Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Eva K. » 13. Sep 2007, 13:51

S tým aportom. Skúste najprv na dlhšom vodítku a keď zoberie aport do huby
postupne si ho priťahovať. My sme to tak nerobili a doplatili sme na to.
Na chybách iného sa dá poučiť.
Oni sa totiž iba hrajú a myslia si, že aj my. Preto odbiehajú s aportom.
Inak aj vaši sú takí pažraví, alebo len ja mám šťastie na pažravcov.
Náš ďaľší problém je, že keď ju nevidím, zbiera všeličo možné po zemi.
Teraz sme boli na Liptove, kde sa pasú ovečky a baranie hovienka bol pre ňu veľký pamlsok. Skoro ma tam prekotilo. Dokonca aj dostala po hube, čo normálne nerobím. Trvalo mi 2 dni než som jej to vytĺkla z hlavy / nie doslova/, celé prechádzky boli moje slová nesmieš, nesmieš a namiesto, aby som obdivovala prírodu, som stále pozerala, či sa zase nepasie hovienkami. Ale zaujímavé bolo, že len baranie. Ovčie si nevšímala.
No ale po dvoch dňoch revania na ňu konečne pochopila, že aj piškótik
za to, že nezožerie lajno je dobrý. Doma som hneď pre istotu odčervovala.
Na cvičáku sme cvičili odmietačku zo zeme a tam sa tvárila ako najlepší pes na svete ani sa na to mäsko na zemi nepozrela. Taká je to prefíkaná potvorka. Ale keď ju nevidím .......
Skúste, kto máte skúsenosti poradiť, čo stým.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivka » 13. Sep 2007, 14:20

marlo píše:No povely ten nas pocuva myslim celkom dobre.Nemame sice ambicie robit polovne skusky ale chceme aby pocuval a robil zakladne veci /sadni,lahni,zostan,dones,nesmies,miesto..atd/

Jedine co sa mi nedari je ho UNAVIT .Denne po praci chodime von na cca 2h kde mu aktivne hadzem loptu,uz mam problem aj s ramenom ale on je ako na baterky.
Nema snahu sa hrat s inymi psami a tym sa unavit.Ked ma loptu neexistje pre neho nic co je niekedy dobre ked potrebujem jeho pozornost odputat od nejakych inych veci.

Cize moja otazka je ako ho vencite Vy tak aby bol naozaj vybehany a spokojny ?



moj sa unavi len vtedy, ked sa cca 2 hodiny hra s inymi psami, inak s nim mozem asi aj do kosic hadzuc pri tom lopticky a nebude to na nom vidno :D
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Eva K. » 13. Sep 2007, 14:26

Marlo, weimaráka je asi veľmi ťažké unaviť, to by musel byť chorý.
My sme s prvým weimarom, čo sme mali,urobili na bycikli 40 km, prišli sme domov, trochu si pospal a o chvíľu bol ako rybička.
Ale tie 2 hodinky aktívneho behu by asi mali stačiť. Aspoň našej Elis stačia.
Ako je starý tvoj weimar?
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod marlo » 13. Sep 2007, 18:36

Eva K. píše:Ako je starý tvoj weimar?


Aktualne 17mesiacov +-

Chodievame s nim aj za Slovnaft k Dunaju na 2-4h prechadzky spojene z nahananim lopty a plavanim.
Obrázok užívateľa
marlo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 22. Máj 2007, 21:00
Bydlisko: Bratislava

weimarsky stavac

Poslaťod Esona » 13. Sep 2007, 19:08

Marlo
stekanie na povel sa robi napr. aj na skuskach podla Narodneho skusobneho poriadku ZM,SVV1-3 .Mne toto moj sedivak ovlada v pohode aj stekaj aj ticho ,ale ked zacne stekat sam od seba tak ho mam problem vypnut.Ja som to ucila na pamlsok.
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

weimarsky stavac

Poslaťod Esona » 13. Sep 2007, 21:27

Prinasanie aportov treba skusit za odmenu .Je jedno ci je odmena hracka ,alebo pamlsok .Preco by vam mal pes doniest svoju korist ? Berte to ako vymenu aportu za odmenu . Aport ma pes robit s radostou nie zo strachu .Aj na cvičáku nedoporucujem odoberat stenatu hned aport a ani predsadnut netreba .U steniatka je dolezite vzbudit zaujem o aport . Potom uchopenie aportu a uputanie na seba a vlastne vymenit aport za odmenu .Odmena musí byt moooooc super .Steniatku sa moze dat aport znovu naspat a trochu sa snim potahat .Jemne pozor na zubky. Inokedy ked aport nesie chvalit ,,jee sikovny psik co to mas ukaz ,,ked vam aport pusti skumavo si ho poobzerajte a vrate mu ho .Psik nemá mat,, pocit ´´,ze sme ho o aport pripravili .Prajem vela uspechov a trpezlivosti pri vycviku .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod Eva K. » 14. Sep 2007, 9:23

Marlo, naša Elis má 19 mesiacov a tiež chodíme za Slovnaft. Ale my chodíme
ako sú bufety a neprejdeme cez hrádzu, ale chodíme k vyrovnávaciemu kanálu. Chodíme denne okrem soboty a nedele, okolo 17,30 a sme tam cca do 19,30 samozrejme, keď veľmi neprší. Možno, že sa niekedy stretneme.
Mohli by sa spolu dobre vybehať.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Eva K. » 14. Sep 2007, 9:59

Esona, s aportom sme takto tiež cvičili, ale tu je iný problém, že poľovné psi
musia aport odovzdať, tj. predsadnúť a držať pokiaľ pán aport neodoberie.
Samozrejme sa predpokladá, že pes aport prináša s radosťou.
Ak aport síce donesie, ale len položí na skúškach idú body dole.
My sme si takto na cvičáku pokazili fenu, že sme netrvali na odovzdaní a teraz to musíme znova cvičiť. Len toľko k aportu, záleží tiež na tom, či pes bude robiť polovné skúšky, alebo nie. Ak nie, je to jedno.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod marlo » 14. Sep 2007, 13:50

Eva K. píše:....Chodíme denne okrem soboty a nedele, okolo 17,30 a sme tam cca do 19,30 samozrejme, keď veľmi neprší. Možno, že sa niekedy stretneme.
Mohli by sa spolu dobre vybehať.


Mas na mysli asi tie 2 bufety a jeden sa vola tusim u flinstona..?
A potom tam trcha dalej smerom na Hamuliakovo pozdlz hradze je ten kanal ...
Tam sice chodime len sem tam ,skor prejdeme cez hradzu a ideme po tych velkych lukach az do takeho minilesa a s5.
Ale je pravda ze prevazne sobota,nedela.... z casu na cas chodime aj do Horskeho parku.90% prechadzok su pri Malom Dunaji mame to najblizsie.
Obrázok užívateľa
marlo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 22. Máj 2007, 21:00
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 14. Sep 2007, 14:49

Evka, ano, aj nas weimar je nenormalne pazravy..my sme zatial nenasli nic, co by nelubil, a to doslovne.. :lol:.. nas sa specializuje na bobky, ale nepohrdne ani inymi fajnostkami z "prirody"..obchadza jedine tie od psov.. :roll:

Ivka, vidim, ze moj pes pochopil aport presne ako tvoj..

Fraga, ist krok od neho a volat...no ano, on podide, ale akonahle urobim rukou pohyb smerom k aportiku v jeho papulke, tak on urobi provokacne krok spat..proste je to super hra...

Marlo, oni su asi fakt neznicitelny...aj my ho chodime vybehat do prirody, ale myslim si, ze uplne najviac miluje nahanacky so psami, na to sa ja s mojimi aportami pocas prechadzok nehrabem..vidim, ze tvoj psik presne naopak, tak neviem..mozno skusit bicykel..uz aj ja nad tym uvazujem, jednak unavit ho, ale aj kvoli svalstvu na nohach, len najprv musim nacvicit kludy pred zverou, lebo ked zbada zajaca, tak pokosim cele pole.. :lol:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Eva K. » 14. Sep 2007, 14:50

to Marlo,
ano tam presne. V sobotu a nedeľu chodíme do Devínskej N. Vsi
na tie lúky k Morave. Máme to bližšie z domu. Cez týždeň máme bližšie z roboty, kde je Elis s nami. Škoda tak sa asi nevybehajú spolu.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivka » 14. Sep 2007, 14:55

mohli by sme dohodnut na nejaky den a zorganizovat velke stretnutie nasich sedivakov za slovnaftom, co poviete? jani vedela by si sa dopravit do ba? :)
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Katarina » 14. Sep 2007, 16:03

Ahojte wajmaracky, ja mam tiez doma sedivu potvorku menom Reno. Je to riadne sidlo /ma 6 mesiacov/, ale zatial sa drzi v klude. Mame ho v byte, ale zatial sa sprava na jednotku. Je doma sam cca. 7 hodin, ale este nic neponicil /ma k dispoziciu velikansku chodbu a kuchynu/, neokusal a podobne. Dokonca aj topanky mozeme pri nom nechat. Kedze postupne sa dostava do puberty, len dufam, ze to tak zostane aj nadalej. Chodime aj na cvicak a cvicenie mu fakt ide, za pamlsok dokaze vsetko. Aportovanie tiez robil tym stylom, ze ho predo mnou pustil, no v poslednej dobe ho nechce nosit ani vymenit za maskrtu. Ked mu ju ukazem, pusti ho tam kde je a pribehne bez neho. So zverou skusenosti esta nemame, som z Brezna takze polia tu dako niesu a v lese sa sprava normal. Na zavolanie pride vzdy, no pokial nenasiel nejaku dobrotu, to nevidi a nepocuje. Tiez si rad zamaskrti na bobkoch rozneho druhu, okrem psich, nie a nie ho to odnaucit. Chodime sa aj bicyklovat, 7-10 km dame ako nic, kus si doma pospi a zase je pripraveny nieco podniknut. Je to poriadne zivy hafan, ale nemenila by som za ziadne ine plemeno. Inak, kolko vase psiky meraju a vazia+vek, to len tak na porovnanie. My mame 23 kg a zhruba 55 cm /nie je to presne, lebo sa vrti stale/.
Katarina
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Aug 2007, 15:18

Poslaťod Eva K. » 14. Sep 2007, 16:25

To Katka
vitaj medzi šedivákmi. :P
To máš teda naozaj miláčika, keď je taký kľudný a nič nehryzie za 7 hodín doma. To je asi nejaký prírodný úkaz, pretože to robia skoro všetky štence.
Naša Elis je stále s nami a jej sa vždy podarilo v nestráženej chvíli, keď som niečo robila niečo ukoristiť.
Asi som tu najskúsenejšia, už mám druhého šediváka / prvý bol pes a predstavte si, že nájdený, pritom tetovaný, takže s PP, žiaľ už nežije, dožil sa 13 rokov/ s tým behaním to netreba u malých psíkov preháňať, ide tu o kĹby, je to veľké plemeno. Radšej postupne pridávať. Aj pri aportovaní, pretože tie naše torpéda idú hlava nehlava a nakonci veľký šmyk a to odchádzajú kĺby.
Nechcem tu poučovať, ale radšej teraz pozor, aby potom neskončili u veterinára.
To Marlo a kto je z BA.
Bolo by to fajn, stretnúť sa a vymeniť si skúsenosti.
V júli sme boli na výcvikovom tábore z klubu WS, bolo nás tam tuším 9 alebo 10 a toľko krásy pokope... Proste sú to šľachtici.
Navrhnite niekto termín a možno sa dáme niekedy do kopy.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Eva K. » 14. Sep 2007, 16:32

Pardón to Ivka a tiež Marlo a kto je z Bratislavy - opravujem
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron