Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Joachim » 18. Apr 2007, 19:56

Dakujem za tie veľkéé chvály :) , ked som si bol achima vyberat vobec som netusil mic o weimaroch co sa tyka standardu..proste sa podaril :).

Co sa tyka akcii , su ale malo prezentovane, je napriklad vycvikovy tabor, klubove skusky atd. Problem je vraj v tom ze je malo penazi a vela neplatiacich clenov. Vravi vybor.

Co sa tyka aktualnych vysledkov na klubovych strankach SORRY :) nemal som poslednu dobu cas ... to mam na starosti ja .

Naasmu noveemu :)
Kratas v zime vonku uplne v pohode ak si zvykne od mala a k detom tak isto .. vlastne skusenosti. Co sa tyka stopy v lese myslim ze tendencia nie je velka... aj ked vkazdom psovi je. MOj neuteka a co sa rozpravame aj na roznych akciach myslim ze s tyum problem nie je.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jana K » 18. Apr 2007, 23:30

Ahoj Jackal :)
..ja mam stena weimara od 6,5 tyzdna, nakolko tak stanovila chovatelka odber...krpec aj mamina to zvladali v pohode..takto jej odisli 4 stence..piatu sestricku si ponechali oni, a posledne sieste stena odislo az o 2 tyzdne neskor..a tam uz bol problem...hlavne s maminou...ale bezny odber je v 7-8 tyzdni ..

no - moj ma teraz 5 mesiacov, a je na mna uz doooost naviazany, takze neviem..ale mame kamarata kokra, ktory sa dostal k majitelovi az v 6 ci 7 mesiaci, a zvladol to uplne v pohode..

a k tomu vyberu..skus pana Janicka, on je z klubu chovatelov weimarakov, je to poradca pre chov tohto plemena..a je tak ochotny /hovorim z vlastnej skusenosti/, ze ti poradi a dokonca pomoze vybrat..aspon mne tak slubil, len my sme potom uz nechceli cakat a zobrali sme krpateho z Ciech, lebo tu nebol v tom case ziadny odber..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Jana K » 18. Apr 2007, 23:41

Joachim, treba na to rovnicu..
ak vravi vybor, ze je vela neplatiacich clenov, tak vravim ja:
..."neplatiaci clen = neclen"...rovnica by riesila aj dalsiu vec, co vravi vybor..ze je malo penazi...nakolko by bolo iba tolko penazi, kolko je treba pre platiacich clenov..... :wink:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Jackal » 19. Apr 2007, 9:14

Dakujem za vase rady.Velmi si ich cenim.
Byvam v hornatom kraji a urcite by som so psom travil vela casu vonku.A neviem ci by som nemal strach ho len tak pustit z voditka.Mam znameho, ktory mal dvoch psov Labrador retrivera a Bittbulla.Ked raz bol s nimi na prechadzke tak mu odbehli a nasiel ich po troch dnoch na opacnej strane pohoria cistou nahodou.
Viem Weimara je polovnicke plemeno ale ak ho nechcem vyuzivat na polovnicku cinnost, mal by som ho ucit stopovat a napriklad aportovat?Asi to znie hlupo, ale neznizi to riziko straty?
A este otazka na Joachima:Pisal som Vam, ze som si vsimol na vasej stranke, ze mate aj Ridgebacka.Prave jedno z tychto plemien chcem kupit.Ktore plemeno je lepsie z celkoveho hladiska?
A este nejaky kontakt na chovatelov Weimary na Vychodnom Slovensku by sa nenasiel?

Dakujem
Jackal
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18. Apr 2007, 17:28
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod sylva » 19. Apr 2007, 10:46

neviem ci by som nemal strach ho len tak pustit z voditka


V takomto prípade by som o weimarovi vôbec neuvažovala! Neviete si ani predstaviť, čo urobí s takýmto plemenom nedostatočne vybitá energia.

A este otazka na Joachima:Pisal som Vam, ze som si vsimol na vasej stranke, ze mate aj Ridgebacka.Prave jedno z tychto plemien chcem kupit.Ktore plemeno je lepsie z celkoveho hladiska?
Ridgebaci na Joachimových fotkách sú moji. A celkové hladisko neexistuje. Existujú len rôzni ľudia a ich rôzne podmienky, rôzne požiadavky, nároky a očakávania. Plemeno, ktoré je ideálne pre jedného, môže byť pre iného úplne nevhodné.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Jana K » 19. Apr 2007, 11:55

Jackal pises, ze by si s nim travil vela casu vonku, co si myslim, ze je slusny zaklad pre weimara..a v podstate kazdy pes sa moze stratit a odbehnut, nemyslim si, ze by bol weimar v tomto nejaky profik...ide o to cvicit privolanie, a potom si nemyslim, ze by si mal mat nejaky problem..ani v lese. Joachim tu tiez niekde o tom "schovavani sa v lese" nedavno pisal..

a k tym detom:ked som sa rozhodovala pre weimara, vela ludi z okolia mi radilo vybrat si radsej ridgebacka, aj kvoli tomu, ze raz budem mat deti a blabla a ze patri k najvhodnejsim psom k detom.. :?: ...inde som sa zase docitala, ze pokial je weimar od malicka s detmi, tak nie je problem...podla mna je to aj tak v konecnom dosledku o vychove..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Jackal » 19. Apr 2007, 12:35

Znova dakujem za rady.Ved co mi ine ostava ked nemam este skusenosti.
To pustanie z voditka bolo myslene obrazne, ved predsa nie som zastanca tyrania zvierat.Asi si kupim Chivavu.Ta bude menej narocna.ONLY JOKE :D Viete pre mna je kupa psa a spravny vyber dost dolezity, pretoze si vybrat mozem iba raz.Ved urcite nikto z Vas by nechcel mat doma psa o ktorom si mysli ze nebol stastnym riesenim.Samozrejme by som sa takemu psovi venoal co najviac, lebo je to dolezite.A s vycvikom by mi pomohli aj clenovia miestneho kynologickeho klubu.Este mi ostav najst tu spravnu chovnu stanicu a urcite aj priatelnu sumu.V akej cenovej hladine sa pohybuju Weimary?
Jackal
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18. Apr 2007, 17:28
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod sylva » 19. Apr 2007, 12:56

Pokiaľ chceš mať z čivavy psa, ktorý Ťa bude dôstojne reprezentovať, aj to dá dosť zabrať :twisted:
http://www.dogservice.sk/fotogaleria/cvicak/photo05.php
A slušného weimara u nás kúpiš za 15.000,- Jasné plus mínis :twisted:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Joachim » 20. Apr 2007, 7:43

No ano Jackal ... ridgebakc je Sylvin :) :) Pozri podla mna sa kazde plemeno da zvladnut , niektore horsie niektore lepsie.

A Jani ano, s tym sa vyhrazaju uz neviem kolko ;)

Co sa tyka pana Janicka... velmi mily a super clovek..pomohol mi vo vela veciach a som mu za to vdacny... len niekedy neviem pochopit jeho zmyslanie pri vykonavani svojej prace ako poradca chovu :?

Jackal : podla toho ako si chovatel mysli ze ma kvalitne stenataa.... od 10 do 15 az 20 - co je uz extrem na SR pri kvalite ;)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jana K » 20. Apr 2007, 14:05

no Joachim, to s panom Janickom znie dost rozporuplne.. :idea: ..mozes konkretizovat?
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Joachim » 22. Apr 2007, 19:40

Mozem , coby nnie, ved moj nazor on pozna...

Zasadna vec v ktorej sa rozchadzame je ze absolutne sa serie na zdravie. Nepochopim ako poradca chovu moze odhlasovec vec ako absolutne zrusenie RTG dysplazie. To je moj taky najvacsi problem co sa tyka jeho prace. Dalej pribuzenska plemenitba mu niekedy tiez ujde (napr. krytie jeho pes a jeho fena). Ale co sa tykaa vztahov ako takych myslim ze su vynikajuce a nemam proti nemu nic. Co sa mi este nepaci , ale to je malickost nikdy nepadaju navrhy pre zlepsenie chovu od neho. Napr DBK, co taka bonitacia, alebo aspon vyber do chovu.

Osobne vychadzam s vela ludmi z klubu aj z vyboru ale nemam problem im povedat napr. pan XY ano co sa tyka tohto mama spolocne nazory ale co sa tyka napr exterieru tak tu sa nase vkusy absolutne rozchadzaju a nikdy sa mi nebudu pacit typy psov ako vam. ;) Takze aj pan Janicek pozna moje nazoy na RTG bonitaciu a podobne srandy.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod sylva » 23. Apr 2007, 8:06

Co sa mi este nepaci , ale to je malickost nikdy nepadaju navrhy pre zlepsenie chovu od neho.
Smutné. Marek, je to na Tebe :twisted: Ale vážne, treba sa asi viac venovať osvete, potom sa hádam nájde viac ľudí, ktorých to bude trápiť a pohne sa to tým správnym smerom.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Jana K » 23. Apr 2007, 12:13

dakujem za vysvetlenie....uz mi je to jasne...ale je cool, ze si povies svoj nazor...zatial to sice asi az tak moc nezavazi, ale cas hra pre teba... :wink:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Joachim » 23. Apr 2007, 12:23

Jani asi tak ti poviem ono kazdy si povie nazor, ale iba par ludi ho povie aj verejne , napr na klubovej schodze.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jana K » 23. Apr 2007, 12:38

to je zial typicke pre vsetky kluby a zoskupenia...mozno nova generacia to bude riesit inac, ale najprv sa asi musi zbavit tej starej... :lol: ..ale nie, robim si srandu..je to o ludoch a vzdy budu aj take typy, ktore sa budu usmievat a mysliet si svoje, len aby bol klud a pokoj..a zial tak to vyzera, ze aj klub weimarakov nefunguje inac.... :wink:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť