Reakcia po očkovaní šteňaťa-hrčka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Reakcia po očkovaní šteňaťa-hrčka

Poslaťod Lada » 7. Jan 2007, 15:38

Dobrý deň. Moja sučka bola očkovaná prvý krát Biocan Puppy-D,P u svojej chovateľky, kde mala už vtedy takúto reakciu a gulička jej stále úplne nezmizla. Druhý krát bola očkovaná už u nás opäť Biocanom DHPPi,L a opäť má po ňom reakciu, veľkú guličku. Neviete, či sa jej tie guličky časom stratia? Nerozumiem tomu, čo mi napísala veterinárka do očkovacej knížky. Napísala tam dva dátumy 4.1.07 a 4.1.08. nemal tam byť dátum najbližšieho očkovania proti besnote? Sučka sa správa normálne, hrá sa, žerie, spí...
Kedy ju máme znova odčerviť. Sučke ide 10 týždeň. Ďakujem.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 9. Jan 2007, 10:46

Dobry den, ak ma steniatko vacsiu hrcu tesne po ockovani, treba mu ju masirovat, vacsinou do 2 tyzdnov zmizne. Moze sa stat ze potom zostane drobna hrcka ktora nezmizne, ale psikovi to nijako nevadi.
Ten prvy datum asi znamena dalsiu navstevu, zrejme aj vakcinaciu proti besnote a rovno Vam tam napisala uz aj kazdorocne opakovanie o rok, ale najlepsie Vam to sama vysvetli. Steniatka do 6 mesiacov veku sa odcervuju kazdy mesiac, potom raz za 3 mesiace po cely zivot psa.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lada » 9. Jan 2007, 21:51

Ďakujem, preto som sa pýtala. Lebo už teraz viem, čo znamená ten prvý dátum- znamená, kedy bola zaočkovaná a ten druhý by mal byť najbližší termín ďalšieho zaočkovania. Však? Proti besnote očkovaná ešte nebola tak neviem, prečo jej tam napísala dátum až o rok. To je nejaké divné. Kedy vlastne mám ísť na tretie očkovanie stále neviem. K tej veterinárke už ísť nechcem. :?: :?: :?:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 10. Jan 2007, 11:33

Na tretie ockovanie treba ist do jedneho mesiaca od predchadzajuceho, najlepsie o tri tyzdne, co je vo vasom pripade okolo 25.1.07. Poproste Vsu doktorku nech Vam nabuduce napise datum dalsieho preockovania.Ak s nou nie ste spokojna, nic Vam nebrani ist k inemu veterinarovi.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lada » 10. Jan 2007, 22:26

Ďakujem za odpoveď.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron