kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod rea » 9. Nov 2007, 13:59

Zolo píše:Rea ma určite doplní, že je to často i vďaka tomu, že majitelia vedia o svojich psoch veľké guľové a nielenže ich "nečítajú", ale oni ich ani nechápu a nepredvídajú :wink:
Keď sa tak nad tým zamyslíš, ak skôr dôjde k zrakovému, ako čuchovému kontaktu, potom ridge u RR môže pre súpera znamenať optický signál že sa konkurent zježil a ak k tomu pridá ešte aj strnulú chôdzu, kľudne môže dôjsť k mele. A pritom chudák RR je v tom nevinne...


:D tak tak. A keby len to. Ten ridge aj podľa mňa zohráva v tomto úlohu. Aj v tom, že nie len majitelia nerozumejú psom, ale častokrát už ani psi druhým psom a sami sebe. Aby to nebolo málo zamotané. A ešte k tomu ani majiteľ nerozumie sám sebe. :mrgreen:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Kaca » 9. Nov 2007, 14:09

rea píše: A ešte k tomu ani majiteľ nerozumie sám sebe. :mrgreen:

Doplnim: a majitel jedneho psa nerozumie majitelovi druheho psa... ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rea » 9. Nov 2007, 14:14

Kaca píše:
rea píše: A ešte k tomu ani majiteľ nerozumie sám sebe. :mrgreen:

Doplnim: a majitel jedneho psa nerozumie majitelovi druheho psa... ;)



Jááá som vedela, že to príde... :D preto som si to najprv skontrolovala a vo vete"...v tom, že nie len majitelia nerozumejú psom, ..." som najprv vymazala "svojim" a potom poslala. No ale aj tak to niekomu nedalo, šak počkaj! :twisted:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Nils » 9. Nov 2007, 14:26

doplním: pes jedného maiteľa nerozumie majiteľovi druhého psa. rozumiete?
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 9. Nov 2007, 15:05

Nils píše:doplním: pes jedného maiteľa nerozumie majiteľovi druhého psa. rozumiete?

:? :| :?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 9. Nov 2007, 15:11

Nils obávam sa, že áno. Rozmýšľam, či vôbec vziať psov von... :D A to ešte nehovorím, že čo keď stretneme kastráta.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Nils » 9. Nov 2007, 15:21

rea píše:A to ešte nehovorím, že čo keď stretneme kastráta.


už zdiaľky žiadaj majiteľa aby dal psovi povel "štekaj!"- ak budeš počuť sopránové hav!hav!hav! - tak upaľujte ostošesť... :lol:

a už som ticho, ešte si to prečíta anet a ušmykne mi prirodzenie než by som povedal "Dko"... :twisted: :lol: :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 15:23

emor píše:
eva_ivan píše:no emor , hovori sa, ze RR je jedno z najinteligentnejsich ak nie najinteligentnejsie plemeno, tak sa nedivim, ze majitel psa ako je NO ho nedokaze ocenit.
bez urazky, mne je uplne jedno, akej rasy je ten pes, ak je dobre zvladnuty, ale NO je pre mna len tupy stroj na vykonavanie povelov, je jedno, kto mu ich da.
a k tej agresivite : bola by som rada, keby ste si stali za svojimi nazormi, kedze v jednej teme tvrdite, ze neexistuje menej alebo viac agresivny pes, vzdy je to o majitelovi, ale zrazu takmer vsetci RR, ktorych poznate, su agresivni......... :idea:


:-D mozem ta predstavit nejednemu predstavitelovi plemena NO ktory by ta z toho tvojhu nazoru vyviedol velmi rychlo a efektivne.

wies ono ak je nieco tak chytre az je to sialene - je to uplne jedno lebo je to na jednej lodi z dementnym.

tu inteligenciu meral kto a ako.-D :lol: :lol: :lol: stupen chytrosti zvyknu ludia vazit tym ako ich pes precura. hold ak sa jedna o psa ktory ich nema zaujem precuravat - tak je to hlupy pes:-D :lol: noze povec sama sebe ako vies merat inteligenciu. a co to podla teba je.

RR urcite nieje najinteligentnejsie plemeno a ani zdaleka by som takyto privlastok nedaval ziadnemu plemenu. je to vec rasistov. inak ktore "plemeno" cloveka je najinteligentnejsie.? :lol: inak cista katsatrofa tieto veci rozoberat s tendencnym malorozhladenym clovekom.


emor velmi si cenim ako ma po par prispevkoch poznas, keby som mala ja po tych tvojich ohodnotit teba bolo by to viac nez negativne, ale staci mi tvoja gramatika a viem s kym sa bavim resp. teraz uz radsej nebavim

este k tomu ucelu slachtenia RR : ja to viem ale samozrejme si rada precitam tvoj odborny a nezaujaty nazor
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Amaguk » 9. Nov 2007, 15:27

rea píše:Nils obávam sa, že áno. Rozmýšľam, či vôbec vziať psov von... :D A to ešte nehovorím, že čo keď stretneme kastráta.


ja to uz radsej ani nerobim (citaj, neberiem psa von), lebo ani jeden z nas (ani ja ani pes) uz vobec nicomu nerozumieme :?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 15:28

Zolo píše:
emor píše:
Amaguk píše:
beira píše:
RR je v prvom rade dravec a pomocny LOVEC. nie kamarat do dnesneho sveta - na slovensku.


Je zaujímavé, že na túto vetu istá "vševedka" nezareagovala? Žeby kerikovanie, alebo dokonca aj nie?


Zolo prepac, ale ja mam aj ine povinnosti ako trcat na tomto fore cele dni a noci a reagovat na nezmyselne vyhlasenia
ale som rada ze napriek tvojmu vyhlaseniu reagujes na moje prispevky, svedci to o tom, ako si asi vies stat za svojim nazorom
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Nils » 9. Nov 2007, 15:28

jasné baby - Sokrates mal pravdu... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 15:31

Nils píše:
eva_ivan píše: ale NO je pre mna len tupy stroj na vykonavanie povelov, je jedno, kto mu ich da.
:idea:


pre mňa je tupý a tupá ten a tá, kto takýto blud napíše. a je pritom jedno či ide o evinho ivana alebo ivanovu evu alebo či zaradíme aj prechyľovanie...

p.s. najinteligentnejší je vždy ten pes, ktorého máš - to si nevedela :?:


Nils to si ani zdaleka nemyslim, ale predpokladam, ze to je tvoja filozofia :roll:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Nils » 9. Nov 2007, 15:38

odpoviem takto prvej žene: Sokrates svojím výrokom mienil, že to, čo si ľudia myslia - že to vedia/ovládajú - je len ich subjektívna mienka - doxa. Takže ak chceme skutočne veci okolo nás poznávať musíme sa najprv zbaviť predsudkov, ktoré nás ovládajú a skresľujú náš pohľad na realitu...


-------------------------------
najväčší predsudok je myslieť si, že nemáme žiadne predsudky...

a to je moja filozofia, pretože hľadať pravdu a obhajovať "pravdu" sú dve rozdielne veci... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 15:47

Nils takze teraz sa tu ideme delit na muzov a zeny??? :?:
to sa mi zda viac ako "tupe"
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Nils » 9. Nov 2007, 15:54

eva_ivan píše:Nils takze teraz sa tu ideme delit na muzov a zeny??? :?:
to sa mi zda viac ako "tupe"


to tupé je, ja sa deliť nechcem ani nemôžem - hoci často sa o partnerovi/manželovi hovorí ako o polovičke :wink:

ale podľa toho prapodivného nicku by si sa rozdeliť mohla ty sama :lol:

ešte mi odpovedz - čo si mala z NOSky než si nastúpila na VŠ ?? - alebo vám to učiteľ nevedel vysvetliť?? - aj to je možnosť, prečo môjmu odkazu nerozumieš...

pokiaľ ide o mužov a o ženy - som za egalitárne vzťahy a za rovnosť, nie však za rovnostárstvo. my sme z Marsu a vy ste z Venuše../a zopár jedných aj druhých tuším z Gurunu,,,/ odkiaľ si ty?? a nevrav, že zo Zeme - to by si sem musela písať hodnotnejšie príspevky. pekný víkend prajem, musím bežať za mojou polovičkou - tiež nemôžem len vysedávať za compom... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron