Volny pohyb psov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod sylva » 30. Máj 2007, 7:27

Iste, že na diaľku Ti neporadí nikto, ani výcvikár, ani chovateľ. Myslela som to tak, že predsalen tí chovatelia by možno mohli mať nejaké fintičky na to konkrétne plemeno. Síce každý dobrý výcvikár určite vie, že aj u jednotlivých plemien sa vyskytujú rovnaké reakcie, charakteristické pre dané plemeno. Okrem toho je každý pes originálna osobnosť, takže nie všetci psi reagujú zhodne na jednotlivé výcvikové metódy. Dobrý výcvikár vyberie vhodnú metódu i tréningové zataženie, ale občas sa to nepodarí :? A niekde Ti rovno povedia, že s "takým plemenom" k nám ani nechoďte, choďte inam, to mi nerobíme :twisted:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 30. Máj 2007, 7:36

sylva, tak presne toto by cakalo aj mna, lebo u nas v meste som jedina s vlkodavom, v nasom cvicaku sa zaoberaju hlavne NO a salasnickymi a malymi plemenami. S vlkodavom tu nikto nema skusenosti. Takze skontaktujem p. Fridrichovu-BA je pre mna najblizsie k osobnemu stretnutiu s niekym, kto s tym ma skusenosti. :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 30. Máj 2007, 7:51

Tak to sú u Vás na cvičáku ešte celkom zlatí, že sa zaoberajú napr. aj malými plemenami :lol: A ja som sa skôr stretla s prípadmi, že práveže to plemeno poznali, mali skúsenosti a preto to nechceli zobrať :twisted: No veď uvidíš. P. Fridrichová má veľa spokojných klientov. Sú síce aj takí, ktorým nepomohla, ale to je asi normálne.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 30. Máj 2007, 11:43

sylva píše:Jéééjda, evulkak, Ty si ešte stále nezačala chodiť na ten cvičák?! :shock: Som myslela, že prvú časť abecedy už Tvoj pes zvláda :P Veď si už dávnejšie spomínala, že začínate. A aspoň s ním Ty sama niečo robíš? Lebo čas uteká :wink:
A jasne, rybička, že od trojmesačného štenda nemôžeš vyžadovať to, čo by mal zvládať dospelý pes. Ale určite ani to štendo nevovediem vyšpiniť sa do stredu sídliska. A ešte ma v súvislosti s týmto napadá jedna vec, nedávno sa u nás na chodníkoch objavili obrovské nápisy "voľný pohyb psov zakázaný. Keď mám psa síce bez vodítka, ale kráča mi na povel "k nohe" pri nohe, je to voľný pohyb psa, či nie?! :twisted: Alebo ak mám mať podľa vyhlášky psa na vodítku a pes mi kráča pri nohe so zaveseným pripnutým krátkym vodítkom na obojku, ale ja ho nedržím v ruke, porušujem vyhlášku, alebo nie?? :twisted:


nie lebo sme medzicasom predali auto a ten cvicak na ktory sme mali zacat chodit je 1,5 hodiny od nas autobusom co sa mi zdalo na krpca vela cestovania a potom po nom este chciet aby pocuval povely. teraz uz auto mame ale ten chlapec co sa nam mal venovat uz to nerobi :(. No zohnala som kontakt na nejaku pani Polansku. cvici nedaleko nas hore v mlynskej doline.. tak uz snad idem do toho. Inac som si ho zatial cvicila sama ale nema to ten efekt. je to na 50% zatial.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod sylva » 30. Máj 2007, 12:07

To mi chceš akože povedať, že tam mali len jedného výcvikára?? :lol:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 30. Máj 2007, 12:25

evulkak píše:.... Inac som si ho zatial cvicila sama ale nema to ten efekt. je to na 50% zatial.


Evi a ako dlho ho sama cvicis? Jalen, ked pises, ze je to na 50%, ze kedy si predstavujes, ze by mal vediet 100% Lebo podla mna pes na 100% nezacne posluchat po niekolkych dnoch, alebo tyzdnoch, to chce mesiace treninku, trpezlivosti a doslednosti. A mam este taky svoj sukromny nazor(ktory tu bude urcite hned zkritizovany), ze pes na 100% neposlucha nikdy, moze na 99,8, ale na 100% nie. Vidim aj na bratovych psoch. Je polovnik, v akcii su vynikajuci, maju za sebou polovne skusky posluchnu vzdy, ale obcas je to az na zavrcany povel. Je to velmi malokedy, ale vzdy sa najde nejaky ten den, kedy brat povie povel napr. miesto a odlozi ho a pes lezi, len niekedy ked ma moznost na pana vidiet, posunie sa aj o 3-4 metre, aby na neho videl. Ked mu brat zavrci, kde je miesto, tak sa vrati a potom uz tam zostane. Maju svoje vrtochy a aj ked poznaju povel a vedia, co maju spravit, tak niekedy jednoducho sa im "zrovna nechce" a hadzu rozne pohlady a tak.....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 30. Máj 2007, 14:34

sylva píše:To mi chceš akože povedať, že tam mali len jedného výcvikára?? :lol:


jasne ze nie.. ale som si povedala ze ked uz tam nieje on nieje dovod trepat sa na druhy koniec mesta ;)
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 30. Máj 2007, 14:35

rybicka píše:
evulkak píše:.... Inac som si ho zatial cvicila sama ale nema to ten efekt. je to na 50% zatial.


Evi a ako dlho ho sama cvicis? Jalen, ked pises, ze je to na 50%, ze kedy si predstavujes, ze by mal vediet 100% Lebo podla mna pes na 100% nezacne posluchat po niekolkych dnoch, alebo tyzdnoch, to chce mesiace treninku, trpezlivosti a doslednosti. A mam este taky svoj sukromny nazor(ktory tu bude urcite hned zkritizovany), ze pes na 100% neposlucha nikdy, moze na 99,8, ale na 100% nie. Vidim aj na bratovych psoch. Je polovnik, v akcii su vynikajuci, maju za sebou polovne skusky posluchnu vzdy, ale obcas je to az na zavrcany povel. Je to velmi malokedy, ale vzdy sa najde nejaky ten den, kedy brat povie povel napr. miesto a odlozi ho a pes lezi, len niekedy ked ma moznost na pana vidiet, posunie sa aj o 3-4 metre, aby na neho videl. Ked mu brat zavrci, kde je miesto, tak sa vrati a potom uz tam zostane. Maju svoje vrtochy a aj ked poznaju povel a vedia, co maju spravit, tak niekedy jednoducho sa im "zrovna nechce" a hadzu rozne pohlady a tak.....


cvicim ako cvicim.. je to stale formou hry. Skusam to s nim v podstate od jeho 3 mesiacov. ale nieje to take intenzivne ako by to asi malo byt.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 31. Máj 2007, 6:42

evulkak, to bude lepsie, neboj sa :wink: nezabudni, ze je to stale steniatko, ma sice uz 5 mesiacov, ale ked budes pokracovat v cviceni formou hry, ale budes vzdy trvat na vykovani povelu, tak sa to postupne zlepsi, uvidis. Ak sa ti za 2 mesiace u steniatka podarilo vycvicit ho na 50%, tak si myslim, ze to je dobry uspech. Ja mam 14 tyzdnovu fenku a zatial ovlada sadni(tak na 75%) a ku mne tak na tych 50% ak je na vodidle a vzdiali sa, poviem ku mne a ona pride a sadne si k nohe. Ak je na volno, pride niekedy hned, niekedy si musim cupnut, inokedy sa otocit a zmenit smer a niekedy nepride az kym ju neukecavam pamlskom:)....inak ju ucim, ako sa spravat v byte-uz dociahne hlavou na stol, takze sa ucime, ze nesmie otravovat pri jedle a nesmie si sama zobrat. Ked poviem miesto, tak vie, ze ma ist na pelech, ide to vsetko postupne. A to mam flegmatickeho straspytla. Ak mas aktivneho psika, tak to trva dlhsie a je ina metoda. Uvidis, ze to bude stale lepsie a lepsie. Ja napriklad som chcela chodit na cvicak len preto, aby si zvykla na viac psov a bola pokojna, ale v mojom okoli je vela znamych-psickarov, takze budeme vsetci chodit spolu von a stretne sa minimalne 5-7 psov. Povely ju chcem naucit sama, aby sa mi nestalo, ze vycvikara posluchat bude a mna nie :)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 31. Máj 2007, 10:35

tak prave som volala s jednou pani co cvici psikov. Dohodla som sa s nou akurat mi musi dat vediet kedy zacne kurz. A hned ako zalova apovie ze vtedy zaciname tak ideme do toho. Celkom sa tesim.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rUM^pEL » 4. Jún 2007, 16:56

nechapem zmysel polovnictva...v dnesnej dobe je to ubohy prezitok...kto je hladny pojde do hypermarketu...ano obcas treba zredukovat pocty zvierat ale tak strielat vedia aj ozbrojene zlozky statu ktore by to mohli vykonavat dodatocne...polovat rybarcit a podobne by sa malo len profesionalne v tisicoch Kg a nie neaky chory primitiv s puskou v lacnych vietnamskych maskacoch bude sezonne chodit do lesa strasit lisky lebo si potrebuje dat trofej nad krb aby sa mohol chvalit rovnako primitivnym kamaratom v krcme pri pohariku borovicky...fuj

samozrejme ak je pozemok sukromny tak strielal by som aj ludi...ale ak ten pozemok je"vec nepatriaca nikomu" respektive statu a nema ziadne hospodarske vyuzitie tak obmedzovat to je nanajvys ubohe...povedz mi ake je moralne hospodarske a ine vyuzitie zamestnania ako polovnik??robotnika chapem...tetu predavacku chapem...lekara chapem..pravnika chapem..ale polovnik by mal byt uz davno zakazany nanajvys len v urcitych pripadoch ked neaka zver dajme tomu usla zo zoo..ked sa premnozia vlky medvede..a nie ked niketo venci psa 201 metrov od posledneho obydlia...a v lese z oci do oci je lepsie mat pri sebe tych 9mm kedze okrem zvieracich svedkov tam nemusi byt nikto..takze dohovorit sa s primitivom asi tazko bude dat tu jedine ako to bolo uz za chamurapiho... :wink:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod dana » 9. Jún 2007, 10:56

neda mi nepripojit sa k tejto teme... je to otras,ze pscikari nemaju dke chodit s milacikmi, mam rocnu vyzlu,je to polovnicke plemeno, jednu skuslu mame za sebou no est enie je chovna...nie som polovnicka,za to ju nemozem pustit v lese alebo na poli????!!!! ako ma potom prist do styku so zverou a naucit sa ako s apri nej spravat?nie je typ,co ide zabit bazanta ani zajaca...
co sa tyka mesta a sidliska... byvali sme v emste,pred 4 mesiacmi sme sa prestahovali na dedinu... no bolo to hrozne... mueśela som ist busom,aby som ju mohla pustit... v Kosiciach mame luku ôanicka" kde chodia psickari,je tam povoleny volny pohyb psov... no chodia tam aj mamicky s detmi,rpetoze ani oni s detmi enmaju kde chodit.. a tak je tu stred zaujmov... ako vysvetlim mamicke,ze ked moja mala (ked bola mala) pojasena vyzla nikomu enublizi,ze si chce maleho onuchat z blizka,ze skace atd.... ??? a policajti buzeruju tych, ktorych enmaju....
dana
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia