Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Jana K » 8. Sep 2007, 12:55

:lol: :lol: Ivi, Peťka, tak až teraz som pochopila, ake mam stastie, ze nas pes nikdy nie je doma sam..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

puberta

Poslaťod Brix » 10. Sep 2007, 9:27

Ahojcek,
aby som mojmu hafanovi celkom nekrivdila, musim ho aj pochvalit.
V piatok ani nezahradnicil ani nestavbarcil a v sobotu bol na cvicaku velmi sikovny. Aj ked to jeho ku mne hlavne ked je v spolocnosti inych psov este nie je neviem co - zda sa ze trosku sa hormonik skludnil uvidime na kolko dni. Najnovsie sa ucime stekat na povel. Je to fakt zabava. V sobotu a aj v nedelu (ale len do vecera) sme stekali len ja a priatel, ale vecer sa to zlomilo. Drzte palce aby sme to zvladli. Pa a pekny tyzden s nasimi milacikmi. :P 5-ka
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Poslaťod Jana K » 10. Sep 2007, 14:37

jej Peti, to je nahoda...aj my sme sa cez vikend ucili stekanie na povel...ale nas Amigo je tak uhavkany, ze to islo celkom bez problemov..len aj by mohol prestat na povel, tak, ako zacne.. :wink:
pekny tyzden aj vam.. :)
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod marlo » 11. Sep 2007, 22:40

Aky to ma vyznam aby vedel "Weimar" na povel stekat ?
Moze mi to niekto vysvetlit... ?

Ď.
Obrázok užívateľa
marlo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 22. Máj 2007, 21:00
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod curi » 12. Sep 2007, 10:28

nehladaj vo vsetkom vyznam...psovi prospeje ked urobi nieco co chce od neho pan aby potom mohol byt pochvaleny v lepsom pripade odmeneny..takisto nema potom vyznam aby si pes sadal alebo lihal na povel...
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

Poslaťod Eva K. » 12. Sep 2007, 13:12

Ahojte majitelia šedivákov a šediváčiek.
Konečne som našla aj na Slovensku stránku, kde si môžeme pokecať o tomto plemeni. Ja mám už 19. mesačnú weimarku Elis, ak mi niekto poradí ako mám vložiť fotku rada sa poučím a umiestnim.
Ako som čítala Vaše príspevky len som sa usmievala, lebo som zažívala to isté / roztrhané igelitky aj s obsahom, rozkúsané topánky, tiež pokus o stavebnú činnosť a pod. /, chválabohu my už sme za vodou. Mám ale šťastie, že je Elis stále so mnou v práci / RD/ aj doma na sídlisku.
My už máme za sebou výcvik poslušnosti na cvičáku - zvládla to celkom
dobre až na pubertu vtedy bola ako buldozér, lebo chcela robiť všetko ihneď a čo najskôr. Nie raz sa stalo, že ma v rýchlosti zrazila na zem, alebo tak vyštartovala, že ma vliekla po zemi, a to nie som žiadne fifipierko- 65 kg. Ale po 12 mesiacoch sa skľudnila a teraz poslúcha ako hodinky. Ale to chcelo strašne veľa trpezlivosti a lásky. U nás tresty nefungovali. Maximálne retiazka a cuknúť.
Chodíme ešte na cvičák, ale len tak pre moju zábavu a precvičiť si, čo sme sa naučili. Okrem toho sa už pripravujeme na poľovné skúšky, ktoré budeme potrebovať, chceme šteniatka s PP. Tak želôám veľa trpezlivosti a lásky. :D
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 12. Sep 2007, 15:11

Marlo, neviem, ci si bol niekedy na cvicaku, ale take veci sa od psov vyzaduju, a nemusi to byt ani weimarak... :wink:.. aale k veci: obrana v dnesnej dobe podla mna nie je na zahodenie, tak preco to nevyuzit, pokial pes na to ma../nas sa predviedol uz aj v praxi :) /..neviem, ci vies, ale weimaraci nie su cisto vyuzivany len polovne, ale v Nemecku ich pouzivaju aj v ozbrojenych silach...netvrdim, ze kazdy weimar ma na to ma, ale ak hej, tak preco to potlacat. :)

Evka, gratulujem k poslusnosti u Elis....nas Amigo je prave v puberte, tak uvidime dokedy ho to bude bavit.. :lol: ..ale je to chlap, takze ocakavam este vela namahy a lasky zaroven, kym ho okresem... :lol: ..ak vobec... :lol:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Fraga » 12. Sep 2007, 15:18

Jani na obranu má každý weimar je to najostrejší stavač. Brat našej byvalej sučky bol presne využívaný na hraniciach a ona sa teda tiež nezaprela. :D v 4 mesiacoch "napadla" (bola sama na dvore a vošiel otcov kamarat) človeka. Takže isto na to majú.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod marlo » 12. Sep 2007, 20:12

Jana K píše:Marlo, neviem, ci si bol niekedy na cvicaku, ale take veci sa od psov vyzaduju, a nemusi to byt ani weimarak... ....


Ok.Ja som chcel vediet iba preco ? Odpoved som dostal.

Tiez som rozmyslal nad tym ze ho to skusim naucit...ale mam obavu ze ho nedokazem potom zastavit.
Zatial steka len ked si to situacia vyzaduje...alebo vynimocne doma..ak sa niecoho zlakne a nevie co to je.
Obrázok užívateľa
marlo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 22. Máj 2007, 21:00
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 12. Sep 2007, 23:20

Marlo, na tom sa aj ja smejem..sice uz ako-tak dosiahnem, aby stekal, len ako ho stopnut.. :lol: pri cviceni to nie je problem: ucime sa to na lopticku, ktoru drzim tak, aby si ju musel vyprosovat..a popri tom davam povel stekaj..akonahle to dosiahnem, mu ju hodim za odmenu a tym skonci..horsie je, ked mi zacne robit poriadky s okoloiducimi..tam to zatial stopnut neviem, ale verim, ze je to len otazkou casu.. :)

ja mam skor iny problem...aportiky..mame jednu oblubenu lopticku, za ktorou sa ide potrhat, cize by sa dala fantasticky vyuzit na vybehanie..len ma to jeden problem:akonahle lopticku ziska, bude sice provokovat, prinesie ju, avsak len do "bezpecnej" vzdialenosti 1m odo mna a to tak, aby som nemala sancu mu ju zobrat..jednoducho - nevie pochopit princip aportikov..a ked ho uz lapim, tak ju nechce pustit ani za nic..a je dobehane a aj mna to rychlo prestane bavit.. :(
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

stekanie na povel a aport

Poslaťod Brix » 13. Sep 2007, 9:50

So stekanim na povel si este asi pockame. Po prvych uspechoch sme dosli do fazy nestekam ked to panicka chce. Za miskou, loptickou, pamlskom najviac zaknucim a samozrejme vyskakujem do zblaznenia ved som dost velky a tazky aby som si uchmatol to po com tuzim.
S aportikmi sme boli natom podobne ako Janka, nie a nie doniest kym mi neporadili. Momentalne mame dva aportiky. Takze ked mu jeden hodim druhy mam skryty vo vrecku a pripraveny na povel dones. ked ho zbada bezi priamo ku mne a ked je blizucko hadzem mu ho za mna tak aby mi prebehol pomedzi nohy (nastastie som dost vysoka takze ma nezvalcuje). Takto sa vraj nauci bezat s aportom priamo k panicke. To ako ho naucim aby si sadol predo mna a pustil ho na povel to je otazka dalsieho cvicenia. Uz sa na to tesim. Zatial sa mi pri mojom weimarovi potvrdilo vela vela trpezlivosti a nakoniec to zvladneme. Takze weimaraci - pubertaci v ziadnom pripade sa nevzdavajme. Pa 5-ka
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Poslaťod Eva K. » 13. Sep 2007, 10:18

pre Janku
ja som naučila Elis štekať, keď som jej dávala jesť, štekala na misku.
Keďže je neskonale pažravá, myslím, ako všetci weimaráci / mám už druhého/ tak to išlo okamžite. Ak chcete prerušiť štekanie treba povedať kľud
a jemne stlačiť papuľu.
Čo sa týka aportu, tak to sme Elis pekne pokazili s loptičkou, pretože ju síce
doniesla, ale hodila pred nás. Na výcvikovom tábore / klub weimarských stavačov/ sme skúšali aportovať zo zajacom, bažantom a to bola katastrofa.
Najprv sa mi v bažantovi vyváľala a nechcela ho doniesť. Po nátlaku ale
druhý deň už doniesla, ale len položila predo mňa, ale to nesmie. Musí si predsadnúť a držať pokiaľ jej ho nezoberiem s príkazom pusť.
Takže sa učíme aportovať odznova. Teraz robíme len drž a pusť bez prinášania. Robíme to už tak dva týždne a už nám obidvom z toho šibe. Ale musíme vydržať pokiaľ to nebude na 100%.
Takže ak by ste chceli psíka uchovniť/ neviem, či má PP a mienite chodiť na výstavy a urobiť skúšky/ treba trvať na tom, aby aport odovzdal, aby to nedopadlo tak ako u nás.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivka » 13. Sep 2007, 12:22

s tym aportovanim je to asi vseobecny "problem" moj pes miluje aportovat, ale v jeho reci to znamena, ze po to zabehne a v dostatocnej vzdialenosti odo mna to vlaci po pripade polozi, ale ked urobim co i len krok jeho smerom, uz s tym bezi prec. a to som ho nikdy nenahanala.... :wink:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 12:54

Ivka treba urobiť krok od neho a volať. Určite pride a so sebou prinesie aj aportíček :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod marlo » 13. Sep 2007, 13:47

No povely ten nas pocuva myslim celkom dobre.Nemame sice ambicie robit polovne skusky ale chceme aby pocuval a robil zakladne veci /sadni,lahni,zostan,dones,nesmies,miesto..atd/

Jedine co sa mi nedari je ho UNAVIT .Denne po praci chodime von na cca 2h kde mu aktivne hadzem loptu,uz mam problem aj s ramenom ale on je ako na baterky.
Nema snahu sa hrat s inymi psami a tym sa unavit.Ked ma loptu neexistje pre neho nic co je niekedy dobre ked potrebujem jeho pozornost odputat od nejakych inych veci.

Cize moja otazka je ako ho vencite Vy tak aby bol naozaj vybehany a spokojny ?
Obrázok užívateľa
marlo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 22. Máj 2007, 21:00
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron