Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 15:34

Fanny píše:Co tak zaobstarat si k tomu pitovi yorka alebo civu ? :wink:
:


No to si uhádla! A keď prídem z práce, tak je z bytu kôlnička na drevo! To ešte nepoznáš naše Turbo! krem toho -takýto "zmäkčovač" predsudkov nie je komplexné riešenie...
ale dík za podporu :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod ...repr^zent » 15. Nov 2007, 15:34

Jaro píše:
Van píše:
Jaro píše:Van - Horsky park
tak tam ich chodi viac...
Pridavam toho 1 z 3 co poznam. Racko-park.
Ale vcera sme stretli susedovho, ktory pomalicky dospieva (ten, co absolutne neposlucha) a zatial pohoda. Sice uz sa tak kamaratsky netvaril, ale musel som pribrzdit svojho pitipsa, aj ked je tak 1/3 velkostou. :lol:
Moj tam mal, kym neprisiel RR kamosa, stendo Jack Russella, ktoreho zacal RR kamaratsky "packovat" po chrbate. :roll:
Jack musel preventivne domov a potom uz nebol problem.

Moj postreh z chovania RR, pridu mi trochu hruby, myslim tym, ako by si neuvedomovali svoju silu a vahu pri hre. Podobnu skusenost mam s boxermi aj NO. Aspon ty dvaja s ktorymi sa uz hrat mozme, ale kym bol moj pes mensi (krehkejsi), tak bolo treba davat velky pozor a aj tak ho par krat v zapale hry skaredo poskakali.

Ako pikosku musim spomenut susedovho 4r pita (pes), ktory je na psov fakt brutus zly, ale s mojim sa hra od 12 tyzdnov a pritvrdzuje nenormalne ukazkovo. Ked mal moj 3kg nikdy sa nestalo, ze by ho neumyselne zasliapol a to lietal okolo jak sialenec.
Pred tyzdnom sice uz po 1/2h vyrypovania mojho pubertaka ho schmatol za krk, ale zabit ho evidentne nechcel, len tak vychovne.

Tolko moj postrehy. Aj ked to vyzera, hruby RR, jemny Pitbull, tak nejake iluzie o vecnom kamaratstve s susedovym killerom si nerobim, len dufam, ze im to vydrzi co najdlhsie. Skor asi sa paradoxne stoleruju v dospelosti s tym RR, ktory je zatial nekonflikty. Tak sa necham prekvapit.
Naposledy upravil ...repr^zent dňa 15. Nov 2007, 15:41, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 15. Nov 2007, 15:35

Tiež si po príspevkoch myslím, že testami by mali prechádzať najmä majiteľia psích miláčkov...hlavne tí čo svojho psa očividne nezvládajú a navyše si to ani nepripúšťajú. Ale ako tu bolo spomenuté, to my nevyriešime nakoľko prave takí ktorých sa to týka najviac sem nechodia....
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ...repr^zent » 15. Nov 2007, 15:46

Fanny píše:Co tak zaobstarat si k tomu pitovi yorka alebo civu ? :wink:
U mna to funguje s civou :lol: aj ked ma povahu zabijaka, na ludi posobi ako nieco male neskodne. Spustia s nim suslavy debat a popri tom nekomentuju to velke zabijacky vyzerajuce rysave s pasikom co im kontroluje obsah vreciek. :lol:
Tak pani toto je zenska strategia v praxi. :idea: Veeelky pozor na Fanny!!! :twisted:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 15. Nov 2007, 15:56

...repr^zent píše:Moj postreh z chovania RR, pridu mi trochu hruby, myslim tym, ako by si neuvedomovali svoju silu a vahu pri hre. Podobnu skusenost mam s boxermi aj NO. Aspon ty dvaja s ktorymi sa uz hrat mozme, ale kym bol moj pes mensi (krehkejsi), tak bolo treba davat velky pozor a aj tak ho par krat v zapale hry skaredo poskakali.


Toto je ale zase o majiteľovi čo dovolí a čo nie... naša weimoška dvojmesačná 3kg keby položila tlapu na mojich krpcov (2 a 1,5r) "zlomila by im chrbát" a to nehovorím v troch mesiacoch 6kg jednoducho musel byt dozor pri nich... ona sa učila že to nesmie a krpci ju brali že ved je "malá" teraz má 5 mesiacov okolo 20kg a ked začne byť drzá otrčia jej zuby nezakusnú ani nepoštípu... verím tomu že o dva mesiace dostane tiež výchovnú aby vedela, že také veci sa v 6 -7 mesiacoch už nerobia. Keď sa hrajú sa hrajú ale keď je toho moc začnú vychovávať....to je pri každom plemene a majiteľ by mal vedieť kedy zasiahnut a kedy nechať riešiť samého psa....
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 15:59

...repr^zent píše:
Moj postreh z chovania RR, pridu mi trochu hruby, myslim tym, ako by si neuvedomovali svoju silu a vahu pri hre.

s tymto budem trochu nesuhlasit...ked sme potvoru priniesli, jedini psickari s vacsimi psami boli ridzbekari...vtedy (mozno aj teraz,len mi uz sme dlhooo mimo) sa stretavali pravidelne na hradzi za slovnaftom a sestra nas na jedno taketo stretnutie pozvala...Ron mal cca 10tyzdnov a okolo neho 5 ridgebckov vo veku 1-4 roky...keby si ich vtedy videl, ako dokazali medzi sebou saliet a zaroven bokom sledovat, kde je ten mrnus, aby ho neposkakali (a mali co robit,lebo ked sa k nemu rutili, ron zalahol do travy) a ked sa hrali s nim, aj ked ho packovali a pod, bolo to s citom...samozrejme, bol rozdiel medzi jednotlivymi psami podla veku aj pohlavia, ale viac menej kazdy sa dokazal prisposobit stendu, medzi sebou sa hrali dost brutalne, s nim jemnejsie...
Naposledy upravil Van dňa 15. Nov 2007, 16:08, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 15. Nov 2007, 16:05

Urcite zalezi aj od veku, resp. a psychickej zrelosti psa. V zivote som stretol 3ks RR a bol to len postreh, nie dogma. Takze ine skusenosti a nazory su vitane. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod eva_ivan » 15. Nov 2007, 16:42

...repr^zent píše:Ev.i.an co ta rezignacia? Az mam podozrenie, ze sadol za klavesnicu ivan. :shock:


:lol: ten si sem ani nemusi sadat a uz tyzden sa poctivo hanbi za prislusnikov svojho "inteligentnejsieho" pohlavia, samozrejme muzskeho
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod eva_ivan » 15. Nov 2007, 16:53

Nils píše:
eva_ivan píše:
Nils píše:evoivo, ja zase rozumiem tomu, že keď sa rozum rozdával, tak na teba nezostalo ani za máčik. úprimnú sústrasť. inteligencia sa naučiť nedá...

p.s. skús čaje s analgetickým účinkom, tá hlúposť možno nebude tak bolieť... :lol:


ako povies, nekrofilny pedofil :?


tak teda som rád evka, že na mňa aspoň "reaguješ", ak keď si sa netrafila - to by som ťa musel najprv zarezať a potom sa uspokojiť :lol: - ale myslím, že väčšie trápenie bude, keď zomrieš prirodzenou smrťou... :mrgreen:


oukej juesej 8)
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 17:02

eva_ivan píše:
...repr^zent píše:Ev.i.an co ta rezignacia? Az mam podozrenie, ze sadol za klavesnicu ivan. :shock:


:lol: ten si sem ani nemusi sadat a uz tyzden sa poctivo hanbi za prislusnikov svojho "inteligentnejsieho" pohlavia, samozrejme muzskeho


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: skoro som spadol /od smiechu/ zo stoličky :lol: :lol: :lol: :lol: , takúto blbinu som ešte nepočul. Konečne som sa niečo od teba naučil evoivo - ty musíš byť triedny maskot - stavím sa!!! :lol: :lol: :lol: Ten tvoj priateľ bude nejaký mesiáš, čo chce spasiť všetkých zatratených mužov - snáď ho nikto neukrižuje :lol: :lol:

...ale možnože sa skôr než za všetkých mužov hanbí za jedno dievča ktoré si myslí, že je druhá Jana z Arcu

p.s. aj ty počuješ "hlasy" ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod eva_ivan » 15. Nov 2007, 17:27

Mira R. píše:
pre chlapcov : zakladat si kvoli mne nejaky dokonca zensky nick je skutocne neuveritelne, na ine "perly" sa uz dnes naozaj nezmozem

este doplnim : sikulka mirka sa nam zaregistrovala aj na RR fore, tak "veterinarka" mirka prosim ta ries vsetko co sa tyka RR fora na prislusnom fore, lebo nie kazdy ma ako ty pri svojom narocnom povolani cas brazdit po forach a ociernovat ludi a potom to tu uz niektori nechapu


Evka,si na velkom omyle,keď si myslíš,že niekomu z fora stojíš za to,aby si kvoli tebe dal námahu a zakladal si kvoli tebe nový nick.Na rozdiel od teba veterinárne vzdelanie mám,takže nabudúce kludne aj bez tých apostrofov.A mas pravu,nie všetci majú čas brázdiť fóra tak ako ty,ale vacsina uz davnejsie pochopila,ze prave ty si sem chodis ventilovat svoje komplexy.Na fóre o RR som sa zaregistrovala,to máš pravdu,máš niečo proti??Celkom ma zaujalo,doteraz som o jeho existencii nevedela, ale buď kludna,veci týkajúce sa tohto fóra budem teda rozoberať tam,.
A k veci,tiež si myslím,že to nie je ani tak vecou plemena,ako skor tými ľuďmi rozhodujúcimi sa pre plemeno.Kocúrkovské psychotesty by nutné neboli,ale určite by sa ludia nemali pre psa rozhodovať nad obrázkovou knižkou o psoch.a to nejde len o RR,podobný osud stihol aj weim.stavačov, bíglikov,russelov i iných.


Mirka ja som nikdy nepisala ze mam veterinarne vzdelanie, tak neviem preco " na rozdiel od teba "
normalny veterinar by ako prve riesil kynologicke temy a nie " ventilovanie mojich komplexov ", alebo si okrem MVDR aj psychologicka?
ak sa mozem spytat, akeho mas psa a kde by som nasla tvoju ambulanciu? zeby som sa vybrala do brna a zabila dve muchy jednou ranou. dam sa ti vysetrit aj ja aj roda
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod eva_ivan » 15. Nov 2007, 17:33

Nils keby som sa ja mala smiat na vsetkom, co som si uz od teba precitala, musela by som aspon tyzden hadzat smajlov do kazdeho prispevku
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Mira R. » 15. Nov 2007, 18:53

Mirka ja som nikdy nepisala ze mam veterinarne vzdelanie, tak neviem preco " na rozdiel od teba "
normalny veterinar by ako prve riesil kynologicke temy a nie " ventilovanie mojich komplexov ", alebo si okrem MVDR aj psychologicka?
ak sa mozem spytat, akeho mas psa a kde by som nasla tvoju ambulanciu? zeby som sa vybrala do brna a zabila dve muchy jednou ranou. dam sa ti vysetrit aj ja aj roda

Na rozdiel od Teba preto,že to tak evidentne je :lol: Amyslím,že i normalny veterinar by na fore riešil to,čo uzná sám za vhodné. Nemusím byť psychologičkou,aby som postrehla tvoje ventilovanie sa vo forach.Viacero diskusnych fór a nie iba o psoch sledujem už dlhú dobu,ale nie vždy mam potrebu niečo tam riešiť.nerobím to ani teraz,prenechám to tvojmu psychiatrovi.Pokial ide o moju ambulanciu,tak je mi naozaj "veľmi ľúto", že ťa v nej nemôžem privítať,lebo ju nemám. Ale ak by si potrebovala riešiť nejaký veterinárny problém,a mala by si pocit, že práve ja ti mam pomoct,tak sa pokúsim.
A pokial ide o psov,mam stavacov /maďarského a nemeckého , uzasne plemena/ a tosu.
Mira R.
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14. Nov 2007, 12:54
Bydlisko: Brno

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 19:57

Nils píše:
eva_ivan píše:
...repr^zent píše:Ev.i.an co ta rezignacia? Az mam podozrenie, ze sadol za klavesnicu ivan. :shock:


:lol: ten si sem ani nemusi sadat a uz tyzden sa poctivo hanbi za prislusnikov svojho "inteligentnejsieho" pohlavia, samozrejme muzskeho


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: skoro som spadol /od smiechu/ zo stoličky :lol: :lol: :lol: :lol: , takúto blbinu som ešte nepočul. Konečne som sa niečo od teba naučil evoivo - ty musíš byť triedny maskot - stavím sa!!! :lol: :lol: :lol: Ten tvoj priateľ bude nejaký mesiáš, čo chce spasiť všetkých zatratených mužov - snáď ho nikto neukrižuje :lol: :lol:

...ale možnože sa skôr než za všetkých mužov hanbí za jedno dievča ktoré si myslí, že je druhá Jana z Arcu

p.s. aj ty počuješ "hlasy" ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nils, no podla mna to moc smiesne nie je, skor smutne alebo na zamyslenie (pre evu_ivu) ze ten jej ma inteligentnejsie pohlavie... Ked zanho mysli pipík :lol: nie je to moc velka vyhra... :roll:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 20:12

To, ze pipik je riadiacim centrom, to je jasne, ale tych prislusnikov... to si uz ani predstavit neviem... :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron