manzelia sa rozhodli kupit si psika. Kedze sa im ulutostilo aj toho posledneho, co ostal vo vrhu, vzali si dvoch a tesili sa, ze tomu jednemu nebude smutno. Lenze psy povyrastli a zacali sa neznasat. Riesenie? Manzelia vymenili svoj velky byt za dva mensie, kazdy si vzal jedneho psa. Vencili ich po jednom v parku, ten druhy ostal zatial v aute...A este na to aj boli hrdi... :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod zuzupes » 24. Máj 2007, 6:34

a to sa mne zda prismiesne ked niekdo nosi svojho psika na rukach, vycesava ho, dava mu maslicky, vseliake oblecenie ... :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Nils » 24. Máj 2007, 7:50

...v meste, kde momentálne žijem viem o manželoch (nie osobne, len cez priateľov) , ktorí nemôžu mať deti a tak majú dvoch psov. To by nebolo až také zarážajúce a nepochopiteľné - skôr to, že psy majú svoju "detskú - psiu" izbu - všade samé psíky - hračky, tapety, preliezačky a spomínaný pár s nimi naozaj jedná ako s deťmi...počnúc kŕmením a kupovaním trendového oblečenia končiac. Len neviem akú hudbu a ktoré televízne programy psom púšťajú, verím však, že po večerníčku už psy spia...

A pritomto prípade nejde o ironizovanie tragiky bezdetnosti - skôr o zjavne nezdravý postoj k tomuto problému - veď predsa existujú detské domovy, centrá asistovanej reprodukcie, možnosti profesionálneho donosenia dieťaťa napr. v zahraničí - takže opäť - prečo robiť zo psov ľudí a naopak??

p.s. Dko - ako je to s tvojím sexuálnym životom?? :idea: (dúfam, že nejde len o vreckárov...) :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 24. Máj 2007, 7:51

beira píše:Keby ste to este poculi v povodnej verzii a so vsetkymi detailami... :lol:
Zo strany vedenia skoly to bola zrejme ista recesia alebo im bolo toho dievcata fakt luto... vyzeralo to, ze ma seriozne problemy.

No a ked uz sme pri tych zvratenostiach, viete o tom, ze v Parizi existuje psi bordel? Francuzi su vo vztahu ku psom vo vseobecnosti zvlastni. Okrem toho, ze je tam urcite najvyssi vyskyt psich hovienok na m2 v Europe, su schopni psovi celkom prisposobit zivot... Skutocny pribeh:

Starsi manzelia sa rozhodli kupit si psika. Kedze sa im ulutostilo aj toho posledneho, co ostal vo vrhu, vzali si dvoch a tesili sa, ze tomu jednemu nebude smutno. Lenze psy povyrastli a zacali sa neznasat. Riesenie? Manzelia vymenili svoj velky byt za dva mensie, kazdy si vzal jedneho psa. Vencili ich po jednom v parku, ten druhy ostal zatial v aute...A este na to aj boli hrdi... :lol:


beira, aj sa bojím opýtať, či tam chodia len psy... :twisted: :cry:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia