Civava

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

vhodná chovná stanica Čivaviek

Poslaťod Alex » 27. Sep 2006, 23:51

Ahojte všetci !
Všimla som si, že každý má iné skúsenosti s chovnými stanicami Čivaviek... Chcela by som Vás poprosiť o radu kto má dobré skúsenosti a s akými chovnými stanicami (alebo aj predajcami tohto psíka bez PP) čivaviek v BA a okolí BA ... Aby som nekúpila nejakú "mačku v mechu" :))
Vopred ďakujem za rady ...
Obrázok užívateľa
Alex
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Sep 2006, 23:43

Chceš kúpiť šteniatko?

Poslaťod Zuzi » 28. Sep 2006, 8:13

Neviem o čo ti ide, ale ak chceš kúpiť vhodné šteniatko, dobre si over, od koho ho kupuješ. Ja som kúpila na inzerát s papiermi a nie som spokojná, lebo som nechcela čakať. Mám ale priateľku s chovnou stanicou, môžem odporučiť, od nej som mala svoju prvú čivavku, to bola fantázia...., nie je z BA, ale ak chceš poradí ti, lebo pozná chovateľov papierových čivaviek aj z BA aj z ČR. Ak máš záujem, dám kontakt.
Zuzi
 

Ešte raz

Poslaťod Zuzi » 28. Sep 2006, 8:20

Teda opravujem, má čistokrvné zvieratká, ale ja mám od nej aj čistokrvnú fenku bez PP. A myslím, že vzhľadom k situácii na Slovensku veľa chovateľov, ktorí majú nádherné čistokrvné zvieratká - čivavky, PP nevybavuje aj kôli cene, alebo ak vyslovene budúci majiteľ nechce zvieratko uchovniť, je to zbytočné... No a tie ostatné prípady, čo som sa stretla - no koment - Dobré je dopredu navštíviť chovateľa, a pozrieť čo má doma a radšej si počkať.
Zuzi
 

Poslaťod Alex » 28. Sep 2006, 8:21

Zuzi ďakujem .. Chcem kúpiť šteniatko, nejde mi o PP, chcem ho mať doma pre radosť, ale chcem mať istotu že je čistokrvné a má dobré predispozície na výchovu .. Ak ta teda možem poprosiť o ten kontakt .. :D
Obrázok užívateľa
Alex
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Sep 2006, 23:43

Poslaťod Zuzi » 28. Sep 2006, 8:25

Nechcem na internete zverejňovať súkromné údaje. Pošli mi svoj mail alebo č.tel. na adresu chaticka@orange.sk, dám ti č. tel., dohodnite sa OK?
Zuzi
 

OK, ďakujem...

Poslaťod Alex » 28. Sep 2006, 8:31

Ešte sa chcem spýtať jednu vec .. Zvykne si čivavka byť sama doma, pokial sme my do 17,00 v robote? Nebude jej smutno ? :(
Obrázok užívateľa
Alex
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Sep 2006, 23:43

Poslaťod Zuzi » 28. Sep 2006, 8:34

Prepáč, opravujem adresu: chaticka@orangemail.sk
Zuzi
 

:wink: OK

Poslaťod Alex » 28. Sep 2006, 8:36

.........................................................................................................
Ešte sa chcem spýtať jednu vec .. Zvykne si čivavka byť sama doma, pokial sme my do 17,00 v robote? Nebude jej smutno ?
Obrázok užívateľa
Alex
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Sep 2006, 23:43

Poslaťod Zuzi » 28. Sep 2006, 8:41

Každý psík si zvykne. Aj ja tak chodím domov. Ráno venčím, cez deň psíky väčšinou spia, len sa musia potom vybehať. Stačí, keď s ňou budeš chodiť navečer na prechádzku. Kým sú šteniatka, tak samozrejme sú aktívnejšie, ale zvyknú si na denný režim. Postačí im na hranie detská hračka ako spoločnosť, niečo na hryzenie a pod. Keď mi je zle a musím ležať hoci celý deň, ležia na mne, alebo pri mne celý deň a spia so mnou. Nechcú ani jesť, nič im nechýba, ani von sa nepýtajú. A keď ich vezmem, tak sa tešia. Moja prvá fenka, čakala na okne celý deň kým prídem z práce, až potom jedla, pila a išla so mnou von. Nežrala celý deň, až ked videla, že som už doma. Na dlhšie prechádzky chodím s nimi len cez víkend, lebo nemám čas. Čivava je úžasný spoločník.
Zuzi
 

Poslaťod Alex » 28. Sep 2006, 8:46

Hovoríš v množnom čísle, takže asi máš viac psíkov .. Dúfam, že si zvykne aj ten moj, aj ked bude sám, a bude sa musieť hrať sám doma :(
Obrázok užívateľa
Alex
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Sep 2006, 23:43

Poslaťod kikaaa » 28. Sep 2006, 9:18

Nijaky psik neni rad doma a ked to bude este steniatko tak uz vonkocom nie, je treba aby si sa mu viacej venovala, ja som si kvoli mojmu brala dovolenku a cela rodina sme sa pri nom stredali aby nebolo viacej ako dve hodinky same. Neskor moze byt aj dlhsie ale ked je to steniatko tak neodporucujem.
kikaaa
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 12:20

Poslaťod Alex » 28. Sep 2006, 9:23

Ked bude steniatko tak si určite budem brať dovolenku, hlavne kým si nezvykne .. Takže v dospelosti by to už malo byť OK?
Ešte jednu radu poprosím .. Vhodné granule pre čivavu ? Značka ?
Obrázok užívateľa
Alex
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Sep 2006, 23:43

Poslaťod Zuzi » 28. Sep 2006, 9:49

Každý chovateľ má iné osvedčené krmivo, ktoré používa. Šteniatko je už väčšinou zvyknuté na určitý typ krmiva.Ja používam Royal Canine. Môj chovateľ dával Purinu. Obe krmivá sú dobré. S tým by som si nelámala hlavu. Psík si väčšinou sám vyberie, čo mu chutí. Ja som vyskúšala 3-4 krmivá, kým im sadla chuť na správne granulky. Aj veterinár vie odporučiť vhodné krmivo. Ja mám momentálne 2 šteniatka čivavky, rozdielny vek 2 a 4 mesiace. Je to spoločenský psík, teší sa každej spoločnosti, ale za spoločnosť berie aj svojho pána.
Zuzi
 

Poslaťod kikaaa » 28. Sep 2006, 10:30

Ja mam doma 8-mesacne stena a poviem ti ze mi strasne smuti(zavija) ked idem prec, ale nebyva dlho doma sam takze neviem, ale co sme mali predtym doma psika tak bol zvyknuty byt doma 8 hodin sam a ani nic doma neurobil, ale toto stena nam stale nieco kazi lebo sa hneva ze je samo a to iba chvilu:-).
kikaaa
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 12:20

Poslaťod Zuzi » 28. Sep 2006, 11:18

Vieš Kikaaa, aj moje 2 smútia keď odchádzam. Kňučia, a tvária sa ako keby som ich tam nechávala dožiť. Ale vždy zas niekto príde, niekto odíde. Keďže sú malé, snažia sa dostať von za každú cenu. Takže je to kolobeh naháňačiek a prevýchovy, dúfam, že si postupne zvyknú.Pred tým som mala len 1 fenku. Presne vedela kedy odchádzam, odprevadila ma k dverám potom si išla ľahnúť, pozorovala ma, či ju náhodou nechcem zobrať, vždy vytušila že ide aj ona, strašne sa potom tešila a vždy čakala pri dverách. Ale všetko sa naučila postupne. Nikdy sme ju nenechávali dlho samú. Iba vo výnimočných prípadoch. Tak 5 - 8 hodín.Tak ja tiež dúfam že tieto malé si zvyknú. Už teraz vedia odhladnúť potvorky o čo ide... :P a náležite to využívajú...
Zuzi
 

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron