kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 1:07

Emor, ide z teba zlost... :roll:

Nemyslim si, ze by sa to dalo nazvat najinteligentnejsie plemeno, lebo ono naozaj zavisi od toho, cim sa ta inteligencia meria...

My sme mali doma uz vselijake psy a musim povedat, ze RR je svojou vychcanostou hned za ratlikom... :wink: Su to vo vacsine pripadov tvrdohlave psy, ktore nerady pracuju, neznasaju dril atd. Urcite to nie je pes ten najvhodnejsi pre sportovu kynologiu a vodny pre psickara nervaka a nebodaj zaciatocnika..., ale na druhej strane je to aj vyzva... poznam ludi, co ich maju perfektne zvladnute... ale to je zasa len o cloveku a o tom, aky vztah si k tomu psovi vybuduje... Ale to su vo vacsine pripadov ti, co si nekupuju pasik... :wink:

Su rr, ktore by som nechcela a uznavam, ze je tam nieco aj vrodene, vyslachtene, ale tie zvladnute su urcite v mnohom vynimocne... A priznavam, ze aj tie nase by som niekedy :twisted: a az ma niekdy srdi, ako vedia ako na mna... ale to tiez asi nebude len specifikum RR... :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 1:13

urcite sa neda kazda vlastnost psa hadzat na plemennu prislusnost. plemena prislusnost akurat uklada do vienka psovi potencial na konkretne talentovanie pre tu ktoru -vlastnost.

ja mam radsej ine vyzvy ako zvladat vecny boj dobra so zlom:-P resp kto kam docuura. a ked chcem "nezavislaka" ktory ma nepotrebuje na to aby vedel co ma robit a ani ma nebude pocuvat pri svojej praci co odneho chcem tak si zajdem ku hunaaacom s kavkazu. :wink: aj taketo psi mi imponuju a su to protipoli ku NO.

ale to sme uz uleteli uplne inam.a ja by som ist mrhat ocami inam. lebo do konca smeny este veeela casu ostava.-P :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod ...repr^zent » 9. Nov 2007, 1:19

beira píše:Viackrat napanuty a pokusany, najskor kvoli ridge?
Nerozumiem...

Ten pasik na chrbate, niektory psi mozu vyhodnotit ako zaciatok agresie, resp. nepriatelsky postoj.
Kusol ho susedov 4r pit, pohodovy pes (brane meritkom pita), este ako stena. Pritom ten pit, je fakt pohodak, kym na neho nieco nezavrci, alebo sa nezacne jezit, tak psa ignoruje. Nas kamos, ale dozor je nutny, koli drzaceniu mojho. :-D
To ridge hodne pripomina, zjezeneho psa.
Myslim, ze aj toto moze byt jeden z dovodov, moznych problemov RR s druhymi psami.
IMHO :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zolo » 9. Nov 2007, 1:23

kaiz píše: [/b] - a zolo, aj ja ta mam rad. .


??? Mňa rád mať nemusíš, som orientovaný normálne a Tvoje city neopätujem....
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 1:25

Nuz, kazdy sme nejaky... :wink: Ja proti NO nic nemam, ale tiez mam plemena, ktore by som nechcela... Napr. toho bigla... :roll: My tie psy nemame len k domu na okrasu, ako mnohi ini, ale ani na pracu, to je fakt, a ta jedna by tu skutocnu robotu urcite ocenila... na druhej strane ak dostanu, co potrebuju, tak su to dobri spolocnici...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zolo » 9. Nov 2007, 1:26

emor píše:
Amaguk píše:
beira píše:
RR je v prvom rade dravec a pomocny LOVEC. nie kamarat do dnesneho sveta - na slovensku.


Je zaujímavé, že na túto vetu istá "vševedka" nezareagovala? Žeby kerikovanie, alebo dokonca aj nie?
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Zolo » 9. Nov 2007, 1:29

[quote="eva_ivan"]
bez urazky, mne je uplne jedno, akej rasy je ten pes, ak je dobre zvladnuty, ale NO je pre mna len tupy stroj na vykonavanie povelov, je jedno, kto mu ich da.

Geniálna logika, absolútne konštruktívny príspevok plný poznania psa. Ťap, ťap, ťap...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 1:32

...repr^zent píše:
beira píše:Viackrat napanuty a pokusany, najskor kvoli ridge?
Nerozumiem...

Ten pasik na chrbate, niektory psi mozu vyhodnotit ako zaciatok agresie, resp. nepriatelsky postoj.
Kusol ho susedov 4r pit, pohodovy pes (brane meritkom pita), este ako stena. Pritom ten pit, je fakt pohodak, kym na neho nieco nezavrci, alebo sa nezacne jezit, tak psa ignoruje. Nas kamos, ale dozor je nutny, koli drzaceniu mojho. :-D
To ridge hodne pripomina, zjezeneho psa.
Myslim, ze aj toto moze byt jeden z dovodov, moznych problemov RR s druhymi psami.
IMHO :wink:


No s tymto sme problem teda nikdy nemali... mozno preto, ze sa stretavame vacsinou s ridgebackmi... :lol: ale jednu mame bez ridge a ta ked sa zjezi... tej sa urobi iny ridge... :lol: Fakt myslis, ze by to mohlo byt ono? ved su aj ine signalizacne prostriedky: chvost, usi... Ale vsimla som si, ze pitbull a ridgeback sa vo vseobecnosti moc nemusia... ani s NO... neviem, ci sa to da zovseobecnit, ale pokusany rr je vacsinou pokusany NO alebo pitbullom...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 1:39

Zolo píše:
emor píše:
Amaguk píše:
beira píše:
RR je v prvom rade dravec a pomocny LOVEC. nie kamarat do dnesneho sveta - na slovensku.


Je zaujímavé, že na túto vetu istá "vševedka" nezareagovala? Žeby kerikovanie, alebo dokonca aj nie?


:?:

toto som ja nenapisala... neviem, ci si sa chcel dotknut citaciou mojho ega :lol: , ale dotkol si sa emorovho :lol:

sorry, nemohla som odolat... aj ked viem, kde bude problem... imho (tato castica sa mi velmo lubi, budem pouzivat aj v realnom zivote... :wink:) , aj ja mam v sebe kusok marnomyslnosti...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zolo » 9. Nov 2007, 1:49

[
toto som ja nenapisala... neviem, ci si sa chcel dotknut citaciou mojho ega :lol: , ale dotkol si sa emorovho :lol:
quote]

Nie, to bolo myslené na niekoho iného. .. Ale keď myslíš, že trafená hus zagága, nuž?... S Emorom sme sa toľkokrát dotkli navzájom nášho ega (neviem ako sa správne napíše množné číslo od ega), že nám to ani jednému vôbec nevadí.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 1:58

Hm, len aj strelec by sa mal zamysliet, kam mieri... Raz sa ti mozno namiesto gagaga ozve brum brum brum...

Noo, vsimla som si, ze niektore ega sa tu tru a tru... keby z toho bola elektrina... :idea:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ...repr^zent » 9. Nov 2007, 2:07

beira píše:ved su aj ine signalizacne prostriedky: chvost, usi... Ale vsimla som si, ze pitbull a ridgeback sa vo vseobecnosti moc nemusia... ani s NO... neviem, ci sa to da zovseobecnit, ale pokusany rr je vacsinou pokusany NO alebo pitbullom...

Len ma to tak napadlo, aj ja som si vsimol, ze urcite rasy sa navzajom nemusia a velkost vobec nehra rolu.
V nasom pripade NO, Koker, Weimar. Sarvatky boli aj z inymi plemenami, ale tu uz skor rozlisuje konkretnych jedincov ktorych nema rad.
S M.Vizlami si rozumie najviac. :shock:
Ten ridge mozno niektore plemena ani neregistruju, zatial co bitkarov pitov hecuje. Preco NO neviem, ale mozno NO zase RR pripomina leva. :lol:

Ked sa budete moc nudit, mozte si otestovat inteligenciu vasho psa. :)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 9. Nov 2007, 2:13

Zolo píše:S Emorom sme sa toľkokrát dotkli navzájom nášho ega (neviem ako sa správne napíše množné číslo od ega), že nám to ani jednému vôbec nevadí.
Zolo egg :shock:
To hadam nie? :oops: :mrgreen:

(quote="autorov nick") ........citat...... (/quote)
() som sem dal, aby to bolo vidno ako to ma vyzerat. Len ich nahradis []
Naposledy upravil ...repr^zent dňa 9. Nov 2007, 2:23, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zolo » 9. Nov 2007, 2:20

Prezent, ono je to možno aj istý psí rasizmus, ale nakoniec, prečo nie? :lol:
Vieš, dnes je najväčším psím nešťastím "presocializovanie" (v tom negatívnom zmysle). Psi majú isté výrazové prostriedky a vrodené schémy správania pri zoznamovaní sa s druhým psom. A tak ako sa ku...ví všetko na svete, tak aj u niektorých plemien sa postupne niektoré výrazové prostriedky vytrácajú. A keď sa stretnú takýto dvaja psi, jednoducho si nerozumejú, naviac ak už majú nejakú tú neblahú životnú skúsenosť za sebou, tak asi preferujú heslo, že najlepšia obrana je útok... Rea ma určite doplní, že je to často i vďaka tomu, že majitelia vedia o svojich psoch veľké guľové a nielenže ich "nečítajú", ale oni ich ani nechápu a nepredvídajú :wink:
Keď sa tak nad tým zamyslíš, ak skôr dôjde k zrakovému, ako čuchovému kontaktu, potom ridge u RR môže pre súpera znamenať optický signál že sa konkurent zježil a ak k tomu pridá ešte aj strnulú chôdzu, kľudne môže dôjsť k mele. A pritom chudák RR je v tom nevinne...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 2:21

:lol: to k tomu egu...

K tomu ridge... videla som rr, ktoremu ten ridge stal (prezimoval vonku...)...
Ale ten ridge zasa tak neodstava a aj rr sa moze zjezit, ale je to skor pri krku a na bedrach ako tam, kde je ridge... Ten chvost je podla mna viditelnejsi... ale v kazdom pripade je to zaujimavy postreh... dalsi argument k tym, ze pasik je prekliatie... 8)
Naposledy upravil beira dňa 9. Nov 2007, 2:27, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron