Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

krmivo

Poslaťod fosilia » 10. Apr 2007, 9:59

David David nedas pokoj a nedas... No ja by som najradsej varil.
Nemam takeho psa takze sam neviem. Asi by som vybral podla toho co mam dostupne. Ked Arion tak len prve mesiace a potom by som zmenil.
Skus teda Arion. A potom Trainer. :wink:
Diplomaticka odpoved len ci je spravna...
Vies ked poradis tak zacne napadanie o dilerstve atd. Nemam chut opat pisat
podobne ako to bolo na nemenovanom fore odkial som odisiel. Mam dost rokov na to by som sa bavil s neukojenymi dilermi roznych znaciek. Pre mna je vzdy a ostane kvalitna mokra strava - varena strava pozor nie BARF to je sialeny krok nestastnikov ktory o parazitoch vedia velke prd.
Veterinarne skontrolovane maso neznamena ze je ciste. To sa tyka nielen zvierat ale aj ludi.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Dávid_Bodnár » 10. Apr 2007, 11:24

fosila: Ok.Uz sa nebudem pytat... :lol: :lol: :lol: Kupim oba a skusim krtore mu lespie chuti a ktore mu lepsie robi...Podla toho sa rozhodnem...Diky moc si mi poradil...Si 1-tka... 8)

Ked budem brat psika tak mi chovatel musi dat aspon nejake krmivo,cim ich krmil on ze? A ako to mam spravit ked budem chciet prejst s toho co daval chovatel trebars na jedno s tych dvoch co som vybral ja? Mam ich najprv miesat,(ak ano tak aku dobu?)...Alebo ako?
Naposledy upravil Dávid_Bodnár dňa 10. Apr 2007, 11:34, celkovo upravené 1
Dávid_Bodnár
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 2. Apr 2007, 15:54

Poslaťod Ivka » 10. Apr 2007, 11:32

Mozno trosku od veci, ale mozno budete vediet niekto poradit.
Davam psikovi Trainer, chuti mu a nema ziadne problemy so stolicou a pod. Jedine co som si vsimla je, ze ma dost suchu pokozku a akoby trosku aj lupiny. Moze to mat z krmiva? Mam mu kupit nejaky doplnok ku krmivu?? aky??
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Krmivo

Poslaťod fosilia » 10. Apr 2007, 12:30

David kolko tyzdnov bude mat pes pri odbere?
Ivka plemeno psika? Ako doplnok kvalitne rybacie konzervy napr. Shiny Dog, podiel masa min.50%.
Pozri si ci je to s lanovym alebo slnecnicovym olejom. Krmivo inac ok.
No a z olejcekov bud borago alebo pupalka. Skor som vsak za tu kvalitnu mokru stravu, ktoru som spomenul.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod DKo » 10. Apr 2007, 12:46

Dávid_Bodnár píše:Ked budem brat psika tak mi chovatel musi dat aspon nejake krmivo, cim ich krmil on ze?
Nemusí. Medzi musieť a chcieť je pomerne podstatný rozdiel 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Ivka » 10. Apr 2007, 12:53

fos, weimar coskoro 4 mesacny. kde zozeniem tie konzervy resp. olejceky v ba? v google som nic nenasla. :cry:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Anja » 10. Apr 2007, 14:00

prave som počula o nejakych granuliach ale neviem presne ako sa volaju- nejake dog haf alebo čo a vraj su dobre. a pri tej varenej strave- ako sa vari??? len klasicky sa uvari maso bez dochucovadiel alebo ako???
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Nikka » 10. Apr 2007, 14:26

Caf DKo, ale musis uznat, ze chovatel by mal dat pri odbere steniatka nejake granulky. Ved nik od neho nechce 10 kg, ale aspon trosku. Co mu das v novom domove. To by mal byt zakladny servis od chovatela, tak ako kupno-predajna zmluva.
Ved clovek hned nema cas behat po obchodoch a zhanat krmivo. Nakoniec to vacsinov dopadne tak, ze novy majitel kupi v obchodaku Pedigree Junior a je stastny,ake super krmivo pre svojho psika vlastne zohnal. A este ho aj pozna z roznych roztomilych reklam z TV.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod evulkak » 10. Apr 2007, 14:56

No páni, ste sa rozbehli :o)

Tiez zvažujem zmenu krmiva, toš babo raď- Momentálne chrúmeme RC mini Junior Vet Size Nutrition.
Dajte tip na iné krmivo bez obsahu betakarotenu
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 10. Apr 2007, 15:20

Nikka píše:.. musis uznat, ze chovatel by mal dat pri odbere steniatka nejake granulky... Ved clovek hned nema cas behat po obchodoch a zhanat krmivo...
Pri pohľade z opačnej strany sa "normálny" záujemca o šteňa predom informuje, čím je šteniatko futrované a nie až vo chvíli, keď si ho príde prevziať. A predom sa môže s chovateľom dohodnúť na množstve, ktoré si vezme spolu so šteňaťom. Nemal by sa spoliehať, že mu chovateľ automaticky nabalí nejaké to kilečko, aj keď v mnohých prípadoch tomu tak je, pretože to môže byť akurát to kilečko = u LR dávka cca na 2-3 dni 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nikka » 10. Apr 2007, 15:27

Vsak to je jasne DKo, ale nepadne dobre, ked mas hned dobry servis a majitel je cely pysny nielen na nove steniatko, ale aj na super chovatela? :wink:
Potom je ten vztah majitel - chovatel hned od sameho zaciatku super.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod DKo » 10. Apr 2007, 15:30

Nikka píše:Potom je ten vztah majitel - chovatel hned od sameho zaciatku super.
Jasné, niet nad vzťah, ak je chovateľ pyšný na nadobúdateľa a spokojný komu zveril tvora, ktorému pomohol na svet 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod dexter13 » 10. Apr 2007, 18:01

Anja zeby dog chow?

skusali ste niekto uz vit.pripravky fides breeder line - such as brewers yest, msm/gluco, biotine a podob.?

chovatel si taktiez moze vypytat tzv. Puppy pack, kt. Moze dost od dodavatela krmiv, aspon od tych lepsich...a nestraca ani jeden
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Popdpora ale coho?

Poslaťod fosilia » 10. Apr 2007, 19:35

Dexter a naco mam dodavat psovi MSM? Ved je to hlupost. Marketing oblbuje chovatelov... Aka podpora klbov ked sa jedna o synteticke produkty. A co vitamin D3? Biotin ked nema niekto na kvalitne krmiva tak to zachrani tymto antioxidantom? Pes si svoju davku MSM nazenie, ze sa nazerie travy alebo cez leto hura s nim k moru.

evulkak mne sa najviac paci ked nejaky veterinar zacne spievat o spominanom krmive a ked mu dam citat zlozenie tak nevie vysvetlit preco je tam prave toto a co si pod tym predstavuje ze tam je. RC velmi nerad prezentuje zlozenie a vacsinou pise same omacky o tom ako jednotlive NMK ci linolenove kyseliny prospievaju. Na SVK tazko najdete presne zlozenie. Na obale je jasne napisane cim krmite, pokial ti postacuje kvalita hydinovych mucok tak nechapem preco kupujes RC. V prvom hypermarkete najdes podobnych produktov az az. Cela finta v zravosti su pecienky a humusacky zvieraci tuk inac by to pes nezral. Mix tukov je idealny ako oblbnut psa.
Zvlast vet krmiva su prikladom ako funguje marketing cez veterinarnych dilerov.
Ked toto je zlozenie kvalitneho krmiva tak potom uz naozaj neviem co kvalita znamena:
Royal Canin Vet Size MINI junior.
Geflügelmehl, Reis, Tierfett, Maisglutenfutter, Zuckerrübentrockenschnitzel, Geflügelleber, Geflügelproteinisolat, Erbsenkleie, Mineralstoffe, Hefe, Pflanzenöl, Fischöl, Fructo-Oligosaccharide (FOS),
No a samozrejme hlupe povinne zatajovanie o konzervacii vo vsetkych strankach ci brozurach. Dozviete sa o tom az na obale krmiva. Preco?
Odpovedzte si sami.
Cena tohoto zlozenia sa da vyrobit uz od 5,-/kg. Neverite tak skuste si zistit ceny produktov. Hop zabudol som cena bude vyssia o zdrazenie ryze a vsetkych cerealii na svetovom trhu teda presnejsie 6-7,-/kg. Hydinove mucky su najlacnejsie mucky na trhu. Najdrahsi je proteinisolat ale toho tam dali poskromne.
Ivka>: olejceky v kazdej dobrej lekarni ale pozor pytaj si len prirodny produkt.
Konzervy Shiny Dog napr. v Ruzinove Zoodom, Avion, Aupark a este slusny vyber aj inych v Ivanke. Otocis obal a min.50% musi byt uvedene ze obsahuje rybu. Kurnik zas robim reklamu. Ale niektore produkty si to aj zasluzia
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Ivka » 10. Apr 2007, 20:20

diky fos :D
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron