Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 15:29

Obrázok
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 15:30

DKo píše:
beira píše:A teraz?
Obrázok

No ale rozdiel je aky?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Fanny » 19. Nov 2007, 15:42

Nils píše:nie ja som predsa mäkkýš, mäkkýš,mäkkýš...
Obrázok


Niiils konecne si odhalil svoju pravu tvar, resp. telo :shock: :D
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 15:48

Tak to som zvedava, co na toto povie... :roll:
Nils, ides... 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 19. Nov 2007, 16:57

ako sa vravi pod velkym bralom velky medved drieme :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Re: RR

Poslaťod Dia111 » 19. Nov 2007, 17:47

eva_ivan píše:historia RR z knihy od Stiga Carlsona : RR

"vychodiskom slavy RR su legendarne lovy levov. je ale nutne si uvedomit, ze RR levov nenapadali ani sa ich nepokusali usmrtit. uplatnovala sa ich mimoriadna pohyblivost, vytrvalost, sila a schopnost pohybovat sa stale rychlejsie, proste zastavit leva na tak dlho, kym sa na miesto dostane lovec."

charaktersitika RR z knihy od Ann Chamberlainovej : RR

"RR nie je sladky labrador ani oddany pracovny pes ako NO. su to vysoko inteligentne psy schopne riesit problemy, s dobrou pamatou. su mimoriadne oddani svojej rodine a nie je nutne cvicit ich na obranu."



kazdy pes je mudri, zavisi od majitela, ako ho vycvici.
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Re: RR

Poslaťod Zolo » 19. Nov 2007, 18:32

[quote="Dia111"

kazdy pes je mudri, zavisi od majitela, ako ho vycvici.[/quote]

Dia, dúfam, že toto myslíš pejoratívne.... Aj keď je pravda, že záleží od nárokov na psa. Nie každý pes vďaka rozdielom v pevnosti centrálnej nervovej sústavy, vďaka rozdielnym schopnostiam učiť sa i vďaka rozdielnej inteligencii (ha ha) dokáže splniť požadované nárok. Je to s nimi také isté, ako s ľuďmi. Napriek celoživotnému učeniu, nie každý človek bude ovládať jadrovú fyziku a nie každý pes zvládne náročný výcvik (ak teda nepokladáš za vrchol výcviku sadnúť a podať labku...) Aj medzi psami sú zvieratá inteligentné, a také, ktoré keby boli ľuďmi tak neskončia ani osobitnú školu.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Re: RR

Poslaťod DKo » 19. Nov 2007, 19:12

Zolo píše:Aj medzi psami sú zvieratá inteligentné, a také, ktoré keby boli ľuďmi tak neskončia ani osobitnú školu.
Zolo, poraď, som zúfalý, mladšia si dnes 2x kýchla, raz pred večerou a raz po :?:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 19:29

Ako privykat psa na strelbu? Poprosila by som reakcie s ohladom na SPECIFICKOST a INTELIGENCIU plemena... 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ...repr^zent » 19. Nov 2007, 20:25

To vazne? :wink:
Ja som koli hromovym ranam behaval v s krpcom v letnych burkach, teraz nereaguje skoro vobec na nejaku ranu aj ked je to blizko.
Skusil by som nejaky vacsi priestor, zasobu petard a komplica odpalovaca.
Najskor hoodne daleko, aj 100m a cvicit s babami, aport, zakladnu poslusnost, alebo cokolvek. Ked to prestanu registrovat, tak zmensit zakazdym o kusok vzdialenost.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 21:03

No tak takto sme to skusali na cvicaku... jedna v pohode... druha ma z toho paniku, zdrha do bezpecia... dokonca teraz tu nedaleko zacali vojaci trenovat na strelinici, tak mi to chodi vzdy oznamit s nastrazenymi usami a chvostom az pod krkom... lenze zacala ragovat aj na bezne buchnutia, klopnutia... tak neviem, ako by sa to dalo potlacit... neviem, ci mam klin klinom vybit alebo radsej opatrnejsie... S burkou zatial nikdy problem nemala, tak neviem...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zolo » 19. Nov 2007, 21:03

Ja by som pri tomto cviku trošku zbystril pozornosť. Totižto dobabraný pes streľbou - strašne ťažká náprava, niekedy až nemožná. Výcvik by som zameral podľa toho, či pes je v tomto cviku "panic", alebo má už zlé skúsenosti. Podľa toho by som zvolil taktiku a určite by som v začiatku nezačínal petardami, lebo ich načasovanie je problematické, naviac dymia a páchnu (možnosť nežiadúcich spojitostí)... Tiež je veľmi dôležité aký má pes kontakt s psovodom a ako mu verí. Beira, o tom sa dá písať veľa a "návod" je všeobecný. Postup treba zvoliť individuálne podľa psa. Osobne si nedovolím radiť, pretože nepoznám psa a popisu majiteľa celkom neverím. Pre istotu nikdy... :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 19. Nov 2007, 21:19

No povedala by som, ze s tou doverou mas pravdu... Beira nam veri na 100%, preto na strelbu nereagovala nejako vyrazne. Ebira je vo vseobenosti plachejsia voci neznamym veciam... teraz neviem, ci ju mam nejako postupne vystavovat tym podnetom, aby si na to jednoducho zvykla, alebo to nechat tak...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Re: RR

Poslaťod Zolo » 19. Nov 2007, 21:23

DKo píše:
Zolo píše:Aj medzi psami sú zvieratá inteligentné, a také, ktoré keby boli ľuďmi tak neskončia ani osobitnú školu.
Zolo, poraď, som zúfalý, mladšia si dnes 2x kýchla, raz pred večerou a raz po :?:


Karle já Ti nevím, asi by som volil kliniku v Trnave... Alebo žeby v Brne? Vyzerá to dosť vážne, no každopádne dúfam, že si aspoň zdravie zavinšoval! :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Zolo » 19. Nov 2007, 21:27

beira píše:No povedala by som, ze s tou doverou mas pravdu... Beira nam veri na 100%, preto na strelbu nereagovala nejako vyrazne. Ebira je vo vseobenosti plachejsia voci neznamym veciam... teraz neviem, ci ju mam nejako postupne vystavovat tym podnetom, aby si na to jednoducho zvykla, alebo to nechat tak...


Zober si do ruky povedzme dve laty a nech Ťa vidí, že ten zvuk pochádza od Teba. Ak Ti verí, nebude problém. Samozrejme, že jej netrieskaj hneď nad ušami ale zďalej. A neupozorňuj a nechváľ, Je to bežná súčasť života. Potom postupne prejdi na zbrane - zase zdiaľky a pomaly sa približuj... Nerob to v prítomnosti psa, ktorý na streľbu reaguje - odkukávačka funguje. A nedávaj pištoľ levovi, mohlo by ju to pomýliť a aj lev by sa mohol pomýliť... :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron