Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Zolo » 22. Nov 2007, 11:46

emor píše::idea: suhlasim. ale nie uplne. narazovy hluk je velmi podobny a v podstate s toho isteho "sudka" ale vyborne si trafil ze ho predchazda horenie zapalnice. no skusenost mi vravi ze reakcia je alebo nieje skoro rovnako ,okrem pripadov kedy ma pes priamu velmi negativnu skusenost s petardami. vybuch v papuli a podobne :wink:


Tak a teraz nesúhlasím. Neriešima tu psa, čo nemá problém, ale psa čo ten problém má. Možno nie na základe negatívnych skúseností, ale na základe nepevnej CNS, prípadne nejakého tiku. A tam petardy, minimálne v začiatkoch nie sú vhodné - už som to písal dym, pach a zvuk pred vybuchnutím môžu spôsobiť jednak preskokovú reakciu (čo by až tak nevadilo) ale nežiadúcu spojitosť určite.
Beira, ešte jedna vec - dosť zásadná - ak to začneš cvičiť a odstraňovať, suka NESMIE mať možnosť zdrhať, inak to bude vždy riešiť útekom.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 11:47

Fanny píše:
beira píše:[S RR akurat poslusnost tu obranu jedine ak s civavou :lol: ten je dokonca aj na stopach lepsi, kedze je bizsie pri zemi :wink:

Bez tej obrany... :wink: Ale inak... Stopu ste cvicili, nie?:wink: Ved to nemusis urobit na 100% 8)

Stopy :?: myslis tu hru na parky v trave :D
Na 100 % sa s RR neda :roll: [/quote]

Ano, na hru s parkami som myslela... :wink:
Ako neda? Sorbonnek ma BH na 97%... spravil to najlepsie zo vsetkych pritomnych... ze malinaci ani NO sa nechceli placnut do blata... :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod anet » 22. Nov 2007, 11:48

beira píše:
anet píše:No, ja dovolim :lol:
Rhodo si tiez sem-tam pocvici, naposledy na MDD :oops:

Bola si s nim niekde medzi detmi?

Deti boli medzi nami. Na cvicaku sa robilo MDD.
Ty, nechcem kecat, nejako si to nepamatam (a to mi dlhodoba pamat sluzila doteraz celkom dobre). :oops:
Je mozne ze Rhodo cvicil naposledy ????, v kazdom pripade skoncili sme ked "sef" zavelil dat psom stekat :oops: :lol:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Van » 22. Nov 2007, 11:48

DKo píše:
beira píše:Ale iba tak, aby sme mali nejaky ciel... 8) A dovol, sandni, lahni, zostan a dokonca aj to plaznie (za kus slaninky... ) uz vieme :roll: :lol:
skúste aj aport 8)
Dko, hehe, RR a aport? No boli taki, co to skusali...a vacsinou vzdali...a niekto nevzdal http://rr.sk/modules.php?name=News&file ... =62&inak=1 ale trvalo to hooooodne dlho.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 22. Nov 2007, 11:53

Van píše:RR a aport
pekný článok, motivačný :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod anet » 22. Nov 2007, 11:55

beira píše:Ano, na hru s parkami som myslela... :wink:
Ako neda? Sorbonnek ma BH na 97%... spravil to najlepsie zo vsetkych pritomnych... ze malinaci ani NO sa nechceli placnut do blata... :lol:

Ak mas na mysli BH podla skusobneho poriadku SV a WUSV, tak BH nema stopy, iba poslusnost.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Van » 22. Nov 2007, 11:56

DKo píše:
Van píše:RR a aport
pekný článok, motivačný :idea:
suhlasim, preto som ho sem dala...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 11:57

Zolo píše:Beira, ešte jedna vec - dosť zásadná - ak to začneš cvičiť a odstraňovať, suka NESMIE mať možnosť zdrhať, inak to bude vždy riešiť útekom.

Mat ju teda mat na voditku alebo radsej mam zacat so zvukmi vonku a ona bude vnutri?
Inak obavam sa, ze si to spojila s vypalovacom tych petard. Ona sa ho teraz aj boji, aj sa ho snazi ziskat... ja napriklad mozem tlieskat, ked zatlieska on, uteka, resp. si ide v poloplaze zistit, ci sa hneva... Podla mna tie zvuky vnima ako trest a spaja si to s gazdom. Inokedy mu liha pri nohach, teraz sa len pride ukazat a odchadza.
Horsie je, ze zacina reagovat coraz citlivejsie na nezname zvuky... napr. ked nieco necakane pukne alebo zasyci...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 22. Nov 2007, 12:05

anet píše:
beira píše:Ano, na hru s parkami som myslela... :wink:
Ako neda? Sorbonnek ma BH na 97%... spravil to najlepsie zo vsetkych pritomnych... ze malinaci ani NO sa nechceli placnut do blata... :lol:

Ak mas na mysli BH podla skusobneho poriadku SV a WUSV, tak BH nema stopy, iba poslusnost.

Myslela som to vo vseobecnosti... 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 22. Nov 2007, 17:17

Fanny píše:
beira píše:[S RR akurat poslusnost tu obranu jedine ak s civavou :lol: ten je dokonca aj na stopach lepsi, kedze je bizsie pri zemi :wink:

Bez tej obrany... :wink: Ale inak... Stopu ste cvicili, nie?:wink: Ved to nemusis urobit na 100% 8)


Stopy :?: myslis tu hru na parky v trave :D
Na 100 % sa s RR neda :roll:[/quote]

eh.. dufam ze som to len ja zle pochopil ale na tu vetu ze stopy su hra s parkami v trave... na tu by som ti naozaj nieco flasol. Poznam takych co maju podobny nazor na stopy a ich vysledky po mnhorocnom párkovaní tráv im vskutku sedia.

stopa a sledovanie stopy je najprirodzenejsou vecou pre ktorehokolvek psa. sportova stopa je uz dost vzdialena tej prirodzenej ale je to vskutkua podstate to iste.

az ked raz budes drzat psa na snure ktory ozaj stopuje - pochopis ze rozpravat o hre s parkami je dost hlupa veta ohladom stopy. :idea: :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 22. Nov 2007, 17:31

emor píše:
... na tu by som ti naozaj nieco flasol. Poznam takych co :


ši neškaj hore riťu stanul :?: Emore, pre koľko psov dnes v reále začína a bohužiaľ aj končí stopovanie "hrou na párky v tráve"? Koľkí sa z prvého na druhý stupeň skúšky práve vďaka tomuto inotaju nedostanú? Ale dávam Ti za pravdu, že stopovanie (to naozajstné) je o niečom inom. Našťastie...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 23. Nov 2007, 21:29

Teda, pár dní vás tu nechám bez dozoru dievky - a už by ste so psom cvičili ako s tými "mechanikmi" NO - také zbytočnosti ako stopy či obranu... Som sklamaný... :cry: Kdeže sa podeli vlastné hlavy?? :roll:
A či ste už azda všetky levy u nás na Slovensku vykántrili?? Zolo pre vás už začal vybavovať strihanie oviec "na levy" - aby tí vaši lovci nestratili prirodzené vlohy :lol: :lol:

p.s. beira, koľko levích trofejí sa ti váľa na povale?? :roll:

Funny-Fanny - pokiaľ ide o môj vzhľad, pokojne popusť uzdu svojej fantázii... :lol: :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod beira » 23. Nov 2007, 23:33

Nils píše:Teda, pár dní vás tu nechám bez dozoru dievky - a už by ste so psom cvičili ako s tými "mechanikmi" NO - také zbytočnosti ako stopy či obranu... Som sklamaný... :cry: Kdeže sa podeli vlastné hlavy?? :roll:
Vidis, vidis, Nils, ako lahko sa da vazne ovplyvnit dalsi vyvoj plemena... Obrázok Ale chybal si nam... Hlavne novovzniknute temy by si iste bol obohatil... :wink:
Nils píše:A či ste už azda všetky levy u nás na Slovensku vykántrili?? Zolo pre vás už začal vybavovať strihanie oviec "na levy" - aby tí vaši lovci nestratili prirodzené vlohy :lol: :lol:
Veru, veru na Slovensku sme to nikdy nemali lahke, ale odkedy sme v EU, je to cim dalej, tym horsie... Kompetentni by sa mali zamysliet... Obrázok
Nils píše:p.s. beira, koľko levích trofejí sa ti váľa na povale?? :roll:
My sa venujeme len humannej kynologii, vsetky ulovene levy a ine exoty davame do ZOO... 8)
Nils píše:Funny-Fanny - pokiaľ ide o môj vzhľad, pokojne popusť uzdu svojej fantázii... :lol: :lol:
No len to uz bude tazko, ked si dal zakladne kontury... Obrázok, ze Fanny?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod raky » 24. Nov 2007, 0:12

Stopy :?: myslis tu hru na parky v trave :D
Na 100 % sa s RR neda :roll:[/quote


Určite sa dá, vieš sám, čo dokáže trocha hladnejší pes s motiváciou párkov na konci, alebo predmetom a párky za to až v aute...
Aj keď to trvá dlhšie, ako pri služobných plemenách, ale tá radosť z výsledku???
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Amaguk » 24. Nov 2007, 14:26

DKo píše:
Van píše:RR a aport
pekný článok, motivačný :idea:


len mi tam akosi chyba nejake info o tom, ako ho ten aport vlastne ucila :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia