Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod rea » 14. Sep 2007, 18:35

Jana K píše:Fraga, ist krok od neho a volat...no ano, on podide, ale akonahle urobim rukou pohyb smerom k aportiku v jeho papulke, tak on urobi provokacne krok spat..proste je to super hra...



Skús nerobiť krok a potom k nemu nenaťahovať ruky, nech príde k tebe tak, že sa o teba kľudne môže oprieť, ukáž mu, akoby si o ten aport nestála, že ti ide o to, aby len prišiel k tebe. Ak špekuluje príliš, urob to tak, že ak sa priblíži, jemne ho posotíš od seba, psov to potom zvykne nakopnúť k tomu, aby sa na človeka tlačili. Nakoniec bude rád, že sa k tebe môže s aportom konečne priblížiť, aby si "žasla", aký krááásny aport on má... Pocapkaj, pomaznaj sa s ním, akoby omylom ak budeš hladkať po hlave zavaď aj o aport, ale neber ho, pusti psa zas od seba aj s aportom, nech pomachruje, čo to on má. Cit by ti mal povedať, kedy ho môžeš odobrať, ale isti si vtedy psa za obojok. A ho odoberieš, hneď mu ho zas daj. Ak ťa bude vyzývať k hre, aby si ho nasledovala a naháňala sa s ním, otoč sa a volaj ho, zas aport neodoberaj. Ak mu prejdeš cez rozum správne, bude utekať aj s aportom za tebou. Chce to ukázať tomu psovi, že vlastne o ten aport ani nejde... Potom od tohto sa dá odraziť ďalej. Dôležité je, ak má pes aportovať, aby sa mu aportíky nepovaľovali všade, aporty má, len keď s ním pracujete, veci, ktoré má na okusovanie by nemali mať podobu aportu a od psa by ste nemali chcieť, aby vám ich nosil.

Takto sa machruje, ak má niekto aport...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod rea » 14. Sep 2007, 18:50

a ešte jeden, čo machruje s aportom...

Obrázok
Obrázok

a ešte niečo. Hrať sa môže, ale pravidlá určuje človek.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Katarina » 14. Sep 2007, 21:15

No, asi som ho prilis prechvalila. Na hodku a pol som si odbehla a za obet padla kniha /najma jej tvrdy obal a zopar stran/ plus papiere z roboty. Naivne si mysliac, ze nic nebude, som to nechala na stole v kuchyni. Hold, sekla som sa. Ono zase daky kludas nie je, ale neobhryza nic, mozno preto, ze v chodbe nie je vobec nic a v kuchyni toho tiez vela nenajde. Co sa tyka toho bicykla, tak chodi priatel do lesa a vacsinou to je kopec, takze hafan ide takmer krokom popri nom a potom dole z kopca sa snazime co najviac brzdit, aby neletel. Cez prazdniny sme takto boli asi 3krat. Tak zatim pa
Katarina
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Aug 2007, 15:18

Poslaťod Esona » 14. Sep 2007, 21:17

rea
super foto .S fotenim v pohybe mam ja problem.Nie a nie vystihnut ten spravny moment hlavne pri preskokoch a chytani taniera . Nejake foto saprtom mam ,ale ako ho umiestnit tu ?

Na pozieranie hovienok som citala ,ze je dobre drozdie.Ja som to vyskuala a u nas to zabralo .Mala som obavy co to spravy dala som pol kocky a o dva dni zas.
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod Jana K » 14. Sep 2007, 22:05

to by bolo fajn Ivi...jasne, ja som v Blave skoro "desatkrat" za den.. :lol: .mam to max. 15minutiek z Bernolakova, takze my sme v poho... :)

Katka, nas uz skoro 10 mesacny krpec meria 70 cm a vazi 32 kg...

Rea, dakujem za radu, skusim to pouzit v praxi...inak, na tych tvojich obrazkoch su tri moje najoblubenejsie plemena... :) su nadherni....
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Fraga » 14. Sep 2007, 22:11

Rea aj moje ;) najmä to plemienko v pozadí s tou lysinkou to mám moooc rada :lol:


REA uplne si mi to vytiahla z ust teraz som si prečitala cele ešte raz. Presne Jani ako napisala REA skus nech príde k tebe aport neber ja pošucham po rebrach, prípadne oblbnem sadni a ona loptičku drzí ako hluchy dvere ani teraz ju však neberiem trošku sa o nu akoby poťahám a až potom vezmem a znovu hodím. Má to velmi rada, vie, že ked prinesie, budeme sa o nu doťahovať :lol:
Naposledy upravil Fraga dňa 17. Sep 2007, 20:01, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Ivka » 17. Sep 2007, 11:00

tak navrhujem utorok alebo stvrtok alebo piatok... :?:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Eva K. » 17. Sep 2007, 12:18

My by sme mohli v útorok, štvrtok aj v piatok, pokiaľ nebude pršať. Ale až okolo 17,30. Do 17. hod pracujeme.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

fotenie

Poslaťod Brix » 17. Sep 2007, 13:21

Esona píše:rea
super foto .S fotenim v pohybe mam ja problem...

No tak o tomto mi nemusíš hovoriť absolútne nič. Vraj aký má Panasonik super stabilizátor. Na nášho Brixíka však ani ten nestačí - hlavne keď je v pohybe. No musím uznať, že napriek tomu sa nám zopár záberov podarilo. Vcera bolo veľmi pekné počasíčko na prechádzku ale i fotenie. Ak stihnem stiahnut fotky určite nejaké zo včerajška pridám. 5-ka
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Re: fotenie

Poslaťod lucik » 17. Sep 2007, 15:32

Brix píše:
Esona píše:rea
super foto .S fotenim v pohybe mam ja problem...

No tak o tomto mi nemusíš hovoriť absolútne nič. Vraj aký má Panasonik super stabilizátor. Na nášho Brixíka však ani ten nestačí - hlavne keď je v pohybe. No musím uznať, že napriek tomu sa nám zopár záberov podarilo. Vcera bolo veľmi pekné počasíčko na prechádzku ale i fotenie. Ak stihnem stiahnut fotky určite nejaké zo včerajška pridám. 5-ka


mam dojem, ze stabilizator stabilizuje obraz, ked sa hybes ty, nie ked sa hybe objekt :)
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

fotenie

Poslaťod Brix » 19. Sep 2007, 14:02

Sorry ja nie som velmi technicky typ, len som tym chcela povedat, ze weimar je sidlo, ktore nie je lachke dobre zachytit v pohybe. pa 5-ka

Kuknite na nasho fesaka. V nedelu bol z neho lietajuci pes :P
Obrázok
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Poslaťod Eva K. » 20. Sep 2007, 8:44

ahoj 5 ka. Krásny, daj mu vypiť Redbul a narastú mu krídla. :lol:
Poradí mi niekto, ako vložiť fotky? Som totiž počítačový antitalent. :oops:
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

vkladanie fotiek

Poslaťod Brix » 20. Sep 2007, 14:06

Ja vkladam podla toho co napisal administrator vo fotogaleriach a ide to. Nie je to az tak zlozite. Pa 5-ka
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Poslaťod Eva K. » 20. Sep 2007, 14:41

Ďakujem, skúsim to.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 2. Nov 2007, 13:55

No ludia kde ste čo ste všetci pospali?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť

cron