Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod DKo » 15. Nov 2007, 14:27

Jaro píše:Dusan ty si tam bol ? :lol:
Ja som mal dvoch psov obaja mi boli pri nohe a cudovali sa co za pometenca to je a preco zrazu utoci .
veď ty si tomu xxxxx vlastne zachránil psa
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 14:27

Nils ja som si uz povedal skoda si spinit ruky s xxxxxxx tou ranou mu rozum nevrazis do hlavy .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 14:28

DKo píše:
Jaro píše:Dusan ty si tam bol ? :lol:
Ja som mal dvoch psov obaja mi boli pri nohe a cudovali sa co za pometenca to je a preco zrazu utoci .
veď ty si tomu xxxxx vlastne zachránil psa


Hej poslem mojeho agresivneho kokra nech ho na buduce zadrhne hehehe
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 14:29

Van píše:
Jaro píše:... keby vas pes nebol pri vas uviazany nic sa nestane . To bola pikoska dna dnes !
no ale to mas vies preco...lebo Dr.F....pise vo svojich mudrych knihach ze psi pri strete maju byt rovnocenni, takze obaja navolno alebo obaja na voditku a ten co je na voditku je podporovany svojim panom, takze je automaticky drzejsi...ziadne alternativy v spojeni s povahou psa nespomina...tak sa potom niet co cudovat....

Inak...ten RR z dnes...to bolo niekde pri vas? Ak ano a je to ten, co myslim, tak tym sa po urcitej skusenosti zdialky vyhybam, ten pes totiz neakceptuje starsich a ani nechape ziadnym podriadujucim/ustupujucim gestam...problem je, ak su na travniku pred veterinou :roll:


Van - Horsky park
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 14:33

Jaro píše:Van - Horsky park
tak tam ich chodi viac...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 14:33

Jaro píše:Nils ja som si uz povedal skoda si spinit ruky s xxxxxxx tou ranou mu rozum nevrazis do hlavy .

Jasné, že takéto veci sa verejne neriešia rukami. Ak sa však bojíš o svojho poľovne uptrebiteľného psa obávaš a dementa často stretávaš - niečo treba robiť - a slovo proti slovu cez Msp nefunguje. To som pred rokmi naivne riešil aj ja - odpoveď - keď preukázateľne poškodíporaní vášho psa pes iného majiteľa - budeme to riešiť/ako priestupok/. Takže dones niekoľko kusov zo svojho psa a oni to "budú riešiť" - preto som skôr pragmatik v týchto veciach - aj keď/a na fóre možno okatejšie :twisted: /často nepríjemný... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 14:42

Mna len nasiera to ze nie je dna kedy by clovek nanarazil na BLBCA ! ci uz so psom ,za volantom a pod .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 14:45

Van píše:
Jaro píše:Van - Horsky park
tak tam ich chodi viac...


No najlepsie sa tam chodi ked je totalny necas vtedy tam nie je nik len ja :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 14:47

Jaro píše:No najlepsie sa tam chodi ked je totalny necas vtedy tam nie je nik len ja :wink:
dobre vediet....tam nas zoberie este trolejbus a naspat asi pesi...lebo ked je totalny necas, flat sa meni na prasatko :lol:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 14:48

Jaro píše:Mna len nasiera to ze nie je dna kedy by clovek nanarazil na BLBCA ! ci uz so psom ,za volantom a pod .


Každý deň stretneš aspoň jedného blbca, ktorý sa ťa pokúsi nasrať. Tak sa nato priprav! - to je heslo jedného môjho kamoša - a funguje to...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fanny » 15. Nov 2007, 14:54

Povacsina z TU diskutujucich ma svojho psa zvladnuteho, socializovaneho, cviceneho... Nikto z tych "dementov" o ktorych pisete si sem nepride precitat vase nazory a postrehy, ani to nevyriesi nejaky zakon o drzani psov a uz vobec nie vulgarizmus alebo pouzitie ZBRANE pri takychto stretoch.
Ja sa stretavam s roznymi reakciami ludi, ale prevazuju tie pozitivnejsie, ked s nimi pri takychto stretoch jednam V DOBROM.
A mam mily zazitok, ked ma oslovila starsia pani s francuzskou barlou, ktoru vecne vlacil jej koker na flexine po sidlisku s prosbou o pomoc ked si sama priznala ze ho nezvlada. Ked videla, ze moja suka chodi bezne po sidlisku na volno, medzi ludmi, detmi, psami a autami, ze dochodci ju zboznuju a preventivne nosia pre nu vo vacku piskoty, lebo co ked nas nahodou stretnu...
Tym som chcela povedat, ze tych (dementnych) ludi bude viac srat ked s nimi budete jednat slusne a ukazete im ze mate psa zvladnuteho ako ked sa s nimi zacnete skriepit, urazat nebodaj zabijat.
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Nils » 15. Nov 2007, 15:02

Fanny píše:Tym som chcela povedat, ze tych (dementnych) ludi bude viac srat ked s nimi budete jednat slusne a ukazete im ze mate psa zvladnuteho ako ked sa s nimi zacnete skriepit, urazat nebodaj zabijat.

Fanny,kiež by si mala pravdu a ja by som nemal more opačných zážitkov...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Mira R. » 15. Nov 2007, 15:05

pre chlapcov : zakladat si kvoli mne nejaky dokonca zensky nick je skutocne neuveritelne, na ine "perly" sa uz dnes naozaj nezmozem

este doplnim : sikulka mirka sa nam zaregistrovala aj na RR fore, tak "veterinarka" mirka prosim ta ries vsetko co sa tyka RR fora na prislusnom fore, lebo nie kazdy ma ako ty pri svojom narocnom povolani cas brazdit po forach a ociernovat ludi a potom to tu uz niektori nechapu


Evka,si na velkom omyle,keď si myslíš,že niekomu z fora stojíš za to,aby si kvoli tebe dal námahu a zakladal si kvoli tebe nový nick.Na rozdiel od teba veterinárne vzdelanie mám,takže nabudúce kludne aj bez tých apostrofov.A mas pravu,nie všetci majú čas brázdiť fóra tak ako ty,ale vacsina uz davnejsie pochopila,ze prave ty si sem chodis ventilovat svoje komplexy.Na fóre o RR som sa zaregistrovala,to máš pravdu,máš niečo proti??Celkom ma zaujalo,doteraz som o jeho existencii nevedela, ale buď kludna,veci týkajúce sa tohto fóra budem teda rozoberať tam,.
A k veci,tiež si myslím,že to nie je ani tak vecou plemena,ako skor tými ľuďmi rozhodujúcimi sa pre plemeno.Kocúrkovské psychotesty by nutné neboli,ale určite by sa ludia nemali pre psa rozhodovať nad obrázkovou knižkou o psoch.a to nejde len o RR,podobný osud stihol aj weim.stavačov, bíglikov,russelov i iných.
Mira R.
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14. Nov 2007, 12:54
Bydlisko: Brno

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 15:07

Van píše:
Jaro píše:Van - Horsky park
tak tam ich chodi viac...

My sme tiez chodili vencit do Horskeho parku, ked sme byvali v BA... Charlieho poznate? Tusim nemecky stavac to bol. To bol pes terorista.
My sme boli taka partia, co sme sa stretavali okolo 3-4, bol tam aj pes RR a nikdy bitka nebola... a byvalo tam aj 10 psov dohromady, rozne plemena. Tam som ocenovala prave to, ze majitelia s problematickymi psami sa skor drzali bokom...
Ja si myslim, ze to suvisi aj so samotnou lokalitou... Hold, ta Bratislava ma rozne specifika... V inom meste by mozno bolo No ine, menej "modne" plemeno...
Ta povaha sa degraduje u mnohych plemien, len su zrejme menej pocetne a asi aj mensie, tak menej "nebezpecne"...
V podstate je to o tom, ze mnohi ludia urobia aj z NO alebo ineho plemena dementa, ked ho priviazu na retaz... len ho nepotrebuju prezentovat svetu... na rozdiel od majitelov inych plemien. Cize aj ten pomer normalnosti majitelov je relativny v zavislosti od viditelnosti...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Fanny » 15. Nov 2007, 15:13

Nils v Tvojom pripade je to tymi predsudkami :( resp. psim rasizmom.
Co tak zaobstarat si k tomu pitovi yorka alebo civu ? :wink:
U mna to funguje s civou :lol: aj ked ma povahu zabijaka, na ludi posobi ako nieco male neskodne. Spustia s nim suslavy debat a popri tom nekomentuju to velke zabijacky vyzerajuce rysave s pasikom co im kontroluje obsah vreciek. :lol:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron