Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmivo

Poslaťod fosilia » 22. Feb 2007, 22:55

Nie som expertom na krmivo Trainer ale ak maju technologiu na spracovanie cerstveho masa tak ho tam urcite davaju. Otazkou ostava kolko, lebo to nie je az take jednoduche. Potrebujes min 4snek a vsetko musis mat jemne zomlete inac cez extruder prt pretlacis. Maso tam vstupuje ako posledne so 60% vlhkostou pricom masa premiesana z ostatnych surovin ma 25% vlhkosti.
Potom ide parny kupel a nakoniec prudke zdvihnutie tlaku a na niekolko sekund aj teploty a potom to zacne padat. Nasledne sup do vakuovej komory na nastrek tukov tzv. dovnutra a hura smer zasobnik a posledne dosusovanie ukonci proces.
Cela finta spociva v tom, ze musis navysit masovu cast napr. zo suseneho masa lebo nemas sancu zapracovat vacsie mnozstvo cerstveho masa ako
30% mozno aj viac ale potom nastavaju problemy. Kedze vacsinu surovin morka a kura ako pisu na svojich strankach chovaju doma cena vysledneho produktu moze byt velmi dobra. Podobne ako tu chovaju vsetku hydinu priamo v zavode. Brojlerovy vykrm, ziadne naklady na presun vela peknych zien pri pase a super produkty za lacne peniazky.
Vacsina vyrobkou ide do EU a ja som tu zadarmo koli kontaktom na tuto firmu. Kedysi ked si sem prisiel tak prestreli cerveny koberec a ked si povedal ze kupis kontajner tak si tu bol velebeny. Dnes povies jeden kontajner a oni sa opytaju myslite 10 hadam... Svet sa meni. Orijen tu nepoznaju podobne ani Trainer. Ale ked som sa pytal na moznost zapracovat 70% masa do granul zadusali sa tu od smiechu. Ked som povedal ze 30% je ovocie tak sranda pokracovala ale potom som sa opravil, ze su tam aj zemiaky a smiech ciastocne prestal.
Ich hlavny technolog pokyval hlavou a dal mi jasne najavo, ze som asi zle cital. Proste 70% masa do dry food nedas a mam si kupit ich wet food lebo tam je min. 80-100%. Viac som to nerozoberal pre istotu ... Idem ranajkovat...
PS: Kurnik cez Cinu stranka chovatelia.sk je zakazana nevhodny material a odloguje to niekde na caranice o internete. Kuvy komunisticke cenzuru robia vsade. Asi treba platit .
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 22. Feb 2007, 23:18

Presne tak, kazdy ta za 1 40K kontajner osere nehovoriac o 20K, podobne to bolo s canidae u mna, bohuzial miliony v shope nemam. Ale poviem ti tak, sem sa neoplati zacat dovazat uz nic, lebo navalis si 40ton neznameho zradla a tlac ho vsade vsetkymi 4mi, a ludia ta aj tak nakonec oseru a skoncis ako s eagle pack...

ps: mam taky dojem, ze nie si az taky dochodca ako vravis, priznaj sa :)

A pocuj najprv thajsko potom cinsky net, si nasiel cinsku stvrt v ba, ci co :D
Zadara som teda este nikdy nebol len sa pozret, asi zijem inde. :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod rybicka » 23. Feb 2007, 9:10

Fos diky za info ohladne tych dvoch krmiv, ale zacal si rozoberat to co na zaciatku, povedz mi ktore krmivo je podla teba najlepsie pre stena gigantov-nazov, zlozenie mi nemusis opisovat :wink:
Jo vymena nazorov moze byt niekedy tak silna az to je hadka :) a to co myslis ironicky sa casto z pismeniek vycitat neda :wink:
dexter13 zajtra ideme do jednoho obchodu, maju tam nejake krmiva pre gigantov, napisem si ich nazvy a potom sa ozvem, povies mi, ake su, OK? :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 23. Feb 2007, 10:07

Ok, teraz sa musim fosa vynimocne zastat, lebo to mi odpovedal na ten trainer, i ked som necakal ze sa dostanem az do thajskeho extrudera :lol: , niekt. Veci dost vseob., je pekne ze opises ako to ma byt, ale ide o to ci to novafoods naozaj ma - resp. Dane krmivo.

aj tak si myslim, ze je to vzdy na psovi jednemu sadne inemu nie napr. Ako hills. Ani ja nezerem hovadzie a strycovi chuti :lol:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod michelle » 23. Feb 2007, 15:55

Ja podávam ako suché krmivo môjmu havinovi Eukanubu alebo Royal, ktorý má aj granule určené čisto pre west highland white teriérov..takže asi thak :)
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod dexter13 » 23. Feb 2007, 17:20

royal pre westikov som este nevidel, ale pravdepodobne davas RC mini adult ako vacsina, co nepozna ine znacky. Ale ked psovi chutia a prospievaju neni o com :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

expert

Poslaťod fosilia » 23. Feb 2007, 20:53

Dexter13 Dobre ráno vsetkym. A co som ja jasnovidec. Ako mam vediet ci to krmivo maju. Ja poznam technologie a oni jednu linku maju. Stoji cca 2mil USD. Presne tak musi aj psovi tzv.sadnut zvlast je to dolezite lebo kazdy jedinec je iny a kazde plemeno vyzaduje ursite rozdiely v krmeni zvlast ked sa krmi suchou stravou. Kedze ja som jeden zo zastancov API v USA tak
RC urcite nie. Mne sa najviac paci, ze nikto nevie vysvetlit co vlastne RC ma v zlozeni napisane, lebo podla uvedenych surovin to teda nie je nic vynimocne skor slabe. No a pouzita chemia no comment.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 23. Feb 2007, 21:14

ranko, aale to ona si myslela, ze RC mini sensible je pre westikov za to, ze grafik dal na obal balika westika, a nincen studovat dalej, ze o com to krmivo je :roll: ach joo no, pekny marketing robi RC, da tam najrozsirenejsich psov a vsetci si myslia, ze je to site na mieru toho, co je na obale, pekny ofajc :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod michelle » 24. Feb 2007, 0:30

nhoo ja si už nepamätám presný názov daného krmiva, ale viem, že je na ňom west highland white teriér, čiže
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod dexter13 » 24. Feb 2007, 10:24

ja som to pozeral v katalogu /sensible moc ludi kvoli cene nechce, lebo ma v podstate rovnake zlozenie ako adult/, ale odpisal som ti uz v druhej teme :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 1. Mar 2007, 11:12

Chcela by som sa opýtať, na váš názor na krmivo značky Bosch, aké máte s ním skúsenosti, našla som na ich stránke granule Adult mini, pre malé plemená obsahujú bielkoviny 25%, tuky 14%, vlhkosť 10%, vápnik 1,3%, fosfor 0,95%,sodík 0,35%, vláknina 2,5%, popol 6,5%, vstupné komponenty ryža, hydinové mäso, vajcia, môj to žerie ako najatý, trainer mu môc nechutí, (west)
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

Poslaťod rybicka » 1. Mar 2007, 14:09

Diana.j aj ja som ho uz videla a chcela som sa opytat na nazor a skusenosti, nasla som ho ako krmivo pre velke plemena :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 1. Mar 2007, 14:13

len uz si nepamätam pod akym nazvom bolo, ale znacka Bosch, krmivo pre obrie plemena...aku maju stranku? Napis ju, prosim.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 1. Mar 2007, 14:19

Bosch, moc o nom neviem, iba ze je drahe, web je tu /na superzoznam :shock: /:

http://framato.szm.sk/krmivo/index.htm
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 1. Mar 2007, 14:22

akurát som chcela písať aj ja mám len túto adresu na web, fosília nám nič nenapíše, možno o tom niečo vie
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron