Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Ivka » 15. Nov 2007, 10:09

ver ci never, pocujem ked to hovoris, ale ked mu pisknem, tak odskoci meter a zuje dalej :? na voditku ho nemozem mat celu prechadzku a vdaka milym spoluobcanov neviem predvidat, kde vsade sa najdu odpadky. ked ho privolam, prijde az ked dozuje.
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Eva K. » 15. Nov 2007, 10:25

Fraga, ja vždy hovorím, že nemám psa, ale buldozér. Keď sú v zápale hry, akoby necítili žiadnu bolesť. Tiež už máme za sebou zopár artistických výkonov, dole z kopca kotrmelce za loptičkou.
Ivka, akoby som videla tú našu potvoru, tiež príde až keď dožuje.
Ale už sme pokročili vo výchove, vonku rozhadzujem rôzne dobrotky a keď sa vraciame musíme isť okolo, keď je pri mne tak nezoberie zo zeme.
Ale keď je ďaleko a niečo nájde môžem ja kričať, aj zadawnujem a idem k nej lenže mi utečie. Mrcha jedna. Pribehne až keď dožuje.
Minule som jej pohodila veľkú surovú kosť, behala a štekala okolo nej, nakoniec mi ju priniesla ako korisť. Aspoň to, že neutiekla.
Sú to ale čísla tí naši pažravci.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivka » 15. Nov 2007, 11:05

evka, to nemusim ani rozhadzovat, lebo ked je pri mne tak poslucha, ale ked je daleko mozem sa aj rozkrajat...proste kym zere to "nieco" neposlucha ziadne prikazy, mozem si downovat kolko len chcem. ked je "po" pride krutiac chvostom :roll:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Fraga » 15. Nov 2007, 11:22

No ano aj ta predošlá bola taká blázniva a vždy si niečo vykomínila, ale včera sme sa zlakli či to nemá zlomene ale asi ne ked jej nerobilo problém vyvstrájať dalej niesla som kyblik s vodu sotila do neho s takou silou, že voda vyčlapla na meter keby neuskočím mam to na sebe takto si to odniesol len chodník a ona sa tvárila ved ja som tam ani nebola :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Eva K. » 15. Nov 2007, 12:04

Proste máme živle, ale krásne :lol:
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 12:16

Baby jednoduchy navod : vezmem nejaku dobrotu pohodim , vezmem psa na kratko najprv . vezmem psa k tej dobrote a pri prvom naznaku zaujmu nasleduje povel DOWN! ale nie len ze down a hotovo ale hned pri tom nasleduje rana prutikom cez chrbat . tieot veci musia boliet a neda sa to naucit za mesiac .... atd
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 15. Nov 2007, 12:24

Jaro píše:ale nie len ze down a hotovo ale hned pri tom nasleduje rana prutikom cez chrbat . tieot veci musia boliet a neda sa to naucit za mesiac .... atd


to vogo!!! :shock: :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 15. Nov 2007, 12:24

Jaro píše:vezmem nejaku dobrotu pohodim , vezmem psa na kratko najprv . vezmem psa k tej dobrote a pri prvom naznaku zaujmu nasleduje povel DOWN! ale nie len ze down a hotovo ale hned pri tom nasleduje rana prutikom cez chrbat
poznám aj takých expertov, ktorí pri DOWN mastia psa zrolovanými novinami po hlave.
Jaro, sú povahy, ktoré by si po rane prútikom alebo vodidlom viac k nohe nedostal a ak dostal, tak iba zlomené.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 12:42

Dusan clovek co si pozna povahu psa musi vediet odhadnut co a ako kedy pouzit a aku metodu . Ja som napisal priklad . U weimaraka to funguje u vyzli treba ist na to inak napriklad . ale je to od jedinca k jedincovi .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 15. Nov 2007, 12:49

Jaro, aky postup by si doporucoval u vyzly?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 12:53

Amaguk píše:Jaro, aky postup by si doporucoval u vyzly?


vyzla je ovela maksia povahovo tak je metoda taka ista ale uz len dorazny povel zabera alebo zdvihnuta ruka ktora sa ozenie a pes liha . ale ako vravim musim poznat psa aby som vedel ako na neho
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 13:02

Ivka píše:ver ci never, pocujem ked to hovoris, ale ked mu pisknem, tak odskoci meter a zuje dalej :? na voditku ho nemozem mat celu prechadzku a vdaka milym spoluobcanov neviem predvidat, kde vsade sa najdu odpadky. ked ho privolam, prijde az ked dozuje.
ina povaha, ale kontajnerak tiez...u nas pomohlo nedovolit, aby si pes zaplnal cas sam nuchanim atd...cize stale nejaka akcia...a ak sa aj tak cosi pritrafilo, ze si mlsol, ukoncila sa hra, siel na voditko, trochu drezury (ak bol moc dorby zrychlovat, tak aby bol dovod mu vynadat) a to vsetko cestou domou a doma vyplach papule...a bolo jedno, ci zmlsol chlieb alebo eňo...neviem, ci je to spravny sposob, ale u nas zabral :)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Eva K. » 15. Nov 2007, 13:18

Jaro, ale veď hovorím, že pri mne nič nezoberie. Aj na cvičáku robíme odmietačku, dokonca sa snaží utiecť, keď jej dáva niekto cudzí. Ani zo zeme nič. Ona je taká prefíkaná, že keď ju nevidím v diaľke. A to si zmlsne na uschnutej myši, žabe a podobnom svinstve. Fuj. Zadawnujem ju, ale než k nej pribehnem, že ju potrestám, už to má v sebe resp. utečie, kým to nepožuje. Teraz už na ňu striehnem a ak niečo chce v diaľke zožrať, hádžem po nej kľúče. Ale tak ďaleko aj tak nedohodím.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 15. Nov 2007, 13:22

Eva K. píše:Jaro, ale veď hovorím, že pri mne nič nezoberie. Aj na cvičáku robíme odmietačku, dokonca sa snaží utiecť, keď jej dáva niekto cudzí. Ani zo zeme nič. Ona je taká prefíkaná, že keď ju nevidím v diaľke. A to si zmlsne na uschnutej myši, žabe a podobnom svinstve. Fuj. Zadawnujem ju, ale než k nej pribehnem, že ju potrestám, už to má v sebe resp. utečie, kým to nepožuje. Teraz už na ňu striehnem a ak niečo chce v diaľke zožrať, hádžem po nej kľúče. Ale tak ďaleko aj tak nedohodím.


No ako si napisala ked je pri tebe , tak preco netrenujes na vacsiu vzdialenost trabarz na 2-3 kroky od teba na 5-10 krokov od teba . neviem ci sa chystas na nejake skusky z weimarakom svojim ale ten DOWN budes urcite potrebovat ak hej a nebude to na 2m . hodim vam sem link kde to chlapi pekne rozpisali .http://www.myslivost.cz/RadimeSi/detail.asp?id=2451&mesic=11&rok=2007
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Eva K. » 15. Nov 2007, 13:30

Jaro, skúšky budeme robiť na jeseň. Čo sa týka down ovláda ho počas chôdze, na diaľku, hocikedy keď je niečím zaujatá zapískam a okamžite ľahne. Odloženie má tiež v poriadku. Len pri tom požieraní v diaľke to akosi nefunguje. Ale pozriem si to, rada sa priučím.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron