Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

krmivo

Poslaťod fosilia » 29. Aug 2007, 13:54

Ale jasne ze som ti odpovedal. Sfarbovanie srsti zalezi od viacerych faktorov.
V prvom rade je to vlastny pes. Nebudem tu popisovat co je to betakaroten a kde sa v organizme psa premiena na vit.A a pri nadbytku vyplavuje alebo uklada.
To je jeden z dovodou sfarbovania. Krmivo bez betakarotenu neexistuje a ked tam nie je u niektorych psov to moze byt vazny problem pri krmeni.

Problem sfarbovania je spojeny s jednotvarnou suchou stravou. Ak pes ma vyvazenu stravu urcite sa vam nebude sfarbovat. Tento provitamin vit A je pre psa velmi dolezity. Velakrat citam o sfarbovani, ale nikto si neuvedomi, ze moze byt chyba aj u nas. Krmiva, ktore su vyrabane z kvalitnych obilovin maju v krmive tento provitamin velmi cisty. Treba si vsak uvedomit ze granule nemaju byt jedinou zlozkou stravy aj ked vas o tom vsetci budu usvedcovat.

Vybral som ti produkt, kde hodnoty betakarotenu uz podla zlozenia budu male. U krmiva Trainer puppy 9-24 su urcite vyssie.

Ale opakujem min2x do tyzdna pes potrebuje aj mokru stravu.
V obchode uz bezprobemov kupis kvalitne konzervy jahnacie,konske,jelenie ci kralicie maso. Zamiesas z jacmennymi ci psenicnymi vlockami a mas dalsie krmivo. Cenovo ta to nevyjde viac.
Naposledy upravil fosilia dňa 29. Aug 2007, 14:37, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Jana K » 29. Aug 2007, 14:24

:D dakujem Fosilia, moc si mi pomohol..este raz dik
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

zaujimavy link...

Poslaťod curi » 29. Aug 2007, 15:12

nasiel som dnes tento clanok a odporucam ho do pozornosti vsetkym chovatelom..jedna sa sice o krmivo pre macicky, ale podla tohoto clanku je ten isty bordel obsiahnuty aj v psom zradielku..

Asi potom viac ludi pochopi snahu Fosilie vysvetlit chovatelom preco je dolezite zlozenie a nie cena...

http://dobrikova.blog.sme.sk/c/32536/Ni ... bijat.html
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod DKo » 29. Aug 2007, 17:10

fosilia píše:Ale mnohogeneracne krmenie a vysledky jasne naznacuju, ze hlavnou pricinou je nespravne krmenie.
Pane, a čo ak hlavnou príčinou je nízka odolnosť vďaka nízkej genetickej variabilite danej mnohogeneračnou honbou za ziskom z výstavne úspešného exteriéru :?:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

krmivo

Poslaťod fosilia » 29. Aug 2007, 18:36

Tusil som na co budes narazat, ale samozrejme u niektorych plemien moze byt aj toto pricinou ale to je otazka pre tych, ktori to budu sledovat a vyhodnocovat. A zaroven otazka pre tych, ktorí stanovuju spravny vystavny exterier.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod curi » 29. Aug 2007, 22:06

fosilia: Ten text na vhodnu stravu pre weimara mas od W.D.Cusicka?
Bol som na jeho strankach a za 100 USD vypracuje individualny krmny program podla individualneho psa...samozrejme mu treba zadat vsetky vstupne info o konkretnom psovi a odpoved by mala prist do tyzdna..

viacej na:

http://home.att.net/~wdcusick/

pripadne priamo na:

http://home.att.net/~wdcusick/Weimaraner.html

Aky je Tvoj nazor na tuto sluzbu? Da sa tomu verit?

Dik
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

knizka

Poslaťod fosilia » 30. Aug 2007, 1:05

Curi - knizky od neho mam doma. Verit mozes aj nemusis. Jeho filozofia krmenia je aj mojou, tak preto podla neho sa po problemoch u mojich psov riadim. Su este dalsi chori ako ja tak je co studovat. B.A.R.F atd...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod curi » 30. Aug 2007, 12:46

fos , ak mozem poprosit, este mam na teba zopar otazok...

1.Ak sa v zlozeni granul uvadza ryza,/rice/ jedna sa o hnedu ryzu?
/predpokladam ze ano.../

2.Ak sa psovi nema davat vitamin C, znamena to ze by nemal jest niektore druhy ovocia alebo zeleniny?

Dakujem za odpoved
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod curi » 30. Aug 2007, 13:55

fos, nasiel som cesky preklad tvojho linku o surovinach do suchych krmiv..mozno to pomoze ludom, ktori nevedia english tak good, aby sa im to nelenilo prekladat..

http://www.psipokec.cz/viewtopic.php?id=20
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod curi » 30. Aug 2007, 14:34

Dalsi zaujimavy link na porovnanie znaciek krmiv v US

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod curi » 30. Aug 2007, 14:44

a toto je dalsi pohlad na hodnotenie kvality krmiva...

http://new.psi-kocky.cz/vyziva/obtize_p ... sy_a_kocky


dej sa akosi zacina zamotavat.......
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

krmivo

Poslaťod fosilia » 30. Aug 2007, 19:42

1.Ak sa v zlozeni granul uvadza ryza,/rice/ jedna sa o hnedu ryzu?
Odpoved: Nie jedna sa o bielu ryzu.

Whole Ground Brown Rice alebo brown rice je spravny text.

2.Ak sa psovi nema davat vitamin C, znamena to ze by nemal jest niektore druhy ovocia alebo zeleniny?

Predpokladam ze myslis cerstve ovocie a zelenina.

Urcite si sa docital aky je rozdiel medzi clovekom a psom pri synteze L-ascorbate. Kedze je to vo vode rozpustny vitamin lahko sa vyplavuje. Cloven si ho vsak musi doplnat v strave u psa je to inak. Ale to urcite mas prestudovane. Inak by si tuto otazku nekladol. Takze zlazovy system a pecen u psa mas v malicku tak staci hadam tato odpoved.

Moze nadbytok vyplavi mocom prinajhorsom na kratky cas bude moc o nieco kyslejsia. Vhodne napr. pri rozpustani mocovych kamenoch - struvity. Prirodu neoklames a cerstva zelenina ci ovocie /samozrejme nie vsetky druhy/ su vhodnym doplnkom stravy. O vit.C v tejto forme obavu mat nemusis a verim ze uz vies aj preco.

Treba si uvedomit aka forma vitaminu C je podana. Klasicky Celaskon moze sposobit problem s kostami a absorbciou Ca.

Dalsim problemom su oblicky, mocove kamene a pecen.

Preto vysledky testov preukazali toto:

The different dietary forms of vitamin C like: Ascorbic Acid (in an "L" form), Sodium Ascorbate or Calcium Ascorbate are all synthetic water soluble forms. They end up in the dogs kidneys where they change the uric pH while waiting to be discharged from the dogs body.

Preto krmiva obsahujuce synteticky Vit.C nekupujte. Povolene su len seniorske krmiva, co je ok. Urcite vies ako sa toto povolenie pre tento vitamin dostal do normy AAFCO. Po povoleni repkoveho oleja do krmiv si viaceri odbornici na vyzivu myslia o tejto norme svoje, zvlast ked si to niekto zaplatil.

Z tvojich linkov je seriozny len tento: http://www.psipokec.cz/viewtopic.php?id=20

Posledny prispevok je blud o tom sa uz v minulosti popisalo az az.

Link na porovnanie krmiv to je hlupost sama o sebe. To nepotrebuje komentar. Zvlast ked je to ulozene na uvedenom servery. Velmi doverihodne.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod curi » 30. Aug 2007, 20:34

dik za dalsie uzitocne info...

Akurat ked sa zamyslim ake zlozky potravy su pre mojho psa nevhodne,
zistujem nasledovne:/jedna sa o weimara 9mes/

Pes by nemal: Bielu ryzu, ocean fish,repu,soju /podla W.D.Cusicka/

Tym padom sa vylucuju asi vsetky druhy suchych krmiv,kedze vacsina granul je s vysokym podielom bud ryze a ryz.glutenu alebo ryb /losos,tuniak/asi ani neexistuje suche krmivo, ktore by zodpovedalo optimalnemu zlozeniu .

Najviac sa k tomu priblizuju hypoalergenne typy Traineru Fitness
Duck+potato al. Rabbit+potato pripadne Rabbit+Maiz, kde sa mi vsak zda ze je trosku privela zrna, aj ked momentalne po RC sa vyskytli problemy so srstou, tak ho treba trosku precistit bylinkami

Chcel by som vediet tvoj nazor na porovnanie tychto krmiv v ramci horeuvedenych suvislosti :?:

http://www.novafoods.net/granulovan-krm ... m-maxi.php

http://www.novafoods.net/index.php?opti ... view&id=37

Dalsou novinkou je Trainer Fitness Rabbit+potato medium maxi...
Aj ked nepoznam zlozenie, predpokladam ze tento produkt svojim zlozenim vo fitness rade by malo byt to prave...

Vopred dakujem
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod fosilia » 30. Aug 2007, 21:05

Uz ho chces krmit adult krmivom nie je to priskoro i ked je mi jasne, ze toto plemeno velmi skoro dospieva.

To je prave krasne na tomto plemene, ze ta nuti krmit mokrou stravou. Inac byvaju problemy.

Biela ryza je surovina oznacovana za alergen. Dodnes su vsak mnohi z toho prekvapeny, ked im veterinar oznaci ryzu ako nevhodnu v strave.
Nastastie je zatial malo pripadov.

Weimar zboznuje cerealie - zrno a nerobia mu ziadne problemy lepky.

Ako si sa docital v knihe ziadne chemicke konzervanty v krmive.

Tiez tebe poradim toto: Trainer Fitness Puppy Rabbit&Rice Medium Maxi

Sylibum marianum, inulín, kyselina linolenová su ok.

alebo Firstmate Lamb MEAL & RICE LARGE BREED len sa mi zdaju trochu nizke proteiny pre jeho terajsi vek a vysoke Ca k P.
Tu je hneda ryza co je ok.

Eagle Pack Holistic select puppy large: inulin, lucerna, hrach, brusnice ok
Pomer Ca a P ok
Proteiny nizke k veku vhodne pre neskorsi vek.

To su asi tak naj holisticke produkty pre tvoje plemeno a vek a este by som do dospelych granul nesiel.

Obohat jedalnicek mokrou stravou. Kvalitna konzerva podiel masa min.50%, cerealie budu vhodnym doplnkom stravy.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod curi » 30. Aug 2007, 21:42

Vdaka za cenne rady...

takze ak je biela ryza obsiahnuta v hypoalergenickom krmive je asi mensi predpoklad ze bude posobit ako alergen...
:?:

a ako to je s cenovym rozdielom surovin hnedej a bielej ryze?
predpokladam ze biela bude ,,odpad,, z potravinarskej ryze pre ludi, inak by bolo logickejsie keby sa tam nachadzala bohatsia hneda ryza..

furt mi nejde do hlavy, preco nie je vhodna strava ryba, ked ju vsade vychvaluju ako idealnu stravu pre kozne problemy...
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron