Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Peter a Heda » 16. Máj 2007, 0:08

Ahoj Joachim, som rad, ze si sa ozval, vyssie som uz uviedol, co ma trapi, resp. hladam odpoved na otazku, co s tym pruhom. Esteticky to nie je bohvieco.. ked som Hedu kupoval, mala asi 10 mesiacov a vedel som, ze ma pruh a majitel povedal, ze jeho odstranenie nebude problem.. o to vacsie bolo moje prekvapenie, ked som doma zistil, resp. u veterinara, ze Heda ma aj selest na srdci a ta operacia pruhu moze byt problem, nakolko ten selest je dost velky.. Heda je velmi zlata, hned sme si ju oblubili a preto nechcem riskovat, aby sa z narkozy uz neprebrala.. za to riziko mi to nestoji.. na druhej strane som chcel mat chovnu suku, preto som kupoval weimara s papiermi, neviem vsak, ci ten pruh nebude prekazkou k uchovneniu.. co si o tom myslis?? Fotecky ti poslem na mejla..
Peter a Heda
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 8. Máj 2007, 15:47
Bydlisko: Vrútky

Poslaťod Joachim » 16. Máj 2007, 9:07

No Peto na vystave to vadit nebude , aleee neviem ci je najlepsie aby fena proste len tak behala s pruhom, a mala steniatka... s tou selestou by som to nevidel tak tragicky, je to smola to ano, ale tusim aj achimovi to raz povedal, potom zas nie a kolko ludi ma selest , aj kamoska a sportuje , behava a podobne... neviem skus sa poradit aj s inymi veterinarmi. Co sa tyka chovu , bude mat vystavy , skusky a do chovu ju da, nema ti to ako zistit, ale zase zo strany zdravia tvojej feny to asi nebude naj. Neviem fakt, na vystavach urcite vadit nebude, to fakt len keby bolo az nejako moc vidiet . Odkial inak ste?
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod sylva » 16. Máj 2007, 10:38

Marek, Peťo je z Vrútok :twisted: (má to napísané pod menom) :lol: Ten pruh ozaj nie je bohviečo. A nie kvôli uchovňovaniu. Ale pre aktívneho psa by to ozaj mohlo znamenať určité riziko. A to už vôbec nehovorím o kotnosti.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 16. Máj 2007, 14:54

Joachim nic proti tebe na jednej strane bazirujes za povinnost absolvovat povinne RTG vysetrenie na DBK pre weimarakov a na druhej strane by si do chovu zaradil jedinca z pruhom a selestom . divne nie :?:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

steniatko

Poslaťod Skarab » 16. Máj 2007, 20:09

Dobry den vsetkym!
nieje to iste, ale mam zaujem o kupu steniatka, weimara, ale problem je v tom, ze potrebujeme ho v auguste, nakolko to ma byt darcek pre moju maminu (ale nebojte, o psika sa budeme starat vsetci a nebude rozmaznane :) )
a ci by ste mi nevedeli poradit, kde a u koho hladat, ja by som potreboval vidiet weimara asi aj na zivo, najlepsie navstivit nejaku chovnu stanicu...som z BA. kupa steniatka by bola v pohode aj napr. z Ciech. bola by to "ona" s PP a samozrejme nejakych dobrych rodicov :wink: ale vsak to pisu vsade, ze su fajnovy rodicia a vsetko vyhrali..nevyznam sa

este otazka, je najlepsi prvy vrh? (vrh sa ozancuje pismenami? cize A?) aky je rozdiel ak mam stena z vrhu A a z E? alebo ako to je?

http://www.weimar.sk/index.php?view=5 tu su vypisane chovne stanice na SVK ale nie adresy, kontakt, daco... :(

mne sa pozdava tento planovany vrh http://www.shefis.com/index.php?id=vrhy&pic=stenata

pes by bol vedeny nie ako polovny, skor domaci, ale rad by som vyskusal ho trenovat ako polovneho, ak na to bude cas a chut :idea:

priatelka ma madarsku vyzlu a je super a ja xcem weimara, a tak sa pytam, ci nemoze zacat ziarlit na nu :cry: alebo skor ju brat ako dcerku alebo co..ona ma ale teraz len pol roka (ta vyzla)

DAKUJEEEM
Skarab
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16. Máj 2007, 19:51

Poslaťod Peter a Heda » 16. Máj 2007, 22:22

Joachim a Sylva, dakujem za reakcie, uchovnit Hedu nechcem za kazdu cenu, ale aspon zbieram informacie, ci sa to vobec da. Vzhladom na rizika - ako stres na vystavach a pripadna kotnost feny - by som do toho nesiel. Veterinar povedal, ze odstranenie pruhu nie je problem, z fyziologickeho hladiska psovi nejako neskodi, ide skor o esteticku stranku veci - vidno to - ako keby mala pupik. Operovat nedoporucil, len v krajnom pripade ako napr. zlomena noha a pod. Skoda toho selestu, uz mohla byt davno zoperovana.. No myslim, ze kazdy chovatel by rad vychoval i steniatka a ze aj pre fenku by bolo dobre mat aspon raz za zivot potomkov. Je to proste radost, i ked Heda i ja o tu radost asi prideme..
Peter a Heda
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 8. Máj 2007, 15:47
Bydlisko: Vrútky

Poslaťod Joachim » 17. Máj 2007, 8:07

Jaro omyl .. ja som nenapisal ze by som ju dal do chovu..jasne som napisal ze neodporucam.. ja ssom napisal ze keby moc chcel ci by mu na to dosli alebo nie..a ako poznam nas klub tak by ju sradostou do chovu dali
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Joachim » 17. Máj 2007, 8:10

Sakar :

ten planovany vrh co sa ti paci je od kamoski Veroniky :wink: mas dobry vyber..uvidime..vyzera to byt velmi nadejny vrh :) Fisinka je fesanda a skvela v praci a so psom co kryla v anglicku je pracovne aj vystavne takisto vynikajuco.

Co sa tyka vrhov je to uplne jedno...zalezi skor od rodicov... vrh A znamena ze tak chovna stanica ma prvy vrh..cize ma prvy krat steniatka..na druhej strane to nemusi znamenat ze su daky zaciatocnici.. a potom to ide dalej ked je E , je to piaty vrh
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jana K » 17. Máj 2007, 9:06

ahoj Marek...cakame na fotecky, a nic...urob s tym nieco, som zvedava na Dasenku.. :)
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Joachim » 17. Máj 2007, 17:59

Hehe ano ano jani bude bude :)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Skarab » 17. Máj 2007, 20:03

dakujem. pozeram na nete vystavy, pokusim sa dojst a uvidiet weimara nazivo.

ale jedna otazocka: weimar ma kratky chvost?alebo dlhy?citam ze sa cvaka..sak to je zakazane.ci nie?bo videl som aj fotky s dlhymi chvostmi.a mne sa [ravdupovediac aj viacej pacia.ma to nejake opodstatnenie ze ma ucvaknuty chvostik?

a je to neobvykle, ak by som nexcel, aby mu ucvakli chvost?ci pri vystavach to je nepripustne?

dakujem :)
Skarab
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16. Máj 2007, 19:51

Poslaťod Joachim » 21. Máj 2007, 9:23

Weimarom sa odjakživa cvakali chvosty.. potom sa to zakazalo a niektory chovatelia nehavalidlhe niektory cvakali dalej. Od februara to je zase povolene.. Ziadna zavada to nieje. Na vystavach uvidis aj takych aj takych :).. Ak by si prilis chcel s dlhy chvostom staci si vybrat ch.st a dopredu sa dohodnut s chovatelom , ze ked bude cvakat tak tvojmu nech necvaka ;)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jana K » 22. Máj 2007, 9:47

caf Marek, no ako ste dopadli na klubovke?
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod marlo » 22. Máj 2007, 21:27

Boli sme pozriet na tej vystave pri Ciferi.
Prvy krat sme sa zucastnili takejto akcie avsak iba ako pozorovatelia nakolko nemame vystavne ambicie.Chceli sme vidiet iba viac Weimarov pokope :). A porovnat ho s nasim .

Pekna akcia.Len mi bolo troska luto tych psov.V nedelu bolo dost teplo.
Takze ty ktory sa dostali na radu neskor popripade az niekedy poobede museli byt dost vycerpany z toho tepla.
Ale bolo tam vela peknych psov.

Mala ukazka :

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
marlo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 22. Máj 2007, 21:00
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 23. Máj 2007, 11:22

Marlo, aj my sme tam boli s Amigom..tiez sme boli prvykrat na takejto akcii /maly konecne videl nejakych "sukmenovcov" na Slovensku, lebo v nasom okoli sme unikat :roll: /..ale nevydrzali sme az do konca, prave kvoli tomu teplu, lebo krpec bol uplne "vypluty" a ja tiez, takze v tom mas pravdu, chudatka hafani, nie je to urcite nic prijemne, vyhrievat sa pocas najvacsej horucavy na slnku..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron