Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod beira » 11. Nov 2007, 23:35

emor píše:
beira píše:
emor píše:specifika RR... :-D uhm... nepoznam ich vela ale nic na diagnozu som u nich nevidel. a to si trufam povedat ze ma par plemien na ktorych je vidiet hned preco su plemenami v pravom slovazmysle... :wink:

:lol: Mylit sa je ludske, odpustat je bozske, vsak Dko? :P


konecne som niekoho nedopalil.... teda skladam poklonu a uctu. 8)

:P Dik :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod eva_ivan » 12. Nov 2007, 0:38

emor píše:
eva_ivan píše:to znamena, ze mas bud zlu pamat alebo sa vyhybas odpovedi, emor
pytala som sa, za akym ucelom boli RR importovani do SR?
alebo to nie je otazka o psoch??? :shock:


neviem za akym ucelom. predpokladam ze asi len velmi tazko bolo cielom naviazat na zamer a pohnutky "tvorcov" tohoto plemena.

natiska sa preto otazka - ide naozaj o jedinecnost RR v zmysle jeho komplexnych vlastnosti alebo len o modnost a "pacenie sa" tychto psov v rukach slovenskych kynologov zaoberajucich sa tymto plemenom.

v kazdom pripade - tragedia . ale nie prva a asi aj nie posledna. :wink:


:lol: tak to bol dobry vtip........ odpovedat na otazku "preco?" slovom "NEVIEM" za ktorym nasleduje "ze ASI nie preto" povazujem za mimoriadne plnohodnotne zodpovedanie hodne chovatela a odbornika :lol:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod eva_ivan » 12. Nov 2007, 0:47

Jaro dakujem ti za tvoje odpovede a aj za to, ze az vdaka tebe aspon niektori pochopili, zjavne si tu povazovany za bossa 8)
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod eva_ivan » 12. Nov 2007, 0:59

co sa tyka specifik a "diagnozy RR", tu je to zjavne o tom, ze sa nechce pochopit..........
ale nakoniec mna to tesi, ako "typicky" majitel RR, ktorych tak doverne poznate, budem len rada, ze o nich zaujem v SR aj vdaka vasim "vynikajucim" informaciam klesne a za par rokov si budem sama cupkat vo vystavnom kruhu, kedze len kvoli tomu RR pravdaze mam, a odnasat si cacov, cacibov a bobov jedna radost :lol: :lol: :lol:
pokracujte prosim a rozhodne sa neobtazujte vas nazor niecim okrem zarucenych sprav o nasej "vrchnosti" podkladat
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Jaro » 12. Nov 2007, 7:39

eva_ivan píše:Jaro dakujem ti za tvoje odpovede a aj za to, ze az vdaka tebe aspon niektori pochopili, zjavne si tu povazovany za bossa 8)


To dufam NIE :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fanny » 12. Nov 2007, 9:53

Otazka: O co ide chovatelom RR ?
Odpoved: business
Cest vynimkam, ale tych spocitam na jednej ruke.

V chove sa uprednostnuje hlavne exterier, uchovnuju sa aj agresivne psy :( podstatne je ze napr. je to import z Afriky alebo Australie atd.
Aj preto si lahko vysvetlite pocetnu ucast RR na vystavach.

Ked chce niekto psa na pracu, nekupi si RR, ved existuje vela pracovnych plemien s kt. sa ovela lahsie pracuje.
Ked chce niekto polovneho psa, taktiez si nekupi RR aj keby boli RR na Sk polovne upotrebitelny.
Takze RR si kupuju ludia ako modne plemeno.

Tymto netvrdim, ze s RR sa neda pracovat. RR vsak potrebuje velku motivacu, nebude nadrzany na kazdy povel ako NO. On totiz ked dostane povel premysla a hlavne spekuluje... Takze potrebuje iny sposob vycviku a hlavne viac casu.

Nesuhlasim ze RR je necitatelny. Je ovela viac citatelny ako ine plemeno, dokonca ma citatelnu mimiku na xichte.
U RR si clovek musi ziskat respekt a doveru. A pokial to dosiahne, je potom stastny clovek aj pes.
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod anet » 12. Nov 2007, 11:37

Fanny píše:V chove sa uprednostnuje hlavne exterier, uchovnuju sa aj agresivne psy :( podstatne je ze napr. je to import z Afriky alebo Australie atd.

Definujte mi prosim pojem agresivny pes.
Lebo v dnesnej dobe je agresor kazdy pes ktory si od ineho neda skakat po hlave.
Vies i ked RR moc nemusim, ale mam nahodou jedneho doma.
Jednoducho RR sa hraje prudsie ako ine plemena, moj sa nemoze napr. hrat ani s nasou sukou, lebo vzdy to dopadne zle.
Pri nahanacke do nej tak vrazil ze odletela meter a vybil jej dych, potom do nej vrazil a vyvrtla si labu a naposledy ked ju volal sa hrat tak jej labou taku pripasal ze som uz len pocula ako tresla hlavou o beton.
Ale ma kamosku RR s ktoru si rozumie a vedia sa vyblaznit a vydusit sa jedna radost.

Co som tym vlastne chcela povedat? :oops:
Aaaa, no ze aj ked RR pristupuje k istym veciam prudsie ako ine plemena este neznamena ze je agresor.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod emor » 12. Nov 2007, 21:02

eva_ivan píše:
emor píše:
eva_ivan píše:to znamena, ze mas bud zlu pamat alebo sa vyhybas odpovedi, emor
pytala som sa, za akym ucelom boli RR importovani do SR?
alebo to nie je otazka o psoch??? :shock:


neviem za akym ucelom. predpokladam ze asi len velmi tazko bolo cielom naviazat na zamer a pohnutky "tvorcov" tohoto plemena.

natiska sa preto otazka - ide naozaj o jedinecnost RR v zmysle jeho komplexnych vlastnosti alebo len o modnost a "pacenie sa" tychto psov v rukach slovenskych kynologov zaoberajucich sa tymto plemenom.

v kazdom pripade - tragedia . ale nie prva a asi aj nie posledna. :wink:


:lol: tak to bol dobry vtip........ odpovedat na otazku "preco?" slovom "NEVIEM" za ktorym nasleduje "ze ASI nie preto" povazujem za mimoriadne plnohodnotne zodpovedanie hodne chovatela a odbornika :lol:


odbornika... :lol: nuz za odbornika na RR sa nepasujem. moje odbornosti su v inom , a ake to sa ty nedozvies nakolko mas vypnuty prijimac a mas zapnutu hlupost ,jesitnost a ustipacnost prameniacu z nevedomosti. ja sa venujem a zaujimam o Nemeckého Ovčiaka. pracujem s nim , chovam a odchovavam a spolupodielam sa na chode v chovatelskom klube NO. - SUCHNO.

na otazku ohladom RR by si mohol/a odpovedat TY . a ak nevies . potom je to dost smutne a mal/a by si to hodit aj na svoj www.. kde mas krasne spravenu grafiku ,ale to je asi tak vsetko. obsah sa tam akosi nezmestil. :wink:alebo nieje velmi o com ze.? :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 12. Nov 2007, 21:08

Fanny píše:Otazka: O co ide chovatelom RR ?
Odpoved: business
Cest vynimkam, ale tych spocitam na jednej ruke.

V chove sa uprednostnuje hlavne exterier, uchovnuju sa aj agresivne psy :( podstatne je ze napr. je to import z Afriky alebo Australie atd.
Aj preto si lahko vysvetlite pocetnu ucast RR na vystavach.

Ked chce niekto psa na pracu, nekupi si RR, ved existuje vela pracovnych plemien s kt. sa ovela lahsie pracuje.
Ked chce niekto polovneho psa, taktiez si nekupi RR aj keby boli RR na Sk polovne upotrebitelny.
Takze RR si kupuju ludia ako modne plemeno.

Tymto netvrdim, ze s RR sa neda pracovat. RR vsak potrebuje velku motivacu, nebude nadrzany na kazdy povel ako NO. On totiz ked dostane povel premysla a hlavne spekuluje... Takze potrebuje iny sposob vycviku a hlavne viac casu.

Nesuhlasim ze RR je necitatelny. Je ovela viac citatelny ako ine plemeno, dokonca ma citatelnu mimiku na xichte.
U RR si clovek musi ziskat respekt a doveru. A pokial to dosiahne, je potom stastny clovek aj pes.


To sa mi paci na vsetkych ktori hovoria o cvicitelnosti a rozmyslani.. a porovnavaju ine plemena z NO.

Nuz.. to s akou ochotou spolupracuje ovciarsky pes a nielen NO prameni z jeho starocneho vyvoja a z toho ze tieto psi boli selektovane na sofistikovanu pracu, na univerzalnost a na ochotu. to sa bohuzial od ostatnych plemien vzdaluje a tak sa je lepsie vyjadrit ze PREMYSLA , ako ze ma na salame cloveka a spolupracu na zlozitejsej urovni ako to co ma pudovo dane a rozvite dalisim podmienovanim pri uceni pokus omyl. :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 12. Nov 2007, 21:44

Poznam RR, ktore sa vyrovnaju NO v mnohom. Len problem bude mozno niekde inde... :wink:
Fanny chcela povedat, ze pre niekoho nie je mozno az taky dolezity samotny ciel, ale cesta... :roll:
A ked sme uz v inej teme boli pri sexizme, som si tak uvedomila, ze RR maju vacsinou zeny... Tak mi napadlo, preco asi :lol:
A inak, vcera sme sa tak interne dohodli, ze aku skusku z vykonu by mohol RR absolvovat: z pritulnosti 8)

Emor, trhaaaaaaaj! :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 12. Nov 2007, 21:51

beira píše:Poznam RR, ktore sa vyrovnaju NO v mnohom. Len problem bude mozno niekde inde... :wink:
Fanny chcela povedat, ze pre niekoho nie je mozno az taky dolezity samotny ciel, ale cesta... :roll:
A ked sme uz v inej teme boli pri sexizme, som si tak uvedomila, ze RR maju vacsinou zeny... Tak mi napadlo, preco asi :lol:
A inak, vcera sme sa tak interne dohodli, ze aku skusku z vykonu by mohol RR absolvovat: z pritulnosti 8)

Emor, trhaaaaaaaj! :lol: :lol: :lol:


voci beira uz som minul secko co sa dalo. s rozumnym sa neda spriecat. niet o com. :wink: :idea:

videl som RR pripravovaneho na ZM podla NSP ZSK. aj tu ZM urobil. ale to bolo v tomto smere nadludske a zanechalo to na nom dost vplyv. rozhodne by som tychto asistentov lovu a dnes uz domacich nevyprofilovanych milacikov zien nepodriadoval nijakym skuskam. skoda skusat nieco co nema zmysel skusat. na sport je to katastrofa, na sluzbu. o nicom, na polovanie - neekonomicke a malo vykonne , na sportovanie . typu game- flyball,frisbee,agility .... nemotorne... na dostihy pomale... nuz nech sa chova v nejakom lade a sklade a nech ma ten pasik protibezny pekne vyrazny..nech je aspon v niecom "in" :-P :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 12. Nov 2007, 21:55

[quote="beira"]
A ked sme uz v inej teme boli pri sexizme, som si tak uvedomila, ze RR maju vacsinou zeny... Tak mi napadlo, preco asi :lol:
quote]

Bingo! A chcú ich kastrovať! Prečo asi? (Ich majú a dávajú...) :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod eva_ivan » 12. Nov 2007, 21:56

emor píše:
eva_ivan píše:
emor píše:
eva_ivan píše:to znamena, ze mas bud zlu pamat alebo sa vyhybas odpovedi, emor
pytala som sa, za akym ucelom boli RR importovani do SR?
alebo to nie je otazka o psoch??? :shock:


neviem za akym ucelom. predpokladam ze asi len velmi tazko bolo cielom naviazat na zamer a pohnutky "tvorcov" tohoto plemena.

natiska sa preto otazka - ide naozaj o jedinecnost RR v zmysle jeho komplexnych vlastnosti alebo len o modnost a "pacenie sa" tychto psov v rukach slovenskych kynologov zaoberajucich sa tymto plemenom.

v kazdom pripade - tragedia . ale nie prva a asi aj nie posledna. :wink:


:lol: tak to bol dobry vtip........ odpovedat na otazku "preco?" slovom "NEVIEM" za ktorym nasleduje "ze ASI nie preto" povazujem za mimoriadne plnohodnotne zodpovedanie hodne chovatela a odbornika :lol:


odbornika... :lol: nuz za odbornika na RR sa nepasujem. moje odbornosti su v inom , a ake to sa ty nedozvies nakolko mas vypnuty prijimac a mas zapnutu hlupost ,jesitnost a ustipacnost prameniacu z nevedomosti. ja sa venujem a zaujimam o Nemeckého Ovčiaka. pracujem s nim , chovam a odchovavam a spolupodielam sa na chode v chovatelskom klube NO. - SUCHNO.

na otazku ohladom RR by si mohol/a odpovedat TY . a ak nevies . potom je to dost smutne a mal/a by si to hodit aj na svoj www.. kde mas krasne spravenu grafiku ,ale to je asi tak vsetko. obsah sa tam akosi nezmestil. :wink:alebo nieje velmi o com ze.? :lol:


emor tak teraz neviem ci mas nejake kratkodobe vypadky pamate alebo co.........
v teme "kedy kastrovat" na str. 11 si 9.11. tohto roku napisal, citujem :
"k tomu pripojim ze moje vedomosti vravia ze ciel ludi ktori sa zaoberali a venovali plemenu RR bol apriori v niecom inom ako v tom aby to bol pohodovy spolocensky pes. a jeho slachtene vlastnosti to len potvrdzuju."

tak prosim bud taky laskavy a odpovedz mi konecne na otazku, kedze mas tieto vedomosti, aky bol ciel ludi, ktori sa venovali a zaoberali RR? a samozrejme zaujimaju ma aj tie slachtene vlastnosti.
dakujem za pochvalu grafiky, ktoru mas ty mimochodom dost biednu a nemam s tebou o com dalej komunikovat, kym sa konecne nedozviem to, cim sa tu uz styri dni chvalis a ked to mas konkretizovat tvrdis, ze za odbornika za RR sa nepasujes, s cim ako jedinym s tebou suhlasim
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod emor » 12. Nov 2007, 22:02

eva_ivan píše:
emor píše:
eva_ivan píše:
emor píše:
eva_ivan píše:to znamena, ze mas bud zlu pamat alebo sa vyhybas odpovedi, emor
pytala som sa, za akym ucelom boli RR importovani do SR?
alebo to nie je otazka o psoch??? :shock:


neviem za akym ucelom. predpokladam ze asi len velmi tazko bolo cielom naviazat na zamer a pohnutky "tvorcov" tohoto plemena.

natiska sa preto otazka - ide naozaj o jedinecnost RR v zmysle jeho komplexnych vlastnosti alebo len o modnost a "pacenie sa" tychto psov v rukach slovenskych kynologov zaoberajucich sa tymto plemenom.

v kazdom pripade - tragedia . ale nie prva a asi aj nie posledna. :wink:


:lol: tak to bol dobry vtip........ odpovedat na otazku "preco?" slovom "NEVIEM" za ktorym nasleduje "ze ASI nie preto" povazujem za mimoriadne plnohodnotne zodpovedanie hodne chovatela a odbornika :lol:


odbornika... :lol: nuz za odbornika na RR sa nepasujem. moje odbornosti su v inom , a ake to sa ty nedozvies nakolko mas vypnuty prijimac a mas zapnutu hlupost ,jesitnost a ustipacnost prameniacu z nevedomosti. ja sa venujem a zaujimam o Nemeckého Ovčiaka. pracujem s nim , chovam a odchovavam a spolupodielam sa na chode v chovatelskom klube NO. - SUCHNO.

na otazku ohladom RR by si mohol/a odpovedat TY . a ak nevies . potom je to dost smutne a mal/a by si to hodit aj na svoj www.. kde mas krasne spravenu grafiku ,ale to je asi tak vsetko. obsah sa tam akosi nezmestil. :wink:alebo nieje velmi o com ze.? :lol:


emor tak teraz neviem ci mas nejake kratkodobe vypadky pamate alebo co.........
v teme "kedy kastrovat" na str. 11 si 9.11. tohto roku napisal, citujem :
"k tomu pripojim ze moje vedomosti vravia ze ciel ludi ktori sa zaoberali a venovali plemenu RR bol apriori v niecom inom ako v tom aby to bol pohodovy spolocensky pes. a jeho slachtene vlastnosti to len potvrdzuju."

tak prosim bud taky laskavy a odpovedz mi konecne na otazku, kedze mas tieto vedomosti, aky bol ciel ludi, ktori sa venovali a zaoberali RR? a samozrejme zaujimaju ma aj tie slachtene vlastnosti.
dakujem za pochvalu grafiky, ktoru mas ty mimochodom dost biednu a nemam s tebou o com dalej komunikovat, kym sa konecne nedozviem to, cim sa tu uz styri dni chvalis a ked to mas konkretizovat tvrdis, ze za odbornika za RR sa nepasujes, s cim ako jedinym s tebou suhlasim


hlupost ti vyplna vsetky telesne dutiny. a najhorsie je sa hadat s hlupou zenou. buducou chovatelkou co si kupila ričbeka a nema ani zakladne znalosti o tom co to je za plemeno. co ja viem o rRR som napisal. povodny zamer - polovne upotrebitelny pes na savany afriky pri love velkych maciek. grafiku mozno biednu mam ,ale mam tam nieco co ty nikdy nebudes mat ani v hlave ani na webe. :-P

inak mne na stranky dojde denne 30 ludi s vyhladavacov GOOGLE pri hladani informaci o psoch,vycviku vychve, sporte atd.. nie koli tomu aby videli obrazok RR a peknu kolaz:-P ale v tomto je ti zbytocne cokolvek pisat:-D chytra jak radio . s jednou sukou RR a s pravdou na vsetko:-D rad by som si pozrel to tvoje zviera, ako je vychovane ako je nervovo stabilne a ako sa sprava v beznom zivote.:-P teba by nebolo treba vidiet vobec:-D :roll: pes je obraz psovoda.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod eva_ivan » 12. Nov 2007, 22:04

emor dakujem pekne za odpoved, kazdy sudny clovek co si ju precita pochopi.........
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron