jorky-odmena za krytie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

jorky-odmena za krytie

Poslaťod ku » 4. Jún 2006, 10:21

Poprosím o radu. Mám fenku yorksire teriera bez PP.Dala som ju nakryť
so susedovým yorkom,tiež bez PP.Ponúkla som odmenu za krytie 2.000,-Sk, ale suseda trvá na tom,aby som jej dala šteniatko.Podľa mňa dať šteniatko za krytie nie je správne,veď yorkshire má malopočetné vrhy.Chcela by som vedieť ako to je, budem veľmi rada ak mi poradíte.[/u]
ku
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 4. Jún 2006, 10:03

Poslaťod xxx » 4. Jún 2006, 10:50

neviem ako je to u yorkov, ci je to tam nejak inak, ale po nakryti sa majitelovi psa ponuknu peniaze (vo vyske ceny jedneho steniatka) alebo steniatko.
xxx
 

Poslaťod Hosť » 4. Jún 2006, 12:46

ano presne ako pise xxx...!!!
Ale najskor ste sa mali dohodnut ci nakryjete za stena alebo za peniaze,
lebo potom to budu dost velke dohady!!!!
Vzdy sa ma dohodnut dopredu, aby nevznikali nezhody..
Hosť
 

odpoveď

Poslaťod dudo » 4. Jún 2006, 15:22

Určite ste sa mali dohodnúť pred nakrytím, to je jasné.Ale to,aby ste dala šteniatko za nykratie ,to sa mi zdá u jorka nespravodlivé.Je rozdiel ak porodí fenka labradora napr.10 šteniat a jorkšír iba 2-3 šteniatka.Podľa mňa úplne stačí finančná odmena.
dudo
 

yorky

Poslaťod Naty » 4. Jún 2006, 18:32

Mne sa to nezda take nespravodlive, lebo sa jedna o jorky bez PP. Chces povedat, ze si kryla pre peniaze, ktore dostanes za steniatka?
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Tara » 4. Jún 2006, 18:56

Steniatko alebo peniaze - treba sa dohodnut vopred. :wink: :wink: :wink:
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod maťo » 4. Jún 2006, 22:30

U málopočetných vrhov je lepšie dohodnúť sa za odmenu za každé jedno šteňa,teda xxx sk za šteňa,inak by sa chovateľ veľmi ľahko dostal do hlbokého mínusu,čo nieje zrovna milé.
Naty-práveže ak ide o bez pp štence,pes by nemal mať vysoké požiadavky,resp.jeho majiteľ,nemá totiž žiadne výdavky(výstavy a pod.) Samozrejme,ak nejde o výstavného PP jedinca,ale ten zas množiť bezpapierakov nesmie,takže...
maťo
 

Poslaťod Joachim » 5. Jún 2006, 22:10

Mno mali ste sa dohodnut vopred....aj ked za nakrytie sa dava priblizna cena stenata...nemusi kazde stena podla kvlity stat rovnaku..u bezPP je to jedno takze sa dava cena stenata takze myslim ze e jedno ci jej da stena alebo prachyza ktore si od nej to stena kupi :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Hosť » 6. Jún 2006, 19:34

milá majiteľka sučky jorka, kryli ste so psíkom s PP? Ak je tento pes kvalitný, pekný a zdravý a možno aj uchovnený s nejakými výstavnými titulmi, nevidím dôvod, aby ste nesplnili požiadavku majiteľky, za krytie jedno šteniatko.
Ak ste si vybrali psíka s PP výbornej kvality, za túto treba zaplatiť.
V zahraničí ale už aj u nás je normálne, že sa platí vopred, a ak je pes kvalitný, zväčša majiteľ sučky túto cenu rešpektuje.
Bežnou praktikou však je, že za krytie sa podmienky dohadujú pred krytím, aby ste predišli podobným nedorozumeniam.
Ja mám psa s PP, ale NIKDY by som nedopustila, aby kryl sučku bez PP.
Ak ste sa rozhodli chovať jorkov, prečo bez PP?
Hosť
 

Poslaťod anonymný2 » 6. Jún 2006, 20:35

Anonymous píše:milá majiteľka sučky jorka, kryli ste so psíkom s PP? Ak je tento pes kvalitný, pekný a zdravý a možno aj uchovnený s nejakými výstavnými titulmi, nevidím dôvod, aby ste nesplnili požiadavku majiteľky, za krytie jedno šteniatko.
Ak ste si vybrali psíka s PP výbornej kvality, za túto treba zaplatiť.
V zahraničí ale už aj u nás je normálne, že sa platí vopred, a ak je pes kvalitný, zväčša majiteľ sučky túto cenu rešpektuje.
Bežnou praktikou však je, že za krytie sa podmienky dohadujú pred krytím, aby ste predišli podobným nedorozumeniam.
Ja mám psa s PP, ale NIKDY by som nedopustila, aby kryl sučku bez PP.
Ak ste sa rozhodli chovať jorkov, prečo bez PP?


Lenže chovný pes nesmie kryť bez krycieho listu (takže žiadne bez pp štence by nemal mať), nieje tak ??? :roll:
anonymný2
 

Poslaťod Hosť » 6. Jún 2006, 23:07

jasné, že chovný pes by nemal mať šteniatka bez PP, ale tomu sa žiaľ nevyhneme, je veľa "super" chovateľov, ktorí majú psov chovných, s PP, dokonca aj s titulmi, a je im jedno, či kryjú sučky s PP alebo bez.
Hlavne, že prinesú domov nejaké peniaze. Ale to je o chovateľskej etike.
A vôbec nevadí, že napádajú iných chovateľov a vystavovateľov za iné, menšie prehrešky, ako napríklad použitie spreja na výstave.
To, že behajú po Slovensku desiatky šteniat bez PP, po takýchto super psoch s PP, žiaľ zatiaľ nikomu neprekáže, a aj tým hore to akosi nevadí, však skoro každý má doma psa, a aj ten si rád skočí...
Ja si svojich psov a ich zdravie vážim, a preto nikdy nebudú kryť sučťky bez PP.
Za žiadnych podmienok...
Hosť
 

Poslaťod anonymný2 » 6. Jún 2006, 23:41

Anonymný - s celým príspevkom musím žiaľ súhlasiť,je to smutné,tiež osobne poznám jorka šampiona,ktorý kryje kopec bez pp sučiek (pričom majiteľka nieje len radová chovateľka) :x
A s poslednou vetou sa stotožňujem a som rada,že nie som sama :wink:
anonymný2
 

Poslaťod agi » 9. Jún 2006, 18:55

neviem o com sa tu teraz bavite, ved majitelka suky - ku -napisala za svoju suku dala nakryt susedovym psom - tiez bez PP.
agi
 

Poslaťod esta » 10. Jún 2006, 17:14

ako seci povedali, mali ste sa asi dohodnut skor..ale to uz je na vas, na jednej strane by mala majitelka fenky akceptovat poziadavky otca, ale na druhej, ak ide o taky maly vrh tak by som povedala ze aj otcova strana by mohla prihliadat na tento fakt..
...a myslim, ze nieje nic zle na psikoch bez pp, a to ze nejaky ma pp nic v dnesnej dobe nezarucuje..s tym mam skusenosti, mala som psika, vyhodila som za neho strasne prachy anakoniec mi zomrel na dedicnu chorobu pretoze skvely chovatel to nejako zmaskoval a o nicom som nevedela ked som ho kupovala..a co potom..teraz mam psika bez pp, pretoze ne vystavy nechodim a ani ma to nelaka..a moj jeden psik ma otca s pp..nie kazdy potrebuje za psika dat desatnasobok jeho ceny, len preto aby mal papiere, ale kazdy xce mat zdraveho psika..preto na tom nevidim nic zle..to ej kao s oblecenim, ked si niekto kupi tricko za 12 000, aj tak nema zaruku ze sa mu do tyzdna nerozpadne..ale nemam rada ked ludia vyvysuju psikov s pp, pretoze ak ste chovatelia zabudli, psici su nasi spolocnici, kamarati, pomocnici a nie nastroj pre nas obdiv a na to ab sme mohli machrovat ez ten moj je lepsi..mne sa to nepaci..mozno somnou suhlasit nebudete, ale v zivote som odchovala teda fakt vela psikov, z utulku, cistokrvnych krizenoc s pp aj bez, rozne velkosti farby a rasy..e mozem povedat ez ani jeden pp pes nebol o nic schopnejsi a mudrejsi ako obycajny krizenec..
esta
 

Poslaťod maťo » 10. Jún 2006, 19:19

esta píše: nie kazdy potrebuje za psika dat desatnasobok jeho ceny, len preto aby mal papiere


Desaťnásobok ??? :shock: Často nieje rozdiel medzi pp a bez pp šteňatami ani polnásobok :lol:
maťo
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron