Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod beira » 11. Nov 2007, 19:04

V podstate s tebou suhlasim...

Urcite su iste exterierove znaky, ktore funkcnost ovplyvnuju... ale ak nema pes chut, moze mat akekolvek uhlenie atd., a je to na figu... No a u toho rr je ten podstatny exterierovy plemenny znak z hladiska funkcnosti absolutne mimo... A preto sa nikdy nezmierim s tym, nech uz je RR polovne alebo spolocenske plemeno, ze sa utracaju zdrave psy pre ridge (statisticky viac ako kvoli DS!!!), o ktorom sa mimochodom zistilo, ze suvisi s DS (psy homozygoti RR su na rozdiel od heterozygotov Rr alebo homozygotov rr nachylnejsi na DS).
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod DKo » 11. Nov 2007, 19:12

beira píše:preto sa nikdy nezmierim s tym, ..., ze sa utracaju zdrave psy pre ridge
tak sa nezmier, alebo ťa niekto núti?
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 11. Nov 2007, 19:15

DKo píše:
beira píše:preto sa nikdy nezmierim s tym, ..., ze sa utracaju zdrave psy pre ridge
tak sa nezmier, alebo ťa niekto núti?


:wink: esteze ta mam... otvoril si mi oci :shock:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod eva_ivan » 11. Nov 2007, 19:17

halo halo Dko , ja stale cakam a pockam aj dovtedy, kym si zapalis svoj povzbudzovak a budes zase zo seba sypat mudrosti
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Zolo » 11. Nov 2007, 19:18

beira píše:V podstate s tebou suhlasim...

Urcite su iste exterierove znaky, ktore funkcnost ovplyvnuju... ale ak nema pes chut, moze mat akekolvek uhlenie atd., a je to na figu... No a u toho rr je ten podstatny exterierovy plemenny znak z hladiska funkcnosti absolutne mimo... A preto sa nikdy nezmierim s tym, nech uz je RR polovne alebo spolocenske plemeno, ze sa utracaju zdrave psy pre ridge (statisticky viac ako kvoli DS!!!), o ktorom sa mimochodom zistilo, ze suvisi s DS (psy homozygoti RR su na rozdiel od heterozygotov Rr alebo homozygotov rr nachylnejsi na DS).


Beira, len si uvedom jedno : RR má v štandarde ako plemenný znak ridge! Nemôžeš vytŕhať a uprednostovať niečo zo štandardu! Štandard vytvorili ľudia, ktorí si hneď na úvod stanovili cieľ, čo chcú v chove dosiahnuť a ním vlastne stanovili ideál. Na štenderd (a podľa neho aj na samotného psa) sa musíš dívať predovšetkým ako celok! Nemôžeš vyzdvihovať, alebo potláčať niektorý znak, či povahovú črtu. štandard Ti tiež hovorí o prípustných chybách, ale aj o neprípustných chybách. To ako je dodržiavaný, aké sú podmienky, aké sú potrebné zdravotné testy, to si určí klub. Ale vždy to musí ísť v intenciách štandardu. Ja Ťa chápem a mám rovnaký názor, že u pracovných plemien by mala byť na prvom mieste pracovná využiteľnosť, ale ešte raz - treba sa dívať na psa ako na harmonický celok. Chápem, že nemusíš so štandardom súhlasiť, ale meniť Ti ho neprislúcha. Až keď vytvoríš to svoje plemeno... :lol: Ak neuznávaš ako plemenný znak ridge, potom veľa rozdielu napr. medzi ním a vižlou nebude. Laik (a aj mnohý majiteľ bezridgeového RR) ten rozdiel aj tak nerozozná :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 19:18

eva_ivan píše:tiez som toho nazoru, ze u plemena ako je RR, ktore bolo vyslachtene najma s ohladom na jeho funkcnost, by mal byt exterier na druhom mieste
ale to ze sa prihliada v poslednej dobe prave viac na zovnajsok nie je len problem RR


ako sa pre chovnost a uznanie chovnosti u RR posudzuju povahove vlohy,predpoklady a pracovne schopnosti.?
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod eva_ivan » 11. Nov 2007, 19:19

emor neviem preco by som ti mala odpovedat ked ty neodpovedas mne :idea:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 19:28

eva_ivan píše:emor neviem preco by som ti mala odpovedat ked ty neodpovedas mne :idea:


nemas odpoved.

:wink: nuz necudo. viac toho nemas.

ja odpovedam na otazky ohladom psov.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod eva_ivan » 11. Nov 2007, 19:31

to znamena, ze mas bud zlu pamat alebo sa vyhybas odpovedi, emor
pytala som sa, za akym ucelom boli RR importovani do SR?
alebo to nie je otazka o psoch??? :shock:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod anet » 11. Nov 2007, 19:40

emor píše:ako sa pre chovnost a uznanie chovnosti u RR posudzuju povahove vlohy,predpoklady a pracovne schopnosti.?

Ja ti odpoviem, nijako. 8)
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 19:58

anet píše:
emor píše:ako sa pre chovnost a uznanie chovnosti u RR posudzuju povahove vlohy,predpoklady a pracovne schopnosti.?

Ja ti odpoviem, nijako. 8)


o co potom chovatelom RR na slovensku ide.?.:-D :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 20:01

eva_ivan píše:to znamena, ze mas bud zlu pamat alebo sa vyhybas odpovedi, emor
pytala som sa, za akym ucelom boli RR importovani do SR?
alebo to nie je otazka o psoch??? :shock:


neviem za akym ucelom. predpokladam ze asi len velmi tazko bolo cielom naviazat na zamer a pohnutky "tvorcov" tohoto plemena.

natiska sa preto otazka - ide naozaj o jedinecnost RR v zmysle jeho komplexnych vlastnosti alebo len o modnost a "pacenie sa" tychto psov v rukach slovenskych kynologov zaoberajucich sa tymto plemenom.

v kazdom pripade - tragedia . ale nie prva a asi aj nie posledna. :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod anet » 11. Nov 2007, 20:06

emor píše:
anet píše:
emor píše:ako sa pre chovnost a uznanie chovnosti u RR posudzuju povahove vlohy,predpoklady a pracovne schopnosti.?

Ja ti odpoviem, nijako. 8)


o co potom chovatelom RR na slovensku ide.?.:-D :idea:


Myslim ze chovatelom o nic, oni su spokojny. RR sa paci a predava sa.
Ja si myslim, ze sa tu zachadza do internych zalezitosti, ktore patria na clensku schodzu Klubu RR. :wink:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod emor » 11. Nov 2007, 20:10

interne zalezitosti RR klubu ma nezaujimaju. ani sa na nich nepytam. ale premna ako potencionalneho zaujemcu o plemeno ma uplne legitimne zaujima akym sposobom sa RR na slovensku chova a co je celkovym cielom chovu RR u nas. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Fraga » 11. Nov 2007, 20:15

beira píše:Pride mi nelogicke stavat exterier nad vlohy... Ak ma pes vlohy, mal by byt exterier na druhom mieste...


Ja si myslím, že je nelogické vôbec to dávať do pomeru... je to neporovnateľné... Preto je lepšie to deliť na líniu výstavnú a pracovnú a ak má oboje, tak nie je lepšia kombinácia :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron