Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Karišová » 7. Aug 2007, 22:29

zmazané
Naposledy upravil Karišová dňa 17. Sep 2007, 21:22, celkovo upravené 1
Karišová
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 4. Feb 2006, 12:40

krmivo

Poslaťod fosilia » 8. Aug 2007, 7:41

že RC predávajú za bezkonkurenčne nízku cenu... Otazkou je ci cena, ktoru uvadzas je bezkonkurencne nizka. Ked sa pozries na zlozenie krmiva tak je len na tebe, ci za tuto cenu si to ochotná kupovat. Vyrobky su prave ale ich nakladova cena podla zlozenia bude nizka. Preto je mozne takto pracovat s cenami. Samozrejme nove produkty z Polska /nova fabrika pri Katowiciach/maju este nizsiu nakladovu cenu.
Ak je klient ochotný za toto zlozenie Startera: Geflügelmehl, Reis, Tierfett, Pflanzenproteinisolat, Mais, Zuckerrübentrockenschnitzel, tierisches Eiweiß (hydrolysiert), tierisches Protein, Mineralstoffe, Fischöl, Sojaöl
take peniaze a vyssie je to pre distributora len a len dobre.
Skus si položiť otázku, vieš čim kŕmiš. Ak zhodnotis ze cena zodpoveda zlozeniu tak daj za starter aj 3000,-korun a viac.
Mimochodom vsimni si ze na vsetkych offic. strankach je zakazane uvadzat alebo sa zmienovat o konzervacii. Nahoda ale prikaz.
Bohuzial mnohym chovatelom mnohogeneracne krmenie nic nehovori.
Uvediem teda suroviny, ktore v kvalitnom krmive nemozu byt takto nepresne uvadzane alebo tam nemaju co robit:
hydinova mucka, zvieraci tuk, rastlinny proteinisolat, zvieraci protein, sojovy olej a hydrolizovana zvieracia bielkovina.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Karišová » 9. Aug 2007, 14:29

zmazané
Naposledy upravil Karišová dňa 17. Sep 2007, 21:23, celkovo upravené 1
Karišová
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 4. Feb 2006, 12:40

Poslaťod Lulča » 10. Aug 2007, 13:52

Chcela by som sa spytat čo sim yslíte o FM a Pro plane?
Lulča
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 10. Aug 2007, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod michelle » 10. Aug 2007, 14:04

noo možno budem odveci, troškuu :) ale mne RC vyhovuje, nemá s nim môj pes žiadne problémy...kupujem mu Royal Canin Sensible, ktorý je pre psy s kožnými problémami alebo pre psy s citlivou kožou,srsťou...a má krásnu srsť...krmivo mu donášame z Rakúska...
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod fosilia » 10. Aug 2007, 15:13

michelle píše:noo možno budem odveci, troškuu :) ale mne RC vyhovuje, nemá s nim môj pes žiadne problémy...kupujem mu Royal Canin Sensible, ktorý je pre psy s kožnými problémami alebo pre psy s citlivou kožou,srsťou...a má krásnu srsť...krmivo mu donášame z Rakúska...


Tak to nam niekto nevie citat, alebo nerozumie slovu Senzible.

Rýže, dehydrované drůbeží maso, živočišné tuky, kukuřičný lepek, hydrolyzované živočišné proteiny, řepné řízky, vysoce stravitelné izolované rostlinné proteiny...
Zdroj royalcanin.cz

Taketo krmiva s tymto zlozenim nemozes davat psovi, ktorý ma problémy s alergiami. Psom, ktory maju problemy so zapalom koze atd...

Cela finta je v GLA, ktore je v krmive dodavane naviac...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

krmivo

Poslaťod fosilia » 10. Aug 2007, 15:15

Lulča píše:Chcela by som sa spytat čo sim yslíte o FM a Pro plane?


Mysliet si mozeme vselico, takze skus napisat konretne krmivo s presnym nazvom a zlozenim.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod michelle » 10. Aug 2007, 15:34

ja som nepovedala, že môj pes má alergie :wink: a krmivo mi odporučal veterinár (ktorý má vo svojej ordinácií eukanubu) v Poprade a aj veterinár z Rakúska...neviem, či vieš až natoľko povedať, ktoré krmivo je naozaj kvalitné a ktoré nie...ale počula som už mnoho pozitívnych názorov na RC :lol: (pričom eukanuba, royal canin a pro plan sa považujú za najlepšie) ale ak vieš opak, alebo máš iné skúsenosti...môžeš napísať, ja sa rada dozviem o krmive, ktoré je naozaj to najlepšie pre westíkov...predsa len nie som odborníčka na priemyselné krmivo a netrúfnem si povedať, že RC je najlepšie..ja len tvrdím, že môjmu psovi vyhovuje...nestretli sme sa zatiaľ zo žiadnou komplikáciou
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

krmivo

Poslaťod fosilia » 10. Aug 2007, 16:01

michelle ja som len reagoval na tvoj prispevok s textom

...kupujem mu Royal Canin Sensible, ktorý je pre psy s kožnými problémami alebo pre psy s citlivou kožou,srsťou...

Toto ti hadam nepovedal veterinar? Ak ano hadam staci toto: no comment

Slovicka: považujú za najlepšie, kvalitné, musia splňať určité podmienky pre kvalitu. Ta zacina pouzitymi surovinami a koncí mozno pri extrementoch a vysledky mozno po piatich rokoch mnohogeneracneho krmenia.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod michelle » 10. Aug 2007, 16:19

však ja podobne na tvoj príspevok, tiež reagujem :wink: ...a možno ťa neprekvapím ale povedal to veterinár, westíci mávaju totiž kožné problémy, sú vyberavé v potrave...a ich kvalita srsti záleží od kvality krmiva...a keďže si tak skúsený v priemys. krmivách...dosť by mi pomohlo, keby si mi poradila nejaké lepšie krmivo...al. vyjadrím sa psrívnejšie, poznáš najlepšie krmivo, ktoré by si mi pre môjho psa, west highland white terriera, odporúčil?
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

No comment

Poslaťod fosilia » 10. Aug 2007, 17:24

K veterinarovi: No comment

West Highland White Terrier - biela ryza a kukurica je pre neho najnevhodnejsia obilovina. Skus sa opytat tvojho odbornika, preco tomu tak je. A preco je to prave u tohoto plemena.

V krmive sa nesmu nachadzat tieto latky ascorbic acid, Butylated hydroxyanisole, sodium ascorbate, calcium ascorbate a ascorbal palmitate.

Toto plemeno nedokaze tieto latky dostatocne vyplavovat mocom.

Neviem ci je na Slovensku v predaji horsie krmivo na zaklade zlozenia s tzv. rady superpremiovych krmiv ako je RC. Mam taky pocit, ze nie je.

Nemam informacie, ze niektore z tejto rady ma horsie zlozenie ako tato znacka. Kvalita produktu nie je v zravosti ci v peknej srsti. To za nas riesia tuky, pecienka, sol a NMK.

Kvalita je v zlozeni pouziteho produktu s presne definovanymi surovinami, pricom maso musi byt jasne deklarovane so stanovenym podielom v krmive.

Staci sa pozriet na obal krmiva a hadam je to kazdemu hned jasne.

I personally believe that the best diet for a West Highland White Terrier is one that the owner makes fresh, using quality ingredients, without preservatives.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Karišová » 13. Aug 2007, 13:25

zmazané
Naposledy upravil Karišová dňa 17. Sep 2007, 21:24, celkovo upravené 1
Karišová
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 4. Feb 2006, 12:40

krmivo

Poslaťod fosilia » 13. Aug 2007, 17:11

Karišová - preco nahnevany, kazde krmivo co nepatri do zdravych krmiv so spatnym zlozenim budem kritizovat a je mi jedno ci je to ta ci ona znacka.

Jednoducho povedane chemia v podani konzervacie napatri do stravy pre zvierata. Otoc si vreco a zacni citat a rozmyslaj co asi za uvedenymi textami moze byt. Kvalitna strava je v mokrom prevedeni a ked sa budeme bavit o suchej strave tak maximalne mnozstvo musi byt maso presne definovane so svojim podielom a ked mucka tak je cistota s podielom v krmive. To je vsetko co je potrebne hladat v kvalitnom krmive inac je to vytiahovanie penazi z penazeniek. Co myslis cim vyrobca nahradil masovokostne mucky, ktore po chorobe sialenych krav boli zakazane pridavat do krmiv pre zvierata.

Skuste si nieco precitat o mnohogeneracnom krmeni a porozmyslat preco v 80-tych rokoch sme chodili k veterinarovi na povinne ockovanie a odcervovanie. A dnes to vyzera trochu inac. A co je dovod. Odpoved je jednoducha - krmivo.

Zacala si krmimit FM a dobre nechapem preco opat do horsieho zlozenia RC. Davaju zlavy, dobry argument.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod schnauzee » 13. Aug 2007, 21:39

fosilia, mozem ta poprosit, aby si sa kukol na temu FLUTD v diskusii o mackach? Rada by som pocula tvoj nazor, vdaka
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod PETRA75 » 15. Aug 2007, 16:22

Ahoj Fosilia,chcela by som Ťa poprosiť o radu ohladom krmiva.
Nakoľko sa v tom vobec nevyznam.Mam jorksira a na odporucenie
chovatela som mu doteraz davala Royal canin.Nakolko som vo forach
źistila,ze to nieje dobre krmivo,chcela by som ho zmenit.Mozes mi
odporucit nejaku znacku,cim by si krmil Ty?Za radu vopred dakujem. :wink:
PETRA75
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 12. Aug 2007, 12:45
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron