schnauzee - Vyrobit hypoalergenne krmivo a oznacit ho na obale este neznamena ze bude vhodne do eliminacnej diety.
Pokial mame na obale uverejnene kukurica, znamena to, ze vyrobca si tuto kukuricu spracovava sam a nenakupuje kukuricnu mucku. V technologickom procese pri spracovani kukurice pre vyrobu hypoalergenneho krmiva sa kukurica cisti a nasledne po kontrole melie. Toto mletie sa robi dva az tri krat
az vznikne uplne jemna mucka s upravou vlhkosti. Tym ze si ju vyrobca robi sam doma dokaze na konci dosiahnut produkt, v ktorom molekuly aminokyselin (peptidy)maju nizku hmotnost a su dostatocne rozbite aby pes nemal s tymto ziadne problemy pri traveni. Laicky povedane obidu crevnu barieru. Tento postup vyroby je uz davno znamy a napr. RC ho pouziva ked nakupi soju ako typicky alergen ale po spracovani sa objavi ako protein isolat soje v krmive RC hypoallergenic . Vsimni si zlozenie: Ryza, sojový proteinový isolát, živočišný tuk, minerálne soli, repné odrezky, hydrolizovaná hydinova pecen, rastlinny olej (spolu s boragovym olejom), zeolit, frukto-oligosacharidy (FOS), rybí olej...
Vyrobca u hypoalergennych krmiv nema vela moznosti ako spravne vybilancovat krmivo a dosiahnut optimalny pomer NMK tak aby okrem vlastnej diety pomahalo uz aj koznym problemom.
Kukuricny olej je idealnejsi ako slnecnicovy. Bohuzial v niektorych krmivach sa nachadza repkovy a ten je absolutne nevhodny.
Rastlinne oleje nam napomahaju pri liecbe vdaka ich NMK Omega6 LA a teda hlavne GLA. Niektori vyrobcovia dodavaju tiez boragovy alebo pupalkovy olej. Olej s Aloe Vera je v niektorych pripadoch alergen, preto sa moc nepouziva.
kukuricny gluten - nema nic spolocne s alergiami a pouziva sa v krmive. Je to latka, ktora vznika ako vedlajsí produkt pri výrobe kukuricného skrobu z kukuricného zrna. Obsahuje až 60% bielkovín a je vhodny do krmiv pre stenata, laktujuce feny a taktiez v energickych krmivach.
V potravinarstve sa uz objavuju chleby obsahujuce tento gluten.