Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 21:34

No po tom cvicaku sa uz bala aj tlieskania, o ktorom vedela, ze ho robim ja... neviem, ci si to nejako nespaja s tresom... Na tlieskanie si uz ale znova zvykla. Dnes sme to skusali v domacom prostredi s malou, nie velmi hlucnou petardickou, ona si tie petardy ale pamata, takze zdrhala este pred tym, nez to strelilo... A vie, ze to robime my...
Skusim to teda s tymi latami... uvidime... Myslis, ze mozem hned alebo mam pockat?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod raky » 19. Nov 2007, 22:16

Z vlastnej skúsenosti by som to necvičil s petardami, ten zápach si veľmi dobre pamatajú, už teraz na základe skúseností mám odložené tabletky s nápisom Silvester. Reakcia na streľbu zmizla, keď nás to cvičilo viacero s postupným približovaním do cca 20m. Normálna štartovacia pištol, hlavne psovod nesmie dať najavo, že by sa niečo dialo a ak má pes reakciu, len ho zamestnať. Taktiež sme to cvičili asi týžden... Dnes úplne v pohode, ale cez Silvestra bude pri telke, načo zbytočne dráždiť... A máme o Silvester postarané...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod DKo » 19. Nov 2007, 22:17

beira píše:Skusim to teda s tymi latami...
alebo pravítkom po hladkom stole alebo papierové (desiatové) vrecká .... a zajedajte to
petardy hviždia a smrdia
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 22:29

DKo píše:
beira píše:Skusim to teda s tymi latami...
alebo pravítkom po hladkom stole alebo papierové (desiatové) vrecká .... a zajedajte to
petardy hviždia a smrdia

Myslis psy a pamlskami? S tebou clovek nikdy nevie... :wink:
My sme dnes boli vybaveni masom a bolo to take nenapadko... Ja som cvicila a frajer to zapalil a odhodil dost daleko... Lenze ony hned pochopili, o co ide... nijaka maskrta nezabrala, ta jedna hned zdrhala... Ale zrejme reaguju naozaj na zaklade toho pachu, pretoze frajerovi sa ani pohladkat neda... Inak predtym sme trenovali tymi pukacimi foliami, na to si zvykla...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod DKo » 19. Nov 2007, 22:41

beira píše:Myslis psy a pamlskami?
pes je od prirodzenia mäsožravý
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 22:45

DKo píše:
beira píše:Myslis psy a pamlskami?
pes je od prirodzenia mäsožravý

My pouzivame ako pamlsky maso, hlavne ked treba motivovat silne... :wink: Si si to nedocital do konca? :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zolo » 19. Nov 2007, 23:16

beira píše:[ pretoze frajerovi sa ani pohladkat neda...
...


...som rád, že frajer má aspoň Teba a Ty petardami nestrieľaš, lebo dva frustrované tvory doma... Hroznô dačo! :cry:
K suke - neexperimentuj! Rozmysli si a až tak konaj. Postupnými, pomalými krokmi a nie štýlom : dobre, tak dnes skúsim toto! Som aj tak zvedavý, kto z Vás dvoch zvládne tento intelektuálny súboj a kto vytiahne bielu zástavu.... :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod ...repr^zent » 20. Nov 2007, 1:48

DKo píše:alebo pravítkom po hladkom stole alebo papierové (desiatové) vrecká ....
petardy hviždia a smrdia

Tento by ti dal urcite za pravdu, ale kto to vysvetli tomuto? :lol:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 20. Nov 2007, 7:48

Zolo píše:Postupnými, pomalými krokmi...
napr. pri hre (obľúbenej a zmysluplnej), zvuky si nevšímať, psa neutišovať, ale zamestnať. Ako vám ide odloženie?
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Fraga » 20. Nov 2007, 8:43

...repr^zent píše:tomuto? :lol:


no jo odvážny jazvečíček :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Fanny » 20. Nov 2007, 9:40

My sme cvicili reakciu na strelbu na cvicaku aj s petardami aj so startovacou pistolou. Pes bol v odlozeni. Okrem toho sme niekedy odputavali jeho pozornost inym psom, alebo ked bol pes v odlozeni tak ho iny psovod prekracoval a dalsi strielal.
Moji su zvyknuti od mala na necakane zvuky, kedze pri mojej sikovnosti mi doma stale nieco pada z ruk :oops:
A raz ked sme sli popri ceste tak nejakemu "porsatku" strelil vyfuk, ale to sme odskocili od laknutia aj ja aj pes :roll:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod beira » 20. Nov 2007, 10:27

Zolo píše:
beira píše:[ pretoze frajerovi sa ani pohladkat neda...
...


...som rád, že frajer má aspoň Teba a Ty petardami nestrieľaš, lebo dva frustrované tvory doma... Hroznô dačo! :cry:
K suke - neexperimentuj! Rozmysli si a až tak konaj. Postupnými, pomalými krokmi a nie štýlom : dobre, tak dnes skúsim toto! Som aj tak zvedavý, kto z Vás dvoch zvládne tento intelektuálny súboj a kto vytiahne bielu zástavu.... :wink:

Mas pravdu, Zolo, frustraciu vsetkych tvorov, vyssich aj nizsich zivocisnych druhov, mam na starosti u nas ja... A keby ma jeden z nich pocuval, mohla som mat tych starosti menej... :lol: Lenze chlapi vzdy vsetko vedia najlepsie, nie? 8)
Skusat to nejako urcite budeme, intelektualnu pripravu sme uz absolvovali... :lol: Ale myslim, ze v tomto mozeme bud obe prehrat, alebo vyhrat... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 20. Nov 2007, 10:40

DKo píše:
Zolo píše:Postupnými, pomalými krokmi...
napr. pri hre (obľúbenej a zmysluplnej), zvuky si nevšímať, psa neutišovať, ale zamestnať. Ako vám ide odloženie?

Odlozenie sme nikdy nijako zvlast nedrilovali, az teraz na tomto cvicaku na to chlapik kladie dost velky doraz, az som prekvapena, ze im to celkom ide. Spolu vydrzia, ale tato mala je na tu druhu dost naviazana, takze ma tendenciu ju hladat, ked je sama... Hlavne v neznamom prostredi je pri odlozeni nervozna a vsetko sleduje... Ale vydrzala uz aj ine psy, co okolo nej chodili, cudzich ludi... Len na nej vidno, ze nie je v pohode, a reaguje na zvuky...Napr. minule tam zacali pilit drevo tak bola hned v panike...
Ale napriklad doma sa nikdy nebala burky, ani na Silvestra nebol problem... Neviem, ci si to nespojila s nejakym trestom, lebo ona vie, ze tie zvuky (vacsinu) robime my... A tvari sa, ako keby som ju trestala... Na tie pukacky si potom ale zvykla... Tak neviem, ci to mam takto postupne, s tichsimi zvukmi a vnutri, alebo s inymi zvukmi vonku a z dialky...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Re: RR

Poslaťod Van » 20. Nov 2007, 13:27

DKo píše:
Zolo píše:Aj medzi psami sú zvieratá inteligentné, a také, ktoré keby boli ľuďmi tak neskončia ani osobitnú školu.
Zolo, poraď, som zúfalý, mladšia si dnes 2x kýchla, raz pred večerou a raz po :?:
ak to smerovala na teba, mozno ta chcela roztekat :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 20. Nov 2007, 14:37

pri priprave psa na skusky alebo do praxe sa to uci velmi jednoducho , teraz myslim polovneho psa . majitel psa si vezme psa na voditko . strelec vezme pusku a odide zhruba 80-100 krokov . vystreli . po vystrele majitel psa chvali ak ostal kludny ak nie snazi sa ho ukludnovat aby si to spajal s pozitivnou odozvou . ak pes reaguje respektive nereaguje tak sa strelec priblizi az sa dosiahne hranice kedy je strelec priamo pri psovi . tot v skratke asi tolko . najlacnejsie ucenie je ked je v blizkosti strelnica a moze sa clovek priblizovat so psom na kolko len chce .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron