kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 9:08

Kaca píše:Je vela moznosti, preco sa Ti najvyhodnejsou zda mrzacenie? Preto, ze nemusis sama vynakladat ziadnu namahu? (neber to osobne, je to pisane v druhej osobe, lebo odpovedam Tebe)


Nemam rada slovo mrzacenie v suvislosti s kastraciou, kupirovanim a pod. Mrzak je pes bez laby, ale nie kastrat.

Neberiem to osobne :wink:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Nils » 7. Nov 2007, 9:20

DKo píše:
Nils píše:ktorá??
koľkorát si si rozbil hubu na tej tvojej a koľkokrát si ju ešte rozbiješ :?: 8)

nuž ja som sa poučil v období dospievania medzi 14 - 18 rokom života, pokiaľ ide o základné zásady - práve vtedy keď sa u väčšiny bežnej populácie vytvárajú charakterové črty, ktoré ho sprevádzajú po celý život. Napriek tomu som nejaký dramatický výchovný problém nikdy nemal.

a ty kedy dospeješ Duško ?? /nebudem ti sem písať radšej nič o tvojej hube...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 7. Nov 2007, 9:38

8) Dušan je náááásilníííík. ale nastastie to nevidno lebo ma naucene spravanie :wink:

anet - kastracia nieje kozmeticka uprava. znefunkcnuje organizmus a to ze sa ti moze zdat ze aj bez semenikov moze fungovat ..ano moze - ale v sprievode mnohych a casto aj skrytych problemov.

anet. otazka.? - nechala by sa sa vykastrovat.?
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod oreganka » 7. Nov 2007, 10:00

Anet, k ludom, ktorym to podla tvojich slov jednoducho nejde: uzavriet celu vec takymto trivialnym vyhlasenim je absurdne a nebezpecne :!: - nezvladnuta vychova/vycvik moze skoncit katastrofalne - napadnutie cloveka a mykat nad tym plecom je ´neuveritelny´postoj.

A mas pravdu, kastrat nie je mrzak bez laby, je to dusevny mrzak. Ale co na tom zalezi, ze ano. Ved je to ´len ´ pes.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Nils » 7. Nov 2007, 10:06

ešte raz sa vrátim k tej "logike"

kastrovať - lebo mi to nejde

ako potom s výchovou psa? vždy na vodidle -aby neušiel. vždy s háhubkom - aby neuhryzol. vždy kúsok jedla od stola - aby neotravoval. vždy preč od iných psov - aby sa niečo nestalo. PREČO?? - lebo mi to inak "nejde"... :?: :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 10:17

Nils píše:ešte raz sa vrátim k tej "logike"

kastrovať - lebo mi to nejde

ako potom s výchovou psa? vždy na vodidle -aby neušiel. vždy s háhubkom - aby neuhryzol. vždy kúsok jedla od stola - aby neotravoval. vždy preč od iných psov - aby sa niečo nestalo. PREČO?? - lebo mi to inak "nejde"... :?: :idea:


Spravne Nils. Takto funguje kopec ludi a psov cely zivot.
Ludia kde zijete, vsetci na zamku s rozlahlimi pozemkami?
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 10:22

oreganka píše:A mas pravdu, kastrat nie je mrzak bez laby, je to dusevny mrzak. Ale co na tom zalezi, ze ano. Ved je to ´len ´ pes.

Oreganka nepoludstuj.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 10:29

[quote="anet"]Takto funguje kopec ludi a psov cely zivot.
quote]

Anet, takto by som fungovať nechcel ani ja a isto ani môj pes! Povedz mi jeden rozumný dôvod proti tvrdeniu, že človek si takto hladká svoje presvedčenie ako mu je so psom dobre. Ráno pred piatou vyčúrať, potom do roboty, druhýkrát vyčúrať o šiestej poobede a ak vydá čas, tak hádam aj desať minút večer. Má človek právo brať psovi "psí" život len zato, aby si ho mohol večer pohladkať a aby mu mal kto ohrievať v noci nohy. Nie je práve toto vrchol egoizmu? Načo je takémuto človeku (bez sentimentu, prosím!) pes? Ty si kúpiš auto a nemáš vodičák? Ideš raftovať a nevieš plávať? Ja nie som striktne proti kastrovaniu, určite má svoj zdravotný a možno aj sociálny aspekt, ale kvôli vlastnej pohodlnosti mrzačiť psa? Áno mrzačiť, pretože mu berieš (alebo bezdôvodne znehodnocuješ) časť jeho psieho života. Jeho život je sedemkrát kratší ako Tvoj!
PS. Pripomína mi to jeden totalitný vtip, keď sa pýtali rádia Jerevan, či je na Marse život. Odpoveď znela : tiež nie!
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 10:33

emor píše:anet - kastracia nieje kozmeticka uprava. znefunkcnuje organizmus a to ze sa ti moze zdat ze aj bez semenikov moze fungovat ..ano moze - ale v sprievode mnohych a casto aj skrytych problemov.

Potrebne mnozstvo hormonov postacujuce pre fungovanie organizmu sa tvori aj inde v stitnej zlaze, nadoblickach.
Toto je otazka ludskej jesitnosti (mozno skor muzskej)

emor píše:anet. otazka.? - nechala by sa sa vykastrovat.?

Nemozes to prirovnavat k ludom. A ty to vies.
Naposledy upravil anet dňa 7. Nov 2007, 10:46, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 10:35

Ešte ma v tejto situácii napadle jedna vec (a neber to prosím Ťa osobne, len debatujem!) - si chovateľka? Aký budeš mať pocit, ak dom odchovávaš druhú, či tretiu generáciu, keď si do psov v najlepšom vedomí investovala 20 rokov svojho života, keď si mala určité ciele a zámery a novému majiteľovi odovzdáš povedzme veľmi perspektívne šteňa a tešíš sa, ako sa Ti v tom zvierati neskôr spätne potvrdia Tvoje zámery, a dotyčný človek dá toto zviera (nebudem sa opakovať kvôli čomu...) vykastrovať? Mňa by teda j...o!
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 7. Nov 2007, 10:40

Anet, ja viem veľmi dobre, že to tak často funguje. Chcel som tým len povedať - že to nie je riešenie.
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod anet » 7. Nov 2007, 10:42

Zolo píše:
anet píše:Takto funguje kopec ludi a psov cely zivot.
quote]

Anet, takto by som fungovať nechcel ani ja a isto ani môj pes! Povedz mi jeden rozumný dôvod proti tvrdeniu, že človek si takto hladká svoje presvedčenie ako mu je so psom dobre. Ráno pred piatou vyčúrať, potom do roboty, druhýkrát vyčúrať o šiestej poobede a ak vydá čas, tak hádam aj desať minút večer. Má človek právo brať psovi "psí" život len zato, aby si ho mohol večer pohladkať a aby mu mal kto ohrievať v noci nohy. Nie je práve toto vrchol egoizmu? Načo je takémuto človeku (bez sentimentu, prosím!) pes? Ty si kúpiš auto a nemáš vodičák? Ideš raftovať a nevieš plávať? Ja nie som striktne proti kastrovaniu, určite má svoj zdravotný a možno aj sociálny aspekt, ale kvôli vlastnej pohodlnosti mrzačiť psa? Áno mrzačiť, pretože mu berieš (alebo bezdôvodne znehodnocuješ) časť jeho psieho života. Jeho život je sedemkrát kratší ako Tvoj!
PS. Pripomína mi to jeden totalitný vtip, keď sa pýtali rádia Jerevan, či je na Marse život. Odpoveď znela : tiež nie!


Zolo, ale ja s tebou uplne suhlasim.
Lenze ludia jednoducho uz tych psov maju, nejake percento sa z toho pouci a dalsieho uz mat nebude. A ze je to egoisticke, ludia su uz raz taky. :roll:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 10:50

ako ďalej? Nuž niekto to tu navrhoval (nechce sa mi to hľadať) - lámať palicu nad 7 mesačným psom je hlúposť. Myslím, že dotazovateľovi je treba dať inú radu než : vykastruj a Tvoje problémy sú poriešené! Odhliadnuc od toho že poriešia xxxxx a dva orechy... Treba mu povedať jasne a stručne : Nikdy nie je neskoro a s mladým psom už vôbec nie. Tak pekne prekonaj pohodlnosť a múdre rady o "všeliekoch" a začni so psom žiť! Zaujímaj sa o jeho potreby, snaž sa mu porozumieť a vychovávaj ho tak, aby ste vedľa seba spokojne a pokojne žili. A keˇˇd to nevieš, ale chceš vedieť, potom sa dá nájsť aj iné riešenie. A nie jedno!
Ale základom je chcenie, a nie sen o bezprácnom krásnom zajtrajšku, ktorý príde šibnutím čarovného prútika. Howgh!
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod DKo » 7. Nov 2007, 10:53

Zolo píše:základom je chcenie
a keď chcú obaja, tak je to paráda
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Zolo » 7. Nov 2007, 10:56

DKo píše:[a keď chcú obaja, tak je to paráda


... a Ty sa, krásny človek, choď šermovať papuľou s Nilsom! Máš sa čo oháňať! Je mladší a ako vidím, tak aj "pri chuti".... :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron