zúbky

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

zúbky

Poslaťod kikaaa » 21. Jún 2006, 15:30

Cauko,
Mam taky problem, ze mojmu havinkovi prave vypadavaju zubky a jeden spicak este nevypadol ale uz sa mu tlaci trvaly. Co by som mala urobit ked nechcem aby sa mu pozazil vkus? Mam ist k veterinarovi aby mu ho vytrhol alebo co?
kikaaa
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 12:20

Poslaťod sylva » 21. Jún 2006, 17:01

Čo máš robiť, aby sa mu nepokazil vkus, tak to veru neviem :P ale ja by som mu ten zúbok šetrne vytrhla :twisted:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 21. Jún 2006, 17:04

jak vytrhla? :?: klešťami? no neviem
Hosť
 

Poslaťod sylva » 21. Jún 2006, 17:20

Pre boha, načo kliešte na štenacie mliečne zúbky :shock:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod kikaaa » 21. Jún 2006, 17:25

no hej lenze ten zubok sa mu absolutne nehybe a vedla neho mu rastie ten trvaly.
kikaaa
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 12:20

Poslaťod anitram » 21. Jún 2006, 17:52

no ja mam yorkinu a obidva horne spicaky mala vedla seba aj stary zub aj novy, veterinar povedal, ze v 8-9 mesiacoch sa to trha, ak to dovtedy same nevypadne, jeden sa nam podarilo pri hre na pretahovanie vytrhnut, ten druhy zatial drzi, ale prstami sa jej ho opatrne snazim rozkyvat, aby nemusela ist pod narkozu a trhat, labradorovi to trhal veterinar bez narkozy
takze taka ziva skusenost
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 23. Jún 2006, 17:12

anitram ahoj, mojej to stale este same nevypadlo, tiez ma obidva horne spicaky este tvrdo zakorenene a to uz ma vedla nich velke trvale zuby! to s nou musim ist s tym k veterinarovi? dufala som ze sa jej to nejak spravi same lebo ona sa straaaasne boji veterinara..cchuda moje male ked vidi ambulanciu tak sa uplne zosype :(
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 24. Jún 2006, 20:16

ahoj zuzu, ja som sa na to pytala vetosa, ked este chodila na povinne ockovania, ono by to tam ani nejako nevadilo, ale moze sa tam zachytavat jedlo a mozu sa jej zacat kazit tie dva zubky pri sebe, ved skus jej to tak obcasne chytit a vykyvat, tejto ten jeden drzi strasne pevne, som myslela, ze ked zacne tlacit ten novy, ze sa trosku vystrbi a vytrhnem ho a on stale nic
no tak ked to nepojde, tak bude musiet ist von u vetosa s kliestikami, ale narkozu nedovolim
s tym veterinarom sme na tom rovnako, minule sme isli len pre peciatku pred vystavou a ta ma div neuskrabala k smrti, ako mi chcela utiect z ruk a to jej nikto nic nerobil, ani ju nechytal
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 25. Jún 2006, 10:01

anitram no ved prave ze ma medzitym stale nejaku spinu a tak sa mi zda, ze sa jej acinaju kazit stolicky a to jej kazdy tyzden umyvam zuby aj ked to nenavidi..tvoja si necha umyt zuby? lebo moja sa zacne strasne triast a vzdycky mi zahryzne do prsta tak silno, ze mi az ide krv :roll: vtedy by som ju najradsej zbila jak zito!
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 25. Jún 2006, 16:52

zuzu jaj jej zuby neumyvam, ako pises co robi masenka, tak ja by som na to nemala nervy, sice ked uz vidi, ze uz to prehnala a zvysim hlas, tak jej mozem aj do kolena vrtat, ale keby mi tak zahrzli do prsta, tak ju zavesim za kozu na krku do prievanu :twisted:
kupujem jej tie zuvacie kosti, ona to stale ozuchlava, sice to uplne nenahradi umytie zubov, ale aspon si ich ako tak ocisti
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 26. Jún 2006, 21:18

anitram ona to tak nikdy nemysli, a predstav si ze ti niekto pcha prsty do ust :roll: asi by mi to nebolo dvakrat prijemne ale ked si ich nevie umyt sama -... a to keby si videla kolko "bordelu" dokaze mat v ustach! no hruza..a aspon jej potom tak strasne nesmrdi z ust
a do krvi ma uhryzla len raz ked som jej zuby umyvala a to som ju za to ani nezbila lebo by asi zomrela ale uz mam na nu fakt nervy ked je taka :roll: a smiem sa este opytat cim ju teraz krmis?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 27. Jún 2006, 7:13

zuzu mne staci, ked si predstavim svoju zubarku :cry:
stale krmim royalom pre stenata malych psikov, potom neviem, ci pojdem pre dospelych, alebo skusim inu znacku, a popritom vselijaka zelenina a ovocie, syry, je pazrava zozerie vsetko co nezje ju, v tom bude asi po mne :lol:
boli sme na navsteve u rodicov a bolo velke ticho, nikde jej nebolo az sme ju nasli ako si ozobkava salamu, co mali na policke dost nizko pri zemi
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Tayra » 30. Aug 2006, 22:33

Ahojte, čistíte psom zuby špeciálnou pastou a kefkou pre psy? Mne ju veterinár ponúka za spolu 480,- Sk a zdá sa mi to dosť na to, že neviem či to vôbec budem používať a mať na to trpezlivosť čistiť im zuby.Nestačia kosti na čistenie zubov?
Tayra
 

Poslaťod offca » 31. Aug 2006, 8:19

Tayra (pekné meno)...s čistením zubov u psov je to tak...
Pokiaľ nemusíš, nečisti. Niektoré psy nepotrebujú čistiť zuby celý život. Čistia sa im prirodzene, možno napomáha potrava. Z tej potravy k čisteniu zubov môžu prispieť suché rožky, kosti (najlepšie lopatky),...
Povrch zuba je viac-menej hladký, kal sa nemá kde usádzať, čistením takéhoto zubu sa na nom vytvoria malinkaté "ryhy", povrch zubu už sa trošku "naruší" a práve vtedy sa nečistoty majú kde zachytavať.
Pokiaľ je čistenie potrebné, vôbec to nemusí byť "špecialnou zubnou pastou za 480sk", mám recept starej mamy - voda, citrónová šťava, soľ. Do tohto maglajzu jednoducho namočíš zubnú kefku (ja používam normálnu mäkkú detskú....no pes má tlamu, neviem si predstaviť čistiť tým zuby čivave). Odkukala som to od mojej psíčkarskej tetušky, ktorá sa takto starala o chrup o.i aj svetovému víťazovi (to len perlička) :P

A som sa troštičku rozkecala...takže v krátkosti: pokial nemusíš, nečisti. Ak už začneš, musíš pravidelne.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 31. Aug 2006, 11:08

no ja som mala taký istý problém, moja sučka mala všetko okolo aj zapálené, no vetoš jej nevytrhol zubček, kupovali sme pre ňu tie kosti, a o pár týždňov to už mala vonku.
Hosť
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron