Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Veve » 1. Feb 2007, 9:33

Jani mozno ukludnim - aj nas mal v 9tyzdni 9,5 a v 3 mes. 14, prave dnes ideme na vakcinu proti besnote tak si ho dam zase odvazit.
Co sa tyka stravy o tom som ti uz pisala na predchadzajucej strane: a sice zatial kmime Proplanom - bol nim krmeny uz od malicka, ale nam uz 15kg balik dochadza tak mozno skusim nieco ine. Ja osobne krmim 4x denne a musim povedat, ze maly si nejak to papanie reguluje aj sam, sem-tam nespapa vsetko a necha v miske a sem tam ked vidim, ze to zbasti na supu mu zase este trochu pridam. Tie mnozstva mu davam tak trocha od oka a pomaly mu ich zvysujem. Pre mna je ukazovatel davkovania jeho stravy aj to aby nemal moc vtiahnute, ale ani velmi vydute brusko...
Veve (Archie)
Veve
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 23. Jan 2007, 11:20
Bydlisko: Blava

Poslaťod Jaro » 1. Feb 2007, 12:50

joachim na dog.sk spominas ze ti pri chove prekaza skuska ostrosti mas paru vobec preco je to nutne ??? Weimar je hlavne pracovne plemeno a nie gaucak .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Joachim » 1. Feb 2007, 14:34

Jaaa Jaro nevravim ze to je gaucak... a ostrost sa priamo ukaz aj na inych skuskach resp. sa uvidi ako je ten pes ostri a nemusia byt na to blbe skusky kde musia zabit macku, pricom moze byt aj ohrozene ich zdravie. Tak isto mame chovatela ktory ma na dvore aj macky a jednoducho si nemoze dovolit psa len tak hnat na mackykvoli jednym blbym skuskam a ja tak isto na sidlisku tiez. Ano vy polovnici vravite ze je to polovne plemeno a nie gaucak ako su nazyvane nase polovny psy - psy nepolovnikov. Ale zaujimave je za na skuskach - skusenost pri wemaroch , su vzdy lepsie tie gaucove weimari ako psy polovnikou ktore poluju nepretrzite. Nuz a niektory sa snazia to plemeno vylepsit aj v tej exterierovej stranke nielen v ten polovnej. A to ostrost je predovsetkym o psovi a o tom ako bude polovat a ako bude pracovat v poli resp. v reviri a nie o blbej skuseke ostrosti kde je len plot macka a pes.

Zaujimave je ze v inych krajinach to nutne nieje a psy mozu a aj poluju.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jaro » 1. Feb 2007, 14:51

povedz mi len jednu disciplinu na skuskach kde sa ukaze ostrost na skodnu ?co sa tyka ohrozenia zdravia : pokial mam psa na robotu automaticky predpokladam ze sa moze stat uraz . na to sa pes trenuje aby bol opatrnejsi a skusenejsi . neviem ako by si sa tvaril keby prisiel pes 1x do kontaktu z diviakom na polovacke a doplatil na to o tom to je . pes musi mat v sebe tvrdost , ostrost a hlavne opatrnost a to sa nauci len treningom . a tie skusky ostrosti sa robia aj preto aby sa vedelo ake jedince spolu parit . ak das dokopy jedince ktore maju ostrost mensiu ukaze sa to na stenatach ak ti nieco hovori genetika a vrodene vlohy . za dalsie pes macku nemusi zabit aby dostal SO 3 ak poznas skusobny poriadok . za dalsie pes ktori absolvuje skusky JSS este neznamena ze je dobry do terenu , jedna vec su skusky a druha vec je prax . tak ako sa nedaju porovnavat psy pripravovane na vrcholne skusky , memorialy a psy v praxi to je velmi velky rozdiel . a to co pises ze psy nepolovnikov su na skuskach lepsie ako psy polovnikov je na zamyslenie ..... tj kravina .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 1. Feb 2007, 15:06

Chlapci, je jedno polovnik - nepolovnik, hlavne ze toho svojho strasne lubite, ze? :wink:

Veve prepáč, ja som už magor z tých článkov, čo som prečítala o krmivách, áno, spomínam si, že si mi to už písala...super, konečne mám niečo na porovnanie, moj malý si to totiz "reguluje" po svojom a trošku inac ako ten tvoj: Amigo zje vsetko do cista a este dojde zobrat do kuchyne, ze co bude dalsi chod... :lol: takze takto by sme daleko nedosli...takze u nas musim byt regulatorom ja...ale dakujem za radu...
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Joachim » 1. Feb 2007, 20:12

Jaro ja sa tu nechcem hadat jo :) ale ked je prax nieco ine ako skusky tak neviem a com sa bavime a ostrost diviak a amacka sa i tak neda porovnat :wink: a viem ze na SO3 netreba macku zabit, fajn staci len prist s nou do kontaktu. To s tymi psami nepolovnikou, napisal ze vravim z vlastnej skusenosti u nas v klube :wink: . Mna len stve to ze kazdy polovnik len ostrost ostrost, ale to ze im potom psy ledva chodia kvoli DBK lebo to podstatne pri vzberani do chovu podstatne nieje to uz nikoho netrapi. Podla mna smiesne.
P.S.: a ja nejedavam maso z humannych dovodob, bolo trochu nahlavu eby mi toto nevadilo :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jaro » 2. Feb 2007, 7:52

Ja sa s tebou nehadam , skor ide o to ze ked chces mat polovne plemeno tak rataj s tym ze je nutne nieco tomu obetovat . Hlavne sa prisposbit plemenu a poziadavkam na to ci ono plemeno . My sme si tie pravidla nevymysleli a ti co slachtili toto plemeno vedeli preco je to nutnost mat tie ci one skusky . Od vynechania jednych skusok je uz len kusok k vynechaniu dalsich a nakoniec to bude sprznene uplne .
s tym exterom mas pravdu tam by niektori polovnici mali dostat zopar zauch za to ze nedbaju o exterier psa tak ako aj o vlohy . a co sa tyka DBK to je na klube aby ludi informoval co hrozi im psovi , to viec dedinskym polovnikom to musis vysvetlit po lopate . :wink:

ps : to ze nejes maso je tvoja vec len sa to nesnaz praktizovat na psovi :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dexter13 » 2. Feb 2007, 11:28

Heh, nemam ponatia o com tocite, al jedna vec ma zaujala... som nevedel, ze tyranie maciek je dovolene uz aj nejakym skuskovym zakonom :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Jaro » 2. Feb 2007, 11:49

dexter13 píše:Heh, nemam ponatia o com tocite, al jedna vec ma zaujala... som nevedel, ze tyranie maciek je dovolene uz aj nejakym skuskovym zakonom :wink:


Dexter nechcem ta urazit ale ozaj nevies o com tocime :wink: :lol: . ako som tu pisal z hladiska chovu a praktickeho vyuzitia je to dost potrebna vec . Je pravda ze sme jediny stat v EU kde sa robia tieto veci na kontakt aj prave preto k nam chodi mnozstvo ludi aj zo zahranicia na tieto skusky . ono je to na dlhsie vysvetlovanie . Mimo ineho su tieto skusky usporiadavane z vylucenim verejnosti s tym by som to ukoncil :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dexter13 » 2. Feb 2007, 12:27

Preco by sa ma urazal, ved som to sam povedal, ze neviem. :roll:

Ja by som to ukoncil s tym, ze chudatka macicky :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Joachim » 2. Feb 2007, 15:04

Ukoncujem vymenu nazorov na temu SO , je to na dlho a aj tak je vzdy vela + a - . :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Ivka » 22. Mar 2007, 13:43

Ahojte,
neviem sice ci sem este niekto pride, ale ja mam tiez weimara :P
som sa chcela spytat, ze ci s nim chodite na cvicak a od kedy s tym zacat. moj ma teraz 3 mesiace. dakujem.
a este otazka k joachimovi: kedy je mozne prihlasit sa do klubu?? thanx za odpoved :D
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 22. Mar 2007, 18:24

od 4mes sa da zo psikom pekne cvicit . ci uz cvicak alebo vycvikar . do klubu sa mozes prihlasit aj hned zajtra . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 22. Mar 2007, 19:43

Ahoj Ivi, blahozelam k vyberu.. :lol: ja mam tiez weimara, ma 4 mesiace a nelutujem..zelam ti vsak pevne nervy, lebo su to tvrde hlavicky - teda aspon ten moj..drz sa.
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Veve » 23. Mar 2007, 10:58

Ivi
my sme zacali cvicak v 3 mes. a nelutujem, teraz v 5m. je uz maly dost poslusny.
Veve (Archie)
Veve
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 23. Jan 2007, 11:20
Bydlisko: Blava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť