BULTY - pomoc

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod eva_ivan » 8. Nov 2007, 18:44

som milo prekvapena ze niekto to konecne pochopil, vsak repre? :)
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 0:10

Nostradamus píše:
emor píše:nie je nic smutnejsie ako pohlad na vrazdenych bezbrannych ludi uprostred afiriky. niet smutnejsi pohlad ako na deti co umieraju hladom. niet smutnejsej reality ako ta co je okolo nas.

ja tych par korun co mam dam radsej predajcovi Notabene. :idea:


Chapem ze ti nie je osud tych deti lahostajny, ale nerozumiem jednemu-kukni hore je tam ze chovatelske forum. Vidis??? Ty chces snad tie deti chovat ako zvieratka? Lebo ak nie tak si dost Off Topic. Teda nie dost ale uplne. Je mi jedno naco vyhadzujes peniaze, ale je dost hlupe davat ich ludom co cely den stoja v teple hypermarketu a zobru peniaze, zatial co ini nasi spoluobcania kopu opodial pre najeku firmu vykopy na kabel. Neprekvapuje ma ze biely zobre skor je udivujuce ze cigan si najde robotu a biely sa hra na "postihnuteho" dobou. Ja som raz prispel na notabene ale o par dni som videl cloveka co ho predaval schlastaneho pod obraz bozi. Dakujem peniazky dam radsej na psov. Mimochodom ked je v Afrike taka situacia, preco tam maju rodiny 10-15 deti? Keby mali rozum tak by sa nemnozili ako potkani. Aj vlk v prirode ma omnoho lepsie zachovane prirodzene pudy. Preco sem davas fotky africkych deti? Na Slovensku mas ciganske osady tak sa tam vyber na vikend a vraz svoju energiu a svoje peniaze tymto smerom. Hlavne sa nestaraj ak niekto pomaha zvieratam. Kazdy si moze vybrat svoju cestu. Ty si si vybral tu svoju. V afrike si v zivote nebol. Nevidel si co sa tam robi. Ako sa kseftuje s potravinovou pomocou. Ty si otvoris noviny kuknes na nete par obrazkou a hned mas jasno. Skoc si tam. Zanes kamion ryze. A ak si bez vojenskeho doprovodu a rozdas posledne vrecko, tak ta tam utlcu holymi rukami. Uplne bezdovodne. Vobec im nedojde ze si mohol o par dni priviest nieco zas. Toto ta od psa ktoreho vytiahnes z biedy a nakrmis nikdy necaka!!!! Tomu ver!!!


offtopic..??? mozno. ale ked pre n iekoho nie je nic smutnejsie ako pohlad na psička ktory ma odprirody udel nezit ... tak mi nedalo napisat co je pre mna daleko smutnejsie.
na margo Bezdomovcov a predajcov Neotabene.. s kolkymi sa rozpraval.? kolkych si dovolis hodnotit na zaklade toho ze poznas ich zivotny osud.? co trpes o kanaloch a vykopoch.? mas to pomiesane a pozeras podla mna na veci az prilis vysokeho nadhladu podstavaca ludskej pychy a viery vo svoj vsemocny rozum.

ja mam rad psov. ale mam takisto rad prirodu a nebudem plakat nad tym ked sa narodi nezivotaschopne vlca. uhynie lebo o tom priroda je a vsetko co v prirode zije - zije koli pravidlam ktore umoznuju zit.

sloboda zvierat je propagandisticka sektarastvom nasiaknuta organizacia profitujuca z hry na city. kto ma ozaj rad zivot a psov ten sa vie na neho divat otvorenymi ocami a nie skrz dojaky z hollywoodu. sry.. no flame no faith.. ale kecy jak svina o tom jaky bulty potrebuje pomoc mi furt zovru krv a som schopny sa vadit na fore s kymkolvek kto je "canisrescueman" a ide plytko po povrchu s vedomim svojej mudrosti. a svoje city plytva do psov a nie ludi.

a este jednu vec. ci mam psov rad alebo nie jedno. ale pes je psom . clovek clovekom. ja tam rovnitko nedavam. a ani znamienka vacsie alebo mensie. je tam znamienko NEROVNASA.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 0:12

rUM^pEL píše:
emor píše:ja tych par korun co mam dam radsej predajcovi Notabene. :idea:


tych par korun racej vyhodim z okna a urobim vacsi uzitok...


to bolo na margo notabene a nie prveho prispevku...ten pes si zasluzi viac ako polka "predajcov"... alebo mas medzi nimi pribuznych?


ani netusis ako lahulinko raz to Notabene mozes predavat aj ty.
viera vo vlastnu zivotaschopnost pochovala NETAKE individua :lol: ale hold ver comu chces.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 0:15

takze zase sme presli od bultyho k bezdomovcov a trapnemu moderatorovi.......... neviem naco sem ten admin nieco pisal :?:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 0:33

eva_ivan píše:takze zase sme presli od bultyho k bezdomovcov a trapnemu moderatorovi.......... neviem naco sem ten admin nieco pisal :?:


uz davno sa chystam zalozit hnutie proti citteroristickej organizacii Sloboda zvierat. v tomto som militantny :lol:

a radsej svoj nazor na utulky sem ani nepisem lebo by mi vynadali do xxxxx.

ale mam realnu predstavu ako by system mohol fungovat, a ako by ten system vyvolal aj stimul na riesenie pricin problemu potreby utulkov a nie len funcnost utulkov ako hasenie problemu. ale to asi nieje v mode. :arrow:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod ...repr^zent » 9. Nov 2007, 3:02

eva_ivan píše:som milo prekvapena ze niekto to konecne pochopil, vsak repre? :)
Ako tak citam, tak zatial sa nik okrem emora neozval.
Je mi luto, ale asi si bola milo prekvapena omylom. 8)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 9. Nov 2007, 9:21

ale mam realnu predstavu ako by system mohol fungovat, a ako by ten system vyvolal aj stimul na riesenie pricin problemu potreby utulkov a nie len funcnost utulkov ako hasenie problemu. ale to asi nieje v mode. :arrow:[/quote]

... daj myslienku, tyka sa psov i temy.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 9:41

:idea: zaistit legislativne evidenciu psov a majitelov.v pripade straty psa. a najdenia -umiestnit do utulku po urcenu dobu. vyzvat majitela aby si psa prevzal. ked si ho neprevezme - vyriesit psa na naklady majitela a vymozitelne si to od neho vyinkasovat.

staci upravit a prijat par noriem a vykonavacich predpisov . rovnako postihovat vsetkych co maju psa bez evidencie a wec sa moze riesit aj bez psej duse. a podobnych dobrotivych spolkov.

minimalne taketo poriadky zaviest v hustejsich aglomeraciach ako BA, KE ...
ak sa najde pes identifikatora - nechat mu cas, kym sa po nom majitel nepoohliadne a potom psa uspat do psieho neba.

do dvoch tyzdnov je kazdy majitel psa co mu nieje jehopes lahostajny .obtelefonovat cele slovensko a psa si najst. ak ma o neho aspon elementarny zaujem.

ked sa zaviedla povinna veterinarna kontrola bravcoveho pri zabijackach... preco sa nemoze zaviest povinna reg.psov pri ich narodeni. :idea: :?:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Kaca » 9. Nov 2007, 12:43

pretoze mas na dedinach kopu krizencov kde sa krizi bernardin s ratlikom (obrazne, az taky idiot nie som) a nikto to neeviduje. Pridu deti od susedov, zoberu si zlate steniatko, pridu s nim domov, a ked rodicia zistia, ze ono to pisti, zerie a vylucuje, tak chvilku vydrzia a potom prec s tym! A vies aka je situacia na dedinach? Som u nas asi jedina, kto ma psov normalne zahlasenych a plati za nich dane aj ked je to len 100,- Sk na rok! To by sa muselo chodit po dvoroch, po domoch a zapisovat. Kto z obecneho uradu to bude robit? Vykaslu sa na to...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Mary » 9. Nov 2007, 13:01

Nebolo by to zle..V mestach nech kontroluje mestska policia a v dedinach nech tiež niekto kontroluje psov (aspon raz tyždenne).
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Zolo » 9. Nov 2007, 13:09

Kaca píše:? Som u nas asi jedina, kto ma psov normalne zahlasenych a plati za nich dane aj ked je to len 100,- Sk na rok! To by sa muselo chodit po dvoroch, po domoch a zapisovat. Kto z obecneho uradu to bude robit? Vykaslu sa na to...


Kača, a plače Váš starosta a poslanci, že majú malý rozpočet? Vieš, Emor má v tomto veľkú pravdu z dvoch aspektov.
1., Od evidencie a zákonov sa všetko odvíja! Ak budú zákony a evidencia, skôr dôjde k vymožiteľnosti práva. Ale je fakt, že toto je na Slovensku utópia, poslancov zaujímajú psi len pred voľbami a na začiatku každého roka, keď sa platia dane... Ale k evidencii - ak bude, potom si aj ľudia na dedine pod hrozbou pokút rozmyslia dať "prírode voľný beh". Nakoniec, k tej evidencii pomaly ale isto tlačí aj EÚ. Viem, možno budú začiatky ťažké, ale nie je povinnosťou človeka starať sa o svoj majetok, a ešte viac, keď je to živý a cítiaci tvor? Prečo to vieš urobiť Ty a Tvoj sused nie? Akú má zodpovednosť on a akú Ty? Keď to nevie, buď ho k tomu treba donútiť, alebo sám od seba sa rozhodne si ďalšieho psa nezaobstarať. A keď to nevie sám od seba (tak ako dodržiava iné zákony), tak ho to treba donútiť. A každého bez rozdielu! Viem - možno som idealista v dobe, keď rodičia nie sú zodpovední za svojich potomkov, nieto ešte za svojich psov....
2., Útulky a združenie sú len hasiči požiarov v tejto oblasti! Preto je potrebná najprv prevencia, osveta a až potom reštrikcia. Jednoducho treba tento bludný kruh preseknúť. Koľko už fungujú spomínané útulkya organizácie? A situácia sa zlepšuje? Nie, povedal by som o opaku - a teraz nech nie som zle pochopený - toto nie je namierené proti nim, naopak. Preto si myslím, že má Emor veľkú pravdu. Vieš, každá možnosť má viac riešení, ale už sme raz takí, že apriori hľadáme riešenie ako sa nedá, miesto toho aby sme hľadali cestu, ako sa dá. Modrý, mokrý bývalý premiér mal takú okrídlenú frázu : Kde je vôľa, tam je cesta. Myslím že je to cesta aj za cenu utrpenia možno desiatok psov. Ale je to cesta, ktorá predíde o niečo neskôr utrpeniu ďalších tisícov.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Kaca » 9. Nov 2007, 13:23

Zolo, ja VIEM, ze emor ma pravdu. Len uz poznam ludi a viem, ako to u nas chodi. Ten pozna toho a ten tamtoho, ze nema psa evidovaneho? OK, ved to je len kamarat a ze aj kamaratov kamarat a kamarat dalsieho kamarata a ten mi pomohol murovat dom a tamten to... Ja SOM za evidenciu a za to, aby bol kazdy zodpovedny! A som za to vsetkymi desiatimi! Ale som uz stara korcula a obavam sa, ze je to v nas. V ludoch. Jednoducho nezaujem...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Zolo » 9. Nov 2007, 13:40

Kača, vieš, to sú argumenty, ktoré by mal niekto oplieskať kompetentným o hlavu, napr. keď bude zase nejaká "poučná" TV relácia povedzme s odborníkmi na kynológiu ako je Bajan, či ten druhý poslanecký xxx (nespomeniem si teraz na meno), keď raz zase budú dávať podnetný návrh zákona proti bojovým psom. Štátnych úradníkov je dosť - počnúc veterinármi, cez referentov daňových a mestských úradov, mestskú políciu, ale i obecných pohlavárov. Aspoň na niečo sa vynaložia naše poplatky racionálne. Ver, že keď si každý odvedie to čo má, lebo psov je u nás viac ako je zdravé, bude toho aj nazvyš. Ja viem, že každý má nejakého kamaráta. Ale väčšinou vtedy, keď o nič nejde, keď sa ale niečo vysrstí, potom sa zrazu aj "kamaráti" odvrátia.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 9. Nov 2007, 13:58

asi z viacerých tém, kde sme tieto problémy rozoberali viete - aký mám na to názor. problém je ako vždy v ľuďoch. Na Slovensku sa totiž musia prevrátiť 3-4 autobusy a zomrieť 10 ľudí, aby kompetentní otvorili oči alebo musí besný túlavý pes pohrýzť nejaké poslanecké decko. Tu sa totiž veci riešia vždy až keď sa niečo stane... Ale asi by mala byť kritika aj do vlastných radov - Kyn., chovateľ., psíčkarských združení a spolkov a širokej verejnosti - bez ktorej tlaku/tlak tým správnym smerom/ to nepôjde... Lenže na Slovensku keď sa dvaja chlapi stretnú v krčme - založia tri politické strany...

ten druhý xxxxx je Galbavý - mám kontakt priamo v centrále SDKÚ - a ten mi tvrdil, že jeho iniciatáva o zákaze boj. plemien bola čisto osobná snaha zviditeľniť sa... to však nikoho neospravedlňuje a jasne ukazuje, že bez vplyvného a reálneho lobingu sa veci nepohnú skutočne dopredu...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Kaca » 9. Nov 2007, 14:12

Kynologovia mozu urobit vela, teda ti oficialni, ale ked je nezaujem z "vyssich miest"... Naozaj keby to bolo poslanecke decko, mozno by sa s tym nieco robit zacalo. Alebo by to bola voda na mlyn dotycnym panom a z jazvecika by bolo razom "bojove plemeno"...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron