Devastácia bytu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Devastácia bytu

Poslaťod Nils » 11. Jún 2007, 10:17

Ako začať ?? Včera bol nádherný slnečný deň. S priateľkou sme boli na splave Hrona - a raftovanie bolo vskutku nádherné. Potom sme sa vrátili domov a smiech nás prešiel. :x 8 mesačný pitbulteriér rozkúskoval časť ratanového nábytku, obhrýzol drevený obklad v chodbe a čo je najhoršie - otvoril si dvere do spálne a nakomplet zlikvidoval 4 páry dámskych topánok, vrátane tých najobľúbenejších...

Je mi jasné, že každý majiteľ psa, ktorý ho chová v byte sa s podobným problémom zrejme potýkal, tiež mi je jasné, že pes sa nudil a 14 hodín je na neho veľa, tiež rozumiem, že 8 mesiacov je nástup psej puberty a že ten, kto chce mať psa, nemôže mať byt tip-top.

Tým topánkam sa dalo zabrániť, stačilo zamknúť izby, čo však s nábytkom v kuchyni a chodbe...už teraz je väčšina vecí prenesená a všeliako bezpečnostne pootáčaná, pitbuly však neuveriteľne radi hryzú a nechcem si predstaviť ďalšie možné následky...

Treba však povedať, že pes má asi desiatku najrôznejších hračiek a vždy pred odchodom dostane aj dve teľacie chrupavkovité kosti, zároveň sa ho snažím pred dlhším odchodom dlhšie venčiť a fyzicky unaviť - je to však pitbul :idea:

...doposiaľ sme probémy vačšieho rozsahu nemali - tých 8-9 hodín zvládol, aj keď sem - tam čosi obhrýzol. Tearz je to však častejšie a aj rozmery sú väčšie...

Je to zviera, ktoré potrebuje činnosť a blízkosť svorky, nadruhej strane však nemôže byť nezvládnuteľným bremenom. Ako najschodnejšia cesta sa mi javí izbová klietka - a to aspoň dočasu, kým sa nepodarí problém odstrániť. Otázny je nácvik - keď už pes má osem mesiacov. Po troce - najskôr v našej prítomnosti a na kratšiu dobu - no a uvidíme...

Aké skúsenosti máte vy, resp. riešil niekto z vás tento problém podobným spôsobom?? S výcvikom psov mám určité skúsenosti, výchova v byte je však pre mňa novinkou, takže: dobrá rada nad zlato! :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod matav » 11. Jún 2007, 14:41

...klietka nie je blbi napad ale nemyslis ze na 8-9 hodin to bude pre psa v klietke trochu vela?my sme si obzieranie tiez prezili,skody bolo dost...vyriesili sme to miestnostou s balkonom len pre psa,nakolko sme v tej miestnosti nemali dvere a dalo sa prechadzat do dalsej miestnosti urobili sme tam drevene vratka na ktore sme dali pletivo(lebo este aj tie vratka opilila potvora 8) )...palicky(konare :lol: )ktore si pravidelne nosila psina z prechadzky sme nevyhadzovali ale pekne uskladnovali v tom jej priestore,takze nakoniec opilovala tie a nie nabytok...neskor ju to preslo,dnes nepotrebujeme chvalabohu vlacit domov ziadne drevo a stavat kadejake oplotenia v byte :lol: ...
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod Silviag » 11. Jún 2007, 15:26

Ahoj, ja mám 6 mescneho yorkshira a ten do nejakeho casu skrabal stenu ( asi sa mu to pacilo alebo mu chybal nejaky vitamin) no ale vzdy ked sme ho videli tak dostal novinami a uz to nerobi. Tiez sa mi stalo ze som prisla domov a videla som obhryzanu drevenu policku na rohoch tak tiez pekne skoda. Lenze nejak ho to preslo a je pravda ze 8 hodin je pre neho asi vela. ja ho nehcavam asi 4 hodky sameho a cely den prespi. Popripade skus tu klietku..u vela ludi som ju videla aj ked sa mi to nezda ako super napad, lebo v tej klietke sa moc nepohne.
Silviag
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 1. Jún 2007, 11:01
Bydlisko: Partizánska 11, 901 01 Malacky

Poslaťod Lada » 11. Jún 2007, 20:25

No moja SBT nám kompletne odtrhla celé čalúnenie z manželskej postele, vyhrýzla dieru na balkónových dverách a obhrýzla zateplenie na balkóne. To by tak bolo zatiaľ všetko. Má 7 mesiacov. Do topánok sa nikdy nepustila aj keď okolo nich zakopáva.Tlamička to istí. Niekde som čítala, že dávajú takýmto psom aj náhubky keď sú sami doma.
Berto športovo. Pes ti dáva najavo, že bez materiálnych vecí sa zaobídete.Čau
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod zuzupes » 12. Jún 2007, 6:52

nasa bulterierka nam zasa ked mala ale 9mesiacov trosku upravila postele v izbe podla svojho gusta- do stvrtky povykusovala madrace,ked sme prisli domov mysleli sme ze nas porazi.ale zvladli sme to,postele sme opravili,poriadne okorenili ciernym korenim madrace,nohy sme postriekali sprejom proti parazitom-zevraj to je horke a psovi to nechuti-vrelo odporucam nastriekat cely nabytok kde pes dociahne tymto sprejom a poriadne a aspom raz za mesiac opakovat a pes sa nabytku ani nedotkne. a davat mu veeeelmi vela veci na zuvanie-kosti zuvacie,handry,krabice.... na nasu to moc zabralo. vela stastia a vela pevnych nervov
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod emusa » 15. Jún 2007, 16:10

matav píše:...klietka nie je blbi napad ale nemyslis ze na 8-9 hodin to bude pre psa v klietke trochu vela?my sme si obzieranie tiez prezili,skody bolo dost...vyriesili sme to miestnostou s balkonom len pre psa,nakolko sme v tej miestnosti nemali dvere a dalo sa prechadzat do dalsej miestnosti urobili sme tam drevene vratka na ktore sme dali pletivo(lebo este aj tie vratka opilila potvora 8) )...palicky(konare :lol: )ktore si pravidelne nosila psina z prechadzky sme nevyhadzovali ale pekne uskladnovali v tom jej priestore,takze nakoniec opilovala tie a nie nabytok...neskor ju to preslo,dnes nepotrebujeme chvalabohu vlacit domov ziadne drevo a stavat kadejake oplotenia v byte :lol: ...
matav mas pravdu citala som ze pes moze byt v klietke cca 3-4 hodiny alee vyskusaj sprej na nabytok maa to horkastu chut a psa to odradi aby to kusal :wink:
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia